POTREBNE INFORMACIJE O MEGATRENDOVOM FAKULTETU ZA POSLOVNE STUDIJE !

kristijan82

Početnik
Poruka
15
Posto sam zavrsio Visu poslovnu (tri godine), stekao sam uslov za upis na trecu godinu Megatrend Univerziteta - Fakulteta za poslovne studije.
Interesuje me sve o tom fakultetu, kakvi su zahtevi, ispiti itd. ???
I da, imam u planu da upisem smer medjunarodno poslovanje, tako da ako ima neko ko je na tom fakultetu i smeru, bio bih mu zahvalan na svim informacijama koje bi mi koristile !
Pozdrav
 
Pa ako nemas diferencijalnih ispita na prve dve godine, ovakva situacija ti je na trecoj i cetvrtoj, na smeru medjunarodno poslovanje:

Treca godina:
1. Organizaciono ponasanje, ispit mozes dati preko cetiri kolokvijuma (plus jedan popravni), knjiga ima oko 450 strana, imas dva profesora otprilike slicnog kriterijuma. Moras da radis seminarski, i ocena ti je kolokvijumi+ispit+seminarski kroz tri. Jedan od tezih ispita. Moze biti pismeno ili usmeno. Prvi semestar.
2. Analiza poslovanja, jedna profesorka, ispit jedan zadatak i dva teorijska pitanja. Imas knjigu i praktikum. Ispit je tezak za polaganje, ali postoji dve, tri profesorke koje mogu da te spreme uz odredjenu nadoknadu (10 evra po dvocasu). Uglavnom se nadovezuje na racunovodstvo, racio brojevi i to. Pismeno. Prvi semestar.
3. Osnovi menadzment informacionih sistema, ispit srednje tezine, samo ti ime kaze o cemu. Tri pitanja pismeno. Prvi semestar.
4. Ekonomske integracije, jedan od najlaksih ispita, profesor nije zahtevan, usmeno. Drugi semestar.
5. Engleski jezik 3, pismeno i usmeno. Knjiga Market Leader od Longmana, intermediate i upper intermediate. Ako znas engleski, ipak ce ti trebati odredjeno vreme da naucis dosta ekonomskih i kolokvijalnih ekonomskih reci. Pismeni deo mozes da polozis preko dva kolokvijuma, a usmeni u pred roku. Prvi i drugi semestar.
6. Medjunarodno bankarstvo, pismeno, 20 pitanja, 19 kratkih po tri, cetiri recenice i jedno esejsko. Posto imas malo vremena, moras dobro da naucis da bi pisao bez prestanka. Ja sam za 1h i 10min napisao 9 strana. Knjiga oko 400 strana. Moguc predrok. Drugi semestar.
7. Upravljanje novim tehnologijama i inovacijama, mozes da polozis preko dva kolokvijuma (po 30 pitanja radi se samo 15 minuta, na kompjuteru), pitanja mogu biti trik pitanja. Ispit takodje ima 30 pitanja za 15 minuta. Najveca ocena je 8, ako hoces vise moras da odgovaras i/ili pises seminarski.

To ti je iz trece godine, ako zelis, za cetvrtu mogu ti napisati na PM, da ne duzim ovde.
 
Poslao sam ti poruku, nadam se da je stigla, posto sam imao izvesnih problema pri slanju.

Inace obicno svi prenose Analizu poslovanja i Organizaciono ponasanje iz trece u cetvrtu (kao i ja). Obavezno idi na kolokvijume iz Organizacionog, prvi ti je negde krajem oktobra.

Sada ti je sve na Novom Beogradu u Bulevaru umetnosti broj 29.


I obavezno poseti www.megatrend-info.com
 

Back
Top