surov odnos prema zivotinjama

Megan_81

Početnik
Poruka
15
Danas sam u Blicu procitala tekst koji me je zgranuo. S.P.(31) iz Lestana i Z.M.(50) sa Vozdovca su usmrtili psa na uzsno surov nacin - vezali su ga za auto i vukli brzinom od preko 80 km/h nekih 300 metara. Oni ce se najverovatnije izvuci sa nekim mizernim novcanim kaznama, a da nije bilo slucajnog prolaznika da ih vidi, prosli bi nekaznjeno.
Zanima me sta mi (obicni gradjani) mozemo da uradimo da se takve stvari sprece. Isto tako me zanima ko i zasto takve ljude stiti kao maloletnike, te objavljuje samo inicijale. Kada neko pocini krivicno delo ubistva, ako je punoletan, u novinama objave puno ime i prezime,a ponekad i sliku. Zbog cega bi se ovaj brutalan akt razlikovao od drugih?
 
Mislim da je to deo nasledja iz turskog doba. Ipak je nas narod puno pokupio od njih, izmedju ostalog surov odnos prema zivotinjama, deci i zenama. Sve to ide u isti kos i smatra se manje vrednim. Muskarci, recite da nije tako.

U evropskim (civilizovanim) zemljama su surovosti prema zivotinjama sporadicna pojava i smatraju se grehom... U slovenskih zemljama koje nisu bile pod otomanskom imperijom sasvim je drugi odnos i prema zivotonjama i prema zenama i deci.
 
Megan_81:
Danas sam u Blicu procitala tekst koji me je zgranuo. S.P.(31) iz Lestana i Z.M.(50) sa Vozdovca su usmrtili psa na uzsno surov nacin - vezali su ga za auto i vukli brzinom od preko 80 km/h nekih 300 metara. Oni ce se najverovatnije izvuci sa nekim mizernim novcanim kaznama, a da nije bilo slucajnog prolaznika da ih vidi, prosli bi nekaznjeno.
Zanima me sta mi (obicni gradjani) mozemo da uradimo da se takve stvari sprece. Isto tako me zanima ko i zasto takve ljude stiti kao maloletnike, te objavljuje samo inicijale. Kada neko pocini krivicno delo ubistva, ako je punoletan, u novinama objave puno ime i prezime,a ponekad i sliku. Zbog cega bi se ovaj brutalan akt razlikovao od drugih?


Pa njima se ovaj akt razlikuje zato sto je u pitanju zivotinja a ne covek da je bio ceovek bilo bi dosta drugacije....ali njima ocito nije stalo do njih....ma sramota i oni su ziva bica, i oni imaju osecanja...uf sva se razbesnim kad cujem tako nesto!!!! E sad ja mislim da bi moglo nesto da se uradi po tom pitanju al iza to je potrebna velika grupa ljudi da bi to uspelo...
 
danasnja vest u vezi tog slucaja je da su ga vukli 1.5km i to zato sto mu je pas gazio poBASTI!?!?! :evil: :twisted:
Ima jos jedan odvratan slucaj o kome se komentarise na forumu B92(trenutno sam zgrozena)!!!
Tome svemu moze da se stane na put kad drzava bude donela normalne zakone u vezi zivotinja a posto ih nemamo ni u vezi ljudi to nece biti skoro!!! :cry:
 
Koliko god pokusavala da shvatim takve ljude nevidim nikakvu mogucu satisfakciju od mucenja i ubijanja zivotinje kada smo (ljudi) evidentno i jaci i "pametniji" i ta zivotinja nema sanse protiv nas.
Nazalost Mackic je to najbolje srocio. Nas mentalitet je nasa najveca sramota, a to je nesto sto nemozemo da promenimo ni za Evropsku uniju.
 
Ljudi nemojte da mislite da se ovakve stvari ne desavaju i u drugim krajevima sveta, razlika je u tome sto se to kod nas do skora (pa i sad) tolerise, jer ne znam da li ste primetili ali kod nas agresivnost je nesto sto se odgaja, nesto cime se deca uce da je dobro. Sve to u stvari dolazi iz kuce, znaci ako je recimo dete odrastalo u porodici gde su se otac i majka tukli i ono ce se tuci sa bracnim partnerom u buducnosti. Hocu da kazem da ako roditelji podrzavaju svoju decu u maltertiranju zivotinja ili im daju primer sami, oni jednostavno ne mogu drugacije da gledaju na zivotinje nego samo kao objekte stvorene za maltretiranje. Sve to proizilazi jedno iz drugog i time treba da se pozabavi drustvo i zajednica a ne pojedinci.
Deca kad napune 7 godina najvise vremena provedu u skoli i kada bi im tamo uciteljica svaki dan (dobro ne bas bukvalno svaki dan) govorila kako mace i kuce sluze za mazenje i voljenje ono iz osnog razreda nebi sigurni izaslo besno na sve zivo oko njega.
 
Mackic:
Ljudi nemojte da mislite da se ovakve stvari ne desavaju i u drugim krajevima sveta, razlika je u tome sto se to kod nas do skora (pa i sad) tolerise, jer ne znam da li ste primetili ali kod nas agresivnost je nesto sto se odgaja, nesto cime se deca uce da je dobro. Sve to u stvari dolazi iz kuce, znaci ako je recimo dete odrastalo u porodici gde su se otac i majka tukli i ono ce se tuci sa bracnim partnerom u buducnosti. Hocu da kazem da ako roditelji podrzavaju svoju decu u maltertiranju zivotinja ili im daju primer sami, oni jednostavno ne mogu drugacije da gledaju na zivotinje nego samo kao objekte stvorene za maltretiranje. Sve to proizilazi jedno iz drugog i time treba da se pozabavi drustvo i zajednica a ne pojedinci.
Deca kad napune 7 godina najvise vremena provedu u skoli i kada bi im tamo uciteljica svaki dan (dobro ne bas bukvalno svaki dan) govorila kako mace i kuce sluze za mazenje i voljenje ono iz osnog razreda nebi sigurni izaslo besno na sve zivo oko njega.

Slazem se sa tobom!
 
Kako bilo ko da nauci tudje dete da voli zivotinje kada ih sami roditelji frustriraju. Meni je zena sa dvoje dece i trecim u kolicima isrcala na ulicu (skoro pod auto) uz panicno: "Bez`te, bez`te" upuceno deci a ja sam bila na 6-7 metara od nje i vodila kuce koje je velicine macke.

Pa recite mi lici li ovo kuce na krokodila?
A sto se nas i sveta tice ne verujem da je u svetu normalno da je sramota voleti zivotinje. Kod nas si pravi domacin ako ti se lovacka kerusa osteni a ti joj na oci ubijas jedno po jedno stene da bi je naucio da se nesteni vise.(Licno sam slusala coveka koji je grupi prijatelja to opisivao a oni mu uz smeh govore da je pametno i uradio) Ja kad odem u selo naslusam se silnih strahota, a desavalo mi se da molim ljude da ne pobacaju macice u obliznju reku.
 
