Organizacija programa i jos neka pitanja
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Organizacija programa i jos neka pitanja

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Organizacija programa i jos neka pitanja

C programer sam sa tendencijom da polako predjem na C++. Sintaksu sam naucio iz knjiga, a sam nacin-stil programiranja sam usvojio od prethodnika tj. od coveka koji je pre mene bio na projektima tako da imam rupaaaa ops: , koje polako krpim .
    E sad ja bi hteo da se posavetujem. Moj prethodnik je sve #define direktive strpao u jedan jedini header fajl i u tom .h fajlu nije imao nista osim tih makrodefinicija.
    Ja bi sad malo bolje da organizujem program, sa jos vise modula i da svaki modul ima svoj header fajl. Sta bi sve trebalo da bude u jednom header fajlu od informacija?
    Kapiram da bi trebale da budu definicije nekih korisnickih tipova tipa strukutre,... typedef, prototipovi odredjenih funkcija, define direktive. Sta jos?

Ne znam kako da organizujem globalne promenjive po fajlovima npr. ako mi vise razlicitih .c fajlova koristi iste promenjive one ce samo u jednom fajlu ce biti deklarisane dok u ostalim moram da navedem da su externo deklarisane. Da li da i to stavljam u header?

Savetujte ljudi, slusam pazljivo .

Takodje ako imate neki praktican savet kako da pratim verzije softvera.
    I jos jedno pitanjce da li koristite neke konvencije kodovanja?

pozdrav svima

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Organizacija programa i jos neka pitanja

Pa vidi, bitna je orgranizacija i nacin pisanja koda, al' prije svega radi u svoju korist i organizuj kod onako kako tebi najvise odgovara, tj. kada taj kod predje u hiljade linija, da otprilike znas gdje mozes da nadjes potrebnu deklaraciju.

Ja licno koristim mnogo blagodati oop.a sa c++, pa tako napravim par osnovnih klasa, a unutar njih spojim neke dijelove (klase) te osnove. Dakle dobijam nesto tipa organizacije c#.

A recimo i da taj nacin definicija (sve u jedan header) je takodje bar po meni dobar nacin, jer sve ti je na jednom mjestu, sto je veoma bitno u poznom stadiju razvoja aplikacije.

Slične teme

1. neka pitanja iz hemije
    Autor banegad u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 28.02.2013., 12:40
  2. Neka pitanja u vezu ex-yu rocka
    Autor b!keR u forumu Muzika
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 10.02.2008., 00:17
  3. elektrotehnicki.......neka pitanja///
    Autor Chester girl u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.12.2006., 23:59
  4. Neka pitanja u vezi sa Wordom
    Autor simcek u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.12.2005., 15:00
  5. Neka laicka pitanja u vezi hardvera? Sta je sta?
    Autor pillot u forumu Hardver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.08.2004., 03:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •