Jadranska Liga 2006/2007

Marauder

Elita
Poruka
23.575
Raspored (samo nasih timova):

1. round Saturday, 30.09.2006.
FMP - Crvena zvezda
Partizan - Hemofarm

2. round Tuesday, 03.10.2006.
Hemofarm - Široki ERONET
Cibona - Partizan
Crvena zvezda - Zagreb
Split CO - FMP

3. round Saturday, 07.10.2006.
FMP - Bosna ASA BHT
Geoplin Slovan - Crvena zvezda
Partizan - Union Olimpija
Zadar - Hemofarm

4. round Tuesday, 10.10.2006.
Bosna ASA BHT - Hemofarm
Helios Domžale - Partizan
Crvena zvezda - Budućnost
FMP - Zagreb

5. round Saturday, 14.10.2006.
Geoplin Slovan - FMP
Partizan - Crvena zvezda
Hemofarm - Cibona

6. round Saturday, 21.10.2006.
Union Olimpija - Hemofarm
Crvena zvezda - Široki ERONET
Split CO - Partizan
FMP - Budućnost

7. round Saturday, 28.10.2006.
Partizan - FMP
Zadar - Crvena zvezda
Hemofarm - Helios Domžale

8. round Saturday, 04.11.2006.
Crvena zvezda - Hemofarm
FMP - Široki ERONET
Zagreb - Partizan

9. round Saturday, 11.11.2006.
Partizan - Geoplin Slovan
Zadar - FMP
Hemofarm - Split CO
Cibona - Crvena zvezda

10. round Saturday, 18.11.2006.
Crvena zvezda - Union Olimpija
FMP - Hemofarm
Budućnost - Partizan

11. round Saturday, 25.11.2006.
Partizan - Bosna ASA BHT
Hemofarm - Zagreb
Cibona - FMP
Helios Domžale - Crvena zvezda

12. round Saturday, 02.12.2006.
Bosna ASA BHT - Crvena zvezda
FMP - Union Olimpija
Geoplin Slovan - Hemofarm
Partizan - Široki ERONET

13. round Saturday, 09.12.2006.
Zadar - Partizan
Hemofarm - Budućnost
Helios Domžale - FMP
Crvena zvezda - Split CO

14. round Saturday, 16.12.2006.
Crvena zvezda - FMP
Hemofarm - Partizan

15. round Saturday, 23.12.2006.
Široki ERONET - Hemofarm
Partizan - Cibona
Zagreb - Crvena zvezda
FMP - Split CO

16. round Saturday, 06.01.2007.
Bosna ASA BHT - FMP
Crvena zvezda - Geoplin Slovan
Union Olimpija - Partizan
Hemofarm - Zadar

17. round Saturday, 13.01.2007.
Hemofarm - Bosna ASA BHT
Partizan - Helios Domžale
Budućnost - Crvena zvezda
Zagreb - FMP

18. round Saturday, 20.01.2007.
FMP - Geoplin Slovan
Crvena zvezda - Partizan
Cibona - Hemofarm

19. round Saturday, 27.01.2007.
Hemofarm - Union Olimpija
Široki ERONET - Crvena zvezda
Partizan - Split CO
Budućnost - FMP

20. round Saturday, 03.02.2007.
FMP - Partizan
Crvena zvezda - Zadar
Helios Domžale - Hemofarm

21. round Saturday, 17.02.2007.
Hemofarm - Crvena zvezda
Široki ERONET - FMP
Partizan - Zagreb

22. round Saturday, 24.02.2007.
Geoplin Slovan - Partizan
FMP - Zadar
Split CO - Hemofarm
Crvena zvezda - Cibona

23. round Saturday, 03.03.2007.
Union Olimpija - Crvena zvezda
Hemofarm - FMP
Partizan - Budućnost

24. round Saturday, 10.03.2007.
Bosna ASA BHT - Partizan
Zagreb - Hemofarm
FMP - Cibona
Crvena zvezda - Helios Domžale

25. round Saturday, 17.03.2007.
Crvena zvezda - Bosna ASA BHT
Union Olimpija - FMP
Hemofarm - Geoplin Slovan
Široki ERONET - Partizan

26. round Saturday, 24.03.2007.
Partizan - Zadar
Budućnost - Hemofarm
FMP - Helios Domžale
Split CO - Crvena zvezda
 
Srpski timovi spremni za početak NLB lige

Sledećeg vikenda startuje NLB liga, a srpski timovi učesnici regionalnog košarkaškog takmičenja, po svemu sudeći, spremno dočekuju početak nove sezone.

