koljačko-patrijotski zanos, odnosno, raspirivanje istog...

Elvin

Poznat
Poruka
9.874
Mladićev poster u novinama
25. septembar 2006. | 12:35 | Izvor: FoNet, Beta
Beograd -- Glas javnosti u današnjem izdanju objavio poster Ratka Mladića.

Na jednoj fotografiji je Ratko Mladić u uniformi, a na ostale dve se vidi čovek koji drži veliki Mladićev poster dok pored njega prolaze oficiri Vojske Srbije. Najveća fotografija na posteru postavljena je tako da ostaje utisak da oficir salutira prolazeći pored velikog Mladićevog postera.

Liast je u jučerašnjem broju najavio da će na zahtev velikog broja čitalaca objaviti poster Ratka Mladića. List ne navodi gde su načinjene fotografije o kojima je reč, ali se može zaključiti da je to učinjeno na svečanosti na kojoj su promovisani mladi oficiri Vojne akademije.

Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštilo je da se energično protivi neprimerenoj odluci Glasa javnosti da objavi poster Ratka Mladića. "Neprihvatljivo je u medijima tako popularisati ličnosti za koje se vezuju masovni zločini i za kojima tragaju i vlasti Srbije i međunarodna zajednica", navodi se u saopštenju. NUNS dodaje da je zakonsko pravo svakog medija da slobodno bira sadržaje koje će objaviti, ali da pravila novinarske profesije nalažu i visok nivo odgovornosti vlasnika i udredništva glasila i vođenje računa o interesu javnosti.
........
 
Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštilo je da se energično protivi neprimerenoj odluci Glasa javnosti da objavi poster Ratka Mladića.

Како се противи?
Одржаће неку трибину у Центру за културну деконтаминацију :lol: :lol: :lol:
Смеха, смеха, смеха дајте деци... Једино није било смешно док су били на власти па писали како им Беба на брифинзима каже.
 
Elvin:
Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštilo je da se energično protivi neprimerenoj odluci Glasa javnosti da objavi poster Ratka Mladića. "Neprihvatljivo je u medijima tako popularisati ličnosti za koje se vezuju masovni zločini i za kojima tragaju i vlasti Srbije i međunarodna zajednica".......

Ма идиоти, нису нормални... Стварно ми није јасно како таквим будалама уопште дају да се баве било каквим јавним пословима... Замисли богати, објавили постер човека кога траже у Хагу... Па то не значи да је и крив ако је оптужен, чак и у самом Хагу користе изразе типа, бегунац за којим се трага, или најтраженији ОПТУЖЕНИ, а ови наши идиоти кажу да је човек злочинац, па то стварно дебилни мозгови... То треба забранити да се појави у било каквим медијима... Ко је то из НУНСА изјавио, јел' неко познато име? Ил' неки ситни плаћеници који само умеју да лају... :-x :-x :-x
 
ШЕШЕЉ:
Па то не значи да је и крив ако је оптужен, чак и у самом Хагу користе изразе типа, бегунац за којим се трага, или најтраженији ОПТУЖЕНИ, а ови наши идиоти кажу да је човек злочинац, па то стварно дебилни мозгови...

slazem se...
da li se i ti slazes da ni Hitler nije zlocinac?
 
Elvin:
pretpostavljam da vojvoda i astronautkinja ne bi imali ništa protiv da, kao nastavak serije postera haških optuženika, glas sutra obavi poster ante gotovine, ipak je on samo optuženik...zar ne?

Ако 'оћеш да провоцираш, заобиђи ме... Мислиш да Хрватске новине не величају Готовину и да га они не сматрају својим херојем... Само код нас је све дозвољено, и свакакве будале могу да добију време на ТВ-у или простор у новинама... Али кад се јави НУНС, то онда није један појединац, већ институција, а то је већ забрињавајуће...
 
ШЕШЕЉ:
Ако 'оћеш да провоцираш, заобиђи ме... Мислиш да Хрватске новине не величају Готовину и да га они не сматрају својим херојем... Само код нас је све дозвољено, и свакакве будале могу да добију време на ТВ-у или простор у новинама... Али кад се јави НУНС, то онда није један појединац, већ институција, а то је већ забрињавајуће...

ček' sad...ti pretpostavljam misliš sve najgore o hrvatima zbog toga, a podržavaš one koji rade suštinski isto što i oni. zanimljivo. dupli moral?
 
Elvin:
tema je objavljiivanje postera haškog optuženika ratka mladića, čoveka kojeg terete za ubistvo nekoliko hiljada nenaoružanih ljudi, ako nemaš ništa pametno da kažeš o tome, nema potrebe da troluješ temu pričom o popoviću.

Питао сам КАКО ће да се противе, а то је веома релевантно за тему.
Такође сам питао КО ће да се противи (индиректно, за недо***ане томе је служило помињање Поповића), што је опет релевантно.
Доста је било да свака шуша себи даје на значењу.
 
Elvin:
ček' sad...ti pretpostavljam misliš sve najgore o hrvatima zbog toga, a podržavaš one koji rade suštinski isto što i oni. zanimljivo. dupli moral?

