Fenomen Srpskog Turbo Folka !!! OMG ...

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
U Beogradu, pored svih koncerata i techno party-a , je sasvim neprimetno da se ovakava vrsta muzike siri -Turbo Folk - . Ali gledajuci nase nacionalne televizije samo se mogu cuti turbo folk pevacice poput Cece - i to je uzasan problem . Ta muzika je po mom mishljenju nesto mnogo gadno - mesavina nekog jadnog hausa i neke turske melodije . Ta kombinacija po mom mishljenju deluje odvratno narocito kad te pevacice koje nemaju veze sa pevanjem pocnu iz svog glasa da zavijaju . OMG.

U Arilju ( Gradic u provinciji sa nekih 7-8 hiljada ljudica ) sam bio pre nekih 6 godina i tamo je skoro ceo gradic uvece slusao Rock i Metalicu - i tad mi je sve bilo potpuno normalno - ljudi su imali svoje stilove ( duga kosa , martinke ) . Jednostavno su bili opusteni kao svuda - neke zurke svake noci , luda atmosfera , pivo za dz... Ovog leta sam tamo ponovo otisao kod babe i uzas . U '' grad '' sam izasao bezveze onako sa nekim freestilom ali sam se ofarbao u plavo i napravio ciroki . OMG. Kako su me ljudi gledali :-o :roll: . Nigde vise nema onih ljudi koji su nekad tamo koracali sa martinkama e haos. Po njihovim kaficima i nocnom klubu koji sad radi do 1h se slusa taj Turbo Folk - non stop - unutra su neke devojke skoro onako gole koje su me gledale onako kao da prvi put vide ciroki . I u nekom jadnom fazonu ono tipa - izasla da nadje svog frajera odozgo sa brda . Nebitno ali ceo gradic se potpuno promenio !
Sad se tamo svuda slusa Turbo Folk i ljudi se oblace nekim najjadnijim fensi stilom .... Jedva docekah da odem sa tog groblja u kom se nista ne dogadja...
Ovo verovatno nije jedini primer .

Zanima me da li neko slusa ( gotivi ) ovu vrstu muzike i zasto !? Zanima me da li neko nevoli ili mrzi ovu muziku i zasto :lol: !? Da li je problem u tome sto ti tamo brdjani hvataju samo RTS i Pink pa nemaju druge izvore muzike ( sta vec ) :lol: ili ja gresim ???
 
Ocean_state:
Pa to ti je gradicj. Vremena se menjaju. Shto nisi uzo brojeve tih metalaca i metalki? Oni su sto posto sad u svojim kucama.

Sa onima sa kojma sam se upoznao nekad nisam vec dugo u kontaktu . Ali skoro svi su se odselili neko na faks neko da radi uglavnom u Bgd i NoviSad + nije Arilje jedini gradic sa cudnim promenama .

People , destroy the Pink tv station !
 
oooo druze``same shit here`` i ja se secam dobrih starih vremena...ja sam inace iz velike plane isto tako neki gradic sa oko 10000 smrtnika,sad zivim u bg-u.....pre se secam izadjem sa drushtvom u grad,diskoteku,pricha se o normalnim stvarima slusha se dobra muzika,mnogi koji sad slushaju turbo folk pre su se istog gadili...a pink,evo mog recepta ja sam ga izbrisao...zajedno sa svim nashim kanalima...sad samo pichim cartoon network hrt2 diskaveri animal planet itd.......a shta mislim o folku...vidi...ja bar mislim da je to samo bila tempirana bomba u ovom narodu,90% ljudi je ovde jednostavno genetski glupo i mentalno nesposobno da uradi bilo shta u zivotu a kamoli da slusha dobru muziku...pa mislim vidi u kakvoj nam se situaciji drzava nalazi,a znash sta je josh gore...sto nam je i buducnost totalno sjebana,jer ce verovatno i samo stanje zemlje zavisiti od vec navedenih 90%ljudi....koji po ceo dan sede u kladionicama,ispred dragstora...i dave se u alkoholu...i naravno slusaju folk katasrofu....jebigga
 
FATAL ERROR:
Sa onima sa kojma sam se upoznao nekad nisam vec dugo u kontaktu . Ali skoro svi su se odselili neko na faks neko da radi uglavnom u Bgd i NoviSad + nije Arilje jedini gradic sa cudnim promenama .

