molim za pomoc

PedjaBGG

Početnik
Poruka
2
Ako neko zna kako se instalira SUSE Linux 10.1 sa 5 CD-a neka napise ili postavi koristan link o tome!Pokusao sam par puta instalirati gore navedeni operativni sistem ali bezuspesno!Uvek se javlja isti problem ubacim prvi CD onda posle prvog CD-a restartuje se racunar i kada krece ponovo sa podizanjem opet mi trazi CD1!
UNAPRED ZAHVALAN AKO NEKO ZNA!
 
Evo ja sam instalirao pre neki dan na jednom rachunaru SUSE 10.1
I nisam imao nikakvih problema. Instalacija se odvijala sasvim fino.
Vidim da imas full verziju tog linuxa. Jako dosta nudi SUSE u novoj verziji,
nisi se pokajao sto si bas njega izabrao.

Moguci razlozi su nedefinisanje u biosu sta ti je po default-u na prvome mestu, hard disk ili cd/dvd rom. Tesko je odrediti sta je u pitanju bez malo raspolozivijih objasnjenja. Ali mogu ti savetovati da pogledas ovaj link. Ujedno ovde ces moci, ukoliko kojim sluchajem ti neradi ta instalacija (bas kako treba), moci da skines ponovo.
 
PedjaBGG:
Uvek se javlja isti problem ubacim prvi CD onda posle prvog CD-a restartuje se racunar i kada krece ponovo sa podizanjem opet mi trazi CD1!

Cekaj, polako: Dokle stigne instalacija? Biras li softver koji zelis da instaliras i pise li instaler nesto po disku?

Sta ti trazi CD1 kad se restartuje? Ovo nisam bas dobro razumeo.
 
SuSE bi trebalo da pred start instalacije izvrši proveru medijuma, čime se isključuje mogućnost kvara CD zapisa. Pre nekoliko meseci sam instalirao 10-ku - sve je išlo glatko; i ne sećam se nekakvog toka instalacije, sem da sam GRUB zapisao na flopi...
 

Back
Top