Stavljanje narodnosti i veroispovesti iznad drugih životnih uslova zamračuje misli
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Stavljanje narodnosti i veroispovesti iznad drugih životnih uslova zamračuje misli

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano Stavljanje narodnosti i veroispovesti iznad drugih životnih uslova zamračuje misli

Ovo je rekao Milan Grol
    Poslednji put ažurirao/la BG5 : 24.09.2006. u 15:26

Obećava God_Is_A_Popstar (avatar)
    Učlanjen
    24.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Stavljanje narodnosti i veroispovesti iznad drugih životnih uslova zamračuje misli

I bio je potpuno u pravu.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Stavljanje narodnosti i veroispovesti iznad drugih životnih uslova zamračuje misli

Kaži to muslimanima, i šiptarima....
    Or else, **** off!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa to se odnosi na sve.

Obećava God_Is_A_Popstar (avatar)
    Učlanjen
    24.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Naravno da se odnosi na sve.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Naravno ovakve gluposti se samo serviraju Srbima dok je kod Hrvata, Bosnjaka i Albanaca nacionalnost i vera uvek na prvom mestu. I onda ti ako se ponasas ovako kako ovi Sorosevi klonovi pisu - ispadnes glup

Posto ja ne volim da ispadam glup, moja srpska drzava ,moja srpska nacija , i moje Pravoslavlje ce mi uvek biti na prvom mestu. Bolji mi je najgori Srbin od najboljeg Siptara.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najgori Srbin bolji od najboljeg šiptara, a u prvoj rečenici hvališ upravo osobine ''mrskih neprijatelja''...

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Želeo bi da si poput njih? Vidi, nema tu kompromisa. Ako si poput njih, to povlači i druge njihove osobine...

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio Jerry Ropero
    Naravno ovakve gluposti se samo serviraju Srbima dok je kod Hrvata, Bosnjaka i Albanaca nacionalnost i vera uvek na prvom mestu. I onda ti ako se ponasas ovako kako ovi Sorosevi klonovi pisu - ispadnes glup

Posto ja ne volim da ispadam glup, moja srpska drzava ,moja srpska nacija , i moje Pravoslavlje ce mi uvek biti na prvom mestu. Bolji mi je najgori Srbin od najboljeg Siptara.
    Da li ti tvrdis da je Milan Grol bio srbomrzac?

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ne tvrdim da je bio srbomrzac vec da je bio u zabludi. Eto pogledaj cisto istorija sta kaze koje je razmisljanje u pravu.

Dok su nam na prvom mestu bili Srbija, Srpstvo i Pravoslavlje napredovali smo na svim poljima - ekonomski, vojno, natalitetom.

Kad su nam na prvom mestu postali drugi, Jugoslovenstvo, bratstvo jedinstvo i slicne gluposti krenuli smo da propadamo i da nazadujemo. Zato trebad a se veratimo svojim pravim vrednostima - Srpstvu i Pravoslavlju i da nas niko vise nikada ne prevari da nesto drugo uzmemo za svoj zivotni obrazac.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dok su nam na prvom mestu bili Srbija, Srpstvo i Pravoslavlje napredovali smo na svim poljima - ekonomski, vojno, natalitetom.
    Nije zato.

Kad su nam na prvom mestu postali drugi, Jugoslovenstvo, bratstvo jedinstvo i slicne gluposti krenuli smo da propadamo i da nazadujemo. Zato trebad a se veratimo svojim pravim vrednostima - Srpstvu i Pravoslavlju i da nas niko vise nikada ne prevari da nesto drugo uzmemo za svoj zivotni obrazac.
    Nije zato.

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa ako nije zato ti mi reci zasto je. Eto mi smo 1918. godine verovali da su nam Hrvati, Slovenci, Muslimani braca i mesto da pravimo sopstvenu drzavu/kucu mi smo napravili sa njima zajednicku i ako oni u istu nisu ulozili nista a mi smo ulozili vec gotovu drzavu plus 1/3 tadasnje srpske populacije je dalo zivot za to. I na kraju od gotovog smo napravili veresiju i kad smo se pokarabasili oni nam uzese dva sprata od kuce a nama jedva da osta i prizemlje. Zato use i u svoje kljuse.

Ističe se Slobodance (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    80

...A koji su to "drugi životni uslovi" ?
    Da li je $ ?
    Naša vera srbska -PRAVOSLAVLJE- nikako ne može "zamračivati misli"
    jer ne uči nikoga da mrzi,sveti se,potcenjuje-umanjuje značaj drugih ljudi
    već nas po slobodnoj volji datoj nam od Boga uči ljubavlju prema bližnjem
    svom (i prema drugima),praštanju,skromnosti...
    A što se tiče narodnosti to je već stvar pojedinaca...
    Srbin sam i normalno je da najviše volim Srbiju,to me niko nije (osim roditelja,možda)
    učio već tako osećam u srcu...
    ...Сви нису једнаки,нит' имају исто,
    ал' сви могу Богу дати срце чисто...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

А шта је то народност?

Ističe se Eraserhead (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ko su nacionalisti kod nas na Balkanu?

"To su ljudi koji veliku i nezajažljivu sujetu svoje sitne i uske ličnosti prenose na opšti plan, u jalovoj nadi da bi je tu mogli zadovoljiti, a sa njom prenose i svoje kratke mere i bedne račune. Od takvih, duhom malih ljudi, postaju često veliki gonioci novih istina i mučitelji ljudi. - Takva je bila većina Vukovih glavnih protivnika.” (Ivo Andrić, Znakovi pored puta, 94)

Danilo Kiš:

"Nacionalizam je, pre svega, paranoja. Kolektivna i pojedinačna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te, prema tome, kolektivna paranoja i nije ništa drugo do zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma. Ako pojedinac, u okviru društvenog projekta, nije u stanju da se «izrazi», ili zato što mu taj društveni projekt ne ide na ruku, ne stimuliše ga kao individuu, ili ga sprečava kao individuu, što će reći ne daje mu da dođe do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet traži izvan identiteta i izvan tzv. društvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, kao zadatak i cilj probleme od epohalne važnosti: opstanak i prestiž nacije, ili nacija, očuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etičkih, književnih, itd. Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N.N. postaje čovek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga već sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, pošto smo ga izdvojili iz krda, u koje se on sam smestio – ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuu bez individualnosti, nacionalistu, rođaka Žila (Jules).

Slične teme

1. Ispunjenje uslova
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 24.01.2007., 21:00
  2. Da li biste bili u vezi sa osobom druge veroispovesti?
    Autor Yoanna u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 28.06.2006., 00:03
  3. Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 04.03.2006., 17:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •