Da li odgovara ovaj cooler????

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
Da li odgovara cooler asus star ice na ovu plocu i proc.
ploca je asus P5LD2
proc. dual core 805
??????????
I da li bi taj isti cooler mogao da ide i na
plocu asus P4GD1/478/
proc. Intel celeron D soc. 478

Ovo pitam jer trenutno imam ovu drugu mogucnost sa celeronom a planiram da kupim ovu prvu sa 805-icom......
Pa bas ne bih da se zeznem pa da kupujem dva puta cooler.....
 
Ne lupaj bazuka.
Moze i te kako da ide.
Ja sam imao taj cooler, na S754 ploci, posle sam ga prodao i sad radi na P4 ploci.
Inace taj kuler moze da se montira pored ove dve jos i na SocketA i 939, kao i na LGA 775.
Proces montiranja je malo zeznut (ako nisi ranije radio daj nekom iskusnijem), ali je knjizica koju dobijas uz njega veoma detaljna i uz malo opreznosti veoma lako ces ga namontirati.
Jedino sto nervira je to sto ces morati skidati celu plocu da bi stavio drzac ispod nje.
I jos nesto taj kuler nema sanse da ces moci da drzis na max obrtaja jer je nenormalno bucan.
 
Ljudi ja treba da kupim kuler ,a imam pentium 4(intel)...mislim da je oko 2.1 procesor(nisam siguran)
nemam pojma sa racunarima.
Komp mi se stalno gasi cim opteretim hard disk,ne znam sta da radim.Kazu mi da je kuler jer zuji kao lud, a i napojna mi je crkla pa sam je promenio.
Help , sta da radim?
 
Kuleri u suštini izuzetno retko crkavaju, mnogo pre njega rikne njegov kontroler koji ga ponekad isključi smanji broj obrtaja itd. , ja sam imao početkom godine slučaj kod kolege : pokrene mu se računar i posle par minuta stane kuler na procesoru i on naravno zablokira, posle nepotrebne kupovine kulera mi se obratio jer nije znao šta je, rešenje je bilo jednostavno vezao sam kuler direktno na napajanje od 12 volti, od tada je kompjuter možda malo bučniji ali radi bez ikakvog problema čak i mnogo bolje nego ranije jer sada procesor ima konstantno hlađenje. Znam da to i nije najpravilnije rešenje ali je ipak jeftinije nego zamena matične ploče zbog jednog crklog integrisanog kontrolera .
 
Pa ako ne znaju, neka ti daju spisak kulera koji imaju, pa vidi u nazivu gde pise socket A to ti je.
A ako opet ne nadjes, javi se meni, nacicu nesto za tebe.
@BAZUKA
koji ce mu djavo rupe na ploci? Jesi li ti kad cuo za univerzalne kulere koji imaju raznorazne dodatke za prilagodjavanje raznim socketima?
U krajnjem slucaju ko ima malo iskustva moze i modovati kuler. Ja trenutno imam 3D rocket pro koji je za razliku od Star Icea mnogo jednostavniji za montiranje, ali malo tezi za prilagodjavanje AM2 podnozju (ali sam uspeo i to da izvedem).
Star Ice cooler i cooleri slicni njemu koji imaju svoje drzace ispod ploce i sve ostalo uz samo 2 poteza busilicom se prilagodjavaju svakom socketu.
 
@BAZUKA
koji ce mu djavo rupe na ploci? Jesi li ti kad cuo za univerzalne kulere koji imaju raznorazne dodatke za prilagodjavanje raznim socketima?
U krajnjem slucaju ko ima malo iskustva moze i modovati kuler. Ja trenutno imam 3D rocket pro koji je za razliku od Star Icea mnogo jednostavniji za montiranje, ali malo tezi za prilagodjavanje AM2 podnozju (ali sam uspeo i to da izvedem).
Star Ice cooler i cooleri slicni njemu koji imaju svoje drzace ispod ploce i sve ostalo uz samo 2 poteza busilicom se prilagodjavaju svakom socketu.[/QUOTE]


Reko li ja da ce radi busilica...
A ja imam ZALMANa CNPS7000A-AlCu to sto kazes univerzalca ali ga ja ne bih montirao sa busilicom za AMD procesore... :D
 
Кулиража:
Pa ako ne znaju, neka ti daju spisak kulera koji imaju, pa vidi u nazivu gde pise socket A to ti je.
A ako opet ne nadjes, javi se meni, nacicu nesto za tebe.
@BAZUKA
koji ce mu djavo rupe na ploci? Jesi li ti kad cuo za univerzalne kulere koji imaju raznorazne dodatke za prilagodjavanje raznim socketima?
U krajnjem slucaju ko ima malo iskustva moze i modovati kuler. Ja trenutno imam 3D rocket pro koji je za razliku od Star Icea mnogo jednostavniji za montiranje, ali malo tezi za prilagodjavanje AM2 podnozju (ali sam uspeo i to da izvedem).
Star Ice cooler i cooleri slicni njemu koji imaju svoje drzace ispod ploce i sve ostalo uz samo 2 poteza busilicom se prilagodjavaju svakom socketu.
Ima li neki "uneverzalni" koji se kači na Socket A. Svi ovi bolji mogu na LGA, 939 ili na 754.
 
Toliko pominjani u ovom postu Star Ice Asusov http://www.levi.cz/images_k/AKC050.jpg
Onda Gigabyte-ovi 3D rocketi, od kojih preporucujem 3Drocket pro, jer je veoma efikasan i relativno tih pri najvecem broju obrtaja, dok su svim ostalim modelima srezane performanse, a i cena. http://www.ixbt.com/cpu/gigabyte-pcu22vg/rocket-pro.jpg
To je od novopecenih air cooling proizvodjaca.
A koliko razlicitih modela ima CoolerMaster, Zalaman i ostali jaki brandovi, nikad ne bih mogao popamtiti sve, a necu ni da ti nabrajam.
http://www.idpitaly.it/files/images/cm/hyper6+.jpg
http://www.zalman.co.kr/images/product_img/cooler/7700_Cu.jpg
A ako ne budes mogao da nadjes nijedan koji se kaci na Socket A, javi se meni, obecavam ti da cu ti besplatno namontirati bilo koji model, pa makar busio i plocu i procesor zajedno (i radice ti bez problema).
 

Back
Top