Kaspersky i wireless LAN

capablanca

Primećen član
Poruka
906
Imam Kaspersky Internet Security 6. I sad. radi super ali mi se par puta dnevno pojavi kao neki napad a adresa je u stvari lokalni LAN server...

Kapser ga banuje pa ga ja rucno odbanujem...

jel zna neko sta mi to stize sa LAN servera????

Sta to on meni salje?

Hvala

A microtikov je sistem..

Poz
 
Pokušaj upada u komp ili pokušaj ubacivanja nekog trojanca u komp , on ti to pokaže i banuje tu ip adresu. Inače ja koristim Avast antivirus i na njemu ima nešto slično samo što on izbaci prozočić u ćošku i samo javi da je blokiran pokušaj upada i to je to. Što se tiče mog iskustva sa Kasperskim mogu samo da kažem da imam samo negativna iskustva sa njim.
 
ma siguran sam... izgleda da on salje info o stanju downloada.... posto sam imao limitiran... sad sam uzeoo bez limita... pa mi to ne treba...

ali recimo imam problem sa tim firewallom jer mi blokira pristup recimo lokalnom share folderu????

a i kad stavim u rules opet blokira...
 
Tesko da bi mogao trojanac da bude, uzmimo za primer i druge viruse, crve, spyware-ove, mislim diskutabilna je tema povodom toga. Mada nemora da znachi da chovek nema neki virus koji daje abnormalne pingove na mrezi ka drugim rachunarima nebili dobio od svoga upita zahtev ka njima.

Po meni, moguce, da ruter po default-u salje paket svakome rachunaru, nebili procesirao listu svih rachunaru koji su trenutno na mrezi, a posto je kaspersky sam po sebi "klikni na sigurnost i nerazmisljaj", to jest (preveliku zastitu postavlja u lokalnoj mrezi), moze biti da je problem do level-a siogurnosti koji je trenutno podesen na chovekovom rachunaru.
 
sorlaag:
Znači, ako bi ostao zabranjen, mreža ne bi radila ispravno?

Vrlo moguce, u zavisnosti od toga kako se on predstavlja u intranetu-internetu, da li je server ili obichan klijent na mrezi. Ukoliko predstavlja server, verovatno ce imati problem sa svojim pristupom mrezi i korisnici koji se kache na njegov rachunar. Ukoliko je obichan klijent na mrezi, imace problem da pristupi zeljenim resursima na mrezi bilo da je to intranet i internet.
 

Back
Top