Kupovina mikrotalasne

A sta ce ti gril ?
to pitam jer sam deset godina unazad imala obicnu mikrotalasnu koja je jednostavno radila, okrenes dugme , radi, zavrsi, zvocne i kraj.
Onda sam se pomodarila, kupila onu finu digitalnu "privileg". Ima gril, resetke, sat, tajmer, moze da radi od 60-800 vati, za pizu, tople sendvice, moze cak i meso da ispece. Ona stara nije se cak ni okretala unutra a bila je sasvim dobra. To sam tek sada shvatila. Prvih mesec dana sam sebe ubedjivala da je ova nova super jer sve moze, a onda sam polako pocela da shvatam da je mnogo jednostavnije je koristiti je kao i do sada.
Po meni mikrotalasna sluzi samo za podgevanje i odmrzavanje hrane a i to odmrzavanje nije bas savrseno jer na nekim delovima pocne da se kuva meso. Te dve stvari radi i to je dovoljno. Sve ostalo moze da se uradi na mnogo jednostavniji i lepsi nacin sto se tice ukusa u tosteru, rerni, tiganju...
A mikrotalasna ne moze da se pokvari ako je obicna. Ona ili radi ili ne, to ti je kao sijalica. I tako ja sada hvalim onu staru jer se redovno iznerviram kada mi svetli sijalica u ovoj zato sto nisam zatvorila vrata, ili kad sat na njoj ne ide tacno, ili kada moram da proveravam na koliko vati je namestena pa nestane struje i sve moram ponovo da podesavam...
 
Evo nadjoh jednu davno zaboravljenu temu.
Stara mikrotalasna me je lepo služila, ali crče.
Hoću da kupim novu.
Svaki savet je dobro došao. Kojom ste zadovolji, a kojim modelom baš i niste. koliko često koristite gril i kako se pokazao u praksi.I slično.
Hvala!!!
 
Ja imam LG polu digitalnu, kupljenu 2003. godine i za sada sam zadovoljna. Ima gril ali ga nikad nisam koristila:sad2:. Ima 6 automatskih programa za kuvanje, 4 programa za odmrzavanje različitih vrsta namirnica, dugme za podešavanje jačine/uključivanje grila.
Najčešće je koristim za podgrevanje, kuvanje kukuruza šećerca, krompira za pire...znači povrće. Onu žicu koristim za "krompir u čakšire". Deca koriste za tople sendviče. Prošle nedelje sam skuvala i fil od žumanaca.
Svojevremeno sam probala da skuvam gulaš od junetine, bolonjeze, varivo od graška. Što se ovog kuvanja tiče, radi radnju, ali meni to nije to!! (možda sam zaostala)
Toliko što se mog iskustva tiče sa tom "mašinerijom". Inače sam pristalica digitalnih stvarčica (i mašinu za sudove sam morala uzeti digitalnu, iako su me ubeđivali suprotno:zcepanje::zcepanje:)
 
Moj brat i mm su najveći protivnici previše elektronike na aparataima. Srećom ne slušam ih puno:zcepanje:
Šalu na stranu, moja mikrotalasna je 10 god stara, korišćena je min 1 dnevno svakog dana. Uglavnom je služila za podgrevanje, zagrevanje, nekoliko puta za kuvanje filova, za kokice i odmrzavanje.
 
Ja imam od Whirpoola mikrovaknu,grije do 850W i odmrzava.Nema gril,ali ionako ga nebi koristila.Imam pečnicu za meso ;)
Ja osobno nisam neki pobornik mikrovalnih,pa je koristim samo za osnovno,podgrijavanje mlijeka,kuhanje kreme ;)(to mi je novitet)...
Znači ništa posebno.
Razmisli za što ti treba pa procjeni.One sa grilom su ugl. skuplje.
 
Mikrotalasne pecnice su zabranjene u Americi. Da li vam to nešto govori???? :rtfm:

Ja sam strašan protivnik mikrotalasne, za brzinu imaš druge mogućnosti plin, pretislonac.....Nadam se da će Espanol nešto napisati na tu temu,
 
Poslednja izmena:
Velik deo života provela sam bez mikrotalasne.
Onda sam uz ćo'eka dobila i mikrotalasnu :).
Za neke stvari je stvarno super - pogotovo što je korišćena u igraonici za podgrevanje mleka za kafu, brzinsko odmrzavanje i kuvanje filova.
Onda je prestala da radi. :(
Jedno godinu dana sam bila bez te spravice i, ne mogu reći da nisam mogla bez nje da živim - ali, nedostajala mi je.
nedavno sam pazarila novu. :)
Pošto one stvarno nisu skupe, nekih velikih ograničenja i nema. Gledala sam da bude optimalne veličine i da mi se sviđa. :)
Opredelila sam se za ovu:
i_09006781.jpg

