srbija u svetskom automoto sportu ?

mensel

Obećava
Poruka
53
Vase misljenje o ucescu srbije u svetu automoto sporta , treba li finansijski podrzati talente iz srbije u svetu automoto sporta koliko smo zastupljeni u svetskim ligama automoto sporta, mozemo li se vise angazovati u svetu automoto sporta i dali ce se ikad srbija pojaviti u formuli 1
 
Ko je bolje upucen,secam se ko klinac Nelson Pike na prvom Hungaroringu pita naseg novinara(jos je bila gvozdena zavesa,nadam se da ne moram da objasnjavam sta taj pojam znaci) zasto ste vi Jugosloveni dozvolili da Madjarska dobije stazu?Posle se pricalo svasta,tamo gde je Beogradska Arena pravice se staza,pa Rusanj,pored Ibarske magistrale,ja naivan,nadao se ali sad sam malo stariji,nema nista od toga.
 
Treba podrzati jer to doprinosi promociji zemlje, ali osim Pavlovica nemamo drugih talenata. A i on ce izgleda postati 'veciti talenat'.
Ali opet, promociji nase zemlje mnogo vise doprinose timski sportovi, vaterpolo i ranije(nadamo se i opet) odbojka i kosarka, tako da je razumljivo zapostavljanje finansiranja automoto sporta.
 
Mislim da nije problem u talentima, mladih talenata ima...problem je sto talenat nije dovoljan za postizanje vrhunskih rezultata koji se traze.... Beda smo mi ... ako neko od "talenata i uspe da nabavi neki malo bolji auto (konkurentan na svetskoj auto sceni) zar ce ga voziti po nasim kvazi stazama???
Monte Carlo je jedan...a sve nase staze su drumovi koji se svakodnebno koriste. To je neozbiljno... Znaci dok ministarstvo sporta ne odvoji guzice od fudbala i ukapira da je i automobilizam sport, mislim da nema nista od toga... Jos uvek svi politicari razmisljaju u fazonu zasto privatnik da "uzme" pare kad mogu ja ...
 
Pa mislim da kod nas ne mogu da dodju do izrazaja mladi talenti jer kod nas jos uvek vlada politika "sto on kad ja imam pare" zato nam i jeste tako i necemo se pomeriti sa mrtve tacke dok god ljudi koji mogu da finansiraju ucesce u nekom automoto takmicenju ne shvate da oni mogu da budu i na primer direktori timova a ne samo vozaci i da jednom poklone poverenje mladim vozacima a ne da u srbiji u svim ligama imamo takmicenje penzionera
 
Nije to samo za autosport, nego i u svim zapostavljenim nasim sportovima.
Na primer oni veslaci. Bruka je bilo kad su pokazali u kakvim uslovima su trenirali, a posle osvojili medalju.
E cim se to procuje, odmah se tu pojavi gospodin Voja da im uruci neko sr@nje, da im da 100€ da kupe drsku za veslo i pljeskavicu za kusur.
Tako i kad Pavlovic osvoji sampionat NIS ce ga castiti sa 10l goriva, a voja ce mu pokloniti cep za rezervoar koji je specijalno za njega konstruisala Zastava.
Ali s druge strane imamo veoma profitne sportove kao sto je fudbal, gde jednog glavonju prodaju za par miliona $ i budu nenormalno srecni, usput kupe nekih crnaca i Bugara cisto da prikazu da su negde potrosili pare i onda kazu da su napravili dobar posao. Naravno, uprava sebi uvek napravi dobar posao, a to sto nijedan nas tim se godinama nije proslavio u nekom evro takmicenju to nije bitno.
I sto bi sad jedan Pavlovic morao da bude finansiran ili nedaj boze da se napravi neka staza u Srbiji (ma nemaju para ni ovo malo puteva da zakrpe, a kamoli da prave neke staze po F1 standardima). U stvari moze, ali ako ce se formule voziti po makadamu, a navijaci donositi svoje stolice ne bi li seli.

Drugim recima, dokle god je u svakoj upravi svake delatnosti nezasitih ljudi nenormalno alavih na pare, mi ne mzemo nigde da uspemo, pa ni u sportu, a narocito ne u nekom skupom sportu gde je potrebno dosta uloziti dok se taj ulog ne isplati.
Opet je bolje da Zvezda ili Partizan dovedu nekoga iz FK Granita za dva para kopacki, nauce ga da suta i prodaju za 3-4 godine za koje milionce.
 
Jos dugo mi necemo imati vozaca u svetskom auto-moto sportu, jer ovde niko ne shvata vaznost toga! Imati vozaca u Formuli 1? Ovde niko ne vidi kakva sansa bi to bila za sve kompanije, ali i drzavu! Pa setite se Kartikijana u Dzordanu... Vozio je za s tim, ali su se svi trudili da mu pomognu! Jeste, nije Indija isto kao Srbija, ali Nas Pavlovic je daleko daleko bolji vozac od Kartikijana, ali bez prave finansijske pomoci nema ni promil sanse da napreduje! Ovakva situacija nije od juce, vec traje 5-6 godina i nema nikakvih izgleda da ce se uskoro popraviti! Nazalost...
 
Ma i to za keks je kriticno.
Zavisi kako se stvari postave. Ako stavis pivo na prvo mesto, onda keks ne treba, a ako je keks na prvom mestu, onda je pivo obavezno.

BTW. i Monika Seles je bila veoma dobra teniserka, pa je uzela Americko drzavljanstvo. Steta samo sto joj onaj idiot skresa krila, mogla je mnogo, mnogo vise pokazati nego sto je pokazala.
@borisbg
dobro, nisam mislio buklvalno sa 10l, ipak generalni sponzor treba da omoguci neku malo vecu sumu, ali je cinjenica da mu treba mnogo, mnogo vise sponzora od jednog NISa.
 

Back
Top