Pomoć zbog agresivnosti psa.

Poruka
3.045
O njoj je reč.Kao što sam napomenula u jednom postu ona je veoma razmažen pas.Kao štene je prihvatala ljude bez problema,ali se to u jednom trenutku promenilo postala je agresivna prema ljudima.Da li sa razlogom ili bez laje na ljude stvarno ne znam.Pre nekoliko meseci ujela je jednu ženu.Kako da promenim njen karakter ili kako da je prevaspitam?Ima li neko slično iskustvo sa psom.
 

Prilozi

  • lada33.jpg
    lada33.jpg
    92,6 KB · Pregleda: 22
Koliko je stara kuca? Moze da se desi da ju je neko udario od ljudi na ulici, ili mozda cak bas grozno uplsio? Obicno zbog toga pas postane agresivan, mada moze da se desi da joj je jednostavno takva priroda. Moze cak da se desi da ona oseca neku tvoju netrpeljivost prema odredjenim osobama (tebi poznatim ili ne) pa pokusava da te zastiti.
 
Питање је: да ли ју је случајно та жена испровоцирала? Или ју је ујела из чиста мира, без разлога?
Може да буде да је доживела нешто трауматично, можда из страха, а можда је и ствар карактера.
Јако је важно да нам кажеш колико је стара куца? Па да онда видимо да решимо проблем.
Ту дресура може много да учини, али немам детаље о куци. Ствар је у томе да је "обуздаваш" да то ради, а то се може само са дресуром. Дакле, споменула си да је веома размажен пас ... у ком смислу? Јел јој се све дозвољава, без ограничења?
У принципу, пас не би требао да уједа људе, једино ако си ти угрожена па је неопходно да те одбрани.
 
Probaj fazon da kad tako laje na ljude da joj strogo kazes "ne" i mozda da je cimes malo jace (ako je na povocu), ako prestane daj joj neki slatkis kao nagradu, a ako ne prestane onda jos energicnije ponovi isto. Vremenom bi trebalo da shvati da tebi ne prija to sto ona laje i da te ne stiti time nego samo ljuti.
Moze da se desi da posto kazes da je razmazena, da ona misli da moze da radi sta hoce pa iz ciste obesti (malo blesavo zvuci) laje na one koji joj nisu simpaticni. I u tom slucaju mozes da primenis ovo gore sto sam ti rekla, da joj stavis do znanja da si ti ta koja je na "celu copora" i da ti se ne svidja sta ona radi.
Uz malo odlucnosti moze svasta da se postigne, ja sam recimo jednog psa ovde iz dvorista koji ima 11 godina i ceo zivot radi sta hoce, pas je neverovatno arogantan (mada ne znam da li za psa to moze da se kaze, ali ja ga tako dozivljavam), i naucila sam ga da ne bezi sa lopticom koju mu bacim, sto je ranije radio, nego da je donese negde blizu mene (ipak je mator pa bi bilo malo previse da ga ucim da mi je bas donese u ruke).
 
Веома могуће да је осетила да је жена "непријатељски" расположена према њој, па је одреаговала. Није ништа чудно. То раде и улични пси.
Сваки пас малтене више воли децу од одраслих, под условом да их деца нису малтретирала у младости.
За дресуру није касно, обично се креће на то када имају 12 месеци. Дакле, Мачкић ти је дала добар савет и пробај то да примениш. Буди упорна и категорична и једноставно јој стави до знања да си ти, ипак, вођа чопора (како се каже). Значи, кад приметиш да се спрема да залаје на некога или да га уједе, а знаћеш сигурно, одмах одреагуј са оштром командом "не"! Наравно, не треба да вичеш, само буди одлучна. И одмах, чим престане са лајањем или кидисањем, похвали је на начин за који мислиш да ће јој највише пријати (посластица, мажење, давање играчке, лоптице).
 
Za dresuru nikada nije kasno! Iskusni cirkuski dreseri neće ni da pogledaju psa pre nego li napuni najmanje dve godine života. Uzroci agresivnosti mogu biti različiti, ali jedino što ti mi možemo ovako na neviđeno pomoći savetom je: “ što više socijalizacije“. Pas se mora družiti sa što više drugih pasa i sa različitim ljudima i od njih dobivati ljubav. I naravno, tu je i vaspitanje (dresura), čak i po karakteru veoma agresivni psi, kada se dobro vaspitaju, mogu se bez problema šetati bez povodnika. Disciplina se stiče radom, voljom i pre svega za to je potrebno vreme i strpljivost.
Poz.
 
