Boravak za hrvate i uslovi zivota na crno-zdravstvo, skolstvo i sl.

Cupavka

Domaćin
Poruka
3.593
Imam sansu da obezbedim posao i vizu u Americi za moju bolju polovinu i sebe na 7 meseci ( nismo vencani- idemo posebno).
Zanima me moze li se produziti viza- u pitanju je spasilacki posao na bazenu, i , ako je to neizvodljivo, kako se moze ziveti na crno? Mislim konkretno na zdravstvo, skolstvo i sl., jer imamo dete od 12 g.?
Imamo sansu i da dobijemo hrvatsko drzavljanstvo za nekih 6-8 meseci ovde. Moze li nam to pomoci tamo? Treba li hrvatima viza za SAD ?
Hvala svima!
 
hrvatima takodje treba viza ali je ovih dana dobijaju mnogo lakse nego mi i na mnogo duze periode.....obicno dobiju turisticku na godinu dana sa mogucnoscu vise ulazaka u zemlju...
Sto se rada i zivota na crno tice, moguce je i vrlo uobicajeno medju nasim ljudima ovde, ali ne znam nikoga ko ima i decu....mislim da bi ipak bilo malo teze skolovati dete bez papira....
 
Viza moze da se produzi. Od mog jednog prijatelja rodistelji su dosli u Ameriku na 6 meseci, a on je nedavno produzio im vizu za jos 6 meseci.

Sto se tice poslova na crno to nikako ne preporucujem. Em ih je malo em su jako slabo placeni. Ako nemas social security nijedna bolnica i skola te nece primiti. Zato mislim da je bolje ostati u Srbiji nego ziveti na crno u Americi.
 
Hey,spasilacki posao je sezonski,zar ne?Da li moze da se produzi viza za tako nesto uopste?
Ja sam cula da tako dolazi mnogo ljudi,ali su u glavnom studenti.I mnogi od njih samo ostanu u zemlji jer ih niko nece izbciti napolje,ali ako predju u ilegalu i kasnije apliciraju za neki status,mogu da budu lako odbijeni.
Zdravstvo i skolstvo..pa ne verujem da tu nesto bez papira mozes da uradis,jer sve to mnogo kosta,pogotovo zdravstvo.Npr.moj drug je zavrsio u hitnoj sad skoro i za merenje temperature,pritiska i tih gluposti ode 1000$ iz dzepa...ili ja za isto(samo van hitne)negde oko 200 zahvaljujuci osiguranju koje mi moja agencija nudi,inace bi bilo vise.
Ne verujem da hrvatski pasos moze da bude neka olaksica,viza ti opet treba
 
Cupavka, mislim da vizu mozes da produzis, e sad, zavisi koju si vrstu vize dobila. Duzina tvog boravka zavisi od toga koliko homeland security da ti dozvoli da ostanes (to su oni sluzbenici na aerodromu, kojima pokazujes pasos i vizu koju si dobila u US ambasadi). Npr, ja sam isla prosle godine, imala sam J-1 vizu na tri meseca, koliko mi je trajao program i samo su mi toliko dozvolili da ostanem. Sada sam isla opet, vratila sam se pre par dana, imala sam B-1/B-2 vizu (turisticku) dobila sam je u US ambasadi na tri godine za neogranicen broj ulazaka, rekla sam na portu da planiram da ostanem 10 dana i on mi je ladno dozvolio da ostanem do marta, znaci 6 meseci. Poenta je da duzina tvog ostanka uglavnom zavisi od diskrecionog prava sluzbenika homeland security-ja. Naravno, mislim da vizu mozes da produzis bez vecih problema, bar turisticku, mislim da ti se najvise isplati da tu vrstu vize i trazis u US ambasadi jer je njihova praksa da uglavnom svima daju na tri godine.
 
e da vas pitam..imam J-1 vizu..vazi mi jos 8 meseci..zapravo ne znam da li vazi...zvala sam ambasadu SAD-a u Bg-u i pitala i proverili su :kazu vazi i imam mogucnost vise ulazaka,imam i Social Security Number ,ali vise nisam deo programa...pa ne znam kako to funkcionise....
bila sam pre dva meseca u americi i zbog bolesti sam s emorala vratiti(isla sam na operaciju ovde) i tad sam napustila program...u sad-u nemam nikog,ali mogla bih naci posao posto znam bas,bas puno ljudi....imam i preporuke..nego me interesuje,da li ja mogu uci u ameriku?...mislim upravo zbog tih sluzbenika na portu,na aerodromu koji odlucuju hoce li te pustiti ili nece...meni su rekli da je meni bitniji moj SEVIS NUMBER..to je broj koji pokazuje da sam i dalje u programu i pomocu njega sam dobila vizu..pa su mi rekli da meni ovi iz amerike(agencija) taj broj mogu ponistiti...
e sad da li neko zna kako i gde bih ja to mogla zasigurno proveriti?
molim vas...
hvala
 
