Pomeren zvuk

boom94

Zainteresovan član
Poruka
167
Ovo je problem: uradim capture sa TV karticom (snima nekompresovano) i mada je na izvoru (video traka) sve OK, na onom snimku sto mi je na hard disku zvuk je pomeren ponekad i nekoliko minuta. Fora je u tome sto zvuk nije linearno pomeren. Na primer (da bi se bolje razumelo): uzmem segment iz sredine filma i na njemu sinhronizujem audio i video, ali onda zvuk na pocetku kasni, a na kraju pozuri po nekoliko sekundi. Koristim kombinacije VirtualDubModa (najcesce) i Premiera. Menjao sam Sampling Rate i / ili fps (tj. menjao sam trajanje video segmenta) ali to nije pomoglo.
Da li neko zna sta se to desava?
Zaboravio sam reci da je prilikom capturea procesor opterecen sa 20-30 %.
 
i ja imam isti problem ali sa videom sa telefona.kada ga prebacim u bilo koji format,video zuri nekad par sekundi,a nekad i koji minut..probala sam isto da smanjim broj frejmova,ali nista,samo bude totalno nekvalitetan video...jos nisam nasla resenje za to...
 
Dakle prebacujes sa videa snimak. Uzmi nekompresovani i audio i video format za capturing, ako opet ne bude sinhronizacije, promijeni software za snimanje. Ako i to nece, jbg. imas los komp/karticu, sem toga napisi nam i o kojoj se kartici radi i kakvu konfiguraciju imas. Takodje problem moze da bude u kablovima.
 
juznivetar:
Dakle prebacujes sa videa snimak. Uzmi nekompresovani i audio i video format za capturing, ako opet ne bude sinhronizacije, promijeni software za snimanje. Ako i to nece, jbg. imas los komp/karticu, sem toga napisi nam i o kojoj se kartici radi i kakvu konfiguraciju imas. Takodje problem moze da bude u kablovima.
OK, priznajem, komp je los (IBM brand name ali jedna dvojcica :-) ), a i kartica je losa.
Ali sta sam otkrio danas? Kada snimam direktno sa TVa onda je sve OK, ali kad prebacujem video snimak sa video kasete onda se video snimak uspori za, otprilike 9%.
To sam resio tako sto uvucem snimak u premier zatim video snimak ubrzam koliko je potrebno i direktno snimim u DivX, VCD, SVCD, DVD, WMV ... Jbg, nije mi ranije palo na pamet da to uradim.
Iako je u pitanju premier, zbog lose slike (nemam kablovsku) i samim tim malog formata i niskog video bitrejta, radi gotovo isto brzo koliko i Virtual Dub. 1 sat materijala uradi za 1,5 - 2 sata, sto za dvojcicu nije mala stvar (naravno, pravim DivX).
 

Back
Top