Postavljanje umetničke prezentacije besplatno

Vidi, smisao ovih sličica je ispunjen.
U vreme kada smo otvorili b.art postojao je samo jedan sajt koji je bio voljan da prezentira umetnike i to za "skromnu" cifru od 5o€ po umetniku. Mi smo imali bolju ideju, ne naplaćuj umetnicima ništa, nego prodaj reklamni prostor na sajtu i od toga ga izdržavaj. Moraš priznati da je elegantniji pristup umetnosti od dotadašnjeg "Daj pare". Danas na našem sajtu svoje radove promoviše preko 5o umetnika raznih nacionalnosti. Sa druge strane pokrenuli smo čitav talas ovakvih sajtova. Sada ih ima bar desetak.

Koliko vajde umetnici koji gostuju na našem sajtu imaju od ovog vida promovisanja, nisam siguran. Ipak u našem narodu umetnost nikad nije bila na prvom mestu. Ko je naš najpoznatiji umetnik? Ceca :)! Mi tu ništa ne možemo da promenimo. Galerije će i nadalje zvrjati prazne. Evo primera: Pikasova izložba u Knez Mihajlovoj naspram koncerta na dotične na Marakani. Na Pikasovoj izložbi mogao si da čuješ muvu kako leti, a zbog one krave je grad bio u opsadnom stanju. Nego da se vratim na temu, ono što mi možemo i umemo je da skrenemo pažnju na nekog. Da učinimo da mreža radi za njega. Ako ukucaš prezime nekog od naših umetnika u Google on će ga zahvaljujući našem Balkan artu prikazati na prvoj stranici pretrage. Isto je i sa radovima. Mogao bih reći da namećemo pravu umetnost našem čoveku, pa on ako hoće da ignoriše nek skrene pogled u stranu. Uvek mu ostaje Balkan-Medija (ili kako se već zvaše onaj estradni sajt).

Ima još jedna crta u našem radu, a to je da smo jako brzo došli do zaključka da ta vrsta sajta kod nas nije profitabilna. Pa ipak nikada nismo digli ruke od projekta. To je naša lična žrtva na oltaru umetnosti. :)
 

Back
Top