Elektrolux je ipak Elektrolux ;)
Mada je veliko pitanje danas koliko se ti uređeji uopšte razlikuju. :think:
 
Velik deo života provela sam bez mikrotalasne.
Onda sam uz ćo'eka dobila i mikrotalasnu :).
Za neke stvari je stvarno super - pogotovo što je korišćena u igraonici za podgrevanje mleka za kafu, brzinsko odmrzavanje i kuvanje filova.
Onda je prestala da radi. :(
Jedno godinu dana sam bila bez te spravice i, ne mogu reći da nisam mogla bez nje da živim - ali, nedostajala mi je.
nedavno sam pazarila novu. :)
Pošto one stvarno nisu skupe, nekih velikih ograničenja i nema. Gledala sam da bude optimalne veličine i da mi se sviđa. :)
Opredelila sam se za ovu:
i_09006781.jpg

Elektrolux je ipak Elektrolux ;)
Mada je veliko pitanje danas koliko se ti uređeji uopšte razlikuju. :think:

Baš je lepa.Doći ću sutra iubliza da je pogledam:D
 
Imam mikrotalasnu "gorenje",piše sa grilom,ali to nisam proveravala,koja mi služi za kuvanje filova,podgrevanje,pravljenje toplih sendviča i odmrzavanje namirnica.I za to što mi treba,radi odlično.

Prilikom kupovine,presudna je bila veličina,jer smo mnogobrojni,i za hranu nam je uvek bitan kvantitet.A kupljena je u paketu sa belom tehnikom za kuhinju,tako da je samo zato "gorenje".

O nekim njenim prednostima i manama ne bih znala,jer pre nje drugu nisam imala,pa nemam reper za poređenje.Jedino što je zaista najveća od svih koje sam videla kod rođaka i prijatelja.

A izgleda baš ovako:http://www.tehnomanija.rs/katalog/gorenje-mikrotalasna-mo-230-dgw.html
 
Imam mikrotalasnu "gorenje",piše sa grilom,ali to nisam proveravala,koja mi služi za kuvanje filova,podgrevanje,pravljenje toplih sendviča i odmrzavanje namirnica.I za to što mi treba,radi odlično.

Prilikom kupovine,presudna je bila veličina,jer smo mnogobrojni,i za hranu nam je uvek bitan kvantitet.A kupljena je u paketu sa belom tehnikom za kuhinju,tako da je samo zato "gorenje".

O nekim njenim prednostima i manama ne bih znala,jer pre nje drugu nisam imala,pa nemam reper za poređenje.Jedino što je zaista najveća od svih koje sam videla kod rođaka i prijatelja.

A izgleda baš ovako:http://www.tehnomanija.rs/katalog/gorenje-mikrotalasna-mo-230-dgw.html
He, he, he...
Nisi ti videla "moju" prethodnu. Mislim, što se veličine tiče. :zcepanje:
Jedino što ne znam čemu služi mikrotalasna u koju i prase može da stane?
(to se ne odnosi na ovu tvoju, već na onu pomenutu koju sam nedavno penzionisala).
 
I ja sam zapenila da kupim mikrotalasnu sa grilom - kao da je to ne znam šta. Malo sam probala da ga koristim i ne dopada mi se, ali zato je jednom skoro napravio požar. Pretpostavljam da je masnoća naprskala kroz one rupice na "plafonu" gde se nalaze grejači, pa se mast zapalila kad sam uključila gril. Sad strogo pazim da ga ne uključim, a kada budem kupovala sledeću mikro. uzeću bez grila. Ionako nam svima služi samo za podgrevanje i odmrzavanje.
Da, i za prženje jaja i pečenje krompira u gaćama, ali za to gril nije potreban!:)
 
Drage moje, stvarno ste divne u iznošenju svojih iskustava. Koliko sam shvatila, i oni koji imaju gril, nisu ga baš koristili tako često. A Smehić, ona tvoja od 27l je neprevazidjena.Neko ima manji šporet nego što je ona.

