Ajde sad vi OZENJENI i oni PRED BRAK kazite nesto...

Samantha Jouns:
a zasto bre PANICIS...nije rec o tome ko PANICHI vec ZASTOOOOOOOOOOO?
erted???
Pa mushkarci paniche pred brak zato shto posle njega moraju konachno da odrastu....nema vishe zezanja,ozbiljne stvari a ako je tu brak velika verovatnoca je da ce doci i deca....strah od prihvatanj odgovornosti...naravno ovo se ne odnosi na sve nego samo one koji paniche.

Ne znam dal je bash tako ali chuo sam neshto slichno u nekom filmu,kom ne setjam se:lol:
 
Samantha Jouns:
...sta je to zbog cega vi pocinjete da panicite pred brak,....

Znaci imate devojku sa kojom se zabavljate godinu, 5, 10,.zivite sa njom..i dodje vreme da se zenite za nju,..i onda mesec dana pred svadbu pocnete panicite zbog toga...Zasto? Kako?
necu da nagadjam hocu da mi objasnite tu psiholosku situaciju?
Nešto! :) (Samo da ne bude da sam off topic)

Gde si ti to videla, čula tu paniku koju pominješ? Mislim ako su zajedno 10 godina, panika mora da je prošla ako je ikada postojala. Osim ako neko i dalje nije ostao u snovima tih 10 godina, pa mu se sve čini da su juče počeli da žive zajedno. Vreme je kao i dosta toga relativna kategorija.
 
bojan p:
Nešto! :) (Samo da ne bude da sam off topic)

Gde si ti to videla, čula tu paniku koju pominješ? Mislim ako su zajedno 10 godina, panika mora da je prošla ako je ikada postojala. Osim ako neko i dalje nije ostao u snovima tih 10 godina, pa mu se sve čini da su juče počeli da žive zajedno. Vreme je kao i dosta toga relativna kategorija.

pa stvar je u tome sto jedan moj prijatelj je u vezi sa curom 13 godina i treba da se uzmu tj da bude svadba sd 14.10. ali njemu je sad neka frka....i hvata ga panika,.mada ni meni nije jasno jer su tolikjo dugo zajedno i jos 3 godine i zive zajedno...ne vidim sta moze ovde da bude panika!
 
Samantha Jouns:
pa stvar je u tome sto jedan moj prijatelj je u vezi sa curom 13 godina i treba da se uzmu tj da bude svadba sd 14.10. ali njemu je sad neka frka....i hvata ga panika,.mada ni meni nije jasno jer su tolikjo dugo zajedno i jos 3 godine i zive zajedno...ne vidim sta moze ovde da bude panika!
Možda se uspaničio, jer misli da može da nađe bolju, mada mi onda nije jasno što to nije probao da uradi ranije. Jedan od razloga je što misli da će izgubti mogućnost da ode kada mu se svidi (ako mu se svidi). Takođe možda ne ume da ceni ono što ima, ali to je individualna stvar, tako da teško bilo ko može da kaže nešto na tu temu što odgovara stvarnosti.
 
Samantha Jouns:
Ok slazem se sa tim...to jeste nije isto...ali meni nije jasno zasto bi neko panicio pred zenidbu ako je sa tom osobom duze od 10 godina i zive i vidjaju se svaki dan...i red je naravno da se uzmu..ali cemu panika...kad je to maltene slicno...samo sto ce postojati taj papri i to je to....
Nije slično. Veza i brak nisu isto. Veza može da se prekine u trenutku, a s brakom to ide malo teže. Lepo je Psihologue naveo bar dva razloga zbog kojih nastupa panika.
 
Da li je njemu panika od braka ili od svadbe? Jer ovo drugo može da bude stresna situacija.

Ukoliko je prvo složio bih se sa Psihom. Duga veza ne znači prihvatanje, može proisteći iz mnogo prizemnijih razloga.

A postoji i kriza identiteta, brak je ipak upuštanje u nešto novo, i dešava se da ljudi preispituju tu odluku dokle mogu. I to ne mora da znači da postoje osnove, niti da je njihova zajednička budućnost nesigurna. Uostalom, zašto služi kum već da dobro napije mladoženju poslednjih dana pred venčanje? Za svaki slučaj.
 

Back
Top