Hladno, a? Al standard, Yebiga ...

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
...7 milijardi dolara čeka na granici ...(Batić)
...vratićemo milijarde koje je Sloba izneo ...(Dinkić)
...itd.
Prođe 6 godina Tranzicije, Transparentnosti, Demokratizacije, Reforme ...
Meni je standard sve gori, a po anketama B92 "napredujemo".
Može li neko da mi kaže ko to napreduje. Koga god lično znam - nikom nije bolje.
Kurir
"Narod nema ni za sapun

Kupovna moć stanovništva Srbije u prvoj polovini ove godine bila je za tri odsto manja nego u drugoj polovini 2005. godine, pokazalo je istraživanje agencije "Medijum galup". U okviru projekta o potrošnji u domaćinstvima u Srbiji, utvrđeno je i da je iznos novca koji su porodice izdvojile za kupovinu bio za sedam odsto veći nego u periodu jul-decembar 2005. godine, što je, prema zaključcima "Medijum galupa", pokazatelj znatnog porasta cena.
Količina sredstava za higijenu koja su kupljena opala je za šest odsto, a prehrambenih proizvoda za 1,7 odsto, navodi se u istraživanju. Pad potrošnje sredstava za higijenu jedan je od pokazatelja, kako navodi "Medijum galup", pogoršanja materijalne situacije i pada kupovne moći stanovništva, koji su najviše izraženi u južnoj Srbiji.
"
Ili Ja ne vidim dobro ?
 
Da dodam i ovo :

25. septembar 2006.
SRBIJA KLJUČA!
Veliki ulični protesti u Srbiji zbog ogromnog socijalnog nezadovoljstva građana samo su pitanje trenutka, smatra Milan Nikolić iz CPA. Radikali spremni da iskoriste situaciju i stanu na čelo demonstranata
BEOGRAD - Veliki ulični protesti i nemiri u Srbiji, po mađarskom scenariju, koje bi zbog velikog nezadovoljstva građana socijalnim položajem bilo teško kontrolisati, samo su pitanje trenutka! Sagovornici Kurira, naime, smatraju da Srbija ključa i da ogromno nezadovoljstvo građana zbog reformi koje sprovodi Vlada i sveopšteg siromaštva s jedne i "tajkunizacije" s druge strane pre ili kasnije mora eksplodirati u socijalni bunt.
 
Ја морам да нагласим да Србија иде узлазном путањом али је она више посљедица продаје свега што има неку вриједност него што је производ неке ваљане економске политике.
 
A u Nemackoj svi imaju fakultete pa im standard visok.
To su gluposti.Imam ortake koji sa fakultetom rade za 20 000 i to je kao standard,a imam i one koji sa srednjom rade za 800 evra.U Srbiji je tolika jada da dobar ili bar prosecan posao mozes da nadjes samo uz debelu vezu ili uz nevidjenu srecu;u suprotnom mozes da ga duvas.
Ali cujem danas izjavu onog majmuna od ministra za zaposljavanje koji kaze da ovde ima posla na pretek ali mi necemo da radimo pa ce poceti da dovodi radnu snagu iz Kine.
Od svih ministara trenutno u vladi on je najveci degenerik kome treba je..ti sve po spisku.Presisao je i onu pametnicu koju je nasledio Vuksanovic,koja je ukinula darvinovu teoriju.
 
Lacibg:
Da dodam i ovo :

25. septembar 2006.
SRBIJA KLJUČA!
Veliki ulični protesti u Srbiji zbog ogromnog socijalnog nezadovoljstva građana samo su pitanje trenutka, smatra Milan Nikolić iz CPA. Radikali spremni da iskoriste situaciju i stanu na čelo demonstranata
BEOGRAD - Veliki ulični protesti i nemiri u Srbiji, po mađarskom scenariju, koje bi zbog velikog nezadovoljstva građana socijalnim položajem bilo teško kontrolisati, samo su pitanje trenutka! Sagovornici Kurira, naime, smatraju da Srbija ključa i da ogromno nezadovoljstvo građana zbog reformi koje sprovodi Vlada i sveopšteg siromaštva s jedne i "tajkunizacije" s druge strane pre ili kasnije mora eksplodirati u socijalni bunt.

