couchsurfing

Odavno cuo i radi odlicno!

Samo napred ako ides negde, procesljaj malo..........posalji email, neko ce ti se javiti, i eto nocenje za dzabaka, plus upoznas neke fine , dobre ljude........

Znam da ima skeptika po tom pitanju koji se boje da prespavaju kod potpunog stranca ali........
 
Cini mi se da CS preuzima primat ............a bolja stvar je to sto imas feedback od ljudi koji su vec koristili usluge odredjenih clanova i imas informacije iz prve ruke...........sto naravno olaksava stvar , posebno skepticima..........a takvih ima , kod nas poprilicno, na zalost.......
 
CS su osnovali kanadjani, tacnije neki ljudi iz Montreala...........ja sam bas preko njega upoznao neke ljude u J. Americi.

Sve je to u principu ista stvar, samo kazem, ti na HC nemas feedback za razliku od CS.

Meni je licno CS prijemciviji ali sve jedno je koji ces koristiti ako dodjes do rezultata.

Nisam jos nikoga kontaktirrao u Kanadi preko ova dva servisa, ali planiram kada budem krenuo autom jednog dana coast to coast sto bi ovde rekli...........moze se ustedeti poprilicna svota novca jer ovde nemas prenociste ispod $ 50 na noc.
Mozda sledeceg leta skoknem malo do Vankuvera, provedem zimu pa onda nazad u Toronto, videcemo ...........a to bi autom bilo nekih 5-7 dana, za nekim zaustavljanjima i vise od 10, pa ce onda CS dobro doci
1.gif
.............
 
Volim da putujem i da upoznajem ljude, malo sam ti ja divalj i nepoverljiv za tako nešto..(nemoj da me pitaš sada zašto, tako, jednostavno)

A jeste super način da se obiđe mnogo toga za dž : ))
I primio bih na gajbu ljude, nije ni to problem, ali bicikliste ili tako neke svetske putnike..

Jesi li ti putovo po Aziji tako, ili ja nisam dobro razumeo?
 
Ni meni nije bas jasno ovo , namesten!?!

Sta to ustvari znaci...........

Ideja CS i slicnih sajtova nije samo u tome da se prespava za dz, vec i da se upoznaju ljudi........znaci spojiti lepo i korisno..........a to ko ke kakve naravi, pa ljudi koji su clanovi pomenutih sajtova su slicnih shvatanja i ne bi nudili smestaj u slucaju da su skeptici po pitanju koga ce ugostiti.

Onaj ko je putovao zna dobro da se u bilo kojoj zemlji sveta, pa i pomenutoj Aziji, uvek mogu sresti poptuni stranci, fini, dobronamerni ljudi koji razmisljaju slicno kao i svi mi.........

U svakom slucaju, pozdravljam sajtove ovakvog tipa, .........e da je srece da je internet postojao u `80-tim kada sam pocinjao sa svojim putesestvijama...........
 
klika:
Onaj ko je putovao zna dobro da se u bilo kojoj zemlji sveta, pa i pomenutoj Aziji,

Nemam iskustva sa CS-om, ali ovo moram da prokomentarišem. Sticajem okolnosti sam imala priliku da malo "prošetam" Azijom i iskreno - tamo sam se među ljudima osjećala bezbjednije nego kod kuće. Ja sam bila u arapskoj zemlji, oni su neviđeno ljubazni, neposredni, srdačni i žele da pomognu u svakom smislu, koliko god mogu (osjetila na svojoj koži mnogo puta).
Tamo itekako možeš da naletiš na dobre ljude.
 
Apsolutno............kada si se vec dotakla arapskih zemalja, ljudi i njihove kulture........dodao bih samo jos jednu stvar.
Na zalost, postoje mnogo predrasude i stereotipi, zbog velike propagande u zapadnom svetu, da je sve arapsko prljavo, nekulturno, lose, itd..........u stvarnosti to mnogo drugacije izleda.

Ako je iko imao prilike da upozna ljude iz Palestine i uopste sa Bliskog Istoka shvatio bi o cemu pricam, nevidjeno posteni, druzeljubivi, bezopasni ljudi..........koji ce podeliti sa vam i poslednju koru hleba.

Naravno, kada se nalazite u nekoj stranoj zemlji, treba uvek biti na oprezu. Nepoznavanje lokalnih zakona i kulture moze dovesti do nezeljenih posledica.........
 
klika:
Apsolutno............kada si se vec dotakla arapskih zemalja, ljudi i njihove kulture........dodao bih samo jos jednu stvar.
Na zalost, postoje mnogo predrasude i stereotipi, zbog velike propagande u zapadnom svetu, da je sve arapsko prljavo, nekulturno, lose, itd..........u stvarnosti to mnogo drugacije izleda.

Ako je iko imao prilike da upozna ljude iz Palestine i uopste sa Bliskog Istoka shvatio bi o cemu pricam, nevidjeno posteni, druzeljubivi, bezopasni ljudi..........koji ce podeliti sa vam i poslednju koru hleba.

Naravno, kada se nalazite u nekoj stranoj zemlji, treba uvek biti na oprezu. Nepoznavanje lokalnih zakona i kulture moze dovesti do nezeljenih posledica.........

Potpisujem ovo.
U vezi te propagande, treba samo zamisliti kako nas predstavljaju svijetu, pa će mnoge stvari biti jasnije.
 
ja sam clan vise od 3 godine, verifikovan karticom, uglavnom su gosti bilo kod mene, imam ja mislim oko 15'ak nocenja, tako nesto, stvar je odlicna, ali problem je sto i dalje ja odavde nemam dovoljno novca za put vani, vize su problem, ipak je srbija jos uvek ghetto
 

Back
Top