People , destroy the Pink tv station !
ZNam druzhe da nije. Ni ovde nije bolje. Ali uvek se neshto nadje. Pre sam tamo na ta shitara mesta moro ici sa shkolom. Ali ne vishe.
Nema nema razloga.
Ne idem tamo vishe nikada.
To nije mjesto za nas.

Ne idem tamo vishe nikadaa
Ta su vrata zatvorena
Za ljude kao shto smo mi.
Niko vishe ne mari.
 
Tankian:
oooo druze``same shit here`` i ja se secam dobrih starih vremena...ja sam inace iz velike plane isto tako neki gradic sa oko 10000 smrtnika,sad zivim u bg-u.....pre se secam izadjem sa drushtvom u grad,diskoteku,pricha se o normalnim stvarima slusha se dobra muzika,mnogi koji sad slushaju turbo folk pre su se istog gadili...a pink,evo mog recepta ja sam ga izbrisao...zajedno sa svim nashim kanalima...sad samo pichim cartoon network hrt2 diskaveri animal planet itd.......a shta mislim o folku...vidi...ja bar mislim da je to samo bila tempirana bomba u ovom narodu,90% ljudi je ovde jednostavno genetski glupo i mentalno nesposobno da uradi bilo shta u zivotu a kamoli da slusha dobru muziku...pa mislim vidi u kakvoj nam se situaciji drzava nalazi,a znash sta je josh gore...sto nam je i buducnost totalno sjebana,jer ce verovatno i samo stanje zemlje zavisiti od vec navedenih 90%ljudi....koji po ceo dan sede u kladionicama,ispred dragstora...i dave se u alkoholu...i naravno slusaju folk katasrofu....jebigga
HeHeHe
Istu stvar sam i ja uradio. Hvatam samo Vh1, Discovery, Hrt1, 2, one Vaissat kanale Cartoon network, Jetix, B92 i Metropolis.
 
Ovo je horor land u kome su vriske dupetarije na sve strane,najvecu seljancura medju najvecim nazivaju PRVOM DAMOM i takve su uzor novim generacijama...sto se pinka tice,zato je i stvoren.Baka Mirin bata otvorio televiziju da skrece pogled javnosti sa Slobinih sranja,i to najgorim sranjima.A B92-SPIJUNSKA televizija...Eeeee,gde mi zivimo...
 
mi zivimo u mestu koje se jasno i glasno zove: DNO DNA! mi smo dno dna evrope i ovakva zemlja ne zasluzuje integracije prema zapadu kad ne moze da se odvoji od pro turskog turbo folk pravca i mentaliteta. pink je najveci shit od televizije i zasluzuje da se sravni sa zemljom kao leglo grand gamadi
 
sve je to bzvz,ne razumem kako ljudima moze da se svidja to..ali sta se tu moze...
DeteSunca u pravu si ..
oni su odabrali,nek slusaju to...i njima se ne svidja sto neki slusaju pank,rock,metal,misle da smo mi ludaci,metalci...mentoli...jbg..svako ima svoje misljenje..mora i za njih postojati nesto..
licno ne volim tu vrstu muzike..gnusam se kad cujem kako zapevaju ...pogotovo grandovci..
 
DeteSunca:
Nisi prostak, već diktator, ukinuo bi ljudima zabavu? Po čemu se ti razlikuješ od komšija?
zabava.... :D :D :D ...ukinuo bi ljudima svakodnevno ispiranje mozga i zaglupljivanje....na mladima svet ostaje,a jel vidish na shta liche nashi mladi....ako ce oni jednog dana biti kichma ove drzhave onda ja kazhem dovidjenja....ali recimo ukidanjem tv pinka i takvih sranja vec imamo shansu neshto da promenimo....a kad gledamo stvari iz tog ugla onda se vidi da je nasha frustracija opravdana.....
 
