Moto GP

Garwor

Poznat
Poruka
7.173
Posle nocasnje trke u Japanu borba za titulu je postala veoma neizvesna!
Pobedio je Loris Capirosi, Rossi je bio drugi a Hayden 5-ti. Stanje na tabeli je sledece:

1 Nicky Hayden (USA) Honda 236
2 Valentino Rossi (ITA) Camel Yamaha 224
3 Marco Melandri (ITA) Fortuna Honda 209
4 Loris Capirossi (ITA) Marlboro Ducati 205
5 Daniel Pedrosa (ESP) Repsol Honda 201
6 Casey Stoner (AUS) Honda LCR 119
7 Kenny Roberts (USA) Team KR Honda 110
8 Colin Edwards (USA) Camel Yamaha 102
9 John Hopkins (USA) Suzuki Grand Prix 99
10 Sete Gibernau (ESP) Marlboro Ducati 95
11 Shinya Nakano (JPN) Kawasaki Racing 94
12 Chris Vermeulen (AUS) Suzuki Grand Prix 90
13 Toni Elias (ESP) Fortuna Honda 80
- Makoto Tamada (JPN) Konica Minolta Honda 80
15 Carlos Checa (ESP) Yamaha Tech 3 59
16 Randy De Puniet (FRA) Kawasaki Racing 31
17 Alex Hofmann (GER) Ducati d'Antin 25
18 James Ellison (ENG) Yamaha Tech 3 20
19 Jose Luis Cardoso (ESP) Ducati d'Antin 8
20 Kousuke Akiyoshi (JPN) Suzuki Grand Prix 3
21 Ivan Silva (ESP) Ducati d'Antin 0
- Naoki Matsudo (JPN) Kawasaki Racing 0

Inace na pocetku sezone Rossi je imao par pehova koje je Hayden iskoristio i konstantno zavrsavajuci trke pri vrhu napravio veliku prednost. Ali onda Rossi sa nekoliko odlicnih trka smanjuje prednost vodecih u generalnom plasmanu i hvata prikljucak. Pre mesec dana sam mislio da Hayden garantovano osvaja titulu, ali posle danasnje trke sam ubedjen da ce Doktor opet biti sampion. Ostalo je jos dve trke do kraja, teorijski, sva petorica vodecih imaju sanse za titulu.
 
Ista prica kao u F1 2003 : Sumi ocajan na pocetku sezone,Kimi bio u vodjstvu i na kraju se pokazalo ko je bolji.Iskustvo je presudilo,a verujem da ce se to i ovde dogoditi.
 
Ma neznam dali si gledao prethodne trke,kakve voznje Doktora po krivinama............proslu trku je startovao sa 3. mesta pao na 10. na samom startu.................i onda u 6. krugu ,bukvalno u jednom krugu izbio na drugu poziciju.....................
Mislim da pise istoriju motociklizma................................nema brzeg i coveka sa vecim srcem u krivini.................No.1
 
Doktor je najjaci! Koliko je samo trka dobio u poslednjem krugu, a bogami i u poslednjoj krivini (najcesce protiv nesrecnog Zibernaua :) ). Stice se utisak u toku trke da se poigrava sa protivnicima, toliko obilazenja napravi, a u toku jednog kruga je u stanju da smanji razliku i do 50 metara. Jesam vam pricao, pre nekoliko godina, jos nije bio sampion, start trke, on krece sa 5-tog mesta i posle tri cetiri krivine, eto ga na prvom! Nije to nesto spektakularno, ali fora je da mu je sa jedne ruke skinut gips dan pre trke, za kvalifikacije, a na drugoj ruci mu je kost naprsla na tim istim kvalifikacijama. I on vozi ko da mu nije nista! Eto zasto je najbolji!
 
RegL!@:
Ista prica kao u F1 2003 : Sumi ocajan na pocetku sezone,Kimi bio u vodjstvu i na kraju se pokazalo ko je bolji.Iskustvo je presudilo,a verujem da ce se to i ovde dogoditi.

da samo sto ovo sto se desava u moto gp klasi ne moze da se poredi sa formulom 1 doktor je pokazao da je kralj u bilo kom timu seo na hondu ili na jamahu on je naj naj a nisam bas siguran da bi shumaher osvojio titulu te sezone naprimer za volanom vilijamsa.
doktor je kralj i pokazao je sta znaci covek u moto sportu evidentno je da je honda bolja od jamahe ali doktor je doktor i tu price nema.
 
