Ciscenje CD uredjaja........kako?

i obavezno da ne bi ostetio plastiku kad otvaras ostavi vratanca otvorena.

@juzni vetar
Kako nema svrhe? Jasam toliko puta CD koji je slabo citao posle ciscenja vratio u zivot.
@drago
CD-ovi koji sluze za ciscenje ne valjaju nista (slabo ciste) a ponekad znaju cak i da ostete malo glavu.
 
jbg imam problem...pre neki dan kao uzmem od druga "brzi" cd rom i izvadim stari u ubacim taj novi,kad ono neradu taj novi,ja ga vratim drugu i nista...sutradan vracam stari kad ono i on neradi...ne da neradi,cuje se zujanje teperi lampica ali izgubila mi se ikonica u my computeru za cd rom...sta da radim?????????please help me....
 
@FreeMen:Probaj drugi ide kabel.


Uzmes lepo odsrafis cdrom,pa starom cetkicom za zube ocistis ceo cdrom od prasine(pazi laser da ne zakacis),pa onda lepo uzmes cackalice za usi i medicinski alkohol i pazljivo prebrises laser prvo tom stranom koju si umocio u alkohol,pa onda okrenes suvu stranu.Onda pogledas dali na laseru ima tragova ciscenja,ako ima-ponovis sve.Laser se mora malko pomerati,nece mu nista biti,ali nemoj da ga silujes,jel moze trajno da se pomeri i nevrati na mesto,sto znaci cdrom u kantu...
One cd-e za ciscenje slobodno kako kupis,tako u kantu... Nista ne pomaze.Samo tu prasinu koju imas u cdromu podignu i nabacaju na laser,sto znaci da nisi nista uradio
 
tab503:
i obavezno da ne bi ostetio plastiku kad otvaras ostavi vratanca otvorena.

@juzni vetar
Kako nema svrhe? Jasam toliko puta CD koji je slabo citao posle ciscenja vratio u zivot.
A lijepo nema svrhe, hoce on proraditi i natjerati mozda neki disk koji nije htjeo da cita, da procita, al' ta radost kratko traje, jer ce se problem javiti nakon par dana, sa dva puta gorim simptomima.
Sve ima radni vijek, tako tjeraj dokle moze, a ako te to stopanje frustrira, onda u prodavnicu i kupi novi drajv.
A CD za ciscenje je nigdje veze. Jer nije to glava videa pa da traka se okrece oko nje, pa na taj nacin cisti. Vec laser, koji registruje udubljenja putem zraka na disku i na taj nacin obavjestava senzor o stanju (0 ili 1).
 
Problem, nemora da znachi da je samo u pitanju ochistiti laser i to je to. U nekim sluchajevima se laser sam po sebi pomeri iz (pravilnog) polozaja, stoga je potrebno ponovo ga (nastelovati), kako bi onda radio kako treba. Ja sam takva iskustva imao.
 
juznivetar:
A lijepo nema svrhe, hoce on proraditi i natjerati mozda neki disk koji nije htjeo da cita, da procita, al' ta radost kratko traje, jer ce se problem javiti nakon par dana, sa dva puta gorim simptomima.
Sve ima radni vijek, tako tjeraj dokle moze, a ako te to stopanje frustrira, onda u prodavnicu i kupi novi drajv.
Ovde se ne govori o oslabljenoj glavi nego o prljavom CD-u. Ako glava nije dotrajala ili ako nije previse oslabila (a ima slucajeva veruj mi postoje ljudi koji mozda mesecno ubace 3 diska u racunar) i prasina i masnoca im se lepo natalozi kad im ocistis narednih godinu dana normalno radi.
nikola_v86:
Uzmes lepo odsrafis cdrom,pa starom cetkicom za zube ocistis ceo cdrom od prasine(pazi laser da ne zakacis),pa onda lepo uzmes cackalice za usi i medicinski alkohol i pazljivo prebrises laser prvo tom stranom koju si umocio u alkohol,pa onda okrenes suvu stranu.
Upravo tako. Jedino vodi racuna da ne natapas puno alkohola da ti se ne stvori suvi talog i onda si jbo jeza posto ce ti trebati jaca sredstva da bi otpusio glavu.
 
FreeMen:
jbg imam problem...pre neki dan kao uzmem od druga "brzi" cd rom i izvadim stari u ubacim taj novi,kad ono neradu taj novi,ja ga vratim drugu i nista...sutradan vracam stari kad ono i on neradi...ne da neradi,cuje se zujanje teperi lampica ali izgubila mi se ikonica u my computeru za cd rom...sta da radim?????????please help me....
Računar je malo pobrljavio i ne . vidi ti više cd uređaje onako kako treba, razlog : možda nisi dobro vratio kablove ili si možda ( i najverovatnije ) postavio novi cd-uređaj na istu IDE granu pa pošto nisu isti , windows ih je pobrljavio i on ih je da bi se zaštitio isključio i više ih ne vidi , najčešće sve to se koriguje posle tri četiri restarta samo od sebe , a ako ne, tada bi trebalo da pokušaš da nateraš windows da ga prepozna. (testiranje hardvera , add remove hardver itd.) Ponekada windows toliko pobrljavi da stvari možeš da rešiš tek reinstaliranjem windowsa. :(
Što se tiče čišćenja cd-uređaja u računaru ono je relativno jednostavno i svi su to već pre mene opisali na razne načine , sada je samo pitanje koliko će ti to pomoći njegovom daljem radu , jer loš rad cd-uređaja tj da on ne prepoznaje ponekada cd-ove je najčešći znak da je počeo da crkava laser u njemu i tu nema spasa on može tako da radi još 5-6 meseci čas vidi čas ne vidi diskove , da zbog toga postaneš sluđen jer neznaš a nisi siguran šta je u pitanju tu je najjeftinije rešenje zamena celog cd-a jer laser sam košta oko 10 evra pa je popravka po meni nerentabilna.
 

Back
Top