Partizan je osvojio turnir u Sarajevu, pobede u nedelju ostvarili su i FMP Železnik i Hemofarm, dok je poražena samo Crvena zvezda i to u finalu jakog turnira u Milanu.

Crno-beli su trijumfovali na memorijalnom turniru "Mirza Delibašić", pošto su u poslednjem, trećem kolu savladali špansku Djironu sa 91:87 (29:24, 25:27, 22:13, 15:23). Partizan je u prva dva meča na turniru bio bolji od turskog Tofaša i domaće Bosne.

Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je Kosta Perović sa 22 poena, tri koša manje upisao je Predrag Drobnjak, dok je Uroš Tripković u trijumf ugradio 18 poena.

U redovima španskog tima, koji sa klupe predvodi Svetislav Pešić najzapaženiji bio je Marko Marinović sa 26 poena, sledio ga Darijus Salenga sa 18 koševa, a Arijel Mekdonald ubacio je 15 poena.

Partizan je vodio većim delom utakmice, a u trećoj deonici imao je čak 16 poena prednosti.

Medjutim,u poslednjem kvartalu, kao i mnogo puta u ovom pripremnom periodu, crno-beli su se opustili, što je protivnik iskoristio i stigao do izjednačenja - 83:83.

Završnica duela, medjutim, pripala je šampionu Srbije, koji je predvodjen Urošem Tripkovićem osvojio još jedan pehar za svoju bogatu riznicu.

"Centarska linija bila je ovog puta slabija za povredjenog Pekovića, ali je Perović odigrao izvrsno. Drobnjak se vrlo brzo uklopio i pokazao da će biti pravo pojačanje. Pobeda nad Djironom daje nam pravo na optimizam pred početak sezone", istakao je Dragan Todorić.

Kosta Perović proglašen je za najboljeg igrača turnira, dok je najbolji strelac bio Marko Marinović, plejmejker Djirone.
 
FMP i Zvezda u nedelju, tačno u podne

FMP Železnik i Crvena zvezda odigraće svoj meč prvog kola Jadranske NLB lige u nedelju, 30. septembra, sa početkom u 12 časova, objavljeno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

U pitanju je repriza finala Fajnal ejt turnira u Sarajevu, održanog u aprilu, kao i jedan od dva velika srpska derbija, koja bi trebalo da obeleže početak šestog ciklusa Jadranske lige.

Partizan i Hemofarm sastaće se u subotu od 16.30 časova u dvorani Pionir, a obe utakmice direktno će prenositi Televizija B92, koja je i ove godine vlasnik TV prava za emitovanje mečeva regionalne lige na teritoriji Srbije.

Za naše prilike neuobičajeni, ali u svetu vrlo atraktivni podnevni termin - već godinama ga koriste u italijanskom i španskom prvenstvu, kao i u NBA ligi - u Srbiji je prošle sezone počela da upražnjava ekipa Mega Ishrane. Taj prvoligaš iz beogradskog naselja Braće Jerković uspevao je da odigravanjem utakmica u "matineu" privuče na tribine veoma respektabilan broj gledalaca.
 
Partizan – Crvena zvezda 93:80 (26:18, 21:20, 22:26, 24:26)

Partizan: Tepić 5, Bogdanović, Kecman 7, Borovnjak 2, Tripković 24, Veličković 4, Perović 17, Peković 4, Đurković 2, Drobnjak 18, Božić 3, Kamings 7.


Crvena zvezda: Popadić, Marković 6, Popović 15, Kovač 3, Tomas 23, Mišanović 4, Gurović 14, Radivojević 8, Dragićević 2, Antić 5.

---

Zasluženo, sa pola snage!
Gurović neviđena seljačina. Zvezda je bolje igrala bez njega.
 
FLUID:
Partizan – Crvena zvezda 93:80 (26:18, 21:20, 22:26, 24:26)

Partizan: Tepić 5, Bogdanović, Kecman 7, Borovnjak 2, Tripković 24, Veličković 4, Perović 17, Peković 4, Đurković 2, Drobnjak 18, Božić 3, Kamings 7.