U pravu si,yamaha je daleko slabija od honde ove sezone,sto se vidi na pravcima.........motor mu je dosta slab ove sezone..............................Doktor je u Italiji ikona,ne samo zbog voznji,vec i zbog ponasanja van staze.................a i svi ostali vozaci ga postuju jer je vise nego korektan ..........
 
Danas u 14:00 je motoGP trka u Portugalu. Pole pripada Doktoru Rossiju, drugi je Edwards, treci Hayden, cetvrti Pedrosa. Bice ludo, Hayden ima 12 poena prednosti u sampionatu, i dva druga mesta u preostalim trkama mu garantuju titulu(cak i ako Rossi pobedi oba puta). Ali posto je yamaha proradila, mogao bi Edwards napraviti dobar plasman ispred Haydena i pokvariti mu planove, ko zna?
 
Eurosport. Vrlo neobican rasplet u trci: jos pre polovine trke Pedrosa sa 4-tog mesta pokusava nerealno da udje timskom kolegi Haydenu sa unutrasnje strane, gubi kontrolu, udara ga i izbacuje obojicu iz trke! Hayden je tako ostaje sa znatno manjim sansama da uzme titulu, takoreci nikakvim, jedino da Rossi odustane u poslednjoj. Rossi je vozio opusteno u nastavku kao da mu je dosadno, Edwards na drugom mestu je pokusavao da zadrzi Toni Eliasa i Robertsa Jr-a iza sebe, ali nije bas uspevao, i Elias uskoro obilazi obe yamahe i izbija na prvo mesto! Rossi vraca ubrzo i Elias vise ne pokusava. Roberts dva kruga pred kraj obilazi svu trojicu vodecih, a Elias Rossia! Onda Elias i Rossi obilaze Robertsa. Pred sam kraj doktor vidi da je kriticno, gazi do daske i ulazi usko u poslednju sikanu i opet je prvi! Ali po cenu losije izlazne brzine. Ciljni pravac, Elias iskace iz Rossijevog repa i uspeva da pobedi za 10 centimetara!!! Tj, za 2 hiljadita dela sekunde! Ludilo!

Sada je tabela ovakva:
1 Valentino Rossi (ITA) Camel Yamaha 244
2 Nicky Hayden (USA) Repsol Honda 236
3 Marco Melandri (ITA) Fortuna Honda 217
4 Loris Capirossi (ITA) Marlboro Ducati 209
5 Daniel Pedrosa (ESP) Repsol Honda 202
6 Kenny Roberts (USA) Team KR Honda 126
7 Casey Stoner (AUS) Honda LCR 119
8 Colin Edwards (USA) Camel Yamaha 117
9 John Hopkins (USA) Suzuki Grand Prix 112
10 Toni Elias (ESP) Fortuna Honda 106
 
Trka je bila extra! Ja sam poludela kada je Pedrosa izbacio Nikija, samo sto tv nisam razbila pa sam od tog trenutka navijala da pobedi Elias! Kako je samo vozio, to je neverovatno! Kako je isao u krivinama, joj... Svaka mu cast!!!
 
13/10/2006 | Izvor: B92, eurosport

Rosi na Reliju Novog Zelanda

Moto GP šampion Valentino Rosi takmičiće se na ovogodišnjem Reliju Novog Zelanda. 27-godišnji Italijan će voziti Subaru Imprecu, nakon dogovora sa Subaru World Rally timom.

"Valentino se prijavio za Reli Novog Zelanda kao samostalan učesnik, ali će voziti naš automobil", izjavio je direktor Subaru tima Ričard Tejlor.

Rosi će voziti Subaru Imprecu koju je koristio Novozelanđanin Kris Etkinson, jedan od tri vozača Subaru tima, na Reliju Nemačke ove godine.

Osvajač 5 uzastopnih Moto GP titula, koji ove godine ima šansu da osvoji i šestu, trebalo bi da testira svoj automobil kada se završi sezona dvotočkaša 29. oktobra, trkom za VN Španije u Valensiji.

Rosi je redovan učesnik Betega Relisprinta, koji se svake godine održava u okviru bolonjskog Sajma automobila, ali se do sada samo jednom takmičio na jednom WRC takmičenju, kada je 2002. godine vozio Pežo na Reliju Velike Britanije. Tada je, međutim, odustao posle samo 3 etape nakon udesa.
 
Katastrofa. Rossi je sam pogresio danas, okliznuo se na stazi i pao, negde oko 5-tog kruga. Time je sampionat bio prakticno resen iako se Doktor vratio na stazu. Hayden je vozio u svom stilu do kraja, znaci za 3-ce mesto, i osvojio titulu! Mada Rosi je bezveze poceo trku, imao je pole position, ali je tako kilavo startovao da ga je u prvih 200 metara obislo jedno 6 besnih Hondi, a sa Haydenom se cak ocesao dvaput pritom! Bar da je posle jadnog starta probao da se probije u vrh, jok, vukao se na 7 mestu i onda pao, bezveze. A pobedio je covek koji je debitovao u motoGP, Troy Bayliss, prva trka, prvi put seo na ducati i pobedio! Mada, sampion je superbike-a, mora se spomenuti.
 
Bejlis ih je juce prosto sve oduvao! Moram da te ispravim, on iza sebe ima 3 godine u Moto GP-u!
A Niki je sasvim zasluzeno dosao do titule! :lol: Kao sto je Pedrosa Nikiju oduzeo bodove u Portugaliji tako je sad Rosi sam sebi uradio!
 
Nisam znao za Baylissa, znao sam da je u superbikeu.
Rossi je imao dosta pehova i samo zato je Hayden dosao do titule, ali Rossi je sam sebi kriv. Hayden vozi ziherski, samo da bude pri vrhu, kao da je u nascaru.
 
I šta sad? Šta bi sa doktorom? Doktor je najbolji, i njemu se dešava da pogreši... Kada Hayden ima problema sa kvačilom onda on ne zna da vozi ili vozi "na sigurno". Jeste, baš je tako. Nego da se sutra pojavi novi klinac (ili aktuelni koji je do sada vozio prosečnu mašinu), ofarba kosu u crveno, i nabaci neke besne šare, i na najboljem motociklu osvoji par trka (pošto drugačije ni ne može) eto nama novog omiljenog, "najboljeg svih vremena", "samo on zna da vozi", "čovek je heroj - jesi video" - šampiona. Ali tako je to kada većina ljudi voli idole. Ne kažem da je Rossi loš, naprotiv odličan je, ali nekada je puno teže biti šesti nego pobediti. Čitajte malo između redova.
 
Ma Rossi je car, njega kad neko pobedi nije ga pobedio zato sto zna da vozi vec zato sto Doktor nije dao sve od sebe. Mnogo je velika razlika motora Honde i Yamahe, tako da je Doktor na kraju svega opet car careva u moto GP-u, zao mi je sto nije pobedio ali jbg-a njegova greska, bas bio bedak prvo sumi nepobedi svoju poslednju sezona a sad Rossi ne izvuce pobedu u moto GP-u. Secam se da kad je sumi zavrsio na drugom mestu, rekao sam sebi aj bar da rossi zavrsi prvi i u *****.

Bice i sledeca godina :)

Kimi i Massa ima da karaju sve u F1
 
Zanimljivo: (sa b92)

Hejden, koji je sve do VN Portugalije vodio u generalnom plasmanu (u julu imao 51 bod prednosti), ali posle udesa u Eštorilu izgubio vodjstvo, uspeo je da preokrene situaciju u šampionatu i osvoji titulu sa 5 bodova više od Rosija.
Zanimljivo da je Rosi pre dve nedelje u Portugaliji u foto-finišu završio za hiljaditi deo sekunde iza Španca Elijaša, što ga je koštalo upravo 5 bodova.

Prvo se glupirao na prosloj trci i izgubio pobedu, a na poslednjoj je uprskao sve, vreme je za penziju!
 
Doktor se ponašao vrlo ne doktorski. Uspeo je bio da stigne i prestigne Hajdena i onda se u poslednje dve trke ponašao kao da ima prednost od 50 poena u odnosu na Hajdena, da ne kažem kao klinac. Da, definitvno je vreme za penziju.
 

Back
Top