Pazi i meni se desavalo da se sa petomesecnim stenetom retirivera osecam kao da setam zver, ali nije u tome stvar. Ovde su se u poslednjih deset godina doselili u vecoj kolicini ljudi koji su ziveli na selima u kojima se jedna zivotinja ceni po tome koliko je teska (svinja), koliko mleka daje (krava), i koliko dobro cuva kucu (pas). I ti ljudi jednostavno ne umeju da gledaju na zivotinje iz ljubavi nego samo iz koristi. Oni nisu navikli da vide psa van dvorista i bez lanca i kad ga sretnu u gradu misle da ce da ih napadne zato sto bi to seoski pas zaista uradio. E sad stvar je u tome sto niko njima nije objasnio da gradski i seoski pas nije isto i ne moze da bude isto. Oni nece poverovati tebi i meni kad im kazemo da je pas miroljubiv, nego ce poverovati nekom javnom izvoru informacija kao sto su novine, tv i radio. A koliko znam do skora je na njima moglo samo da se vidi procita i cuje da je neki pas ili grupa pasa u gradu napala neko dete, ujelo coveka ili istraumiralo zenu. Nigde nije pisalo da su psi i macke mala cupava stvorenja koja ce vas voleti do groba (vaseg i njihovog), i da oni nece da osakate decu nego ce im zivot uciniti zanimljivijim i nauciti ih odgovornosti. Evo primera - komsinica iz moje zgrade mi prica kako je njen sin koji se skoro ozenio nabavio malog labradora, i kako se on i njegova zena bas trude oko njega i blabla, i na kraju mi kaze "i tako ja njima kazem sto majku mu niste dete napravili umesto sto se tu cimate oko kera", a ja joj na to kazem "pa pas je priprema za dete, da se sada nauce odgovornosti", a ona se nasmejala ali mi nista nije na to odgovorila jer je znala da je to istina a i prijalo joj je da tako nesto cuje.
I kada bi svi mediji na taj nacin ljudima predstavljali kucne ljubimce okolina bi bila mnogo tolerantnija.
 
Nazalost mnogim ljudima je lakse da mrze nego da vole.
A sto se dece i pasa tice evo jedne "anegdote". Setamo jednom prilikom moja sestra, mama i ja nase (tada dve) kuce i u susret nam ide zena (30-40 godina, otprilike kao moja mama tada) sa tek prohodalim detetom. Sestra i ja smo tada bile otprilike srednja skola. Dodje ona do nas, stane u nekakav stav i sva isprovocirana mojoj mami: "Bolje da si decu radjala pa da ih setas nego te kucice" Moja mama u rebusu, gleda nju, gleda nas pa resi da se sa takvima netreba raspravljati, okrene se i ode a ova nesto bogoradi kako je ona pametna i ima dete a moja mama neka tamo blesava usedelica.
Eto koliko ljudi smatraju da oni koji vole zivotinje nisu vredni postovanja pa i takvi lece komplekse na njima.
 
Sta reci kad je meni jedna zena rekla da je bolje da imam decu nego psa?!? A ja imam 21 godinu, i sve trcim da sad imam decu.
E vidis to ti je taj seljacki mozak jedne zene koja je navikla bolje receno naucena da zena sluzi tome da radja decu i vazdan sedi u kuhinji. Ona je verovatno ljubomorna kada vidi da neka zena za razliku od nje uziva u zivotu i ima pravo izbora, a ona je imala samo jednu opciju i naravno pitanje je da li ona uopste voli decu, jer u njenoj glavi deca su zadatak a ne nesto sto se radja iz ljubavi nego (opet) iz koristi (ako nema decu ko ce kad ostari umesto nje da muze krave/vadi krompir/kuva rucak...).
Pa pogledaj ko bi normalan solio drugima pamet sto nemaju decu (tj misle da nemaju decu)? Zamisli da vlasnici pasa dok setaju pse zaustavljaju ljude na ulici koji su bez pasa i zvocaju im sto nemaju psa! To ti je ono - ta zena ima obavezu i krivo joj je sto tvoja mama nema, i zato misli da ce da joj bude lakse ako joj bude ukazala (indirektno) da ona mora da se bakce sa detetom a da tvoja mama nemora.
Cista ljubomora, mada ipak mislim da je tvoja mama trebalo nesto da joj kaze u stilu "evo mi dece budalo", cisto da malo ponizi tu nadobudnu seljancuru.
 
i ja sam preneki dan videla scenu u parku (nije nista strasno ;) ), mladja zena sa sinom od 5-6 godina.. decak poneo loptu da se igra, ali ne moze jer smo tu mi sa psima, koji su inace na povocu.. medjutim, dolazi trece kuce (manje) koje skace i malom ispadne lopta.. i sad nastaje panika, keva vadi vlazne maramice (ja kapiram obrisace loptu pa ce je vratiti detetu) i uzima loptu tako da je ne moze dodirnuti golom kozom!!! i odlaze kuci, verovatno da tu istu loptu operu.. ej svasta, pa zar je kuce prljavije od ulice po kojoj njeno dete tapka loptu!! u povratku mali vikne kucetu - dovidjenja dzukelo!!!
koji odnos.. ok, ne moras da ih volis, iskuliraj sa tim glupostima, reci zeni da skloni kuce ako ti smeta, al ne izigravaj debila.. kao, da se mali ne zagadi prljavstinom od kuceta.. svasta..
 
Mackic:
Sta reci kad je meni jedna zena rekla da je bolje da imam decu nego psa?!? A ja imam 21 godinu, i sve trcim da sad imam decu.
E vidis to ti je taj seljacki mozak jedne zene koja je navikla bolje receno naucena da zena sluzi tome da radja decu i vazdan sedi u kuhinji. Ona je verovatno ljubomorna kada vidi da neka zena za razliku od nje uziva u zivotu i ima pravo izbora, a ona je imala samo jednu opciju i naravno pitanje je da li ona uopste voli decu, jer u njenoj glavi deca su zadatak a ne nesto sto se radja iz ljubavi nego (opet) iz koristi (ako nema decu ko ce kad ostari umesto nje da muze krave/vadi krompir/kuva rucak...).
Pa pogledaj ko bi normalan solio drugima pamet sto nemaju decu (tj misle da nemaju decu)? Zamisli da vlasnici pasa dok setaju pse zaustavljaju ljude na ulici koji su bez pasa i zvocaju im sto nemaju psa!

Bas tako. Ono sto najvise smeta u celoj prici je sto (da li ste primetili) vecinom se u primerima pominju mlade zene i deca. Na zalost. Da se pominju neke babe od 80 god bilo bi mi mnogo lakse.... ovako, eto istog takvog mladog narastaja... Pomonjala sam Otomansku imperiju pa cu opet... nasledje i kolektivni geni, to je cudo!

Evo mog primera. Ide mlada zena (oko 30) i njen sin od oko 5 - 6 god. Njemu je dosadno a ona je smorena raznim obavezama koje zena koja ima porodicu mora da obavi. Ne razgovaraju... Macka sedi pored parkiranih kola, vidi se da je negovana, verovatno iz nekog stana iz prizemlja. Dete prilazi iz cista mira i sutne macku. Macka se samo pomeri metar i opet mirno sedne. Dete pridje pa je opet sutne. Majka na sve to i dalje smorena i zamisljena, okupirana "vaznijim stvarima" nego sto je vaspitanje deteta i eventualno stvaranje normalne osobe od njega... nista ne progovara, ne reaguje... Ja ne izdrzim, kazem:"Pa gospodjo, on ce sutra tako i Vas da sutne, bez grize savesti i saosecanja" Ona me odsutno pogleda i uopste ne odreaguje!!! Otisli su dalje ulicom bez razgovora, jedno dete kome je dosadno i jedna smorena zena bez zadovoljstva i cilja u zivotu. Tuzno, ta zena mozda ima jos dece koju isto tako vaspitava a to dete sutra nece imati milosti prema bilo kome jer nije nauceno da i drugi imaju osecanja...

To je samo jedna od stotine prica koju svako od nas moze da isprica... na zalost. Da, u svetu takodje maltretiraju zivotinje. Maltretiraju i ljude, i decu... ima svega. Ali je razlika u tome sto je u svetu to kaznjivo i ako postoji osoba koja ce prijaviti slucaj, sve ide na sud i primenjuje se zakon. Nadam se da ce taj zakon jednom doci i do nas, a ne samo onaj deo sa brnjicom i lopaticom.
 
