Medicina - pripreme za prijemni

Buduci lekar

Početnik
Poruka
9
Planiram da upisem medicinu iduce skolske godine. Bile bi mi dragocene sve inforrmacije vezane za spremanje prijemniog. Saznao sam da ce , verovatno, biti organizovana pripremna nastava na fakultetu, posle Nove Godine, ali da to nije dovoljno. Zna li neko ko daje privatne casove bas za pripremu za medicinu (da iima ranije testove sa prijemnih i da zna tacno sta i kako treba uciti)?
 
Pripreme se organizuju na fakultetu, ali nisam cula da je neko njima odusevljen ......
U skriptarnici mozes da kupis zbirku za prijemni koja nije losa i dovoljna je za spremanje prijemnog sa pomocnom literaturom sto su knjige iz srednje!
Mozes naci nekog profesora koji predaje u srednjoj skoli ( i koji godinama sprema za prijemni) da ti pomogne.....
Ako te zanima nesto vise posalji mi PP, pa cemo sve u detalje ;)

Pozdrav za buduceg kolegu :D
 
Ja sam ove godine upisao medicinu,na budzetu naravno. Profani ti u sustini ne mogu pruziti neku veliku pomoc nego ces morati lepo da zapnes i naucis to. U zbirci imas lepo nabrojanu literaturu i kad to nabavis sednes i pocnes da ucis( to je barem sto se tice biologije). Sto se tice hemije imas onu zbirku od 1200 zadataka koju bi trebalo celu da predjes( sto ja nisam uradio jer mi se prijemni vec bio smucio) a tu bi ti valjala pomoc nekog iskusnog profesora. Ja sam uzeo 5-6 casova od moje profesorke iz srednje sto mi je bilo sasvim dovoljno.
Sve u svemu nemoj dzabe bacati pare. Ako vec hoces da upises medicinu znaj da ces se tu namuciti( tako mi svi kazu) i shvati bubanje za taj prijemni kao malecku prpremu za buduce ispite. Prosto naprosto moras da dooobro zagrejes stolicu ako hoces nesto da uradis. Ja sam poceo sa spremanjem 7. juna sto mi je bilo sasvim dovoljno s tim da sam poslednjih deset dana ucio maltene po ceo dan( biologiju a hemiju sam dva meseca ranije poceo da radim u proseku 5-6 zadataka dnevno). Eto pa ako te nesto zanima pitaj slobodno.
 
ja upisah ove godine medicinu,na budzetu.imala sam extra profesorku koja mi je mnogo pomogla (hemija) i bez nje ne bih mogla sama spremiti.ona je iskusna,sprema buduce studente poslednjih 10 godina i to veoma uspesno.naravno,sve zavisi od tebe.i hemije nije moguce spremiti sam bez icije pomoci.sto se biologije tice,skroz je opusteno i sam spremis vrlo brzo.ako te nesto zanima pisi na pobesnelaglista@yahoo.co.uk
 
Ako je neko zainteresovan za pripreme iz biologije mozete me zvati na 064 0375606. Pored ucenja gradiva koje vam je potrebno za polaganje prijemnog, pripreme obuhvataju i testove kojima bi se konstantno proveravalo vase znanje. Cena dvocasa je 10 eura a broj i raspored casova zavisi od vas. :super:
Marina (diplomirani biolog):bye:
 
1. BIOLOGIJA za I razred gimnazije i poljoprivredne škole, izdanje 2003., Nada Šerban, Mirko Cvijan, Radiša Jančić (oblast Biologija ćelije, od 7-73 strane)

2. BIOLOGIJA I za I razred medicinske i veterinarske škole, Delija Baloš, Dragoljub Panić, Branka Stevanović, Katica Paunović, Đorđe Stevanović (oblast Ekologija, od 147-166. strane)

3. BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)

4. BIOLOGIJA za III razred gimnazije prirodno matematičkog smera, izdanje 2004. Radomir Konjević, Gordana Cvijić, Jelena Đorđević, Nadežda Nedeljković (oblast Biologija ćelije – metabolizam i transport, od 26-29. strane, od 31-32. strane, i od 84-98. strane)

5. BIOLOGIJA III za III razred medicinske i veterinarske škole, Dragoslav Marinković, Marko Anđelković, Ana Savić, Vukosava Diklić (oblast Mehanizmi nasledjivanja, od 21-60. strane i oblast Genetika čoveka, od 71-93. strane)

