Vojvođani,bojkotujmo Ustav!

dali ste za ili protiv novog retrogradnog ustava Srbije

  • za novi ustav

    glasova: 53 59,6%
  • protiv novog ustava

    glasova: 36 40,4%

  • Ukupno glasova
    89
  • Anketa je zatvorena .
ne znam da li je retrogradan, ali ceo proces deluje užasno isforsirano....ništa se ne dešava, i onda odjednom, za dve nedelje donose ustav. to se ne radi tako...

pretpostavljam da nisi mene pitao, ali konkretno zbog toga neću izaći na referendum...
 
poseti link... za pocetak... sta je retrogradno hehe pa kosowo smo izgubili 1999.g sta mislis do kakwih politickih posledica moze da nas dowede ustaw koji nam se predlaze ... pa izmedju ostalog zbog takvih paranoicnih iadeja smo i imali rat 1999. misli se na bombardowanje!!! poseti obawezno link i procunjaj malo sajtom... sa postowanjem omladinac LDP-a
 
rokavec:
poseti link... za pocetak... sta je retrogradno hehe pa kosowo smo izgubili 1999.g sta mislis do kakwih politickih posledica moze da nas dowede ustaw koji nam se predlaze ... pa izmedju ostalog zbog takvih paranoicnih iadeja smo i imali rat 1999. misli se na bombardowanje!!! poseti obawezno link i procunjaj malo sajtom... sa postowanjem omladinac LDP-a

do kakvih, bre, posledica?
oni ce biti nezavisni, mi to necemo da priznamo, i to je to...
nece to biti ni prvi niti poslednji takav slucaj u istoriji...
 
Elvin:
ne znam da li je retrogradan, ali ceo proces deluje užasno isforsirano....ništa se ne dešava, i onda odjednom, za dve nedelje donose ustav. to se ne radi tako...

pretpostavljam da nisi mene pitao, ali konkretno zbog toga neću izaći na referendum...

И ко тебе шта треба да пита?! Да ли ти имаш икакво знање о уставу и уставној материји?! А по твом одговору теби ништа не смета осим лажно створеног привида да се све ради на брзину, а што је посљедица хајке неких медија којима нови устав Србије не одговара.
 
Ne mogu da glasam ni za ni protiv iz vise razloga. Kao prvo Milosevicev ustav nikako ne valja i treba ga menjati, to je cinjenica. E sada je problem smisliti takav novi ustav koji ce zadovoljiti sve stranke, a ciji se stavovi i programi pritom sustinski razlikuju. Licno cu mozda i glasati za taj novi ustav, ali samo ako ne prodje ono sto su radikali trazili u vezi sa Vojvodinom. U suprotnom i ako se na bilo koji nacin pokusa uskratiti autonomija glasam protiv. Mi ne trazimo drzavu samo hocemo svoje pare, a to izgleda Tomu i Srbijance najvise boli. Dosta ste izvlacili iz Vojvodine, ali ce tome uskoro doci kraj.
 
НиколаТ:
И ко тебе шта треба да пита?! Да ли ти имаш икакво знање о уставу и уставној материји?! А по твом одговору теби ништа не смета осим лажно створеног привида да се све ради на брзину, а што је посљедица хајке неких медија којима нови устав Србије не одговара.

ja se pitam, utoliko što živim u srbiji i imam pravo glasa u srbiji. za razliku od tebe :D
 
ako jesi posetio link i nisi shwatio .... ccc... pa jednom smo branili to kosowo prepuno albanaca i.... sta nam se desilo??? kapiras... stwarno mi se neslusaju sirene za wazdusnu opasnost opet... a ni sankcije mi se ne trpe... nemamo mi tu sta da se mesamo kako odluci Francuska , USA, Rusija tako ce i biti... nazalost... ajde da kazemo da ce ih 2 od nawedenih podrzati u nameri da od kosowa naprawe drzawu...sta ce mo mi sa tim ustawom ... da ratujemo mozda????????????????????? :confused: :confused:
 
Nexus 6:
do kakvih, bre, posledica?
oni ce biti nezavisni, mi to necemo da priznamo, i to je to...
nece to biti ni prvi niti poslednji takav slucaj u istoriji...

Устав Кине 1982. година "Тајван је дио неприкосновене територије Народне Републике Кине... дужност је свих нас да довршимо велики задатак поновног уједињења домовине."