Crvena zvezda: Popadić, Marković 6, Popović 15, Kovač 3, Tomas 23, Mišanović 4, Gurović 14, Radivojević 8, Dragićević 2, Antić 5.

---

Zasluženo, sa pola snage!
Gurović neviđena seljačina. Zvezda je bolje igrala bez njega.
Nije Gurovic seljacina vec navijaci partizana! Koliko su mu puta aplaudirali kada je igrao kao sat za reprezentaciju! A sad samo zato sto je clan Zvezde oni su ga preko noci zaboravili i sta je sve uradio za nasu zemlju u kosarci. A za takvog kosarkasa kakav je Gurovic samo kosarkaska neznalica moze da kaze da je seljacina. Jer ne zna da ceni kosarkasa prema njegovoj igri i karijeri vec mu sudi po klubu za koji trenutno igra. :!:
 
@Boskoiv
Slepilo ne lečim, a nisam ni doktor. Tako da je najbolje da se obratiš nekom drugom.
Gurović je seljačina kao čovek. Znači ako se nekom igraču skandira bilo kako on mora da vrati provokacijom? Pa nije on jedini igrač kome je pogrdno skandirano. Skanvirano je svašta i Tomaševiću i Luki Bogdanoviću pa oni nisu provocirali publiku i pokušavali da vrate to na seljački način kako to radi Gurović. Koliko bude god obraćao pažnju na skandiranje, navijači Partizana će sve više skanirati, a on će ispadati sve veća seljačina. Tako da moj komentar nema veze sa klubom za koji igra već ima veze sa određenim čovekom, u ovom slučaju sa Gurovićem, za koga je sada već diskutabilno da li ga svrstati među ljude.
A što se tiče zasluga ti mora da si neki mnogo idolopoklonički tip navijača kada sve meriš po zaslugama. Zasluge se stiču na mnogim poljima, pa i na ratnim. I zbog svega se dobijaju medalje, a i lova. Tako da je Gurović što se tiče zasluga izmiren. Dobio je šta je dobio i to je to. Nećemo valjda da ga ljubimo svi u dupe i za 10 godina samo zato što je neke tamo godine osvajao medalje sa reprezentacijom, a da pritom on može da se ponaša kako ne dolikuje jednom sportisti i jednom reprezentativcu.
Za moje košarkaško znanje ne brini jer tvoja površnost gledanja na stvari me stavlja na pijadestal doktora košarke u odnosu na tebe. Uostalom kad sam ja igrao basket i nešto malo pokušavao da treniram košarku ti si verovatno još piškio u krevetu.
 
Fluid u principu si u pravu ali navijaci Partzana (ne svi) se ipak ponekad ponasaju kako ne treba..
Primer je Tomasevic koga si sam spomenuo.
Slusao sam ga na tv-u kad je otisao u Buducnost kako se zalio.
Pricao je da je vodje navijaca pozvao na oprostajni rucak da su se lepo pozdravili da su se lepo izdogovarali, da su obecali da ce ga postovati kad gostuje u Pioniru zbog svega sta je doneo Partizanu i sta se onda desilo? Kako se pojavio krenulo je "zena ti je *****" itd itd da ne spominjem citav repertoar. Uostalom secas se i sam koliko je bio izlozen verbalnom maltretiranju u Pioniru. E sad da li se covek (navijac) koji drzi do sebe ponasa tako? U 4 oka su super ortaci i sve je ok a onda na utakmici to pogazi i krene u pljuvanje i na kraju kakve vze ima njegova zena sa svim tim.
NE ulazim u to da su u pravu ;) :lol:
Uostalom i sam si se na ovom forumu prepirao i sa nekim navijacima PArtizana i znas i sam kakvi su.

P.S.
Odakle si ono bese? Secam se da si cesto pisao da nisi iz BG-a i da putujes da bi dosao na utakmicu.
P.P.S.
Da ne bude nesporazuma ne tvrdim ni da su Zvezdini navijaci bolji.
 
tab503:
Fluid u principu si u pravu ali navijaci Partzana (ne svi) se ipak ponekad ponasaju kako ne treba..
Primer je Tomasevic koga si sam spomenuo.
Slusao sam ga na tv-u kad je otisao u Buducnost kako se zalio.
Pricao je da je vodje navijaca pozvao na oprostajni rucak da su se lepo pozdravili da su se lepo izdogovarali, da su obecali da ce ga postovati kad gostuje u Pioniru zbog svega sta je doneo Partizanu i sta se onda desilo? Kako se pojavio krenulo je "zena ti je *****" itd itd da ne spominjem citav repertoar. Uostalom secas se i sam koliko je bio izlozen verbalnom maltretiranju u Pioniru. E sad da li se covek (navijac) koji drzi do sebe ponasa tako? U 4 oka su super ortaci i sve je ok a onda na utakmici to pogazi i krene u pljuvanje i na kraju kakve vze ima njegova zena sa svim tim.
NE ulazim u to da su u pravu ;) :lol:
Uostalom i sam si se na ovom forumu prepirao i sa nekim navijacima PArtizana i znas i sam kakvi su.

P.S.
Odakle si ono bese? Secam se da si cesto pisao da nisi iz BG-a i da putujes da bi dosao na utakmicu.
P.P.S.
Da ne bude nesporazuma ne tvrdim ni da su Zvezdini navijaci bolji.
Znam sva ta dešavanja oko Tomaševića. Ali mene nerviraju ovakvi stavovi da zasluge treba meriti po zaslugama. Tako po zaslugama neki po zaslugama ne budu osuđeni, neki ljudi pre uđu kod lekara, neki po zaslugama imaju razne povlastice, .. Pa dokle bre više te zasluge? Pukli smo kao narod zbog svih tih zaslužnih, majke im ga... :x
P.S.
Iz Paraćina.
P.P.S.
Još gori su. :lol:
 
FLUID:
@Boskoiv
Slepilo ne lečim, a nisam ni doktor. Tako da je najbolje da se obratiš nekom drugom.
Gurović je seljačina kao čovek. Znači ako se nekom igraču skandira bilo kako on mora da vrati provokacijom? Pa nije on jedini igrač kome je pogrdno skandirano. Skanvirano je svašta i Tomaševiću i Luki Bogdanoviću pa oni nisu provocirali publiku i pokušavali da vrate to na seljački način kako to radi Gurović. Koliko bude god obraćao pažnju na skandiranje, navijači Partizana će sve više skanirati, a on će ispadati sve veća seljačina. Tako da moj komentar nema veze sa klubom za koji igra već ima veze sa određenim čovekom, u ovom slučaju sa Gurovićem, za koga je sada već diskutabilno da li ga svrstati među ljude.
A što se tiče zasluga ti mora da si neki mnogo idolopoklonički tip navijača kada sve meriš po zaslugama. Zasluge se stiču na mnogim poljima, pa i na ratnim. I zbog svega se dobijaju medalje, a i lova. Tako da je Gurović što se tiče zasluga izmiren. Dobio je šta je dobio i to je to. Nećemo valjda da ga ljubimo svi u dupe i za 10 godina samo zato što je neke tamo godine osvajao medalje sa reprezentacijom, a da pritom on može da se ponaša kako ne dolikuje jednom sportisti i jednom reprezentativcu.
Za moje košarkaško znanje ne brini jer tvoja površnost gledanja na stvari me stavlja na pijadestal doktora košarke u odnosu na tebe. Uostalom kad sam ja igrao basket i nešto malo pokušavao da treniram košarku ti si verovatno još piškio u krevetu.
Vidi se da si POKUSAVAO da treniras kosarku. Gledaj malo kako bi ti reagovao da si na njegovom mestu. Ne verujem da bi ostao miran kada te 3000 ljudi provocira. Sto se tice mog kosarkaskog znanja nista se ne brini dovoljno je da mogu da ljudima kao to sto MISLE da znaju nesto ako su POKUSAVALI da se bave tim sportom znaju nesto o sustini kosarke. Samo kosarkaske NEZNALICE mogu tako fanaticno da navijuju samo za jedan klub sa a pritom zaboraljju da je kosarka igra. I sto je najgore zaborave sto su pocinjali da se bave tim sportom. Ne znam za tebe i necu vise da komentarisem tvoje izjave jer si poslednjom dokazao koliko si nedokazan i iskompleksiran sto nisi uspeo u tom sportu i pokusavas na svaki nacin da to kompenzujes. Ako po tvom znanju zasluzujes da budes doktor kosarke zasto ne budes trener nego prosipas svoje znanje po forumima. A sto se slepila tice ne brini, snacicu se nekako. A to sto si slep u mozak to je veci problem nego moj tako ucini svetu uslugi leci se pa da mozemo lepo da se raspravljamo o kosarci koja je za mene lepa igra a ne rivalitet izmedju nasa dva kluba. 8-)
 