6. BIOLOGIJA za IV razred gimnazije prirodno-matematičkog smera - izdanje 2005. Dragana Cvetković, Dmitar Lakušić, Gordana Matić, Aleksandra Korać, Slobodan Jovanović (oblast Bilogija razvića, od 9-32. strane i od 35-42.strane; oblast Nasledjivanje, od 43-66. strane i od 70-80. strane; oblast Molekularna biologija, od 81-127. strane; oblast Evolucija, od 129-154. strane i od 162-170. strane)
A hemiju spremas iz knjiga za gimnaziju pm smera i imas zbirke za pripremu prijemnog,koje ti sluze za vezbanje,mozes da ih kupis na faxu. Informator od 300 zadataka i zbirke iz 1 i 2 razreda gimnazije, prirodni smjer!!!
->>>>>>>>>>>>>>>DA li je ovo literatura koja treba da se predje i da li pitanja sa prijemnoga u potpuosti odgovaraju ovoj literaturi??? Hvala na odgovoru...
 
U Beogradu je izasla neka nova zbirka iz hemije prosle godine.....A,pozeljno bi bilo imati i neku stariju zbirku od 1200 zadataka,nje vise nema da se kupi,ali mozete naci od nekog ko je ranije polagao...A,sto se biosa tice,ono sto si nabrojao,to je to.........
 
Ok, hvala! Ne razumijem jednu stvar npr. ( BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)) da li treba da se iz udzbenika za prirodni smjer uci od 33-55 strane a iz udzbenika za poloprivredne skole od 141-178 strane? Pitam zato sto ja treba da nabavim ove knjige jer sam ja iz CG ?
 
Ok, hvala! Ne razumijem jednu stvar npr. ( BIOLOGIJA za II razred gimnazije prirodno-matematičkog smera i II razred poljoprivredne škole, izdanje 2003. Brigita Petrov, Miloš Kalezić (oblast Morfologija životinja, od 33-55. strane i od 141-178. strane)) da li treba da se iz udzbenika za prirodni smjer uci od 33-55 strane a iz udzbenika za poloprivredne skole od 141-178 strane? Pitam zato sto ja treba da nabavim ove knjige jer sam ja iz CG ?

Ma,ne,to ti je jedna knjiga........Ista se knjiga koristi u gimnaziji pm smera:bye: i poljoprivrednoj.....
 
ja sam sebe naterala ,,,:cool:

losha stvar je shto sam bukvalno tabula raza:dash: i sve mi je nepoznato :dontunderstand:

Hvala na pitanju:D !!!Bios znam samo trecu godinu,a ostalo....bolje da i ne pricam....Al,ima vremena,valjda cemo uspeti sve da spremimo....A za hemiju cu morati da uzmem casove...Samo nemam pojma kako cu da nabavim onu zbirku od 1200 zadataka.....Jooooj,izludecu do juna!!!!!!!!
 
Hvala na pitanju:D !!!Bios znam samo trecu godinu,a ostalo....bolje da i ne pricam....Al,ima vremena,valjda cemo uspeti sve da spremimo....A za hemiju cu morati da uzmem casove...Samo nemam pojma kako cu da nabavim onu zbirku od 1200 zadataka.....Jooooj,izludecu do juna!!!!!!!!

Jesi li gledao u fotokopirnicama u okolini fakulteta (Jarac i Dambo), tamo mozes da nabavis raznorane skripte i zbirke. A mozes da probas i kod ulicnih prodavaca ispred dekanata.
 
Jesi li gledao u fotokopirnicama u okolini fakulteta (Jarac i Dambo), tamo mozes da nabavis raznorane skripte i zbirke. A mozes da probas i kod ulicnih prodavaca ispred dekanata.

Nisam tamo gledao...Planiram sledece nedelje da idem do fakulteta da kupim neku novu zbirku iz hemije,koja je prosle godine izasla,pa cu pokusati negde da nadjem i onu staru...Samo da uspem da pronadjem te kopirnice.
 
Nisam tamo gledao...Planiram sledece nedelje da idem do fakulteta da kupim neku novu zbirku iz hemije,koja je prosle godine izasla,pa cu pokusati negde da nadjem i onu staru...Samo da uspem da pronadjem te kopirnice.

Jarac je u Deligradskoj, preko puta srednje Medicinske skole. Prodjes kroz kapiju i sa leve strane je ulaz (kopirnica i kafic su u istom objektu). U toku je ispitni rok tako da ako se ne budes snaso mozes da pitas nekog od studenta da ti objasni gde se tacno nalazi.

Druga kopirnica je Pingvin (Dambo je kafic, pomesao sam ih:mrgreen:). Ona je malo dalje od dekanata i teze se nalazi, negde izmedju Resavske i Kneza Milosa (preko puta urgentog centra)
 

Back
Top