E, da, ta je stvarno šampion što se tiče veličine!
Jedino što se ja uvek pitam čemu je namenjena? :zcepanje:
I ova nova mi je, ipak, draža :)
 
Mikrotalasne pecnice su zabranjene u Americi. Da li vam to nešto govori???? :rtfm:

Ja sam strašan protivnik mikrotalasne, za brzinu imaš druge mogućnosti plin, pretislonac.....Nadam se da će Espanol nešto napisati na tu temu,
Nije me bilo poduže pa sam tek sad video post. Da počnem od prve opaske, mikrotalasne pećnice nisu zabranjene NIGDE! Naprotiv, laičko širenje priča o njihovoj štetnosti, zračenjima i ostalo su čista budalaština. Mobilni telefoni su bar 100 puta štetniji pa se niko ne odriče njih. Da bi razumeli šta se dešava u mikrotalasnoj biću slobodan da objasnim u par poteza. Osnov mikrotalasne je MEGATRON, uređaj koji brzom promenom magnetnih polova izaziva trenje molekula vode koje ima u svakoj namirnici, baš kao što protrljate ruke da ih zagrejete, samo hiljadama puta brže. U tome je cela nauka i korist koju imamo od mikrotalasnih. Što se štetnosti i zračenja tiče, mnogo više zrače monitori ispred kojih sedimo, televizori, klasični električni šporeti, o mobilnim telefonima da ne pričam...Dakle, od pre dvadesetak godina kada sam kupio prvu mikrotalasnu, ostao sam privržen ovom fenomenalnom pomagalu. Ko se lično nije uverio, a slušao razne priče, puno je izgubio.
 
Espanjol,svaka ti čast na objašnjenju.

Ja sam već negde pisala da je moj zet zakleti zagovornik zdravog života,pravi fanatik po pitanju (ne)prskanja voća i povrća, kao takav kaže da nema razloga za strah od mikrotalasne.

I ja je koristim sa uživanjem.Pre bih se odrekla frižidera i mašine za sudove,nego mikrotalasne.
 
Hvala Espanjol. Tražila sam tvoje mišljenje i dobila ga, zato ti hvala. Ja se naravno ne slažem s tvojim mišljenjem, dozvoli ćeš da na to imama prava pa makar i grešila. Veruj mi jako bih volela da nisam u pravu.

Ne radi se samo o štetnosti zračenja, rerna zrači samo dok radi, i to je pitanje koliko. Zrači puno toga oko nas, zapravo skoro sve što je proizvod ’modernog doba’, počev od trafoa, bežičnih telefona,TV .....Ovde je u pitanju princip kuvanja namernica, koji se razlikuje od svih drugih načina pripreme, jer menja molekularnu strukturu, odnosno odredjeni molekuli se degradiraju, nastaju takozvani slobodni radikali koji izazivaju reakcije kojima se opet stvaraju nova jedinjenja koja mogu da imaju štetna dejstva pa čak I kancerogena.
E, tu se sad postavlja pitanje – koliko i kako je to štetno po ljudski organizam? Naučnici se dosta razilaze u tvrdanjama po tom pitanju. Isti je slučaj primenom pesticida, a da i ne pominjem genetski modifikovane proizvode.
Ja nisam stručnjak za te stvari i ne mogu ih objasniti, ako ćeš iskreno nisam sigurna ni da ih potpuno razumam.
Tebi još jednom hvala što si odvoji vreme i napisao svoje mišljenje.:hvala:
 
Iva,upravo to.:super: Ja se ne bih vratila na šerpe više nikada.

I ne bih da ulazim u polemiku o štetnosti ovog ili onog,jer kao i msneki mnogo toga ne razumem.Ali mogu da vam kažem,kao neko ko živi na selu,i bavi se proizvodnjom povrća na veliko,da oni koji žive u gradu,ne znaju čime je to nešto sve tretirano.A kada bi znali,ne da bi im se dizala kosa na glavi,nego bi u saksije na terasi rasađivali po tri struka paradajza,paprike,jagoda,dinja....Onim čija je primena svuda u svetu ne strogo kontrolisana,nego zabranjena,naš seljak 'ladno tretira svoje proizvode,ne bi li ih prodao po iole pristojnoj ceni.U mom kraju postoji istinita anegdota da je učenik na učiteljicino pitanje da li imaju dinja,odgovorio:"Imamo za prodaju,a nemamo za jelo!"Mislim da je ovim mnogo toga rečeno.

Izvinjavam se moderatorima na spamovanju,ali ponela me priča o (ne)štetnosti.
 
Pa činjenica je da retko ko kuva u mikrotalasnoj. Poneki fil - i to je sve.
Ona je nezamenljiva za otapanje i podgrevanje, a to valjda ne menja strukturu molekula. Kad razmislim koliko mi uštedi vremena i sitnih šerpica za pranje, ma pre ću crći od toga nego od ponekog izmenjenog molekula! ;)
 

Back
Top