Tema vezana za poradjaj

sanika

Obećava
Poruka
69
U devetom sam mesecu i to 38 nedelja trudnoce. Danas sam bila na KTG, sve je u redu i nema kontrakcija ali doktor me pregledao i kaze da sam se otvorila za dva prsta. Da li to znaci da ce ubrzo uslediti poradjaj s obzirom da je otvaranje pocelo ili moze da prodje duzi vremenski period a da se jos uvek ne desi poradjaj? Unapred hvala!
 
Mozes ti tako jos i ha haj.. Neke zene se otvore u 6 mesecu pa izvuku trudnocu. Sve je to individualno. Bilo bi super da stignes do 40 nedelje al i ako se sutra porodis nije strasno , bebina pluca su u 38 nedelji skroz formirana i dobro joj je i napolju... Ajd srecno..Javi sta je bilo...
 
Ja sam upravo uspavala moju (bebicu) pa rekoh da ti ja pozelim sve najbolje..mada dok god imas dovoljno plodove vode dobro je njoj i u stomaku(ja sam sa mojom deset dana prebacila terimin,njoj je bilo super unutra..)Ma samo opusteno i veruj da ce sve biti o.k. ...drzim fige
 
Molim vas da mi odgovrite a ako je moguce zelim cuti strucno misljenje. U devetom sam mesecu trudnoce i od sinoc imam jake grceve sa bolovima s tim sto i nije to tako cesto, ali nije ni retko npr. kroz sat ,dva, uglavnom kad treba da pisam,tad me najvise stegne i zaboli. Na 'ktg' od jutros nema kontrakcija,mada sestra koja mi stavljala trake primetila da imam te grceve.Da li to znaci da ce poradjaj ubrzo s obzirom da sam i otvorena 2 prsta i da li su to ti bolovi za poradjaj ili ne mora da znaci. Mozda sva ova pitanja zvuce apsurdno ali u panici sam pa zelim cuti necije misljenje. Unapred hvala!
 
Може да значи, а и не мора. Не би било наодмет да, ипак, одете у болницу где намеравате да се породите, да кажете да имате грчеве, а они ће сами проценити да ли ће да вас задрже или не. Постоји могућност да вас задрже да би пратили даљи ток. То највише због бебе.
Мени су тако почеле контракције, ништа учестало нити јако, трајало је по 3, 4 дана да би ми на крају изазвали порођај, тј. убрзали га. Задржали су ме због тога по пријему и путем ЦТГ-а пратили откуцаје бебе.
 
Ја заиста немам неко искуство или знање да ти кажем шта да урадиш. Јесте да имам 2 клинца, али ја нисам чекала да ми се појачају болови, одмах сам отишла у породилиште. И оба пута су ме задржали. Јако је важно да се прати због бебиног здравља. Ништа те не кошта да консултујеш лекара у породилишту или да одеш код свог гинеколога, примиће те одмах, без чекања. Ја сам се оба пута породила 2 недеље пре термина тако да те то не плаши (мислим на старост трудноће).
 

Back
Top