FLUID:
Znam sva ta dešavanja oko Tomaševića. Ali mene nerviraju ovakvi stavovi da zasluge treba meriti po zaslugama. Tako po zaslugama neki po zaslugama ne budu osuđeni, neki ljudi pre uđu kod lekara, neki po zaslugama imaju razne povlastice, .. Pa dokle bre više te zasluge? Pukli smo kao narod zbog svih tih zaslužnih, majke im ga.
To sto si sad napisao nema veze sa kosarkom. BAs nema nikakve veze ma koliko se trudio da shvatim sustinu.
PAzi. Ne mozes zasluge negirati. Ako je neko doprineo nekom klubu ili reprezentaciji to treba postovati. Bar nije ko Stojakovic ili jos neke pi*ke odbio da igra za reprezentaciju. Primer recimo Bodiroga. Ono je sramota sta se njemu u Pioniru desavalo.
A recimo da nisi u pravu za zasluge imas i kod Djordjevica. Sto on nije izvizdan u Pioniru? Secas se sta su njemu skandirali? Sale Srbine, a sta su skandirali Tomasevicu ili Bodirogi. Znaci ipak zasluge igraju ulogu. e sad gde je granica. Ko ce bit izvizdan ili ne to je vec pitanje. Znaci samo igrac koji ekstra doprinese ce biti siguran a ostali bolje da se ne pojavljuju u Pioniru? jel to navijacka logika? Ako jeste onda zasluge itekako igraju ulogu ali selektivno kako se kome "cefne" a i nemoj zaboraviti koliko ste upravo vi tog Gurovica dizali u nebo kad je dosao kod vas a sad prc. Najgori olos koji postoji.
Nije u redu.
Nevezano o kome se radi.
 
Poznate ekipe za All-star NLB lige
Nekoliko dana pred prvu All-star utakmicu košarkaške NLB lige, koja se igra u sredu u Ljubljani, poznati su kompletni sastavi ekipa Istoka i Zapada.

U prvoj petorci Istoka, koja je ranije odabrana glasanjem navijača, nalaze se Saša Vasiljević iz Bosne, Uroš Tripković i Predrag Drobnjak iz Partizana, Milan Gurović iz Crvene zvezde, kao i Zoran Erceg iz FMP Železnika. Ranije se u ekipi našao i centar Partizana Kosta Perović, koji je, prema glasovima novinara, najperspektivniji igrač regionalne lige do 21 godine.

Ostatak ekipe Istoka čine još tri srpska košarkaša: Aleksandar Rašić (FMP), Nebojša Joksimović (Hemofarm) i Petar Popović (Zvezda), a tu su i Goran Jeretin (Budućnost), Edin Bavčić (Bosna) i Ivan Opačak (Široki).

Trener je Vlada Vukoičić iz FMP-a, a pomoćni trener Dejan Radonjić iz Budućnosti.

Ekipu Zapada činiće najbolji igrači hrvatskih i slovenačkih ekipa, na čelu sa trenerom Cibone Draženom Anzulovićem: Davor Kus (Cibona), Temu Raniko (Olimpija), Manučar Markoišvili (Olimpija), Marko Milić (Olimpija), Smiljan Pavič (Helios), Karl Ingliš (Zadar), Kristofer Voren (Cibona), Miloš Paravinja (Slovan), Ante Tomić (Zagreb), Dvejn Brojls (Zagreb), Emir Preldžić (Slovan), Robert Troha (Helios).

All-star utakmica NLB lige igra se u sredu od 20 časova, uz direktan prenos na TV B92.
 
Malo sam gledao utakmicu između Istoka i Zapada Jadranske lige, ali me nešto baš i nije oduševila. Previše sklanjanja. Naravno da nisu trebali da ginu na utakmici ovakvog karaktera, ali da su bar malo pokazali srčanosti bilo bi zanimljivije. Ovako duplo golo.
 

Back
Top