Moto GP

:worth:

ten-fingers.jpg


:klap:
 
Konacno Doktor pobedjuje! Steta sto nije bilo prave borbe jer je Markez pao, ali imao se osecaj da ovaj put Honda nije bila superiorna, i da bi Rosi dobio Markeza i u direktnom duelu, videlo se kako mu je dva puta odmah uzvratio nakon pocetnih obilazenja. Verovatno je i taj osecaj da ovaj put mora da grize iz sve snage doveo do toga da Markez pogresi.
Dukati skoro pa ravnopravan sa Pedrosom, obecavajuce...
 
Sigurno bi doktor vodio borbu sa Markezom još jedno 4-5 krugova ali posle toga bi došla čista dominacija Markeza...nikad se Markez nije previše obazirao na stanje motora i guma,čovek je jednostavno dominator na stazi (kao nekad doktor što uostalom i publika vidi i zna da nagradi).
 
danas zanimljiva trka...italijani ne znaju da voze po mokrom.
Rosi i Janone zakacili mokri deo pored staze i srecmo prosli nepovredjeni, nekoliko krugova pre kraja pocela kisa, ali takva da su se neki kockali da ipak ne menjaju motor, jer ima jos samo 4 kruga do kraja. Lorenco prvi od vodecih promenio motor i pobedio, Pedrosa i Markez naravno pali sa gumama za suvo, pao i Dovi. Espargaro i Kraclou na podijumu. Steta za Rosija, nakon tradicionalno loseg starta relativno brzo stigao vodece Honde i Lorenca, i reklo bi se imao dobar tempo (ok, mekse gume od hondi), mogao je do podijuma minimum.
 
Nije mi zao Markezovog pada, ko ga 'ebe. Ko hoce vece izgubi iz vrece.
Lorenco je bio mnogo sporiji od Markeza po kisi, zato sto je bio pametniji, nije hteo da padne. Prvi je otisao u boks, rekao 'ok, ja sam pi*kica, ne znam da vozim po kisi sa gumama za suvo, uzecu gume za mokro'. Pedrosa i Markes (ukupno 90 kg zive vage) imaju veca mooda ali manji mozak i kockaju se i padaju. Stvar je u tome da su se plasili da bi se Lorenco kockao da su njih dvojica otisli u boks, nisu hteli da ispuste pobedu, a posto je Lorenco iza njih ne znaju sta ce uraditi kad pridju boksu. Ovo pomalo podseca na jedan matematicki problem, tri robijasa stoje u koloni jedan iza drugog, pokazu im 5 kapa, 3 crne i dve bele i stave im neku od kapa na glavu, koji pogodi koja mu je kapa na glavi dobije slobodu. U prednosti je onaj ko na prvi pogled ima najmanje sanse - prvi. Tako i Lorenco imao najmanje sanse na prvi pogled a u stvari kotrolise situaciju.
 
Ma ko 'ebe Lorenca,mali Markez ima toliku bodovnu zalihu da može i da se zaj*bava stvarima kao što su ta da vidi izdržljivost guma.
Markez je ove sezone nabio kompleks svima osim doktoru koji svaku njegovu pobedu proslavlja kao svoju :)
Lorenco je istorija (tužna) :D
 

Back
Top