Moto GP

Neverujem da mu je vreme za penziju, ali sta mozemo ocekivati jos je mlad i zna da je bolji, pa nebi preso on u jamahu da nije. Ali previse se ponasao kao bog tokom zadnjih par trka i to ga je kostalo. Ta trka pre dve nedelje gde je na phot-finisu izgubio mi je bila posebno smesna. On je vodio, i kilavo vozio to se videlo od pocetka, i previse je ocekivao od edvardsa, i u trenutku kad ga je obisao (sad jbga nemogu da se setim ali mislim da je to bio elias) na sledecoj krivini rossi se okrece po prvi put u trci da vidi sta se desava kao na foru "alo edwards koji ti je ***** treba da me branis" a edwards na petom mestu

bilo je malo cudno jer mu niko nije rekao da ga stizu i tu sam crko od smeha
 
E pa nova sezona je pocela, danas je bila trka u Kataru, mislim da nije ni bio prenos...pas mater...Pobedio je Kejsi Stoner sa Dukatijem, Rosi sa Jamahom je bio drugi a ostalih ne mogu da se setim. Vodeci dvojac se ganjao do par krugova pred kraj kad je Stoner dodao gas i obezbedio pobedu. Jamaha je bila bolja u krivinama, ali je Dukati bio 20 km/h brzi na pravcu, sto je i presudilo pobednika.
 
Heheheh...yamaha i jeste najbrza u krivinama jer je vozi Rossi.......A Kejsi Stoner je bas iznenadjenje.....debi u GP-u i Ducatiju....i odmah 1. mesto,a ima tek 21 godinu,svaka mu cast...!!!
 
jungleboy:
I šta sad? Šta bi sa doktorom? Doktor je najbolji, i njemu se dešava da pogreši... Kada Hayden ima problema sa kvačilom onda on ne zna da vozi ili vozi "na sigurno". Jeste, baš je tako. Nego da se sutra pojavi novi klinac (ili aktuelni koji je do sada vozio prosečnu mašinu), ofarba kosu u crveno, i nabaci neke besne šare, i na najboljem motociklu osvoji par trka (pošto drugačije ni ne može) eto nama novog omiljenog, "najboljeg svih vremena", "samo on zna da vozi", "čovek je heroj - jesi video" - šampiona. Ali tako je to kada većina ljudi voli idole. Ne kažem da je Rossi loš, naprotiv odličan je, ali nekada je puno teže biti šesti nego pobediti. Čitajte malo između redova.

Nemoj da lupas kad nemas pojma ! Naravno da je DOKTOR i dalje DOKTOR !
I ako za Haydena mislis da je klinac i da se pojavio od niodkuda opet nemas pojma !
Hayden je vozio AMA Superbike takodje na Hondi , bio prvi , ne samo sa poenima vec i sa mnogo dobrih trka !
Tako da je nastavio da vozi za Hondu , samo u drugoj klasi ! Gledao sam kako pocinje i svima koje poznajem rekao da je sledeci prvak u GP i u 2. sezoni tako i zavrsio !
Naravno da nije mogao da pobedi u prvoj jer ako niko nije primetio ovo su spore staze za vozaca kao sto je on , tamo gde je on vozio i ove staze nemaju veze sa vezom !

Just 0.2 cents from me !
 
Evo slucajnosti koja se zove DOKTOR.....Valentino Rossi...


2005 Campione del mondo MotoGP
2004 Campione del mondo MotoGP
2003 Campione del mondo MotoGP
2002 Campione del mondo MotoGP
2001 Campione del mondo 500cc
2000 campionato del mondo 500cc – 2°
1999 Campione del mondo 250cc
1998 campionato del mondo 250cc – 2°
1997 Campione del mondo 125cc
1996 campionato del mondo 125cc – 9°
1995 Campione d’Italia 125cc / camp. d’Europa 125cc
1994 Campione d’Italia S.P. / camp. d’Italia 125cc
1993 campionato d’Italia Sports Production – 3°
1992 campionato regionale di Minimoto
1991 campionato d’Italia di Go-kart – 4°
1990 campionato regionale di Go-kart - 9 vittorie
1989 1° gara di Go-kart
 
