Kolektivna amnezija

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Što god da je Marti Ahtisari stvarno rekao i kako god tumačili njegove „retoričke izlete“, jedno je sasvim izvesno: gađajući u najosetljiviju tačku ovdašnjeg nacionalnog „ponosa“ (Kosovo) zapravo je - svesno ili ne, svejedno - pripomogao da se bolje i lakše shvati količina i veličina nacionalnih frustracija (i iluzija i obmana) u kojima se Srbija našla u samom finišu bitke za Kosovo. A i da se pitanje - kuda (ponovo) ide Srbija, podigne na nivo prvorazrednog, dakle, važnijeg od (ne)izvesnog ishoda rasplitanja srpsko-albanskog čvora.

Finski diplomata, u stvari, nije rekao ništa više od onoga što smo već znali. Preciznije, od onoga što smo (i mi i naše okruženje) doživeli i preživeli u Miloševićevoj hazarderskoj igri sa fatalnom privlačnošću nacionalizma. Vratio nas je na vreme nacionalne homogenizacije i „izvoza revolucije“ s kraja osamdesetih, ratne mobilizacije iz prve polovine devedesetih, prokockanog nacionalnog dostojanstva i istorijskog kredibiliteta, na razdoblje krupnih i razarajućih političkih, vlastodržačkih i ideoloških manipulacija. Sve do konačnog vojnog i nacionalnog poraza u Kumanovu.

Ta, reklo bi se, jednodecenijska kolektivna manipulacija, danas, skoro šest godina od 5. oktobra, kada ni kreator i egzekutor nacionalnog samoubistva nije među živima, dobija sve opipljivija obeležja kolektivne amnezije. Kako kratko, selektivno ili deformisano pamćenje ima svoje posledice, ali i cenu, samo će, nema sumnje, neupućene strance iznenaditi ono što se u Srbiji dešava. Pre svega, činjenica da se u najvećem delu nacionalne i političke elite, njenim „institucijama sistema“ i najuticajnijim medijima na optužbu o kolektivnoj (političkoj a ne krivično-pravnoj) odgovornosti jedne nacije odgovara podmetanjem kukavičijeg jajeta u obliku neke nove, donekle modifikovane homogenizacije, koja treba da pokaže kako su svi drugi krivlji od Srbije, kako je Milošević proizvod samog sebe, sopstvene vlastodržačke pohlepe. Javnost, naime, valja mobilisati u suprotstavljanju „planovima za otimanje 15 procenata srpske teritorije“. Čini se to nametanjem kolektivnog modela razmišljanja, pri čemu poznata kletva sa spomenika Kosovskom boju dobija prizvuk ozbiljne i zloslutne pretnje. Što kroz SMS poruke „Idemo na Kosovo“, što „praskom petardi“ ispred zgrade B92 i medijskim poternicama za „nepoćudnim damama“ N. Kandić, B. Kovačević - Vučo i S. Biserko. Koliko tek toj psihozi doprinose zvanične poruke „da nijedan srpski političar neće potpisati gubitak Kosova“, „da se Kosova nećemo odreći ni po cenu neulaska u Evropu“ i ulaska u novu samoizolaciju, uterivanje tzv. nacionalne sabornosti kao pokušaj da se uspostavi novi, prosvećeniji oblik nacionalnog totalitarizma.

Vlast se, naravno, diči demokratskim preobražajem Srbije, njeni kritičari, pak, da je ovde na delu - još jedna (da li i poslednja?) odbrana Miloševićeve i memorandumske politike. Nekad se ona branila bacanjem cveća na tenkove za Vukovar, medijskim linčom „izdajnika“ i „stranih plaćenika“, „prkosom“ na beogradskim mostovima, ubistvima i progonom političkih neistomišljenika, prevaspitavanjem nacije po uzoru na Miloševića, Šešelja, Arkana, ružičastog turbo-folka. Danas se „evropska Srbija“ štiti veličanjem ratnih zločinaca, opstrukcijom saradnje sa Hagom, dominacijom konzervativne narodnjačke „domaćinske“ Srbije. Evropa je, zasad, samo - rezervna varijanta.

Ivan Torov

http://www.ekonomist.co.yu/magazin11/broj_329/nc/nc1.htm
 
32.gif
 
Najjace mi je kad nam Hrvati Biserko, Torov, Ivana Dulic drze pridike o "losem srpskom nacionalizmu".

Nisu Srbi proterali i pobili u drugom svetskom ratu 1.4 miliona Hrvata iz Srbije vec su Hrvati sto proterali sto pobili 1.4 miliona Srba iz Hrvatske tako da vi Hrvati nemate sta nama drzati pridike.
 
dragi prijatelju. neophodan i dovoljan razlog za bilo kakvu argumentaciju jeste - kriticka misao. sad, ona ivicina vizija valjda i jeste neka misao, ne sporim. sto se tice kritike - ispod svakog prihvatljivog nivoa... za one bez domovnice u svakom slucaju.
 
