Speleologija
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Speleologija

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Speleologija

Ako ima speleologa ili zainteresovanih za speleologiju mogu da se jave ovde.

Speleologija je sjajan mix sporta, nauke i hobija.
    Mozete turisticki/sportski obilaziti objekte, istrazivati ih prolazeci kroz nove pecinske kanale i vertikale, mapirati novootkrivene, uzivati u druzenju sa vasim prijateljima dok ste na terenu.
    Praktikuje se cesto na jako surovim terenima kao npr. Maganik, Prokletije, Durmitor i cesto cete biti u prilici da zakoracite tamo gde ljudska noga za sada nije.
    Bitno je reci i da je speleologija skoro uvek u spoju sa planinarenjem, a ponekad i alpinizmom.

U Srbiji ima nekoliko aktivnih speleoloskih klubova:

Beograd-Speleoloski odsek Beograd(u PSB-u)
    Beograd-Akademsko speleolosko-alpinisticki klub-ASAK(na PMF-u)
    Beograd-Penjacko speleoloski klub As(RGF)
    Bor-Speleoloski klub Bradan
    Valjevo-Speleoloska grupa Drustva istrazivaca "Vladimir Mandic-Manda"

Svake godine se odrzavaju osnovni kursevi na kojima mogu ucestvovati svi zainteresovani.

pozdrav,
    Ivan,
    speleoloska grupa DIVMM,
    Savez speleoloskih organizacija Srbije-SSOS

Početnik
    Učlanjen
    31.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Speleologija

E zanima me kad pocinje i koliko kosta kurs na PMF-u?

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio joshka
    E zanima me kad pocinje i koliko kosta kurs na PMF-u?
    Upravo pocinje jesenji kurs speleologije u Akademskom speleolosko-alpinistickom klubu (ASAK). Prvi trening je u nedelju 8 oktobra.

Kurs traje do sredine decembra. Sastoji se od treninga koji se izvode jednom nedeljno (nedeljom) na vezbalistima u Kosutnjaku, i od predavanja koja se cetvrtkom uvece drze u prostorijama kluba. Tokom kursa se dva puta izlazi na teren, u pecine, tokom vikenda. Tokom obuke se uci rad na uzetu, slobodno penjanje, oprema za rad na uzetu i kretanje kroz pecine, cvorovi, uce se osnove geologije, topografije, kako se mere i crtaju pecine, kako cuvati pecine i prirodu, i tako dalje.

Cena je 50 eura, placa se u dve rate. Praksa je da se prva rata ne mora platiti odmah, tako da kursisti imaju par treninga fore da bez placanja vide kako sve to izgleda i odustanu ako zakljuce da speleologija nije za njih. Kurs je za starije od 16 godina, polaznicima od 16 do 18 je potrebno odobrenje roditelja. Gornje starosne granice nema.

Speleologiju mi ne svrstavamo nuzno u sport, pa ni u ekstremne aktivnosti. Adrenalina ima, naravno, ali to nije primarno. Ima tu svega i za svakoga.

Prostorije kluba su na PMF-u, drugi podrum, sastaci utorkom od 19 sati.
    Za dodatne informacije pitati na cavers@asak.org.yu

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Speleoloska grupa
    Drustva istrazivaca "Vladimir Mandic-Manda" iz Valjeva organizuje pocetni kurs speleologije.
    Skup za sve zainteresovane je 14.oktobra u 19h ispred Valjevske gimnazije nakon cega ce biti odrzana prezentacija kursa.
    Kontakt telefon vodje kursa:
    Ugljesa 0641548260

Vise informacija o programu kursa na www.istrazivaci.org.yu

pozdrav svima,
    ivan

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Vreme je za novi pocetni kurs speleologije u Akademskom speleolosko-alpinistickom klubu (ASAK). Iako ima jos vremena do proleca, krece Prolecni kurs. Prvi trening je u nedelju 18 februara.

Kurs traje do prvog maja. Vise informacija na sajtu ASAK-a, ili preko maila cavers@asak.org.yu. Prijavljivanje preko maila, ili na sastanku kluba, na Prirodno-matematickom fakultetu, drugi podrum, utorkom od 19.30..

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Penjački klub AS organizuje prolećni kurs tehničkog penjanja/speleologije. Predavanja se održavaju na Rudarsko-geološkom fakultetu, a praktični deo na vežbalištima na Topčideru i Košutnjaku. Svi zainteresovni se mogu informisati o detaljima i prijaviti na kurs 21. februara 2007. u 18 h u prostorijama kluba; Đušina 7.

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam prvi put došao u kontakt sa speleologijom na ekspediciji Beljanica-Busovata '06, ali pošto nisam imao završen kurs nisam išao u objekte. Slobodno vreme sam provodio na drvetu upoznavajući se sa osnovama DED tehnike. Na kurs sam se prijavio odmah po povratku sa ekspedicije, a od oktobra sam bio na par speleoloških akcija. Ne mogu se pohvaliti velikim brojem objekata ni postignutim dubinama, ali osećaj, koji se ne meri ni brojem ni metrima, koji se javlja kada se nalaziš u objektu, i kada iznjega izađeš ne može se opisati. Svako ko je iskusio neki od ekstremnih sportova i adrenalin zna o čemu pričam.