Juce je odrzana trka u Turskoj. Vrlo zanimljiva trka, pobedio je Kejsi Stoner na Dukatiju. Pole position je imao Rossi a Edwards je bio drugi, Pedrosa treci. Rossi zadrzava prvo mesto posle starta, Pedrosa gubi nekoliko mesta, Dukatiji Stonera i Kapirosija krecu kao iz katapulta i odmah su u repu Rossiju. Doktor se drzao oko 1 krug kada pravi pocetnicku gresku, ulazi prebrzo u krivinu i odlazi u livadu, pada na peto mesto, tik ispred Haydena. Malo posle toga Olivije Zak na Kawasakiju pravi karambol, nerezonski brzo ulazi u krivinu sa unutrasnje strane i izbacuje nekoliko vozaca sa staze kao kegle! Vermulen se uspeo ponovo popeti na motor i cak je napravio najbrzi krug do kraja trke. Ali ostali nisu, medju njima i Pedrosa. Rossi pokazuje zasto je Dottore, bezi Haydenu i jedan po jedan padaju Hopkins, Melandri, Kapirosi. Stoner je za to vreme odlicno vozio i pobegao na oko 2 sekunde. Elias prati Rosija i njih dvojica su drugi i treci. I taman kad su se dali u poteru za Stonerom, Elias kasno koci u jednoj krivini, obilazi Rosija koji se prilicno cinuo da izbegne sudar, ali obojica gube idealnu putanju i zaostatak za Stonerom je veci. Od tog trenutka sve je poslo lose za Rossija, gubi brzinu i do kraja ga nije obisao samo onaj ko nije hteo, zavrsio je 10-ti. Kapirosi koji je mlako vozio posle starta i padao do 5-tog mesta, na samom kraju koristi brzinu Dukatija i uspeva da obidje Melandrija i Barosa koji su se zesce klali svo vreme, i popne se na trece mesto. Posle trke Rossi je bio vrlo nezadovoljan Eliasovom voznjom, koji ga je dva puta opasno isekao.

Poredak:

1 C. Stoner Ducati tyres 00:00.000
2 T. Elias Honda tyres 00:06.207
3 L. Capirossi Ducati tyres 00:08.102
4 A. Barros Ducati tyres 00:08.135
5 M. Melandri Honda tyres 00:08.289
6 J. Hopkins Suzuki tyres 00:10.186
7 N. Hayden Honda tyres 00:10.239
8 R. De Puniet Kawasaki tyres 00:14.734
9 A. Hofmann Ducati tyres 00:16.042
10 V. Rossi Yamaha tyres 00:18.999

Sampionat:
1 Casey Stoner (AUS) Ducati MotoGP 61
2 Valentino Rossi (ITA) Yamaha Factory 51
3 Daniel Pedrosa (ESP) Honda Repsol 36
4 Toni Elias (ESP) Honda Gresini 35
5 Marco Melandri (ITA) Honda Gresini 30
6 Nicky Hayden (USA) Honda Repsol 26
- Colin Edwards (USA) Yamaha Factory 26
8 Alex Barros (BRA) Ducati d'Antin 25
9 John Hopkins (USA) Suzuki MotoGP 23
10 Chris Vermeulen (AUS) Suzuki MotoGP 21
 
Doktor je danas izgubio i drugo mesto u generalnom plasmanu, posto je Pedrosa pobedio a on odustao. Ali treba reci da je startovao kao 17-ti i da je vozio sa tri slomljene kosti na desnoj ruci, saka, zglob i podlaktica, trebalo mu je 14-15-to mesto da ostane drugi u generalnom, ruka je izdrzala ali Yamaha nije pa je odustao. Najgora sezona u MotoGP za Rossija dosada, nije zavrsio u prva dva mesta.
 
Pa nisam bas siguran da je zasluzio cestitanje za ovu sezonu, podbacili su i on i yamaha. Sada imamo novog doktora, specijalistu :D Stonera. Decko radi ono sto je Rossi nekada radio.
 
Није Роси толико подбацио колико су Јамаха и гуме.
Стонеру свака част, ове сезоне је редовно био испред Капиросија.
 
cekajte samo novu sezonu i najbolji tandem vozaca u poslednjih 15 godina...

ako im Yamaha da dobar motor,balavac iz Australije ce gutati dim i prasinu. inace,prva trka nove sezone bice i prva nakon 1998. u kojoj necu navijati za Doktora. Lorenco mi je mnogo gotivan jer ne prihvata nista osim pobede i volecu ga malo vise od Rosija
 
Шумахер је возио Дукати Кејсија Стонера и био спорији само 5 секунди од рекорда стазе који је поставио Дани Педроса.
Кад би се мало уозбиљио свех би их ''ушио'':lol:
 
Lorenco je obicno uobrazeno govedo. Drago mi je sto su ga na zadnjoj trci obilazili svi zivi. Ako Dovisiozo bude imao dobru masinu, mislim da ce mu se naebati keve.
 
Мало да вас пробудим СЕЗОНА ЈЕ ПОЧЕЛА
tapsh-1.gif


untitled-2.jpg


Овакве резултате волим да видим.
Мислим да је разлика између Дукатија и равала сада мања али су и даље најбржи (надам се да ће тако и остати).

Шта ви очекујете у овој сезони?
 
meni ne treba mnogo da u nekom prepoznam velikog vozaca

tako je bilo i sa ovim sasavim Lorencom,kome je drugo mesto ravno neuspehu. prva trka u Moto GP-u i bam,pol pozivija i drugo mesto u trci. klinac ne moze ni naslikanog da gleda Pedrosu,Rosija postuje ali nista posebno ne strahuje od njega. jednostavno,toliko je dobar vozac da se ne boji nikoga

godinama navijam za Valea ali sam znao da ce ga Horhe zameniti cim sedne na ovu raketu od 800cc.. sada imam vozaca za narednih 10 godina

inace,i prva trka sezone je pokazala da je Moto GP trenutno najbolja trkacka serija na svetu. stvarno,svaka im cast
 

Back
Top