Jedrenje u Beogradu

nena_pet

Početnik
Poruka
19
Jedrenje.. u jedrilici mikrotoner od 5.50m duzina,sirina 2.45m,jarbol 7.70m, 2 jedra(glavno i flok) plus 3. spinaker,kabina za spavanje za 3+1 osoba.. je jedan, po meni, od najlepsih sportova jer koristite vetar za kretanje i nema ruznih zvukova motora koji paraju usi a pri jedrenju vam vezba celo telo jer koristite i mozak i telo ;).Tako da ..predlazem jedrenje kao odlican vid sporta i rekreacije i sam sport nije usamljen tj.sa vama jos 2 clana posade moze doobro da se zabave.U Beogradu ovaj sport nema puno fanova jer sama jedrilica kosta da se kupi,i odrzavanje mora biti redovnije.Ali,jednog dana da odete na krstarenje sa vecim brodicama negde u Grcku ili dalje! i da pritom nesto znate,dozivljaj moze biti jedinstven.Kad god se vratim sa takmicenja (a pritom donesem i po neku medalju) imam energije za narednu godinu tj. za prezimiti:) a lepo se i pocrni;) i zategnu misici..Pozdrav
 
da,sad sam videla, ja sam postavila ovde ovu temu jer nisam smatrala da treba jedrenje da stavim u extremne sportove mada sad kad kazes.. :) procitala sam da vec uzimas casove pa me zanima kod koga tj. koji klub je u pitanju,predpostavljam u Beogradu?.Ja imam svoju jedrilicu mikrotoner i jedrim preko 10ak godina sa tatom uglavnom a od skora sama,jedrilica mi je na Savi i sport je odlican,ko proba tesko se odvoji od toga..Pisi ako te jos nesto zanima
 
Paa hmm.. moja jedrilica sad da je prodajem bi bila 5000eura,jer je komplet opremljena sa svim jedrima(glavno,manje-flok,olujni flok,spinaker),krmom(kormilom) i opremom po jedrilici,kanapi,kotve,vincevi itd...Kod nas ima i prodaja mikrotonera i to covek radi po porudzbini uz kaparu i onda je cena oko 8000e bez jedara a jedra kostaju oba-glavno i manji flok oko 800eura(mislim) + spinaker 3. jedro oko 200e(opet mislim okvirno).Znaci polovna je oko 5000e nova oko 9000e.Ako te zaista zanimaju tacniji podaci mogu bolje da se raspitam,cak i neki cas privatni da ti odrzim na jedrilici :)
 
Aha,da odrzavanje je klasicno kad nesto zafali ti popravljas sredjujes krpis i ostalo,ako si bar neki majstor ili imas neciju pomoc odrzavanje nije strasno uopste,vez na mom klubu je 200eura godisnje sto je zaista povoljno a tu su i cuvari tako da je jedrilica bezbedna skroz.Preko zime se cuva u slepu unutra.Ako imas ekipu ti + 2 onda su i odrzavanje i troskovi oko nje povoljniji:)
 

Back
Top