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Speleoloski kurs i prezentacije speleologije u Valjevu

KURS SPELEOLOGIJE

Planinari, Spasioci, Valjevci, Istraživači i svi ostali koji čitate ovaj tekst,

Obaveštavamo Vas da uskoro počinje još jedan kurs speleologije koji organizuje Speleološka grupa Društva istraživača "Vladimir Mandić-Manda" iz Valjeva.

Ova rubrika neka bude poziv ne samo za one koji vole podzemni svet, jer retko ko može da se upozna sa ovim lepotama a da ne postane speleolog, vec za sve mlade koji vole prirodu, pešačenja i penjanja na planine, vodopade, stene...ukratko divlju prirodu!

Na kurs mogu da se prijave svi stariji od 16 godina.

Speleološki kurs se sastoji od 6 teorijskih predavanja, 6 treninga, test vezbališta i završne akcije u trajanju od 4 dana, na kojoj će kursanti pokazati sve što su naučili- bivakovanje i orijentacija u prirodi, timski rad, upoznavanje najlepših podzemnih oblika našeg kraja. Za one koji ne znaju, sastav speleološke grupe je raznolik tako da bilo da ste devojke, momci, stariji, mladi, studenti, srednjoškolci - možete postati član grupe.

Štaviše, ovom prilikom odlučeno je da kurs presvega bude posvecen ženskoj populaciji.

Svi zainteresovani bi trebalo da se pojave u petak 23.marta-20h, u prostorijama ronilačkog kluba Posejdon(zgrada preko puta Gimnazije-atomsko sklonište i prostorije civilne zaštite). Na istom sastanku potencijalni polaznici imaće priliku da se upoznaju sa instruktorima, kao i radom grupe uz prezentaciju fotografija sa akcija i ekspedicija. Vežbališta i predavanja ce biti održavana vikendom, tako da ce studenti moći da učestvuju u kursu.

Više informacija na www.istrazivaci.org.yu.

Prijavljivanje možete realizovati pozivom vodja kursa:
    Irena Skarep 0642255315
    Katarina Živković 0643465733

PROMOVISANJE SPELEOLOGIJE U VALJEVU
    U okviru promovisanja speleologije u Valjevu, speleološka grupa organizuje niz interesantnih aktivnosti na nivou grada, a sve predhodi realizaciji pocetnog kursa speleologije.

Ove aktivnosti počele su 07. marta organizacijom prezentacija po valjevskim srednjim skolama. 07. i 08. marta realizovane su prezentacije u medicinskoj i ekonomskoj skoli, kao i pokazna prezentacija grupe u fiskulturnoj sali Valjevske gimnazije 08. marta u 20h, koju su organizovali Matija Petković, Nina Popović i Nikola Jevtić.

U petak 16. marta, održana je velika gradska prezentacija, spuštanje speleologa sa zgrade hotela Narcis, kao demonstracija speleoloških tehnika gradjanima Valjeva(link http://ugradu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=683&Itemid=27).

U sredu 21. marta u 20h ce se održati prezentacija grupe, koju ce voditi vodja speleološke grupe, Ivan Nastić. Prezentacija će se održati u svečanoj sali Valjevske gimnazije.
    Teme:
    -speleološki kursevi
    -ekspedicije u Francuskoj
    -ekspedicija na Maganiku i
    -speleološki objekti valjevskog kraja

Dodjite, čekamo Vas!

Speleo pozdrav
    Ivan

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Vreme je za novi kurs speleologije. Ovogodisnji kurs speleologije u Akademskom speleolosko-alpinistickom klubu pocinje u nedelju, 24 februara.

Kurs traje do prvog maja, i sastoji se od treninga na vezbalistima u Beogradu, i od teorijskih predavanja u prostorijama kluba. Izlasci na teren su za vikend 5/6 aprila, i za prvomajske praznike. Vise detalja o kursu na sajtu http://www.asak.org.yu/faq_asak.php, ili preko emaila cavers@asak.org.yu

pozdrav, Fric

Zainteresovan član Sandra 7 (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ok. Ja sad hocu npr da krenem na ovaj kurs...pa koj klub da izaberem,koji je najbolji? Ja inace idem u srednju geolosku i ici cu na geoloski fax,a imam 16 god. Vidim vi ovde kazete da na kurs mogu da se prijave od 16 god...jel to uvek striktno tako ili.....?????? :-(:-(

Početnik
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja ti preporucujem ASAK. Predavaci stvarno znaju svoj posao i trude se maximalno da ti sve pokazu i objasne. Kurs nije tezak, radis samo kako ti kazu i nemas frke. Ja sam isao prosle godine, ali nisam skroz priveo kraju zbog obaveza, pa cu gledati da to uradim uskoro. Ako si tu u BG-u, jos ti nije kasno da se prijavis.
    Sto se godina tice mislim da ni tu nema nekih posebno ogranicenja. Samo ako si mladja moras imati odobrenje roditelja.
    Ekipa je OK, a odlasci na teren i u objekte su nesto sto sigurno ne mozes ne da zamislis.
    Idi na sajt, pa sama vidi... www.asak.org.yu
    Poz!

Slične teme

1. speleologija u Valjevu
    Autor alpin_speleo u forumu Srbija
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 14.04.2008., 11:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku