Streberka ili normalna devojka?!

aneleja

Obećava
Poruka
96
Ja sam treca razred gimnazije i uprkos tome sto je ovo vec treca godina kako sam u istom odeljenju ja ne mogu nikako da uspostavim komunikaciju sa mojim odeljenjem. Jednostavno osecam da ja tu ne pripadam. Slabo komuniciram sa ljudima, sedim sama u prvoj klupi i mnogi me smatraju streberkom iako ja to nisam. Mojim skolskim"drugvima" je jako cudno sto ja u gimnaziji pored strgih profesora imam sve petice i javlja se jaka ljubomora. Verovatno me celo odeljenje smatra cudakom i osobenjakom iako ja nisam takva. Van odeljenja ima super drugarice sa kojima se poznajem 10 i vise godina i njima mogu da poverim apsolutno sve, imam totalno poverenje u njih. Zato zelim da vas pitam sta ja da radim da nastavim da se ponasam kako se vec ponasam ili da se malo promenim? Mada iskreno mislim da niko od mojih gimnazijskih drugova to nije zasluzio.
 
weruj mi , ljudi kao ti su u gimnaziji kao outcast-i, ali kada podjesh na fax, shwaticesh da si ustwari ti normalna, a oni greshe shto ne zele da se druze sa tobom...
nije do tebe nego do okoline...
jedino u srednjoj je ko uchi kreten...a kasnije obrnuto ;)
 
aneleja:
Ja sam treca razred gimnazije i uprkos tome sto je ovo vec treca godina kako sam u istom odeljenju ja ne mogu nikako da uspostavim komunikaciju sa mojim odeljenjem. Jednostavno osecam da ja tu ne pripadam. Slabo komuniciram sa ljudima, sedim sama u prvoj klupi i mnogi me smatraju streberkom iako ja to nisam. Mojim skolskim"drugvima" je jako cudno sto ja u gimnaziji pored strgih profesora imam sve petice i javlja se jaka ljubomora. Verovatno me celo odeljenje smatra cudakom i osobenjakom iako ja nisam takva. Van odeljenja ima super drugarice sa kojima se poznajem 10 i vise godina i njima mogu da poverim apsolutno sve, imam totalno poverenje u njih. Zato zelim da vas pitam sta ja da radim da nastavim da se ponasam kako se vec ponasam ili da se malo promenim? Mada iskreno mislim da niko od mojih gimnazijskih drugova to nije zasluzio.
Sve ce doci na svoje.Nigdje ne pishe da se morashh s njima druziti ;)
Samo se ti drzi svoje ekipe i to je to...
 
mislim da znam o cemu je rec, nekada se i ja tako osecam, i verovatno je problem u komunikaciji nedovoljnoj. kod mene nekad bude problem sto se ja npr ne smejem uopste. mislim, faca po difoltu mi nije nasmejana. bez obzira na to volim da se smejem kada neko nesto dobro kaze i u sustini sam vedar. tako da gledaj kada pricas sa nekim od njih, smesi se vise i pravi se kao da te bas jako zanima sta imaju da kazu (naravno ukoliko te stvarno ne zanima) i videces da se stvari menjaju
 
aneleja:
Ja sam treca razred gimnazije i uprkos tome sto je ovo vec treca godina kako sam u istom odeljenju ja ne mogu nikako da uspostavim komunikaciju sa mojim odeljenjem. Jednostavno osecam da ja tu ne pripadam. Slabo komuniciram sa ljudima, sedim sama u prvoj klupi i mnogi me smatraju streberkom iako ja to nisam. Mojim skolskim"drugvima" je jako cudno sto ja u gimnaziji pored strgih profesora imam sve petice i javlja se jaka ljubomora. Verovatno me celo odeljenje smatra cudakom i osobenjakom iako ja nisam takva. Van odeljenja ima super drugarice sa kojima se poznajem 10 i vise godina i njima mogu da poverim apsolutno sve, imam totalno poverenje u njih. Zato zelim da vas pitam sta ja da radim da nastavim da se ponasam kako se vec ponasam ili da se malo promenim? Mada iskreno mislim da niko od mojih gimnazijskih drugova to nije zasluzio.
Postani lezz. Stojim uz mysta.
 
E,ne brini uopste,ako se ne uklapas u svoje odeljenje ne mora da znaci da si cudna.Mozda si jedino naisla na sredinu koja ti ne odgovara.Imas svoje prijatelje van skole,druzi se sa njima.U skoli pokusaj sa ljudima iz odeljenja malo vise da komuniciras(vec je neko to rekao)mozda ti se neko i dopadne pa pocnes da se druzis,ali nije obavezno.Budi malo vise prilagodljiva,ali nemoj da se menjas potpuno.Probaj da se uclanis u neku skolsku sekciju,mozda ti tako bude lakse da probijes led.I veruj mi,kroz nekoliko godina ce ti ovo biti smesno.
 
aneleja:
Ja sam treca razred gimnazije i uprkos tome sto je ovo vec treca godina kako sam u istom odeljenju ja ne mogu nikako da uspostavim komunikaciju sa mojim odeljenjem. Jednostavno osecam da ja tu ne pripadam. Slabo komuniciram sa ljudima, sedim sama u prvoj klupi i mnogi me smatraju streberkom iako ja to nisam. Mojim skolskim"drugvima" je jako cudno sto ja u gimnaziji pored strgih profesora imam sve petice i javlja se jaka ljubomora. Verovatno me celo odeljenje smatra cudakom i osobenjakom iako ja nisam takva. Van odeljenja ima super drugarice sa kojima se poznajem 10 i vise godina i njima mogu da poverim apsolutno sve, imam totalno poverenje u njih. Zato zelim da vas pitam sta ja da radim da nastavim da se ponasam kako se vec ponasam ili da se malo promenim? Mada iskreno mislim da niko od mojih gimnazijskih drugova to nije zasluzio.

Ides li ti mozda na folklor? :D Ispisi se iz folklora, i onda ces imati vise vremena i interesovanja za drugove i drugarice iz odeljenja.
 
Kod mene isto ima jedna devojka koja tako sedne u prvu klupu i samo shtreba. Mislim, to je OK, nemam nishta protiv shtrebanja i ja sam takva bila u osnovnoj, ali ja sam se bar druzila sa mojim drushtvom, zezali smo se i sve i bili su ljubomorni na mene, ali to nije bilo strashno jer smo se i druzili. A na ovu devojku u mom razredu jesu, verovatno, svi ljubomorni, ona umesto da pokaze drugima da i nije tako losha i uobrazena itd ona se ne druzi ni sa kim i pogorshava stvar,a niko nece nikog da moli da se druzi sa njim. Ja sam shvatila da si i ti takva, tako da si i ti kriva shto ne mozesh da uspostavish komunikaciju.
 
ne verujem da je i ona takva...

ja u odeljenju imam jednu devojku koja , izgleda kao da je iz mracnog ugla izasla, malo pacovski izgled...dugacka i sitna...(posto ne mogu da kazem visoka...)
nastavnik je pita nesto, ona cuti
pita je jos nesto, ona cuti
i onda je jedna kao rekla, nekim ljudima je teze da se otvore drugim, upoznaju itd. ako je tebi lakse da se samo pismeno izrazavas ja cu to postovati - ona nije nista rekla

to je vec malo bolesno

@aneleja
a sta si radila u prvoj godini?
koja gimnazija?
 
pa ovako....
shto se tiche uchenja, ostani takva kakva si...ove petice sada, kasnije ce ti mnooogo znaciti za fax...
ali pokushaj da malo komunicirash sa ostatkom odeljenja...pridruzhi se nekom njihovom razgovoru (o nekoj sasvim obichnoj temi) , kazhi svoje mishljenje ...tako ce skontati da ti ustvari nisi nihta puno razlichitija od njih.... u tvom odeljenju sigurno ima neko ko je bar malo slichan tebi... voli iste stvari kao ti ,itd...pokushaj da se malo zblizhish s njim....
bitno je samo da prichash! ...o bilo chemu...nije bitno... tako te nece smatrati chudakom...
oni te ustvari i ne poznaju...zbog toga se i tako ponashaju...
to je to...
 
aneleja:
Ja sam treca razred gimnazije i uprkos tome sto je ovo vec treca godina kako sam u istom odeljenju ja ne mogu nikako da uspostavim komunikaciju sa mojim odeljenjem. Jednostavno osecam da ja tu ne pripadam. Slabo komuniciram sa ljudima, sedim sama u prvoj klupi i mnogi me smatraju streberkom iako ja to nisam. Mojim skolskim"drugvima" je jako cudno sto ja u gimnaziji pored strgih profesora imam sve petice i javlja se jaka ljubomora. Verovatno me celo odeljenje smatra cudakom i osobenjakom iako ja nisam takva. Van odeljenja ima super drugarice sa kojima se poznajem 10 i vise godina i njima mogu da poverim apsolutno sve, imam totalno poverenje u njih. Zato zelim da vas pitam sta ja da radim da nastavim da se ponasam kako se vec ponasam ili da se malo promenim? Mada iskreno mislim da niko od mojih gimnazijskih drugova to nije zasluzio.

neces mi verovati ali ja sam u TOTALNO istoj situaciji,samo sto ja jos uvek idem u osnovnu(samo do maja).Znaci i moje drugarice ne idu sa mnom u odeljenje,a osobe iz mog odeljenja me ignorisu jer imaju nize komplekse sto se ocena tice,i jer su MNOGO ljubomorni na mene.Znaci to je strasno.......ali ja se nikada nisam trudila da se menjam zbog njih.Cak stavise,boli me uvo sta oni misle,jer imam drustvo koje,iako nije sa mnom u odeljenju mnogo volim i uvek bih im rekla sve i sve bih uradila za njih.Tako da moj savet je ad izdrzis jos malo,jer sigurno nisu zasluzili da se menjas zbog njih.Pozz
 
Iz mog iskustva, na fakultetu bolje prolaze oni koji nisu bili 5.0 u skoli... Najbolje prolaze oni koji su bili ok ucenici (4.50 i sl) ali nisu se previse zamarali, pa im je ostalo snage za faks.

A sto se tice problema- i meni je bilo isto tako. Ja sam zapravo (bila) veoma stidljiva i nisam uspevala da ostvarim opusten kontakt. Iz mog iskustva, ljudi bolje prihvataju one koji su opusteni i veseli (pa makar u sustini bili veoma zlobni), nego nekog ko je iskren i dobar, ali malo "ukocen" i nespretan u kontaktu sa ljudima (pogotovo vrsnjacima).
Mozda se tu krije odgovor?
 
Ijaooo... bila sam autsajder chitavu osnovnu, i u prvom... onda mi je neshto pooklo u glavici, mrzelo me da uchim u drugom, bezhala sam sa chasova, zezala se, izlazila, pila... i zdruzhila se s odeljenjem. Shta je tu uzrok, a shta posledica, ne znam. Znam samo da mi je druga godina bila najbolja u zhivotu. Onda je doshla trecja, ja sam se udaljila od njih, i sad mi nishta nije jasno :? ni ko sam, ni shta sam, ni zashto sam. Tako da, nemam zaista shta da ti savetujem. Ako uspesh da pronadjesh neki odgovor u mojoj prichici (koja je, btw, mnogo skracjena ovde), super. Ja nisam bash uspela.
A ocene nemoj da dirash ni sluchajno. Ne samo zbog faxa, nego i zbog neke opshte kulture, koja je i te kako vazhna.
 

Back
Top