Pitanje za astrologe i poznavaoce astrologije

MALA GARAVA

Zainteresovan član
Poruka
126
zanima me jedna racionalna stvar,a to je kako neko ko je rodjen istog dana,godine,u isto vreme moze da ima istu sudbinu kao i ostalih hiljadu.ljudi koji su npr,rodjeni tada???numerologija mi je jos veca zabuna,jer samo je datum bitan,pa mi nije jasno kako nesto moze da predvidi i da se to isto,ali isto desi ostalima koji su rodjeni tog datuma????????
zar ima tu logike???po meni nema,mada volim astrologiju i numerologiju,ali me dovodi do zabune??pozdrav
 
DjuraMornar:
Mene je dovodila u zabunu drugacija postavka..
kako npr. objasniti jedan Ausvitz ili Biafru...svi su ljudi tu prosli kroz isto ...a ipak ip "natalne karter" iste nisu bile....
Mozda je neukusno ovo uzimati za primer , ali razmisljam o tome i ne nailazim na odgovor....
To me koleba ne malo nego malo vise....

Pa sad kad bi imali natalne karte svih tih ljudi, mozda bi u njima naisli na odgovor...
sto se tice sudbine koliko ja znam, postoji mnogo razlicitih aspekata koji bi potencijalno ukazivali na istu ili slicnu sudbinu mnogo ljudi.
evo da vidim da li ima nesto na netu...
 
Naravno ...uvek se moze pronaci "nesto" u bilo cijoj karti...ali znas na sta me to potseca?
Kao kada ti drugarica koja poima nema ,gleda u solju , a ti bas hoces da verujes...i onako ne primecujuci ona kaze nesto....lupi...ali u tome ima i istine...jer uvek pronadjes nesto sto mozes povezati sa sobom....I ti kazes "ha!pa ovo je ziva istina"
Mislim nemoj pogresno da me shvatis....ja astrologiju jako volim i postujem...samo bih volela da mi neko jednom zaista odgovori na ovo pitanje...ali da mi obrazlozi...

malo je neverovatno da je tolikim ljudima (a bilo ih je zaista jako mnogo) sudbina ista.....pa i da im je svima u natalnoj bilo po nesto lose.....Za to nam ne trebaju njihove karte da bi logicno zakljucili da je to NEMOGUCE.
;)
 
Ne postoje dve identične natalne karte, to je sasvim sigurno. A ovo drugo što se tiče logoraša, pa svi oni su morali imati neke loše aspekte i pozicije gde je umešan ili Neptun ili znak Riba ili 12. polje. Bilo bi jako interesantno proveriti natalne karte tih ljudi (ne svih naravno, ali barem neke). Međutim to je jako teško, jer se u to doba nije toliko vodilo računa o vremenu, pa čak ni tačnom danu rođenja.
 
Znas kako....morala bi sve te silne karte da imam ispred sebe pa da poveruejm.dakle svi su oni ,more njih ,imali lose aspekte x 2...jer se moraju poklopiti barem dva losa aspekta u jednoj karti da bi dalo definitivnu sliku zar ne? A sta je sa onim dobrim aspektima koje su imali? Nista?
Nije to to Astral...
U pitanju je nesto drugo....davno mi je vec neko objasnjavao...ali sam zaboravila jer nije dosao do kraja....ali se secam da to nije bilo u kontekstu da su svi oni imali nesto "isto" lose...Vec je bilo reci o nekim tranzitima koji su u tom momentu valjda bili jaci pa su uticali na sve podjednako...tako nesto....ali necu da lupam.....Uglavnom neka "Visa sila"...opet lupam..
 
DjuraMornar:
Znas kako....morala bi sve te silne karte da imam ispred sebe pa da poveruejm.dakle svi su oni ,more njih ,imali lose aspekte x 2...jer se moraju poklopiti barem dva losa aspekta u jednoj karti da bi dalo definitivnu sliku zar ne? A sta je sa onim dobrim aspektima koje su imali? Nista?
Nije to to Astral...
U pitanju je nesto drugo....davno mi je vec neko objasnjavao...ali sam zaboravila jer nije dosao do kraja....ali se secam da to nije bilo u kontekstu da su svi oni imali nesto "isto" lose...Vec je bilo reci o nekim tranzitima koji su u tom momentu valjda bili jaci pa su uticali na sve podjednako...tako nesto....ali necu da lupam.....Uglavnom neka "Visa sila"...opet lupam..
Niko nije rekao da se moraju poklopiti barem dva loša aspekta da bi nešto funkcionisalo, samo što to daje sigurnost prilikom tumačenja. Svaki aspekt ili pozicija deluje. Neki manje, neki više. Neki od njih su potisnuti i samo čekaju pogodnu priliku da se ispolje. Najviše dolaze do izražaja oni egzaktni, što se poklapaju u stepen, pa oni u ugaonim poljima, kvadrat više nego opozicija itd. Oni što ih proživljavamo svakodnevno (u psihološkom smislu) su obično i najjači.

To drugo objašnjenje što pominješ bi moglo biti ono da je potrebna kritična masa loših natalnih horoskopa na jednom mestu (npr. u nekoj saobraćajnoj nesreći) što uz podršku tranzita dovodi do udesa ili čega već.
 
Da tranziti sigurno,ali logicno bi bilo da tanziti prelaze preko istih ili u najmanju ruku slicno pozicioniranih planeta...slusala sam nekog astrologa koji je govorio o avionskim nesrecama,inace to je bilo skoro i zaista je na osnovu podataka svih poginulih dosao do zakljucka da su svi imali neke lose pozicionirane planete...:(
To je vrlo slicno logorima koje pominjes...ali mislim da se sve mora posmatrati,mislim da je tu bitna i mundana astrologija,jer nije mogao zavrsiti u Ausvicu neko ko nje ziveo na prostorima na kojima se nije vodio rat...znaci skup raznih faktora i cinilaca plus losa karta,a sve se astroloski moze proanalizirati,definitivno.
 

Back
Top