PUKLAmiSTIKLA:
e da vas pitam..imam J-1 vizu..vazi mi jos 8 meseci..zapravo ne znam da li vazi...zvala sam ambasadu SAD-a u Bg-u i pitala i proverili su :kazu vazi i imam mogucnost vise ulazaka,imam i Social Security Number ,ali vise nisam deo programa...pa ne znam kako to funkcionise....
bila sam pre dva meseca u americi i zbog bolesti sam s emorala vratiti(isla sam na operaciju ovde) i tad sam napustila program...u sad-u nemam nikog,ali mogla bih naci posao posto znam bas,bas puno ljudi....imam i preporuke..nego me interesuje,da li ja mogu uci u ameriku?...mislim upravo zbog tih sluzbenika na portu,na aerodromu koji odlucuju hoce li te pustiti ili nece...meni su rekli da je meni bitniji moj SEVIS NUMBER..to je broj koji pokazuje da sam i dalje u programu i pomocu njega sam dobila vizu..pa su mi rekli da meni ovi iz amerike(agencija) taj broj mogu ponistiti...
e sad da li neko zna kako i gde bih ja to mogla zasigurno proveriti?
molim vas...
hvala

Ako su ti u ambasadi rekli da vazi i imas vise ulazaka, ja mislim da nema nikakvih problema.
 
nina_lion:
Hey,spasilacki posao je sezonski,zar ne?Da li moze da se produzi viza za tako nesto uopste?
Ja sam cula da tako dolazi mnogo ljudi,ali su u glavnom studenti.I mnogi od njih samo ostanu u zemlji jer ih niko nece izbciti napolje,ali ako predju u ilegalu i kasnije apliciraju za neki status,mogu da budu lako odbijeni.
Zdravstvo i skolstvo..pa ne verujem da tu nesto bez papira mozes da uradis,jer sve to mnogo kosta,pogotovo zdravstvo.Npr.moj drug je zavrsio u hitnoj sad skoro i za merenje temperature,pritiska i tih gluposti ode 1000$ iz dzepa...ili ja za isto(samo van hitne)negde oko 200 zahvaljujuci osiguranju koje mi moja agencija nudi,inace bi bilo vise.
Ne verujem da hrvatski pasos moze da bude neka olaksica,viza ti opet treba

Pa, posao, a i viza se dobijaju na 7 meseci, i posao je na zatvorenim bazenima, pa ne bih rekla da je sezonski, al, to tek treba da saznam ovih dana.
Hm, to i mene muci-da, ako ostanem na crno teze mogu da sredim papire kasnije. :roll:
Jedna forumasica koju sam pitala isto, a zivi u NY, kaze da mi je bitno da sredim ss br.dok mi vazi viza, i da je time uglavnom sredjena stvar sa zdrvastvo...sad, svesna sam i ja da opet postoji mogucnost da bi mogao neko da me, sve i da imam ssn, davi oko vize, pa baih ipak isla na varijantu da imam neku vizu. A, dobila sam od pomenute i informaciju da bih mogla da upisem neku skolu tamo, pa bih mogla na konto toga dobijem vizu? Sta vi mislite o tome. Dodatno obrazovanje bi mi i inace bilo pametna investicija, pa mi ta ideja deluje zanimljivo.
 
PUKLAmiSTIKLA:
e da vas pitam..imam J-1 vizu..vazi mi jos 8 meseci..zapravo ne znam da li vazi...zvala sam ambasadu SAD-a u Bg-u i pitala i proverili su :kazu vazi i imam mogucnost vise ulazaka,imam i Social Security Number ,ali vise nisam deo programa...pa ne znam kako to funkcionise....
bila sam pre dva meseca u americi i zbog bolesti sam s emorala vratiti(isla sam na operaciju ovde) i tad sam napustila program...u sad-u nemam nikog,ali mogla bih naci posao posto znam bas,bas puno ljudi....imam i preporuke..nego me interesuje,da li ja mogu uci u ameriku?...mislim upravo zbog tih sluzbenika na portu,na aerodromu koji odlucuju hoce li te pustiti ili nece...meni su rekli da je meni bitniji moj SEVIS NUMBER..to je broj koji pokazuje da sam i dalje u programu i pomocu njega sam dobila vizu..pa su mi rekli da meni ovi iz amerike(agencija) taj broj mogu ponistiti...
e sad da li neko zna kako i gde bih ja to mogla zasigurno proveriti?
molim vas...
hvala
Ma ako oni kazu vazi,onda se ne brini,agencija je p.dim uglavnom,ne mogu da ti canceluju vizu nikako(za to sigurno nisu nadlezni)mogu samo da te proglase za nekog ko nije s razlogom na programu i kraj price.Posto agencija "odgovara "za tebe ,da bi se otarasili odgovornosti,reci ce da nisu vise odgovorni za tebe,ali da ti oni canceluju vizu nema sanse..
Pretpostavljam da si dosla kao au pair?Ako jesi,imas jedan form koji bi trebalo da je bio potpisam pre tvog napustanja zemlje,u slucaju da si planirala da se vracas,to ti je isto kao viza
 
