Pomoc oko Tv kartice PINNACLE PCTV PRO

alesandro

Zainteresovan član
Poruka
107
Imam PINNACLE PCTV PRO karticu od skoro i od tada mi pravi probleme. Kada instaliram PCTV Vision (njen originalni program) i cim pokrenem program sve se blokira i to svaki put. sa ostalim programima uspeo sam da uhvatim tv kanale (slika i nije neka iako imam kablovsku) a radio mi neradi nikako. zna li neko u cemu je problem oko njenog originalnog programa odnosno kako da pokrenem radio. na kompu imam XP. hvala na pomoci
 
alesandro:
Imam PINNACLE PCTV PRO karticu od skoro i od tada mi pravi probleme. Kada instaliram PCTV Vision (njen originalni program) i cim pokrenem program sve se blokira i to svaki put. sa ostalim programima uspeo sam da uhvatim tv kanale (slika i nije neka iako imam kablovsku) a radio mi neradi nikako. zna li neko u cemu je problem oko njenog originalnog programa odnosno kako da pokrenem radio. na kompu imam XP. hvala na pomoci
Pre će biti da je tvoj problem pre u operacionom sistemu nego u tv kartici i njenom softveru , mada je izuzetno retko da su grafička i tv kartica nekompatibilni pa da prave probleme. Radio ti ne radi na kartici ? Ja se pitam imaš li ti uopšte ton? Dali si povezao kablove sa tv kartice na zvučnu karticu da bi imao ton , pa zatim moraš utaknuti i antenu u tv karticu da bi imao signal za fm radio. Ostalo je sve stvar podešavanja. nisi napisao kakav je komp na kome koristis tu tv karticu jer koliko ja znam ona poseduje neke zahteve za hardverskom i softverskom podrškom pa je pitanje dali tvoj komp uopšte ispunjava njene zahteve.
 
sada koristim program dscaler i na njemu mi je tv ok. imam zvuk i sto se tice gledanja programa nemam problema. radio je problem. radio sam pokusao da pokrenem sa vise razlicitih programa i nista. jedino je radiator uspeo da uhvati samo jednu stanicu. inace jedini put kad mi pctv vision nije blokirao imao sam i radio (skenirao je sve radio stanice bez problema). nakon toga svaki put je blokirao i od tada nista. ni tv ni radio. i to me nervira. inace komp je pentium 4 (amd 2.2, g force 4, 512 mb, ) uopse neka standardna varijanta. imam xp sa sp2 i vise nemam ideju sta da radim.
 
Ja imam Pinnacle PCTV karticu ali bez radija. Dovoljno davno sam je instalirao da zaboravim detalje ali znam da je instalacija bila zafrkana i da sam korektno uspiu tek iz druge. Koliko se sjećam, nešto od drajvera mora se instalirati prije nego što ubodeš karticu u komp, zatim ugasiš komp, ubaciš karticu pa instaliraš ostalo. I, nakon toga moraš ponovo ugasiti komp (nije dovoljan restart). Barem je tako bilo kod mene. Inače, za TV i ja koristim Dscaler samo me nerviraju dvije stvari: kada izađem iz tog programa ostane uključen ton i ne da se nikako isključiti osim pokretanja pa gašenja programa Pc TV vision koji sam dobio uz karticu. Ako to ne uradim, ton TV programa ide i preko zvuka u igrama, pjesama koje puštam ili filmova s DVD-a. Druga stvar kod Dscalera je slaba kompresija kad snimam TV program. Doduše, možda ima neka novija verzija Dscalera kod koje je to korektnije urađeno.
 
i ja sam imao isti problemcic sa dscalerom u vezi zvuka koji se nije gasio kada ugasim program. onda sam malo cackao opcije u audio imputu (a pravo da ti kazem neznam sta, jer na varijanti na kojoj mi je sada stiklirano predhodno se nije gasio zvuk) i sada se sa gasenjem programa gasi i zvuk (verovatno se nesto samo od sebe sredilo). sto se tice kompresije i ja mislim da je mnogo losija od ostalih programcica iste vrste.
 

Back
Top