Doyebavanje
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Doyebavanje

Zainteresovan član izzi (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Doyebavanje

Izvesni strucnjaci su mi zapoceli sa izradom sajta, uzeli su mi avans, posao nisu zavrsili, samo su odustali. Avans naravno nisu vratili.

Sajt je vrlo database zahtevan.

Prethodnici su uradili nesto od front enda, nesto od back enda, nesto od baze podataka.

Front end je na www.izziparts.com/index2.php ; log on sa "ogy" "test" da vidite o cemu se radi.

Ako ima ko ume i moze da mi dovrsi sajt, PLACANJE PO ZAVRSENOM POSLU, naka se javi na private... Spreman sam da platim do US$500 ali iskljucivo na kraju posla.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Doyebavanje

[font=Verdana]Mislim da niko neće moći smisleno da ti odgovori pošto opis posla koji si naveo (database zahtevan, urađeno nešto od frontenda, nešto od backenda i nešto od baze podataka) ne govori apsolutno ništa o tome šta ti očekuješ da se uradi.[/font]

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Pa ako se ulogujes, videces sta ima. Videces i da to sto ima bas i ne radi to sto treba da radi. Za pocetak trazim nekoga ko hoce da radi bez avansnog placanja. Ako se oko toga dogovorimo, detalji slede.... A necu da placam unapred jer sam se mnogo puta opekao. Ljudi svasta pricaju dok ne dobiju posao (i kaparu). A posle.......

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Verovatno može da se vidi samo front-end deo i/ili eventualno neka funkcija back-enda. Ne može da se vidi da li to radi ili ne radi, pošto i dalje nisi naveo šta to zaista treba da radi. To što si se ti opekao kako kažeš i dalje nije razlog da ne napišeš šta ti zaista treba.[/font]

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Covece, pa STA su ti uopste uradili? To neki teniski klub (bekend, forhend, fels itd...)?
    Tamo maltene nema nista. Jedino ne znam da li login forma nesto odradjuje, videcu da li stize nesto na mail. Na koje si se ti ti "strucnjake" namerio?
    Ka ne radim nista na "unapred", uvek trazim pola pre a pola posle, jer sam se i ja opekao pa radio projekat mesecima a kupac se predomislio.... Sumnja da ce ti iko raditi a da mu platis kad zavrsi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Kao sto bojan p kaze ..

Nazalost niko ti ne moze pomoci dok ne kazes sta ti u stvari zelis sta zapravo aplikacija treba da radi ...

Znaci u kratkim crtama treba da napises sta treba da poseduje i kako da funkcionise aplikacija da bi neko ko imao barem pribliznu sliku sta ti zelis..

Niko nije vidovit da zna sta ti zelis...

Eto ja sam se ulogovao ali nista mi nije jasno ...

Poz
    sale

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Odgovor svima gore i ostalima koji su mozda zainteresovani za posao:
    Zahtev br.1 je da covek zna da radi to sa tim bazama podataka; Ako ne zna dzaba prica
    Zahtev br.2 je da covek hoce da radi COD (Cash on Delivery)

Ko se uklapa i u jedan i u dva, lako cemo onda da se dogovorimo dalje -- i o parama, i o passwordima za sajt/bazu podataka, i o detaljima sta treba da se preradi/doradi/uradi.

A ako niko nece da radi COD, onda kraj price.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Takvog ćeš teško da nađeš. Možda neko nov koji se još nije opekao.

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio antanas
    Takvog ćeš teško da nađeš. Možda neko nov koji se još nije opekao.
    Slazem se.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

OK, tesko cu da nadjem nekog ko ce da radi COD. Razumeo. Sigurno je samo da vise ne placam za macku u dzaku.

Samo da ponovim propozicije

Zahtev br.1 je da covek zna da radi to sa tim bazama podataka; Ako ne zna dzaba prica
    Zahtev br.2 je da covek hoce da radi COD (Cash on Delivery)

Ko se uklapa i u jedan i u dva, lako cemo onda da se dogovorimo dalje -- i o parama, i o passwordima za sajt/bazu podataka, i o detaljima sta treba da se preradi/doradi/uradi.

A ako niko nece da radi COD, onda kraj price.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Izzi
    Ne ide to bas tako.
    Ozbiljni projekti se ozbiljno i dogovaraju. Sta mislis, zbog cega bi ad tebi neko verovao da ces mu platiti a naradi se covek debelo. Kao sto vidis i sam, ne radi se ovde samo o web dizajnu, tu ima posla programiranja i baza podataka pa sve to uklapanje u celinu.
    Tako da, ako mislis da ce neko da to radi "na lepe oci jednog dana" mislim da gresis. Ili nisi previse dugo u ovom poslu i environmentu. Nijedna ozbiljna firma ili pojedinac ti to nece uraditi bez placenog avansa. Nema sanse i to je svetska praksa a ne izmisljotina.

Inace, zao mi je sto su te ljudi sa kojima si poceo projekat, izradili ali to treba i tebi da sluzi za nauk, da sledeci puta napravis bolju i sigurniju finansijsku konstrukciju. Takodje dinamika razvoja se moze izdeliti na manje elemente i placati prema zavrsenim pojedinim elementima.

Ponavljam jos jednom, niko ti nece ovako kompleksan projekat raditi na "dodjes mi..." Barem ja ne znam za takvu firmu ili pojedinca a mnogo dugo jedem programerskog i dizajnerskog i uopste IT leba.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Slazem se sa Codemakerom, ovo da trazim "bolje i sigurnije finansijske konstrukcije". Zbog toga i ova tema.
    Slazem se i "da se dinamika razvoja moze izdeliti na manje elemente", pa da kako se sta zavrsi, tako se i plati. Zbog toga je u ponudi za razvoj samo ovaj PRVI DEO za kupoprodaju delova. Polse zavrsetka ovog modula, prelazi se na sledeci modul (ukupno cetiri modula da se projekat zaokruzi.) O ostalim modulima uopste ni ne razgovaramo za sada. A ovo sto trenutno treba da se dovrsi, bice placeno cim bude dovedeno do funkcije. Ne pre.

Nemogu da nekom dam i projekat, i pare, a onda da cekam sta ce da bude. Samo budala se dva puta spotakne na isti kamen...

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio izzi
    Slazem se sa Codemakerom, ovo da trazim "bolje i sigurnije finansijske konstrukcije". Zbog toga i ova tema.
    Slazem se i "da se dinamika razvoja moze izdeliti na manje elemente", pa da kako se sta zavrsi, tako se i plati. Zbog toga je u ponudi za razvoj samo ovaj PRVI DEO za kupoprodaju delova. Polse zavrsetka ovog modula, prelazi se na sledeci modul (ukupno cetiri modula da se projekat zaokruzi.) O ostalim modulima uopste ni ne razgovaramo za sada. A ovo sto trenutno treba da se dovrsi, bice placeno cim bude dovedeno do funkcije. Ne pre.

Nemogu da nekom dam i projekat, i pare, a onda da cekam sta ce da bude. Samo budala se dva puta spotakne na isti kamen...
    [font=Verdana]To se zaista tako ne radi (mislim daš projekat i pare, pa onda čekaš). S druge strane ukoliko i oni koji rade se drže ovog pravila po sistemu "sve sam uradio i nikada mi nisu platili", onda teško da će tu da bude nešto od posla.

Dakle, treba ipak malo fleksibilnosti i onda verovatno neće biti problem da se napravi posao i dogovor.[/font]

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

dobro dosao u Srbiju
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio NICS
    dobro dosao u Srbiju
    [font=Verdana]Ne bih da te razočaram, ali ono što sam napisao u prethodnoj poruci nije samo prisutno u Srbiji.[/font]

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Paraf na papiru, overa kod advokata i na posao. Bez toga ništa.
    Ja kad nisam bio siguran tako sam se ograđivao od neželjenih posledica.
    Ovakav posao se ne dogovara preko foruma. Već se dogovori gde da se nađete pa onda u četiri oka.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

@izzi
    Gde si lociran?

Ako si izvan Srbije, da li je moguce da ne mozes naci firmu sa kojom potpisesm ugovor, overis kod advokata i miran si. Neka probaju da ne urade ili ti uzmu pare bez posla! To advokati najvise vole, na takvima najvise zarade!

Ako si u Srbiji, ne vidim problem da se isti ugovor napravi kod advokata. I nasi advokati vole pare.

I kad sam malo bolje pogledao sta sve zelis da se uradi, $500 je premala cena. Ja ti za te pare ne bih radio to sto zelis.
    Onaj ko zna ti za te pare nece raditi a onaj ko ne zna bi ti uzeo nekako ali ne zna da odradi. Mozda je i firma koja je zapocela rad, natrcala na problem koji ne ume da resi.
    Projekat (i ostali delovi koje pominjes za kasniji razvoj) je dovoljno komplikovan pa zbog toga kazem da je cena premala. Tu ima da se odradi i programiranje a ne samo dizajn strana. U zavisnosti od vrsta prorgamiranja i baratanja bazama podataka, zavisi i cena. Koliko sam ja shvatio projekat, uopste nije naivan, a uraditi tako stogod - kosta.

