Gasi se pre podizanja

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imam problem. Kada spojim kabl za napajanje na komp on se ukljuci, zavrte se ventilatori i posle par sekundi se iskljuci. Nakon toga ukljucim ga na dugme i desi se isto, zavrte se ventilatori i iskljuci se. Ranije se nikada nije ukljucivao pri spajanju kabla vec samo na dugme. I jos nesto, kad spojim kabl cuje se i neko sustanje kojeg ranije nije bilo. Inace ploca mi je ASUS A7N8X-X, AMD 1700, 1G RAM.
Pomagajte hardverasi, sada mi je komp neupotrebljjiv. Ja sumnjam da ovo mozda ima veze za masom i uzemljenjem. Da li prasina moze da napravi ovakvu smetnju? Skoro sam testirala neke stare hardove na toj masini, ali posle toga je par dana radio normalno. Sta je moglo da se desi?
 
Pogledaj da li imas i onaj dodatni manji prikljucak sa 4 pina (ne onaj za opstu upotrebu, vec onaj cetvrtasti).
Mada ako je radio racunar, ne bih rekao da je to.

Prasina moze da napravi probleme, ali ne na taj nacin na koji se manifestuje kod tebe.
Meni to deluje kao da neki mikrokontroler razvodi struju po svojoj volji, ali nisam bas siguran.
Opet prvo pogledaj sve prikljucke napajanja, da li su na svom mestu.
 
Ja mislim da je pukao BIOS na matičnoj ploči. Uzmi drugu ploču .Napajanje da je ne bi se ni zavrteo kuler, prašina da je on bi radio isprekidano, znači princip radi pa pukne.On nemože da ti učita bios uopšte , mada proveri i memorijske module za svaki slučaj može biti da je i do njih ili čak i do grafičke karte,prvo i osnovno pre svega proveri kablove i kreni nekom logikom u traženje greške. Ovo sve liči da je pukao BIOS, ili ploča na astal pa da se čupa čip sa biosom (to je jako zeznuto) i rade samo "pravi serviseri" , možda imaš sreće pa da ti je BIOS čip slotovan pošto rade i takve tada ti je problem samo naći odgovarajući drugi čip. A menjanje ploče je najverovatnija solucija pošto one prethodne stavke retko ko radi u ovoj državi. :(
 
A i onaj ko zna da radi, nema para za odgovarajucu opremu ili do iste ne moze da dodje.
Ali i kad ne moze da ucita BIOS (sto bi serviserti rekli crkla ploca), opet se vrte kuleri i sve "radi", ali u ovom slucaju dolazi do potpune obustave protoka struje.
 
U pravu si !! A onda je ipak moguće da su samo kablovi u pitanju jer da je napajanje ne bi se kuler ni pomerio , ili neki kratki spoj negde koji odmah posle pokretanja sistema ruši napon na nullu , samo je najgore da ovakvim uključivanjem isključivanjem može mnogo što-šta da izgori u kompjuteru usput .
 

Back
Top