Ko god da je taj, ili sta god da je taj CPA, odgovorno izjavljujem da lupa kao Maksim po trnju.Ko god izjavi da ce u ovoj zemlji u skorije vreme biti ulicnih protesta ili rata, taj treba odmah da potrazi posao novinara u Kuriru, ili neki drugi posao a da ostavi politiku.Protiv koga da se protestvuje?
Meni je bilo besmisleno i kad su protiv Sloba protestvovali, oduvek mi je bilo jasno da je ovo vreme kad politiku vode velike svetske sile, ako nije i oduvek bilo tako, ko pita nesto nase politicare sad na svetskoj sceni? I ratovi su bili besmisleni, svi su smireni sad, nema protestvovanja u Srbiji, jedino je moj predlog da odemo organizovanu na protest u Hag ili u predstavnisto Evropske unije da prestanu da se ponasaju prema Srbiji kao prema drzavnom neprijatelju broj 1.Treba da budemo slozni i da se jednom zalazemo za sebe a ne protiv vlasti a tako i protiv svog naroda, zasto se, vi koji se zalazete za Evropu, zalazete za Evropu, a ne zalazete se za nas narod? Sta je to Evropa ucinila za nas pa da se zalazemo za nju? Cime vam je uzvratila ljubav, vama koji ste se iskljucivo zalagali za nju? I cime je uzvratila nasoj vlasti koja se od Sloba pa nadalje zalagala za nju? Kad bi moglo, najradije bih ja da se Srbija prikljuci nekoj drugoj uniji, Africi ili Aziji.
Joj sto bih ja ovog CPA slatko sutnula u dupe i poslala ga na pecanje.
 
A ja mislim da nema protesta zato sto je ovo mutav narod.
Da sutra recimo Kostunica kaze da niko ne sme radniku da da platu vecu od 1000 din. i da ce hleb da kosta 2000 din i dalje se nista ne bi desilo.Kukali bi ali to bi bilo sve.
Srbi su postali slicni marvi.Jasu ih,sibaju itd a oni pognuti mrmljaju u sebi i nista ne preduzimaju.
 
Lacibg:
...7 milijardi dolara čeka na granici ...(Batić)
...vratićemo milijarde koje je Sloba izneo ...(Dinkić)
...itd.
Prođe 6 godina Tranzicije, Transparentnosti, Demokratizacije, Reforme ...
Meni je standard sve gori, a po anketama B92 "napredujemo".
Može li neko da mi kaže ko to napreduje. Koga god lično znam - nikom nije bolje.

Јуче је на ударним вестима "јавног сервиса" било речи о екстра луксузној роби у неким београдским продавницама и њиховим муштеријама, о златним сатовима за 1.800.000 динара о женским капутима од 280.000 динара, ташнама од 150.000 динара, аутомобилима од 200.000 евра и туристичким аранжманима од 5.000 - 10.000 евра, наравно по особи...Е сад што се тиче муштерија у питању је око 200 тајкуна који са својим породицама чине укупно 1000 људи!!!
Они су сам врх пирамиде! Они живе у вилама од по десетак милиона евра углавно на Дедињу, Сењаку и Топчидеру, а имају и резервне "гајбе" на Старом граду и Врачару. Поред ових 1000 екстра богаташа, постоји 2% веома богатих...Њихове виле су нешто скримније, вреде само 1-2 милиона евра...
Ако спадате у оне остале 97,97% становништва, имате решење - изађите на улице - јер горе вам не може бити!!!
 
Не, у ту групу спада незапослени драматург Чеда, афирмисани келнер Беба, Јелашић који је само након пар месеци државне службе купио вилу на Дедињу од 1.500.000 евра...Данин кадар вршилац дужности генералног директора ЈАТ-а, Небојша Старчевић са месечном платом од 900.000 динара...
 
Lacibg:
...7 milijardi dolara čeka na granici ...(Batić)
...vratićemo milijarde koje je Sloba izneo ...(Dinkić)
...itd.
Prođe 6 godina Tranzicije, Transparentnosti, Demokratizacije, Reforme ...
Meni je standard sve gori, a po anketama B92 "napredujemo".
Može li neko da mi kaže ko to napreduje. Koga god lično znam - nikom nije bolje.
Kurir
"Narod nema ni za sapun

Kupovna moć stanovništva Srbije u prvoj polovini ove godine bila je za tri odsto manja nego u drugoj polovini 2005. godine, pokazalo je istraživanje agencije "Medijum galup". U okviru projekta o potrošnji u domaćinstvima u Srbiji, utvrđeno je i da je iznos novca koji su porodice izdvojile za kupovinu bio za sedam odsto veći nego u periodu jul-decembar 2005. godine, što je, prema zaključcima "Medijum galupa", pokazatelj znatnog porasta cena.
Količina sredstava za higijenu koja su kupljena opala je za šest odsto, a prehrambenih proizvoda za 1,7 odsto, navodi se u istraživanju. Pad potrošnje sredstava za higijenu jedan je od pokazatelja, kako navodi "Medijum galup", pogoršanja materijalne situacije i pada kupovne moći stanovništva, koji su najviše izraženi u južnoj Srbiji.
"
Ili Ja ne vidim dobro ?

U pravu si care !
I samo bih dodao razočarenje u one koji sada ćute,a očigledno im nije bolje...
Koliko sam ih simpatisao kada su "kukali pod Miloševićevim režimom" toliko
ih sada prezirem...
Zašto nema kritike vlasti ( i vlade i predsednika...)?
 
topmodelsica:
Ko god da je taj, ili sta god da je taj CPA, odgovorno izjavljujem da lupa kao Maksim po trnju.Ko god izjavi da ce u ovoj zemlji u skorije vreme biti ulicnih protesta ili rata, taj treba odmah da potrazi posao novinara u Kuriru, ili neki drugi posao a da ostavi politiku.Protiv koga da se protestvuje?
Meni je bilo besmisleno i kad su protiv Sloba protestvovali, oduvek mi je bilo jasno da je ovo vreme kad politiku vode velike svetske sile, ako nije i oduvek bilo tako, ko pita nesto nase politicare sad na svetskoj sceni? I ratovi su bili besmisleni, svi su smireni sad, nema protestvovanja u Srbiji, jedino je moj predlog da odemo organizovanu na protest u Hag ili u predstavnisto Evropske unije da prestanu da se ponasaju prema Srbiji kao prema drzavnom neprijatelju broj 1.Treba da budemo slozni i da se jednom zalazemo za sebe a ne protiv vlasti a tako i protiv svog naroda, zasto se, vi koji se zalazete za Evropu, zalazete za Evropu, a ne zalazete se za nas narod? Sta je to Evropa ucinila za nas pa da se zalazemo za nju? Cime vam je uzvratila ljubav, vama koji ste se iskljucivo zalagali za nju? I cime je uzvratila nasoj vlasti koja se od Sloba pa nadalje zalagala za nju? Kad bi moglo, najradije bih ja da se Srbija prikljuci nekoj drugoj uniji, Africi ili Aziji.
Joj sto bih ja ovog CPA slatko sutnula u dupe i poslala ga na pecanje.

Bolje ti brini za ozonsku rupu i mir u svetu,a tek kako su slatkeee.. :roll:
 
Torrente-BG:
A ja mislim da nema protesta zato sto je ovo mutav narod.
Da sutra recimo Kostunica kaze da niko ne sme radniku da da platu vecu od 1000 din. i da ce hleb da kosta 2000 din i dalje se nista ne bi desilo.Kukali bi ali to bi bilo sve.
Srbi su postali slicni marvi.Jasu ih,sibaju itd a oni pognuti mrmljaju u sebi i nista ne preduzimaju.

Zato što su Srbi ostali bez vođe,a kada im se to desi lete kao muve bez glave..
 
Narod je trenutno razocaran i umtrvljen to je posledica velikih nada u DOS vlast i te "promene" koje su isti obecavali. Znaci trenutno je vecina razocarana u politiku e potrebno je vreme jos od nekih par godina da to razocarenje preraste u gnev, mrznju i ljutnju i onda kad se stvori ta kriticna masa sve ima da pukne ko mehur od sapunice.
 

Back
Top