Cupavka:
Pa, posao, a i viza se dobijaju na 7 meseci, i posao je na zatvorenim bazenima, pa ne bih rekla da je sezonski, al, to tek treba da saznam ovih dana.
Hm, to i mene muci-da, ako ostanem na crno teze mogu da sredim papire kasnije. :roll:
Jedna forumasica koju sam pitala isto, a zivi u NY, kaze da mi je bitno da sredim ss br.dok mi vazi viza, i da je time uglavnom sredjena stvar sa zdrvastvo...sad, svesna sam i ja da opet postoji mogucnost da bi mogao neko da me, sve i da imam ssn, davi oko vize, pa baih ipak isla na varijantu da imam neku vizu. A, dobila sam od pomenute i informaciju da bih mogla da upisem neku skolu tamo, pa bih mogla na konto toga dobijem vizu? Sta vi mislite o tome. Dodatno obrazovanje bi mi i inace bilo pametna investicija, pa mi ta ideja deluje zanimljivo.


Cula sam da se viza dobija na 4 meseca za spasioca,tako da nisam bila najsigurnija u celu pricu.I da je posao za letnju sezonu.Mada,ovde je sve cula od ovog-onog,rekla -kazala,nista sigurno..
Ako ostanes na crno to ce sigurno da kasnije komplikuje stvari ,jer i one koji su legalno ovde ,vole da iskasiraju za papire,a kamoli ilegalce..
Dok ti vazi viza ne samo da trebas da sredis ss no.,vec i bilo koji drugi dokument sa slikom kako ID ili vozacku,ako je to ikako moguce
Kada sam vadila soc.sec.no.trebalo mi je i letter of good..stending?mislim da je stending,tako nesto,i to mi je obezbedla agencija,kao potvrdu sta radim u USA i gde zivim,a sam broj je validan mi je dok mi je viza validna...
I za skolu stvari variraju..evo ja sam aplicirala za skolu,ali malo je to ,meni licno,skupo..sve ispade za 4 meseca skole 7 000$..i kad prodje to vreme sta cu onda?
Ko Skarlet O'Hara.."Mislicu o tome sutra"lol... :D
 
Cupavka:
Nina, hvala za info...ja cula da ima da se nadje skola i za 10000 $ godisnje, sto je nesto jeftinije te tvoje, pa mi i ne deluje mnogo...no, videcu za neki dan, kad mi stigne konkretna informacija o kojoj je vrtsi vize rec...[/QU

Nema na cemu,ja samo mislim da je konkretno u mom slucaju za 4 meseca,toliko para mnogo..to je sve,da je za duzi vremenski period ,ok.. ;)
 
Sport_Billy:
...ima skolica i za 2.000$ godisnje....jedino sto ti je potrebno je da nadjes nekog sponzora sa teritorije Severne Amerike, t.j. nekoga ko ce za tebe da garantuje finansijsji...posto zvanicno nemas pravo da se zaposlis i sama zaradjujes....

To je super :) ...je l moze neki link ili bilo koja druga informacija kako da dodjem do te skole?
A, sponzor, je l to mora da bude neka firma ili pojedinac, i, ako je firma, kakva, tj. kolika?
Jao, ja bas davim, al jako mi je stalo da iskoristim ovu priliku na najboljin nacin...hvala vam svima sto ste odgovorili na temu u ovolikom broju za kratko vreme...
 
Cupavka:
To je super :) ...je l moze neki link ili bilo koja druga informacija kako da dodjem do te skole?
A, sponzor, je l to mora da bude neka firma ili pojedinac, i, ako je firma, kakva, tj. kolika?
Jao, ja bas davim, al jako mi je stalo da iskoristim ovu priliku na najboljin nacin...hvala vam svima sto ste odgovorili na temu u ovolikom broju za kratko vreme...


Ma moze ko hoce samo da ima na racunu dovoljno para da zivi i da tebe izdrzava..
Moze bilo koji uzorni dobrostojeci gradjanin :D firma nije neophodna
 

Back
Top