Не брате, обожавам Хрвате, нарочито сваког 4. августа кад у Книну славе геноцид и етничко чишћење који су спровели над Србима... И немој да ме прозиваш, озбиљно почињеш да ме нервираш, то што ти имаш тако сјебане ставове, то је твој проблем... Ал' немаш право да преиспитујеш мој морал, то је моја ствар, ја знам да ми га не фали...
 
Tereskova:
Питао сам КАКО ће да се противе, а то је веома релевантно за тему.
Такође сам питао КО ће да се противи (индиректно, за недо***ане томе је служило помињање Поповића), што је опет релевантно.
Доста је било да свака шуша себи даје на значењу.

razneće se u redakciji 'glasa javnosti' :roll: uzeće rodića za taoca i čupati mu nokte, pod utiskom narodne epske pesme o malom radojici, ali on se neće dati... :roll: si to hteo da čuješ?

kako bi ti da se protive? dovoljno je što su se oglasili. sigurno neće da zabranjuju glasu da to objavi ili, daleko bilo, da ukidaju glas. nemaju volje niti ovlašćenja za tako nešto. pomešao si ih sa vučićem, to su njegovi metodi ;)

ШЕШЕЉ:
Не брате, обожавам Хрвате, нарочито сваког 4. августа кад у Книну славе геноцид и етничко чишћење који су спровели над Србима... И немој да ме прозиваш, озбиљно почињеш да ме нервираш, то што ти имаш тако сјебане ставове, то је твој проблем... Ал' немаш право да преиспитујеш мој морал, то је моја ствар, ја знам да ми га не фали...

važi. samo nemoj da se nerviraš...
 
"kako bi ti da se protive? dovoljno je što su se oglasili."

Ја вала... довољно да им Наташа Кандић да орден кад постане председница Србије, довољно да им се ја смејем...
Довољно је и да кажу како су "сачували образ"... али образ је само "нацошка" категорија. Ја мислио треба да будемо модерни, да гледамо само интерес...
 
Jerry Ropero:
tereskova ja koliko se secam ti si bila/o LDP pacenik. Interesuje me sta se to spektakularno desilo u tvojoj svesti da se vratis na put srpstva, pravoslavlja i zdravog srpskog nacionalizma?

pretpostavljam da se zaljubila u izvesnog đerija sa krstinog foruma, čoveka koji reprezentuje esenciju srpstva i svetosavlja. ljubav prema njemu vratila je na pravi put...

srceparajuća
wub.gif
priča.
 
Obersturmfuehrer:
slazem se...
da li se i ti slazes da ni Hitler nije zlocinac?

Ало људи ви нисте нормални! Младићу није суђено ни пресуђено, што значи да он није никакав злочинац, убица и слично, јер за такву квалификацију не постоји никакав основ, а поређење са Хитлером је бесмислено јер је њему историја судила и пресудила, а за то је неопходна много већа временска дистанца. И шта значи "кољачко-патриотски занос"?! По мени је такав наслов само јоше један доказ болесности ума неких људи. За све Србе у РС, од првог до последњег он је херој, а ако неко не вјерује нека дође и увјери се.
 
Jerry Ropero:
tereskova ja koliko se secam ti si bila/o LDP pacenik. Interesuje me sta se to spektakularno desilo u tvojoj svesti da se vratis na put srpstva, pravoslavlja i zdravog srpskog nacionalizma? :)

Ма брате ложио сам их са овом астронауткињом. Погледај тему о Б92 како се пецају.
Иначе, уопште није тешко скинути њихов стил "Srbija je dotakla dno ... Pahomije ... radikLali sljam ... Pahomije ... pukovnik Amfilofije ... patrijarh je izlapeo ... Pahomije ... Djindjic je moj idol ... Pahomije"

А сада ће да припазе мало са чијим ће речима да се слажу :lol:
 
НиколаТ:
Ало људи ви нисте нормални! Младићу није суђено ни пресуђено, што значи да он није никакав злочинац, убица и слично, јер за такву квалификацију не постоји никакав основ, а поређење са Хитлером је бесмислено јер је њему историја судила и пресудила, а за то је неопходна много већа временска дистанца. И шта значи "кољачко-патриотски занос"?! По мени је такав наслов само јоше један доказ болесности ума неких људи. За све Србе у РС, од првог до последњег он је херој, а ако неко не вјерује нека дође и увјери се.


Nemoj da pričaš gluposti. Nije istina i nemoj da opanjkavaš normalne Srbe u BiH. Normalni ljudi se stide takvih stvari, ne žele da pričaju, skreću pogled. Ja živim u BiH i krećem se u oba eniteta i to jednostavno nije istina da je Mladić svima u RS -oj heroj. Boli ljude neka stvar za njega, a najviše bi voljeli da ga nikada nije ni bilo ili da je koknut na vrijeme.

Mislim da ovo širenje dezinformacija nije u redu. Nisam Srbin, ali mi smatram da moram reći kako svi Srbi u BiH i RS -oj ne misle ovako kako je Nikola T kazao.
 
Žiguli of Tomorow:
Nemoj da pričaš gluposti. Nije istina i nemoj da opanjkavaš normalne Srbe u BiH. Normalni ljudi se stide takvih stvari, ne žele da pričaju, skreću pogled. Ja živim u BiH i krećem se u oba eniteta i to jednostavno nije istina da je Mladić svima u RS -oj heroj. Boli ljude neka stvar za njega, a najviše bi voljeli da ga nikada nije ni bilo ili da je koknut na vrijeme.

Mislim da ovo širenje dezinformacija nije u redu. Nisam Srbin, ali mi smatram da moram reći kako svi Srbi u BiH i RS -oj ne misle ovako kako je Nikola T kazao.

Kako ти кажеш. Младић није злочинац ни по правном ни историјском основу. Што се тиче Сребренице ја му замјерим што то није спријечио али ако се погледа дубља слика и читава генеза догађаја онда ће се уочити да је такав развој ситуације и ти злочини само посљедица онога што се дешавало српским селима у околини Сребренице. Може неко погрешно да ме схвати и да помисли да ја подржавам злочин али нити један релевантни доказ не постоји који би окривио Младића за тај догађај осим неке командне одговорности у смислу да је требало да зна, иако није могао, а то улази у домен објективне одговорности коју право не признаје. Док ми неко не покаже да је Младић наредио и један злочин или га извршио ја нити било ко из РС неће одустати од тога да генерала сматра за хероја који је учинио да ми одбранимо своја вијековна огњишта и створимо РС као неминовност произашлу из Алијиних поступака и свих оних који су га слиједили.
 
НиколаТ:
Kako ти кажеш. Младић није злочинац ни по правном ни историјском основу. Што се тиче Сребренице ја му замјерим што то није спријечио али ако се погледа дубља слика и читава генеза догађаја онда ће се уочити да је такав развој ситуације и ти злочини само посљедица онога што се дешавало српским селима у околини Сребренице. Може неко погрешно да ме схвати и да помисли да ја подржавам злочин али нити један релевантни доказ не постоји који би окривио Младића за тај догађај осим неке командне одговорности у смислу да је требало да зна, иако није могао, а то улази у домен објективне одговорности коју право не признаје. Док ми неко не покаже да је Младић наредио и један злочин или га извршио ја нити било ко из РС неће одустати од тога да генерала сматра за хероја који је учинио да ми одбранимо своја вијековна огњишта и створимо РС као неминовност произашлу из Алијиних поступака и свих оних који су га слиједили.


Bezveze. Šta bi onda trebali Bošnjaci, Židovi i Armeni da Urade kao posljedicu svojih stradanja. Ovaj tvoj stav se potpuno uklapa u izjavu seljačine iz Kalinovika u kojem se sveti Turcima???, za bunu protiv dahija. Kakav kiks. Nigdje Turaka do Bosfora, a dahije, ko zna šta su dahije čovječe?

Što se tiče ognjišta, ja ne zna da je osim u Kalinoviku i tako nekim vikojebinama bilo ognjišta. Koliko znam ljudi su živjeli u kućama. Imali su štednjake, televizore i frižidere. Pogledaj još jednom dragojevićev "Lepa sela, lepo gore", pa onda vidi ko je istjeran iz svojih kuća.
Moji su Boga mi, više od 300 godina na jednom mjestu, međutim morali su da pomjere svoje porodice zbog takvih kakav je Mladić i ostala suluda bagra.

Vlasti u RS -oj neka malo porade na izručenju Mladića, pa onda neka se dokaže šta god se dokaže.
 
Elvin:
Mladićev poster u novinama
25. septembar 2006. | 12:35 | Izvor: FoNet, Beta
Beograd -- Glas javnosti u današnjem izdanju objavio poster Ratka Mladića.

Na jednoj fotografiji je Ratko Mladić u uniformi, a na ostale dve se vidi čovek koji drži veliki Mladićev poster dok pored njega prolaze oficiri Vojske Srbije. Najveća fotografija na posteru postavljena je tako da ostaje utisak da oficir salutira prolazeći pored velikog Mladićevog postera.

Liast je u jučerašnjem broju najavio da će na zahtev velikog broja čitalaca objaviti poster Ratka Mladića. List ne navodi gde su načinjene fotografije o kojima je reč, ali se može zaključiti da je to učinjeno na svečanosti na kojoj su promovisani mladi oficiri Vojne akademije.

Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštilo je da se energično protivi neprimerenoj odluci Glasa javnosti da objavi poster Ratka Mladića. "Neprihvatljivo je u medijima tako popularisati ličnosti za koje se vezuju masovni zločini i za kojima tragaju i vlasti Srbije i međunarodna zajednica", navodi se u saopštenju. NUNS dodaje da je zakonsko pravo svakog medija da slobodno bira sadržaje koje će objaviti, ali da pravila novinarske profesije nalažu i visok nivo odgovornosti vlasnika i udredništva glasila i vođenje računa o interesu javnosti.
........
Gde je sad moderator da banuje ovog korisnika sa ovakvom temom :evil: Ratko Mladić je bio časni oficir vojske Republike Srpske i zaslužuje sve počasti!
 

Back
Top