Total commander

Da, Total Commander je shareware, i ako nećeš svaki put da klikćeš na jedan od ona 3 broja kad ga startuješ, onda moraš da ga platiš...

Nisam siguran da sam čuo za taj Professional TC ... jel to neki pack sa pluginovima, il šta ?
 
Da, Total Commander je shareware, i ako nećeš svaki put da klikćeš na jedan od ona 3 broja kad ga startuješ, onda moraš da ga platiš...

Nisam siguran da sam čuo za taj Professional TC ... jel to neki pack sa pluginovima, il šta ?

Mislim da sam uspeo da saznam sta je u pitanju. To bi trebalo da bude neka free verzija.
Postavio sam na drugoj temi pa bacite pogled.
 
Imam negde i "free commander" - veoma slican TC a potpuno besplatan. Cak, kad se instalise, moze ceo direktorij da se zipuje, posalje na klijentovu masinu, razzipuje tamo i dalje koristi bez instalacije. To mi cesto pritreba kad neki klijent zaglvai bas debelo a muka me hvata od "Windows Explorera" (kretenskiju stvar u zivotu nisam video)
 
U comanderu ima dosta korisnih stvarcica sto u exploreru nema.
Recimo da bi zapakovao ili raspakovao neki fajl,netreba ti neki dodatni program za to vec ima u comanderu,pretrazivanje fajlova je dosta bolje i chini mi se brze nego u exploreru,pa onda ima tu i mogucnost da se recimo fajl od 2 giga podeli na nekoliko manjih da bi stali na nekoliko cd-r diska itd,itd.
To su odprilike neka moja zapazanja a ima jos dosta korisnih stvari koje se mogu iskoristiti,e sad sto je neko naviko da misem copy i paste u exploreru to je nesto drugo.
 
offtopic
apsolutno ne želim da sada napravim neku raspravu tipa TC vs Windows eksplorer ali ponekada moram da odreagujem na neke izjave
milancho:
U comanderu ima dosta korisnih stvarcica sto u exploreru nema.
Recimo da bi zapakovao ili raspakovao neki fajl,netreba ti neki dodatni program za to vec ima u comanderu,pretrazivanje fajlova je dosta bolje i chini mi se brze nego u exploreru,pa onda ima tu i mogucnost da se recimo fajl od 2 giga podeli na nekoliko manjih da bi stali na nekoliko cd-r diska itd,itd.
To su odprilike neka moja zapazanja a ima jos dosta korisnih stvari koje se mogu iskoristiti,e sad sto je neko naviko da misem copy i paste u exploreru to je nesto drugo.
Ovako od Windows XP-a na desni taster imaš "Compressed Folder" prema tome priča o komprimovanju pada u vodu , što se tiče podele fajla od 2giga na više delova to apsolutno po meni nije dobra ideja jer nikada nisi siguran da će posle toga taj fajl moći da se sastavi da bude neoštećen pogotovu posle narezivanja na cd i prenošenja na drugo mesto za takve fajlove postoji dvd. Što se tiče kopiranja u Win. Eksploreru apsolutno ne vidim ništa loše u postupku copy > paste , ja inače sve to radim prevlačenjem a otkad je napravljen program "InCd" od tada uvek imam jedan cd-rw formatiran i sa prevlačenjem odmah narezujem na cd-rw unutar windows eksplorera. Za one neupućene preko njega možete i da surfujete internetom kao da koristite IE . A sada će neko reći a FTP? ja za FTP koristim "My Network Places" i koliko znam radi sasvim fino. Mislim da ipak ostajem pri svojoj izjavi da je to sve samo stvar navike. Apropo zabagovanje ,nek mi neko pokaže jedan program na ovom svetu koji neće nikada zabagovati , mnogo češće pukne Windows nego Eksplorer koji radi u njemu.
 
Pa nisam ja ni reko da ima nesto lose u postuoku copy-paste,nego da je to stvar navike.
A drugo na svakom mediu postoji mogucnost da se fajl osteti bio to dvd ili cd,pa prema tome ne vidim nista lose u tome da se fajl podeli.
Ja sam samo naveo neka moja zapazanja zasto koristim TC i zasto cu ga i dalje koristiti,a ni ja nemam nameru da napravim neku raspravu sta je bolje a sta ne.
Svako koristi ono sto mu odgovara,e sad da li to valja ili ne valja to je njegova stvar.

Aj pa tako.....
 

Back
Top