Није чудно да се у уставима налазе такве реченице декларативног карактера и не разумијем како то некоме може да смета?! Па у преамбули устава се и најчешће и налазе такве одредбе тако да је глупа било каква прича о томе да је таква садржина контрапродуктивна или бесмислена и иза таквих тврдњи могу да се крију само неки други интереси.
 
Elvin:
ja se pitam, utoliko što živim u srbiji i imam pravo glasa u srbiji. za razliku od tebe :D

Ти можеш начелно да знаш нешто и садржине будућег устава али ти не можеш бити неко ко ће да одлучује о његовој садржини јер не познајеш материју. Можеш да кажеш да се не слажеш али је твој разлог бесмислен. Као и увијек о томе какав ће устав бити одлучују они који нас представљају (представничка демократија) а референдум је само лажни осјећај да се и народ ту нешто пита.
 
rokavec:
ako jesi posetio link i nisi shwatio .... ccc... pa jednom smo branili to kosowo prepuno albanaca i.... sta nam se desilo??? kapiras... stwarno mi se neslusaju sirene za wazdusnu opasnost opet... a ni sankcije mi se ne trpe... nemamo mi tu sta da se mesamo kako odluci Francuska , USA, Rusija tako ce i biti... nazalost... ajde da kazemo da ce ih 2 od nawedenih podrzati u nameri da od koowa naprawe drzawu...sta ce mo mi sa tim ustawom ... da ratujemo mozda????????????????????? :confused: :confused:

i sta si sad napisao? da li znas, uopste?

ko pominje rat?
isti ste kao radikali, samo plasite ljude...
 
sunflowerv:
Ne mogu da glasam ni za ni protiv iz vise razloga. Kao prvo Milosevicev ustav nikako ne valja i treba ga menjati, to je cinjenica. E sada je problem smisliti takav novi ustav koji ce zadovoljiti sve stranke, a ciji se stavovi i programi pritom sustinski razlikuju. Licno cu mozda i glasati za taj novi ustav, ali samo ako ne prodje ono sto su radikali trazili u vezi sa Vojvodinom. U suprotnom i ako se na bilo koji nacin pokusa uskratiti autonomija glasam protiv. Mi ne trazimo drzavu samo hocemo svoje pare, a to izgleda Tomu i Srbijance najvise boli. Dosta ste izvlacili iz Vojvodine, ali ce tome uskoro doci kraj.

Ако сам добро схватио у "милошевићевом Уставу" не ваља то што је Војводина враћена у оквире нормалне аутономије и што јој је одузет статус федералне јединице?! То најбоље говори о вашем знању о уставу и уставној материји, и потврђује моју тезу да ви само репродукујете оно што чујете од ваших надређених без озбиљнох промишљања и укључивања својих можданих вијуга.
 
nemoj tako nemoj tako... ako nista drugo lupice na sankcije... ako se budemo na silu mesali u kosowsko pitanje... mislim da je to jasno swima... cemu taj ustaw ... ja sam kosowo odawno odplakao ... napomena nema razloga za strah ni malo ...
P.S. moram da se ogradim ... SWE OWO STO JA PISEM RECIMO DA NEMA NIKAKWE WEZE SA MOJOM PARTIJOM , LDP-OM OWO SU MOJE SLOBODNE MISLI I JA SAM OWDE SAMO DA MALO POLEMISEMO I RAZMENJUJEMO MISLJENJA... NISAM NIZAKAKWE MEDJUPARTISKE SUKOBE NISAKIM!!!!!!!
 
И да нагласим да сам ја тешки мазохиста што читам ваше глупе коментаре који немају везе с мозгом и што покушавам да аргументима било шта објасним људима којима глава служи само да не кисне у стомак.
 
Pa ti nisi normalan. Nije Vojvodina vracena u okvir normalne autonomije nego joj je autonomija oduzeta, a status federalne jedinice nikada nije ni imala (SOCIJALISTICKA AUTONOMNA POKRAJINA VOJVODINA). Nemoj ti iz Bosne da mene iz Vojvodine ucis kakav status ima Vojvodina, molim te. To sto su su ti rekli su te slagali, a ja ipak ovde zivim i znam kako je. Nije tebi bas dobro, u svakom slucaju.
 
НиколаТ:
Устав Кине 1982. година "Тајван је дио неприкосновене територије Народне Републике Кине... дужност је свих нас да довршимо велики задатак поновног уједињења домовине."

