Štitna žlezda u 9. nedelji trudnoće

svevisnja

Početnik
Poruka
36
Zakazali su mi kod endokrinologa tek za dve nedelje, a rezulteti su mi sledeći, pa ako neko može da pomogne: T3 1.68 (ref.vred. 0.79-1.49); T4 177.94 (57.92-154.4) TSH 0.558 (0.47-4.64). S obzirom da sam u 9. nedelji trudnoće, i da sam ovu analizu uradila na svoju inicijativu (ginekolog skrenula pažnju na malo otkucaja srca u minuti-50), doktorka opšte prakse nije znala mnogo da mi kaže. Zanima me da li je mnogo čekati dve nedelje s obzirom na trudnoću, i da li da pokušam kod nekog privatnog lekara. Naravno ako neko zna dobrog endokrinologa u Beogradu (ako je reklama može na PP). Hvala unapred!
 
Ako si u mogucnosti potrazi lekara pre tog zakazanog termina,trudnice koje imaju problem sa stitastom zlezdom moraju imati adekvatnu terapiju pogotovo sto je sam pocetak trudnoce.Moj savet je da ukoliko si u mogucnosti te ginekolog uputi na nekog od svojih kolega u ginekolosko akuserskim klinikama koji se bavi rizicnim trudnocama.Ne kazem to da bih ti stvarala paniku ali prosto tako se zovu trudnoce u kojima trudnica ima neko oboljenje koje zahteva primenu lekova,i naravno rad ginekologa i endokrinologa mora biti usaglasen ,zbog eventualne primene lekova.
Sve to ce lekar specijalista daleko bolje znati,meni malo te povisene vrednosti hormona ne idu sa usporenim radom srca...no sacekaj pregled pa vidi sta ce ti reci.
 
Hvala na brzom odgovoru! Ja sam vec zakazala za sutra razgovor sa endokrinologom u jednoj privatnoj poliklinici. I meni je nelogico sto nalazi pokazuju ubrzan rad a ja imam bradikardiju, visak kilograma koje nisam uspela da smanjim, promene raspolozenja, brzo se umaram i mnogo spavam (i pre trudnoce)...
 

Back
Top