Tankian:
zabava.... :D :D :D ...ukinuo bi ljudima svakodnevno ispiranje mozga i zaglupljivanje....na mladima svet ostaje,a jel vidish na shta liche nashi mladi....ako ce oni jednog dana biti kichma ove drzhave onda ja kazhem dovidjenja....ali recimo ukidanjem tv pinka i takvih sranja vec imamo shansu neshto da promenimo....a kad gledamo stvari iz tog ugla onda se vidi da je nasha frustracija opravdana.....
Prijatelju moj, narodna muzika nije izmišljena pre 10 godina. Ona je uvek bila. I uvek se u našoj zemlji slušala u istom broju kao i danas. Na šta nam liče mladi? Muzika nema veze sa tim? Ja lično smatram Grand velikim kičem, ali ga zato ne gledam. Kako misliš da narodna muzika utiče na inelektualnu svest, jer očigledno misliš da je u tome problem?
 
Ne znam da li sam vec pricala ali jedan moj prijatelj je nasao kako da opameti svoj komsiluk po pitanju cece i ostalih. Kad se pravila neka zurka, cela ulica njegova je brujala od turbbo folka i on je, posto je imao ogromne zvucnike, odvnuo neku klasiku i skroz utisao cecu :mrgreen:.

Al ajde, pogledamo stvari ovako... Nisu biseri za svinje, znaci pustite ih da se valjaju u turbo folku, a vi slusajte sto vam prija i neobazirite se na njih :)
 
Pa nije to bas tako jednostavno, 'pustite ih ako vole'... pa vecina takvih ljudi (uh sto sam fina, danas pazim na izbor reci, tolerancija i tako to :lol: ) kada bi ih pustili 'kako vole', verovatno ne bi ni u skolu isla, pa sta bi onda bilo sa ovom zemljom?! mora da se zna neki red valjda!
ne moze to tako kako ko hoce, kako ko voli... znaci, uvesti neki program obaveznog muzickog obrazovanja... ima i u 'kulturnoj' muzici raznolikosti, nije to nikakvo nametanje... to ti je kao kad zabranis da se smece baca po ulici (jer je to prosto, seljacki) ali zato moze da baci u koju god kantu hoce, to je kulturishka...
nije to nikakva diktatura, cista demokratija! :twisted:
 
DeteSunca:
Prijatelju moj, narodna muzika nije izmišljena pre 10 godina. Ona je uvek bila. I uvek se u našoj zemlji slušala u istom broju kao i danas. Na šta nam liče mladi? Muzika nema veze sa tim? Ja lično smatram Grand velikim kičem, ali ga zato ne gledam. Kako misliš da narodna muzika utiče na inelektualnu svest, jer očigledno misliš da je u tome problem?

TurboFolk jeste nastao pre 10ak godina ! Na koju tacno narodnu muziku mislish ? Starogradska nema skoro nikakve slicnosti sa TurboFolkom !!! TurboFolk je turcizam ... i trebalo bi ga iskoreniti . Muzika je deo kulture ,a znase sta je kultura . Muzika neutice direktno na mlade vec na njihovu kulturu ! Svaka muzika nosi sa sobom odredjeni stil npr. odevanja ... ( nosi kulturu sa sobom ) . Tako npr. fanovi metal muzike uglavnom nose crnu garderobu i obuvaju martinke . Dok devojke koje vole TurboFolk se skoro i neoblace jer misle da je tako najbolje i da tako najbolje izgledaju ( ovo navedeno je nekultura ) , a to je zato sto su im idoli te neke proste pevacice koje su svoju karijeru zapocele ispod satora po nekim brdima ! Dok muskarci uglavnom oblace sto prostije odelo , nemaju nikakva svoj stil odprilike svi se oblace isto ( neukusno ) - zapasuju majcu , kosulju ... u farmerice . Jednostavno takva vrsta muzike ogranicava ljude i zato je karakteristicna za ogranicene , neskolovane , glupe ljude .
 

Back
Top