Није чудно да се у уставима налазе такве реченице декларативног карактера и не разумијем како то некоме може да смета?! Па у преамбули устава се и најчешће и налазе такве одредбе тако да је глупа било каква прича о томе да је таква садржина контрапродуктивна или бесмислена и иза таквих тврдњи могу да се крију само неки други интереси.

a, isto tako, u Republici Kini (Tajvanu) postoje pokreti za ujedinjenje sa "kopnom" tj. komunistickom, Narodnom Republikom Kinom...naravno pod sistemom Republike Kine i Komitang partije...i sad ce oni "prcvoljci" da dominiraju onolikoj sili...smesno...
ali tako pise...
te dve drzave su ZVANICNO u ratu od '49. godine...znaci, danas, 25. septembra 2006. izmedju Republike Kine i Narodne Republike Kine postoji stanje rata...a nisu metak razmenili 50ak godina...

iza takvih tvrdnji se krije samo neznanje i buntovnistvo-radi-buntovnistva, veruj mi...

zamisli samo kada bi se u Ustav stavilo da u nekom trenutku u istoriji moze doci do ujedinjenja Republike Srpske i Srbije, pod uslovom da do toga dodje mirnim putem...
kako bi se tek tada skocilo za vrat...
a tako nesto postoji u ustavu Republike Irske, i to ne u preambuli...Irska i Britanija...mogu li se porediti te dve drzave po dominaciji?
 
sunflowerv:
Pa ti nisi normalan. Nije Vojvodina vracena u okvir normalne autonomije nego joj je autonomija oduzeta, a status federalne jedinice nikada nije ni imala (SOCIJALISTICKA AUTONOMNA POKRAJINA VOJVODINA). Nemoj ti iz Bosne da mene iz Vojvodine ucis kakav status ima Vojvodina, molim te. To sto su su ti rekli su te slagali, a ja ipak ovde zivim i znam kako je. Nije tebi bas dobro, u svakom slucaju.

О томе ја причам, чисто незнање па ћу да разјасним неке ствари по 100X.

Ја ти случајно знам Уставно право и могу да ти кажем да је Војводина Уставом из 1974. формално одређена као покрајина са аутономијом а фактички је била федерална јединица. Па Војводина је имала Устав који је класична одредница државе, да не спомињем учешће организацију власти која је била апсолутно пресликана од република, па до учешћа у федералним органима... Ако не знаш уставну материју немој да се мијешаш!
 
sunflowerv:
Pa procitaj post do kraja i shvatices sta nevalja u Milosevicevom ustavu!!!!!!

pa dobro...posto si iz Vojvodine, imas sva prava da trazis vecu autonomiju za sebe...
ali reci da taj ustav ne valja, samo zbog toga, je suvise subjektivno gledanje...
taj ustav je jedan od boljih, u potpunom skladu sa onim sto bi se ovde nazvalo "evropskim ustavom"
 
Nexus 6:
a, isto tako, u Republici Kini (Tajvanu) postoje pokreti za ujedinjenje sa "kopnom" tj. komunistickom, Narodnom Republikom Kinom...naravno pod sistemom Republike Kine i Komitang partije...i sad ce oni "prcvoljci" da dominiraju onolikoj sili...smesno...
ali tako pise...
te dve drzave su ZVANICNO u ratu od '49. godine...znaci, danas, 25. septembra 2006. izmedju Republike Kine i Narodne Republike Kine postoji stanje rata...a nisu metak razmenili 50ak godina...

iza takvih tvrdnji se krije samo neznanje i buntovnistvo-radi-buntovnistva, veruj mi...

zamisli samo kada bi se u Ustav stavilo da u nekom trenutku u istoriji moze doci do ujedinjenja Republike Srpske i Srbije, pod uslovom da do toga dodje mirnim putem...
kako bi se tek tada skocilo za vrat...
a tako nesto postoji u ustavu Republike Irske, i to ne u preambuli...Irska i Britanija...mogu li se porediti te dve drzave po dominaciji?

Чисто да је преамбула декларативни и уводни дио устава, али постоје данас и теоретичари који сматрају да и она има снагу уставне норме, нпр. Уставни суд БиХ је одлучио да премабула Устава БиХ има исту правну снагу као нормативни дио. Па ет успут да и то објасним.
 

Back
Top