ko je autor dela

sulumper

Početnik
Poruka
9
pozdrav svima,
treba mi pomoc oko jedne slike, a fotku cu okaciti za neki dan.
slika je 1,5x1,5m, ulje na platnu
na slici su samo glave, nadrealizam, rekao bih, ali nisam strucan...
glave raznih oblika i karaktera, preovladjuje plava.
slika je bez potpisa,

da li neko ima ideju ko bi mogao biti autor, za neki dan cu imati fotku...
unapred hvala
 
sulumper:
pozdrav svima,
treba mi pomoc oko jedne slike, a fotku cu okaciti za neki dan.
slika je 1,5x1,5m, ulje na platnu
na slici su samo glave, nadrealizam, rekao bih, ali nisam strucan...
glave raznih oblika i karaktera, preovladjuje plava.
slika je bez potpisa,

da li neko ima ideju ko bi mogao biti autor, za neki dan cu imati fotku...
unapred hvala
A da nije jedan Mornar,mada mi on nekako nije nadrealizam,ali mu ide ta nijansa plave,likovi,glave su dosta zastupljeni...Isto je domaći autor!?I voli velike formate.
 
Totalno si u pravu.Trebalo je da ispadne kao šala.Izgleda da nije.
Sad sam malo pregledao dokumentaciju,pa razmišljam o ovome.Ne mogu se naravno znati sve slike na svetu,ali jedino približno mi je jedna Lubardina,sa dominantno plavom,sa mnogo likova,al nisu samo glave u pitanju.Bitka na Vučjem dolu.Mada ni to mi nije približno.Razbi nam čovek glavu.Najbolje da je postavi,pa onda...
 
Ne zaboravi da Bijelić 33 g. uvodi infantilizam u domaće slikarstvo sa "Devojčicom u kolicima",što ne znači da neko ne ume da slika il crta.Ja se u stvari pitam,pošto je čovek rekao da nije najbolje upućen,da li je uopšte u pravu za sve ovo što je rekao.Može da navede na krivi trag!
Biće lakše kad postavi,što nas ne sprečava da se igramo u medjuvremenu.
p.s.A jel ti se dopada Vilimon?
 
Jako mi se dopada. Pogotovu ovo poslednje sto je radila....odnosno proslogodisnje ili pretproslogodisnje......

Rekla sam da treba staviti po strani ne zato sto mslim da je to neko ko ne zna da slika...ne daj Boze....nego za koliko bi se njih zapravo moglo reci da crtez ili slika podseca na "deciji"...A to da li je ovaj mladic upucen ,potpuno si u pravu...i sam je to rekao....i meni je bilo stuc-muc da nagadjam a nisam sigurna da li je uopste dao dobre smernice ili po svom licnom nahodjenju.....

Ko pogodi ....jel dobija tu sliku ili? :)
 
Rekao je da nije stručan.Nisam ni ja,pa šta sad.Živim bez problema.Nego naivni ispunjavaju oba uslova.U stvari mogu da izgledaju nadrealno i kao da se dete igralo.
Meni je nadrealno kad Emerih Feješ kopira razglednice sa sopstvenih putovanja i to mi dodje kao preteča VORHOLA!!!Mislim pristup!Feješ je inače danas nenormalno skup i cenjen.U svetu više nego kod nas.Itd...
 
bas sam vas bacio u rebus, a i sam se unervozio... evo iskopao sam nesto sto moze da pomogne... to je ta slika, slucajno upala u kadar
nisam zeleo da je iko vidi u ovom stanju ali uskoro ce naci svoje mesto...
 

Prilozi

  • slika.jpg
    slika.jpg
    31,3 KB · Pregleda: 17

Back
Top