Zelim ti srecu u svakom slucaju.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Van Srbije sam poslednjih 11 godina. Ali sam vec vratio porodicu nedavno, a i sam cu nazad za godinu-dve.

Da bih napravio ugovor koji bi me zastitio, projekat bi morao da bude do te mere razradjen (do u najsitnija crevca) da mislim da je to tesko postici...trebalo bi mi vise vremena da napisem ugovor nego vama da ovu stvar doradite. Ovde sam bio kontaktirao neke programere, ali mi je ovde podjednako komplikovano da se sastajem sa njima (zbog vremena i ovdasnjih razdaljina) a takodje je problem sto su tanki sa engleskim. Racunam, lakse mi je sa Srbima da se dogovorim.

Kako su mi nekoliko njih rekli, da se ovo doradi treba oko 2 nedelje da covek samo to radi. Ako je to tacno (a nemam razloga da im ne verujem) cela ova prica o ugovorima, fazama, placanju itd mi je malo nejasna. Ako je cena koju nudim mala za te dve nedelje rada, koja je cena OK?

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

A evo i jos jednog alternativnog predloga: Nudim Stratesko Partnerstvo (to je tako popularno u RS)nekoj nasoj IT firmi za razvoj ovog projekta. Vi napravite i odrzavajte sajt sa tehnicke (IT) strane, a ja cu da ga eksploatisem sa operativne strane. 10% cistog profita ide vama, ostatak zna se.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Van Srbije sam poslednjih 11 godina. Ali sam vec vratio porodicu nedavno, a i sam cu nazad za godinu-dve.

Da bih napravio ugovor koji bi me zastitio, projekat bi morao da bude do te mere razradjen (do u najsitnija crevca) da mislim da je to tesko postici...trebalo bi mi vise vremena da napisem ugovor nego vama da ovu stvar doradite. Ovde sam bio kontaktirao neke programere, ali mi je ovde podjednako komplikovano da se sastajem sa njima (zbog vremena i ovdasnjih razdaljina) a takodje je problem sto su tanki sa engleskim. Racunam, lakse mi je sa Srbima da se dogovorim.

Kako su mi nekoliko njih rekli, da se ovo doradi treba oko 2 nedelje da covek samo to radi. Ako je to tacno (a nemam razloga da im ne verujem) cela ova prica o ugovorima, fazama, placanju itd mi je malo nejasna. Ako je cena koju nudim mala za te dve nedelje rada, koja je cena OK?
    Ne znam ko ti je rekao za 2 nedelje rada, ali sam siguran da se veoma vara. Kako sam ja shvatio projekat, 2 nedelje je nista, daleko premalo vremena.

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

A evo i jos jednog alternativnog predloga: Nudim Stratesko Partnerstvo (to je tako popularno u RS)nekoj nasoj IT firmi za razvoj ovog projekta. Vi napravite i odrzavajte sajt sa tehnicke (IT) strane, a ja cu da ga eksploatisem sa operativne strane. 10% cistog profita ide vama, ostatak zna se.
    A ugovor o detaljima tog eksploatisanja?
    I on mora biti u sitna crevca razradjen, tek taj ugovor..

Inace, da bi se projekat nastavio, ne radi se ovde o "doradi" Izzi. Radi se o "izradi" jer mislim da je jako malo ili nista sto se baza podataka tice, uradjeno. U celoj tvojoj prici, sam dizajn je najmanja stavka, moze se kasnije menjati dopravljati, redizajnirati. Govorim o grafickom dizajnu.
    Mnogo vazniji i deo zapravo koji ce ti nadam se donositi pare je dizajn i programiranje baza podataka preko web-a. To je sustiniski ovde. I to kosta. I za to treba stvarno u "sitna crevca" da objasnis gde, sta , kako i os mnogo toga da bi se posao odradio kako valja. Tu leze mogucnosti zarade, koristeci baze podataka.

Mozda je ipak najbolje da nadjes nekog tamo? U poslu poput ovoga, nije bas jednostavno komunicirati i detaljisati, sto ce u ovom projektu biti jako vazno.

Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Kako da ubijem ovu temu? Iscrpesmo je....

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=84414

Na ovoj temi ces da nadjes sve o tome kako ubiti temu na forumu..

Pozz..zzz

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Ne bih da te razočaram, ali ono što sam napisao u prethodnoj poruci nije samo prisutno u Srbiji.[/font]
    Misis da nisam znao, nisam ja od juce
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •