Kritika

Aleksand@r:


да ниси мало захтеван, а...?

види, они облаци у позадини стране су у ПМ да ти одвуку пажњу, формат је такав да лупом мораш да гледаш и ондаК тражиш критику. Стави фотке једну по једну на неку неутралну позадину у формату који је видљив па ће се људи и потрудити, овако...

иначе, једино ову што си ставио у аватар мало ти та десна "прегорена" страна делује превелика, можда да ју мало смањиш...не знам. Онај прозор с иконом да мало повучеш према доле десно...много је тешко овако на овом ценити...
 
Hvala snis,

pa ima tamo dosta fotografija ono je samo prva strana.Format onih drigih je malo veci.
Ja znam da sam amater. Cisto me onako zanima misljenje.

Svejedno, hvala ti!
 
Aleksand@r:
Hvala snis,

pa ima tamo dosta fotografija ono je samo prva strana.Format onih drigih je malo veci.
Ja znam da sam amater. Cisto me onako zanima misljenje.

Svejedno, hvala ti!


ma i ja sam samo amater i kao takav sam ti dao misljenje, ali si postavio pitanje da se oceni kvalitet neke muzika usred Marakane dok igra Zveda i Partizan ;)

pogledacu ponovo...
 
Takodje sam totalni amater . . .
Motivi mi se svidjaju, kao i kako kadriras objekte, ali, koliko vidim, palis se na nebo i oblake, a oni su ti cesto preeksponirani(spaljeni).Koji aparat koristis i da li si probao filter "circular polarizer" ?
 
Ацо, без да љутиш, али Миамиа је указала на једну ствар: на два форума ти је троје људи рекло отприлике исту ствар.

Лепо је што волиш фотографију и што се трудиш, има интересантних радова и детаља, али и почетничкихрешака, и фора је у томе да ће увек бити фотки које ће се некоме свидети или не.

Мој савет ти је да мало "поткујеш" своја знања фотографским приручницима из друге половине прошлог века (има их по библиотекама сигурно), па мало проучиш композицију, златне резове, контрасте, колорит, а онда кренеш по природи и тако стечена знања почнеш "препознавати" око себе, а затим их почнеш"смештати" у свој фотоапарат. Затим мало проучи експозицију, технику рада у тамној комори ради разумевања појмова "прегорело", "размазано", "преексопинрано", "подекспонирано" и многих других који су наслеђени из тог начина обраде светла.

Можеш и тражити критике, саслушати (није неопходно и применити их, али сваккако саслушати) и размишљати мало о њима. А најбољи критичар ти је време: фотку која ти се данас свиђа и за коју мислиш да је сам врх светске фотографије погледај након неког времена (месеци, година...) и видећаш и сам да си могао направити бољу композицију, одабрати другачију експозицију ради другачијег записа виђених боја и др.

И само снима, снимај и снимај, данас је то олакшано јер не мораш трчати у комору да видиш резултате а након тога чекаш данима да се ситуација понови како би могао исправити уочене пропусте (ако се ситуација икада може поновити).

Толико пријатељу од мене, а сада мало на посао и пичи...
 
Mislim da me on nije pogresno razumeo i da se ono "ne znam o cemu pricas" odnosilo na moje pitanje o circ.polarizeru . . . ;-)
Sve jedno, to sto si mu ti objasnio, apsolutno podrzavam.

E, da, nisam "ona" . . .
Ali ti to nisi mogao da znas, naravno. :lol: :oops:
 
Ama ne ljutim se ljudi. Ja ne znam nista o fotografiji tako da mi svaka kritika znaci. Nisam ni ocekivao da cu dobiti odgovore.
Hvala vam puno, vrlo ste ljubazni!
A gde se mogu pogledati vase fotke?
 
Ацо, бавио сам се до 90-ти активно аматерском фотографијом, успео "убити" 2.-категорију у Фото-кино савезу СФРЈ (знам да није као када ти пише КМФ или мајстор фотографије, али и као друго-категорник "покупиш" нека знања и искуства). Радио сам само Ц/Б аналогну фотографију, а о клор се тек "пробијао" код нас и нисам пуно боравио у тим водама, а сви радови, као и неке много важније ствари су остале "тамо", а ја, јбга, немам воље нешто пуно почињати из почетка :(

тако да моје критике и не мораш разматрати озбиљно, али ако се подударају са још нечијим, ондаК то већ нешто говори, зар не?!
није ми јасно оно твоје: "нисам ни очекивао да ћу добити одговоре.." ?!?!?!

4 миамиа:

моје најдубље извињење за грешку у полу :( јер све је (од ник-а до аватара) указивало на њу ;)
 
snis:
Ацо, бавио сам се до 90-ти активно аматерском фотографијом, успео "убити" 2.-категорију у Фото-кино савезу СФРЈ (знам да није као када ти пише КМФ или мајстор фотографије, али и као друго-категорник "покупиш" нека знања и искуства). Радио сам само Ц/Б аналогну фотографију, а о клор се тек "пробијао" код нас и нисам пуно боравио у тим водама, а сви радови, као и неке много важније ствари су остале "тамо", а ја, јбга, немам воље нешто пуно почињати из почетка :(

тако да моје критике и не мораш разматрати озбиљно, али ако се подударају са још нечијим, ондаК то већ нешто говори, зар не?!
није ми јасно оно твоје: "нисам ни очекивао да ћу добити одговоре.." ?!?!?!

4 миамиа:

моје најдубље извињење за грешку у полу :( јер све је (од ник-а до аватара) указивало на њу ;)

Svaka cast.
Shvatam ja kritike ozbiljno, ne znam zasto mislis da ne shvatam.
Hvala
 
нема на чему. Сада ти само предстоји да постављаш једну по једну фотку и људи добре воље ће ти рећи шта мисле о свакој посебно ;)
 
Evo npr. ova
Hvala
 

Prilozi

  • IMG_2010.JPG
    IMG_2010.JPG
    55,6 KB · Pregleda: 24
ајд' кад неће баш нико ;)

види, мислим да је ово врло добро урађена разгледница: у тачкама пресека имаш интересантне детаље - на десној страни улаз у објекат, и прозор изнад њега, а са леве нешто неизраженији "брод" и нешто изнад крст са куполом, што испуњава све тачке реза. Мени лично мало смета онај део објеката десно од цркве (превише одвлаче пажњу, па би их у комори (или ПШ-у) мало затамнио да нису толико шарени. међутЕм, сем доказа да си ти тамо био и чистог документа не видим неку поруку фотографије, мислим оно шта си ти мени хтео њом да кажеш...капираш ?

облаци су ти, за разлику од неких на другим фоткама, доста коректно експонирани и имају своју трећу димензију и природност. можда...можда мало другачији угао да си некако истим облацима испунио и горњи лњви угао плаветног неба, не потпуно, нега само мало смањио плавило...

толико од ја, пзв.-
 
snis:
ајд' кад неће баш нико ;)

види, мислим да је ово врло добро урађена разгледница: у тачкама пресека имаш интересантне детаље - на десној страни улаз у објекат, и прозор изнад њега, а са леве нешто неизраженији "брод" и нешто изнад крст са куполом, што испуњава све тачке реза. Мени лично мало смета онај део објеката десно од цркве (превише одвлаче пажњу, па би их у комори (или ПШ-у) мало затамнио да нису толико шарени. међутЕм, сем доказа да си ти тамо био и чистог документа не видим неку поруку фотографије, мислим оно шта си ти мени хтео њом да кажеш...капираш ?

облаци су ти, за разлику од неких на другим фоткама, доста коректно експонирани и имају своју трећу димензију и природност. можда...можда мало другачији угао да си некако истим облацима испунио и горњи лњви угао плаветног неба, не потпуно, нега само мало смањио плавило...

толико од ја, пзв.-[/QUOT]
Sve sto si napisao je OK. Slazem se potpuno.
Sto se poruke tice i to je istina, ali mislim da to mogu samo majstori fotografije. Ja sam ipak amater. I samo pokusavam da pravim neku vrstu turistickih fotografija.
Svejedno, ove kritike svakako pomazu.
Hvala ti!
PS: Mogu li se negde videti tvoje fotke?
 
Aleksand@r:
Sve sto si napisao je OK. Slazem se potpuno.
Sto se poruke tice i to je istina, ali mislim da to mogu samo majstori fotografije. Ja sam ipak amater. I samo pokusavam da pravim neku vrstu turistickih fotografija.
Svejedno, ove kritike svakako pomazu.
Hvala ti!
PS: Mogu li se negde videti tvoje fotke?

нико није научен рођен, а виђао сам и много добрих фотки са дубоким порукама гледаоцима и од тоталних почетника. мораш развијати тзв. "фотографско око" да уочиш и још више да одреагујеш на нешто што је "фотографија", и ситуацију је боље снимити и најобичнијим мобилцем него не снимити ју уопште. Предност данас је да дигитиалци нису ограничени на 36 снимака и ништа више као аналогни некада, па увек можеш "тући" кол'ко те је воља, а касније разгледати и бирати...(није у праву неко кад овде каже "..ја бирам кад ћу "окинути""..."окидати" треба увек и што више, а ондаК пред машину и анализирати сваку фотку...


детаљније имаш на ПП...
 
покушао сам поставити две фотографије на локацији http://radzav.100webspace.net па можеш погледати како сам ја доживео облаке у сумрак крај моје зграде. Е, сад, и ја волЕм чути шта то људи мисле да не ваља, па изволите ил овде ил' на они маил :)

пзв.-
 
snis:
покушао сам поставити две фотографије на локацији http://radzav.100webspace.net па можеш погледати како сам ја доживео облаке у сумрак крај моје зграде. Е, сад, и ја волЕм чути шта то људи мисле да не ваља, па изволите ил овде ил' на они маил :)

пзв.-

Pa koliko se ja razumem, a ne razumem se bas mnogo, horizont ti je malo kriv, a I nista se ne vidi. Oblaci su OK. A "poruka"...........?
 
Aleksand@r:
Pa koliko se ja razumem, a ne razumem se bas mnogo, horizont ti je malo kriv, a I nista se ne vidi. Oblaci su OK. A "poruka"...........?


да, на Облацима 1 је лева страна хоризонта нижа од десне, то је тачно и ту си у праву. На двојци није толико ;). Предмети о објекти на земљи нису уопште битни, већ само служе као "паспарту" слици облака, зато је и максимално одрезано тло.

Ту сам се "играо са облацима и само облацима, земља нема никакв утицај сем оријентације. Неку посебну поруку сем покушаја преноса драматике олујних облака у летњем сутону (или прецизније драматике небеског фона у предвечерје - јер није децидирано да је пред олују (може и после) и није децидирано да је летње јер мозе и јесење и пролећно, па и зимско) и њиховог колорита од беле до тамно тамно сиве, све црвенкасто сивом...ово је моје виђење и драго ми је да си изнео и ти своје :)
 
Nema tu igre!prvo lose kadriranje na dosta slika(po meni),mrzi me da navodim!
Inace takve stvari bih radio sa sirokougaonim pa bi bilo dosta bolje a i lakse!
 
JOCCCA:
Nema tu igre!prvo lose kadriranje na dosta slika(po meni),mrzi me da navodim!
Inace takve stvari bih radio sa sirokougaonim pa bi bilo dosta bolje a i lakse!


грешиш, Шинко, опашно грешиш...код аматера је све само игра, а кад код аматера престане бити игра, онда он постаје "профеШионалац", "катедра ман" и...нема времана да објасни оно што је "видео" да су већина од обе фотографије уствари иста фотографија, него онако, пљуне и протрчи јер га мрзи да објашњава :(

Да сам ја рекао да су савршене, не бих написао оно што сам написао, а да си имао времена да прочиташ оно што сам написао схватио би да није намењено оним "професионалцима" који све знају, али их мрзи да објашњавају :(...

...али шта ја теби да пишем кад тебе мрзи....ајд'ти мени мало у здравље, па кад не будеш мрзовољан објасни оно што мислиш рећи, моѕда буде користило и неком другом сем мени :)
 
snis:
покушао сам поставити две фотографије на локацији http://radzav.100webspace.net па можеш погледати како сам ја доживео облаке у сумрак крај моје зграде. Е, сад, и ја волЕм чути шта то људи мисле да не ваља, па изволите ил овде ил' на они маил :)

пзв.-
Dramaticni i teski oblaci koji kazi sad ce kisa. Gornja mi se vise svidja.
 

Back
Top