stvarno mi je muka od ekstrema svake vrste... pa i ekstrema među ljubiteljima životinja.
o ovima koji ke.njaju protiv životnja i sra.nja koja govore protiv dobrih ljudi koji životinje vole, o takvim ljudima, to što govore i rade dovoljno govori...
ne želite valjda da budete kao ti neljudi ... samo s druge strane "fronta"?
...biti dobar čovek nije samo imati ljubavi prema životinjama i brinuti o njima ...


ova tema je u suštini grozna.
grozna je zbog onoga što je ovde napisano...
 
cinjenica je, da kada imas kucnog ljubimca ili jednostavno volis zivotinje da postanes osetljiviji na svu tu nepravdu koja ih okruzuje i prosto odreagujes zustrije ...

no, moram da priznam da sam sokirana ovim dogadjajem sa pocetka topika i da je to za svaku osudu.najsveziji primer nasilja nad zivotinjama za koji sam cula je da je neki covek u jednom parku u beogradu pistoljem ubio psa na oci vlasnice i to iz cistog mira. jednostavno je izvadio pistolj i pucao, a jadna zivotinja nije prezivela.zamislite tu strahotu ubijen joj je ljubimac,i ona tu nista nije mogla da ucini!!!strasno!!!navodno policija traga za pociniocem...
 
Megan_81:
Danas sam u Blicu procitala tekst koji me je zgranuo. S.P.(31) iz Lestana i Z.M.(50) sa Vozdovca su usmrtili psa na uzsno surov nacin - vezali su ga za auto i vukli brzinom od preko 80 km/h nekih 300 metara. Oni ce se najverovatnije izvuci sa nekim mizernim novcanim kaznama, a da nije bilo slucajnog prolaznika da ih vidi, prosli bi nekaznjeno.
Zanima me sta mi (obicni gradjani) mozemo da uradimo da se takve stvari sprece. Isto tako me zanima ko i zasto takve ljude stiti kao maloletnike, te objavljuje samo inicijale. Kada neko pocini krivicno delo ubistva, ako je punoletan, u novinama objave puno ime i prezime,a ponekad i sliku. Zbog cega bi se ovaj brutalan akt razlikovao od drugih?

Iste bih osudio na robiju, i to na doživotnu robiju. Kada se tako ponašaju prema životinjama i kad su u stanju da ih na brutalan način ubiju, onda bi verovatno slično u napadu besa uradili i čoveku. :mad:
 
Megan_81:
Danas sam u Blicu procitala tekst koji me je zgranuo. S.P.(31) iz Lestana i Z.M.(50) sa Vozdovca su usmrtili psa na uzsno surov nacin - vezali su ga za auto i vukli brzinom od preko 80 km/h nekih 300 metara. Oni ce se najverovatnije izvuci sa nekim mizernim novcanim kaznama, a da nije bilo slucajnog prolaznika da ih vidi, prosli bi nekaznjeno.
Zanima me sta mi (obicni gradjani) mozemo da uradimo da se takve stvari sprece. Isto tako me zanima ko i zasto takve ljude stiti kao maloletnike, te objavljuje samo inicijale. Kada neko pocini krivicno delo ubistva, ako je punoletan, u novinama objave puno ime i prezime,a ponekad i sliku. Zbog cega bi se ovaj brutalan akt razlikovao od drugih?

:twisted: :twisted: :twisted: Noz,sekira,panj,ruka do lakata.... :twisted: :twisted: :twisted: jos bolje jedna ruka i jedna noga...
 
Moja teorija: ko ne voli životinje, ne voli ni ljude, ko ne voli ljude nevoli nikog, a takva osoba ne zaslužuje da živi.

Ja jednostavno ne shvatam kako ljudi ne mogu da vole životinje. Kuče te voli više nego čovek, jer ono te voli zbog tebe samog, zbog ljubavi i pažnje koju mu pružaš, dok sa prijateljima je druga stvar, nikada ne znaš koliko su iskreni ni da li će te povrediti.
Jedan primer iz Istorije: Tito je imao kuče (vučijaka) koji mu je spasio život.
 

Back
Top