Pa Mackić radi se o kućnom psiću koji se nalazi na repu ,,čopora,, u kojem živi i tu se oseća izgubljeno zbog nečega, najčešće ne postojanja rutine i hijerarhije.Tj pas pokušava da se izbori za svoje mesto u porodici u kojoj živi, jer vas je prihvatio za ,,čopor,, uvidevši da se stvari ne odvijaju ustaljenim redosledom po jasno utvrđenoj hijerarhiji alfa jedinke-vodje ona samo pokušava da svoju nesigurnost strah i sl artikuliše kroz agresiju. Pokušaj da stvari postaviš u odredjenu rutinu od njenog mesta boravka,ishrane,šetnje,ljudi koji dolaze... i sa jasnim stavljanjem do znanja ko je alfa jedinka pa će ona korigovati svoj stav u odnosu na nju i ostalo okruženje!!!
 
Goddess of the far east:
O njoj je reč.Kao što sam napomenula u jednom postu ona je veoma razmažen pas.Kao štene je prihvatala ljude bez problema,ali se to u jednom trenutku promenilo postala je agresivna prema ljudima.Da li sa razlogom ili bez laje na ljude stvarno ne znam.Pre nekoliko meseci ujela je jednu ženu.Kako da promenim njen karakter ili kako da je prevaspitam?Ima li neko slično iskustvo sa psom.

pa kakav je gazda takav je i pas ... ja cuvam AST vec 6-7 godina .. koji je kao tenk ... moji sestrici su klinci koje on svake godine vuce na sanke zajedno sa decom iz komsiluka ... ima sampionsko poreklo a potice iz odgaivacnice Srky's iz NS, i nikad, ali NIKAD nije prikazao nista lose prema nikom od ljudi ... zato sto je tako vaspitan ... da si dok je beba bila provodila vise vremena sa njom i da si se igrala sa njom i da si je uvek ubacivala u drustvo ljudi da se ne oseti zapostavljena....sada nebih imala takvih problema ...

moj savet ti je da se smiris TI .. jer ces duze ziveti ...a pas ce videti od tebe pa ce se i on smiriti .. u svakom slucaju OVO JE JEDAN JAKO LOS PRIMER ODNOSA PSA I GAZDE !!!!! trebalo bi vam oduzeti zivotinje !
 
Nitroglicerin:
pa kakav je gazda takav je i pas ... ja cuvam AST vec 6-7 godina .. koji je kao tenk ... moji sestrici su klinci koje on svake godine vuce na sanke zajedno sa decom iz komsiluka ... ima sampionsko poreklo a potice iz odgaivacnice Srky's iz NS, i nikad, ali NIKAD nije prikazao nista lose prema nikom od ljudi ... zato sto je tako vaspitan ... da si dok je beba bila provodila vise vremena sa njom i da si se igrala sa njom i da si je uvek ubacivala u drustvo ljudi da se ne oseti zapostavljena....sada nebih imala takvih problema ...

moj savet ti je da se smiris TI .. jer ces duze ziveti ...a pas ce videti od tebe pa ce se i on smiriti .. u svakom slucaju OVO JE JEDAN JAKO LOS PRIMER ODNOSA PSA I GAZDE !!!!! trebalo bi vam oduzeti zivotinje !

Izvini ali mislim da nije na tebi da sudis o nekome nakon procitana dva ili tri posta (mada koliko vidim procitao si samo jedan). Ja nigde nisam videla da je ona napisala da tog psa bije ili maltretira na bilo koji nacin, a kao sto mozda ne znas to su razlozi za oduzimanje psa a neto sto ona ne zna njoj da uputi ostru rec ili je udari. Tacnije to je dokaz da ona tog psa izuzetno voli kad joj sve dopusta. A uz pravilnu dresuru ce uspeti da joj objasni sta i kako.
Mislim stvarno kakve su ti to recenice ja stvarno ne znam...imas samo jednog psa i mislis da si ih sad sve provalio....i nije bitno koliki je pas nego kakav je po karakteru, mozes ti da imas mrcinu od 100kg koji ce da bude po prirodi dobar kao panj, i da imas psa od 3kg koji ce da bude ziva histerija i da ujeda.
Znas malo ti vise treba iskustva sa raznim psima da bi mogao ovako nesto da izjavljujes.
 

Back
Top