DA LI RADITE POSAO KOJI VOLITE?

ja radim posao u kome uživam, ali to je samo MOJ bag. Mogla bih još što-šta da radim i opet bih uživala....samo neka ima veze sa slovima :D

Po nekom proletošnjem istraživanju, najsrećnija zanimanja su ona kreativna: dizajner, pisac, marketing & komunikacije.
A najtraženija (!!!) su, prirodno, ona koja najviše plaćena: direktori, i to u celoj SEE.
 
Da, ali ipak ima mnogo zanimljivijih i bolje placenih poslova od ovog koji trenutno radim. Ne ocekujem da cu celog zivota raditi ovaj posao, a narocito ne mogu da zamislim da radim za istu firmu godinama.
P.S. Trenutno trazim posao decijeg animatora na brodu (na 6 meseci, ako moze i duze).
 
Trenutno radim posao koji ne volim bas, bas, ali moze da prodje. Uglavnom, odlicno zaradjujem i prilicno lagodno zivim. I s vremena na vreme odradim i nesto honorarno.
Ali sve nesto mislim da cu uskoro morati da nadjem posao za stalno. Na stranu kredit, ne mogu ni kreditnu karticu da izvadim. I dosadilo mi je da cimam kevu ili sestru da krenu sa mnom, da kupim nesto, pa njima da odplacujem mesecne rate i kamate.
 
Kedi:
Trenutno radim posao koji ne volim bas, bas, ali moze da prodje. Uglavnom, odlicno zaradjujem i prilicno lagodno zivim. I s vremena na vreme odradim i nesto honorarno.
Ali sve nesto mislim da cu uskoro morati da nadjem posao za stalno. Na stranu kredit, ne mogu ni kreditnu karticu da izvadim. I dosadilo mi je da cimam kevu ili sestru da krenu sa mnom, da kupim nesto, pa njima da odplacujem mesecne rate i kamate.
@Off topic
Koja je razlika kome otplaćuješ rate i kamate?!
 
@ Bojan p
Pa vidis, nije sve jedno, zar ne gledas reklame :)
Naravno, salim se. Ali, nije mi sve jedno. Tako ne raspolazem u startu svojim novcem vec tudjim. A za mene je to bzvz, tacnije neodgovorno. A u ostalom jednom sam se odlucila da ne zavisim od svojih roditelja, i od tad se osecam mnogo bolje, a i njihov konto se oseca mnogo bolje. :) I onda mora da se pravi strategija, jer ni te puste kartice nisu bez limita, itd...I to je bs cimanje, i za njih i za mene...
 
Kedi:
@ Bojan p
Pa vidis, nije sve jedno, zar ne gledas reklame :)
Naravno, salim se. Ali, nije mi sve jedno. Tako ne raspolazem u startu svojim novcem vec tudjim. A za mene je to bzvz, tacnije neodgovorno. A u ostalom jednom sam se odlucila da ne zavisim od svojih roditelja, i od tad se osecam mnogo bolje, a i njihov konto se oseca mnogo bolje. :) I onda mora da se pravi strategija, jer ni te puste kartice nisu bez limita, itd...I to je bs cimanje, i za njih i za mene...
Ne, ne gledam reklame. I ne, ne šalim se.

Ako hoćeš kreditnu karticu, ne vidim nikakv problem da je i izvadiš u nekoj od banaka. U većini banaka za kreditne kartice traže i depozit, pa ne vidim ni jedan valjani razlog da ne izvadiš svoju. Za to ti uopšte nije potrebno stalno zaposlenje. Verovatno ćeš se osećati bolje, a i nećeš zaivisti od tuđih kreditnih kartica. :)
 
jeste. Možeš da položiš 1.000 € u banku i onda da dobiješ kredit na 1.000 € :lol:
Tako nekako, ali možeš da trošiš sa kreditne, naravno, onoliko koliko si položila ;) Bojane, nije to ISTO, znaš bwe kako se ljudi snalaze - kad imaš "normalnu" tj. kreditnu onda ti ono samo (ono! Banka :lol: ) podeli sumu koja prelazi neki limit - na otplatu na mesece. Tako ti platiš kreditnom recimo čizme od 15.000 a Visa ti sama skine taj mesec 5.000 i sledeća dva po 5.000.
Nije dakle isto. Ne služi kartica SAMO za bezgotovinsko plaćanje, nego i za neke olakšice. Kao honorarac možeš da imaš DEBITNU karticu i to je to, a to je tek toliko da ne nosaš papire sa sobom neko ko gospodin čovek...:lol: :mrgreen:

Delta tj, Intesa valjda daje neke kredite honorarcima - ali su skuplji, naravno, laki keš je najskuplji keš, nominalna im je valjda oko 17 ili 18 % ...

Eto tako.
A kad imaš potpisan kolektivni, onda ko gospodŽa u Societe....i sve lepo i lagano, uz profakture :P
 
Betty:
jeste. Možeš da položiš 1.000 € u banku i onda da dobiješ kredit na 1.000 € :lol:
Tako nekako, ali možeš da trošiš sa kreditne, naravno, onoliko koliko si položila ;) Bojane, nije to ISTO, znaš bwe kako se ljudi snalaze - kad imaš "normalnu" tj. kreditnu onda ti ono samo (ono! Banka :lol: ) podeli sumu koja prelazi neki limit - na otplatu na mesece. Tako ti platiš kreditnom recimo čizme od 15.000 a Visa ti sama skine taj mesec 5.000 i sledeća dva po 5.000.
Nije dakle isto. Ne služi kartica SAMO za bezgotovinsko plaćanje, nego i za neke olakšice. Kao honorarac možeš da imaš DEBITNU karticu i to je to, a to je tek toliko da ne nosaš papire sa sobom neko ko gospodin čovek...:lol: :mrgreen:

Delta tj, Intesa valjda daje neke kredite honorarcima - ali su skuplji, naravno, laki keš je najskuplji keš, nominalna im je valjda oko 17 ili 18 % ...

Eto tako.
A kad imaš potpisan kolektivni, onda ko gospodŽa u Societe....i sve lepo i lagano, uz profakture :P
Ta "normalna" kreditna kartica je revolving kreditna kartica. Za nju ti takođe ne treba stalno zaposlenje. Uopšte ovde nisam pominjao debitne kartice. To je nešto sasvim drugo i tome ovde do sada nije bilo reči.

GospodŽo nemojte molim Vas kod tih što pomenuste. :) Mada kad bolje razmislim ni ostali nisu mnogo bolji. :(
 
Ima ljudi, naravno, koji rade posao koji vole ali nisu srećni - iz drugih razloga, možda kućno / porodičnih, ili nečeg tako.
A ima i onih koji rade to što vole, ali nisu zadovoljni nečim drugim u vezi sa poslom: okruženjem / opremom / platom / šefom itd...
Posao ko posao, ja svoj OBOŽAVAM (presrećna sam jer mi pruža onaj mix stimulusa koji mi trebaju da bih bila ceo čovek ), ali ponekad sam nesrećna - iz drugih razloga (recimo, zato štomi puše naposlu, ponekad me oči peku od dima, toliko ga ima :neutral: ).
 

Back
Top