LONDON, 22. februara 2003. (Beta) Beograd ce podrzati formiranje srpske minidrzave na Kosovu, ako Zapad spreci povratak srpskih snaga u pokrajinu, koje bi obezbedjivale povratak izbeglih kosovskih Srba, izjavio je premijer Srbije Zoran Djindjic u intervjuu za londonski "Tajms" .On je jos jednom optuzio medjunarodne institucije na Kosovu da u juznoj srspkoj pokrajini stvaraju potpuno nezavisnu drzavu.
 
Eraserhead:
Zoran: ''Moja ambicija je... da podignem novu generaciju stranačkog rukovodstva, kakav je, na primer, Čeda Jovanović, a mi ostali da budemo samo politički savet''
(NIN, br. 2608, 20. decembar 2000)
Zoran je tu izjavu dao 2000.godine kada je Ceda jeste bio sledbenik Djindjicive politike.Nazalost,nakon Zoranove smrti Ceda je napravio diskonuitet sa Zoranovom politikom.
 
Ajde onda da zviznem na ovoj temi cirkularno pismo, posto je autor sprecen da ga iznese. Da se mao SUOCIMO SA PROSLOSCU :lol:

Ovo je cirkularno pismo koje pisem onima koji su imali uravnotezeni stav. Kako jesam skrivio, a ne bih da slusam pridike tipa "ti nemas prava da kazes". Ali ako me bude i dalje potezao, a da se videti da je vec rec o zloupotrebi, potegnucu ovo.
Sad sam svestan da jos dodatno okrivljujem sebe jer ne samo da sam uradio neoprostivo, nego sam i dosao u situaciju da me prepadne nesto sto verovatno ne postoji, a videcemo sta. Osim toga, on prica o nekim konstatnim pretnjama, pa da krenemo od toga.
Isprva sam hteo da ga iritiram kako bi bio banovan. Uspeo sam da ga iritiram, ali Jomini je zeznuo stvar. Secate se i da su ga pustali da se bas odmah ponovo registruje i kao da nista nije bilo. Dakle to je vise bila gruba sala ili provokacija, sto me je nepovratno odvelo u mnogo goru stvar.
Ali odakle mi ideja da zapretim "deci" (a videcete da on pominje jedno dete). Pa on tim detetom mase po internetu. Mozda je ranije pominjao i nekog sina, vec ne znam.
Evo dakle sta je pojava pre pricala:
skarfejs:
04.07.2006. Pizdo lociran si
10:10 Duh Sekire

Poruke: 1 Juče

.............ova ******china i dalje salje meni pretece poruke...

Dakle, ako vam nestane ortak koji se odaziva na "Duh Sekire,", javno preuzimam odgovornost za njegovo psihicko i fizicko maltretiranje.................

p.s.

Ne zalim ,se, vec jedva cekam da dodje, ali pitam moderatore, koji su prikani sa ovom sisom,
jel ovo moze, ili da preduzimam drasticne mere, za uznemiravanje???
Naime, ovo mi je procitala cerkica, i za to cu ovoj sisi da ***** sve sto ima zivo i mrtvo..

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2637746&postcount=1194

skarfejs:
04.07.2006. Pizdo lociran si
10:10 Duh Sekire

Poruke: 1 Juče


Ovo je tvoja jucerasnja poruka meni...u stvari samo naslov


E vidis, za razliku od tebe, jajare, koji pises tajno na PP....ja ti javno kazem da za tebe nema banovina...........samo chamovina....mozes i muriji da prijavis.

Oprostio bi ti ja, jer znam da si smesan.........ali si mi uplasio dete, koje je procitalo tvoje pretnje

E, dok sam mu objasnjavao da si ti jedan smesan , degenerik ,kome cu ja doci glave, odlucio sam da ti ne oprostim ove pretnje..

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2644212&postcount=1245

Kohen:
@ Duh


Ne, nego se ti zapitaj zasto si bas ti taj koji salje korisnicima, konstantno pretnje preko PP.........
Mislim da je to pitanje za tvog terapeuta.........pravo..........

A to sto si pretio da ces da mi pokoljes decu, i sto je to videla na PP moja cerka od 12 godina, ti sada pokusavas da prebacis meni , kao da sam ja kriv za to???????

Pa ti si stvarno slucaj , i to ozbiljan...............

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3002309&postcount=39

Lepo ga je Plava Bilja provalila kako nije zastitio dete od nezeljenih sadrzaja. A sada se vidi, posto me nije mrzelo da potrazim ono cega se secam, da je dete i ranije gledalo pretnje ili "pretnje"! Pa sta on sedi sa cerkicom dok je na forumu i pokazuje joj kako "razbija" zle radikale!?
Iskreno, sumnjam da on ima neko dete
. Mislim da je sve izmislio, sto mene ne opravdava, jer sam stvarno preterao. No kako on sad to koristi i posle mog izvinjenja i dva meseca kasnije, koristeci usluge jedne sitne duse koja je celi slucaj ponovo pokrenula. Zelim da ovo razjasnim onima koji bi mogli sagledati sve objektivnije.
A ako treba naci ce se ovo i na forumu.
 
Eraserhead:
Što god da je Marti Ahtisari stvarno rekao i kako god tumačili njegove „retoričke izlete“, jedno je sasvim izvesno: gađajući u najosetljiviju tačku ovdašnjeg nacionalnog „ponosa“ (Kosovo) zapravo je - svesno ili ne, svejedno - pripomogao da se bolje i lakše shvati količina i veličina nacionalnih frustracija (i iluzija i obmana) u kojima se Srbija našla u samom finišu bitke za Kosovo. A i da se pitanje - kuda (ponovo) ide Srbija, podigne na nivo prvorazrednog, dakle, važnijeg od (ne)izvesnog ishoda rasplitanja srpsko-albanskog čvora.

Finski diplomata, u stvari, nije rekao ništa više od onoga što smo već znali. Preciznije, od onoga što smo (i mi i naše okruženje) doživeli i preživeli u Miloševićevoj hazarderskoj igri sa fatalnom privlačnošću nacionalizma. Vratio nas je na vreme nacionalne homogenizacije i „izvoza revolucije“ s kraja osamdesetih, ratne mobilizacije iz prve polovine devedesetih, prokockanog nacionalnog dostojanstva i istorijskog kredibiliteta, na razdoblje krupnih i razarajućih političkih, vlastodržačkih i ideoloških manipulacija. Sve do konačnog vojnog i nacionalnog poraza u Kumanovu.

Ta, reklo bi se, jednodecenijska kolektivna manipulacija, danas, skoro šest godina od 5. oktobra, kada ni kreator i egzekutor nacionalnog samoubistva nije među živima, dobija sve opipljivija obeležja kolektivne amnezije. Kako kratko, selektivno ili deformisano pamćenje ima svoje posledice, ali i cenu, samo će, nema sumnje, neupućene strance iznenaditi ono što se u Srbiji dešava. Pre svega, činjenica da se u najvećem delu nacionalne i političke elite, njenim „institucijama sistema“ i najuticajnijim medijima na optužbu o kolektivnoj (političkoj a ne krivično-pravnoj) odgovornosti jedne nacije odgovara podmetanjem kukavičijeg jajeta u obliku neke nove, donekle modifikovane homogenizacije, koja treba da pokaže kako su svi drugi krivlji od Srbije, kako je Milošević proizvod samog sebe, sopstvene vlastodržačke pohlepe. Javnost, naime, valja mobilisati u suprotstavljanju „planovima za otimanje 15 procenata srpske teritorije“. Čini se to nametanjem kolektivnog modela razmišljanja, pri čemu poznata kletva sa spomenika Kosovskom boju dobija prizvuk ozbiljne i zloslutne pretnje. Što kroz SMS poruke „Idemo na Kosovo“, što „praskom petardi“ ispred zgrade B92 i medijskim poternicama za „nepoćudnim damama“ N. Kandić, B. Kovačević - Vučo i S. Biserko. Koliko tek toj psihozi doprinose zvanične poruke „da nijedan srpski političar neće potpisati gubitak Kosova“, „da se Kosova nećemo odreći ni po cenu neulaska u Evropu“ i ulaska u novu samoizolaciju, uterivanje tzv. nacionalne sabornosti kao pokušaj da se uspostavi novi, prosvećeniji oblik nacionalnog totalitarizma.

Vlast se, naravno, diči demokratskim preobražajem Srbije, njeni kritičari, pak, da je ovde na delu - još jedna (da li i poslednja?) odbrana Miloševićeve i memorandumske politike. Nekad se ona branila bacanjem cveća na tenkove za Vukovar, medijskim linčom „izdajnika“ i „stranih plaćenika“, „prkosom“ na beogradskim mostovima, ubistvima i progonom političkih neistomišljenika, prevaspitavanjem nacije po uzoru na Miloševića, Šešelja, Arkana, ružičastog turbo-folka. Danas se „evropska Srbija“ štiti veličanjem ratnih zločinaca, opstrukcijom saradnje sa Hagom, dominacijom konzervativne narodnjačke „domaćinske“ Srbije. Evropa je, zasad, samo - rezervna varijanta.

Ivan Torov

http://www.ekonomist.co.yu/magazin11/broj_329/nc/nc1.htm

Па како то да тај пише за новине, а не зна ни најпростије ствари, прије свега да је противуставно да се потписује независност КиМ од стране било ког политичара.

Каква фатална привлачност национализма? Па још један од доказа који потврђују моју тезу да се ради о особи која не зна ни основне појмове, па национализам није ништа лоше и то се може наћи у готово сваком озбиљнијем тексту везаном за ту тематику.

А што се тиче историјског слиједа догађаја мора свима бити јасно да Милошевић није ништа од овога изазвао него се само нашао у катастрофалној ситуацији, баш као и сам српски народ. Подјсетићу на амандмане на Устав 1967, 1968, 1971, па нови Устав СФРЈ 1974. и стаус покрајина и република, концепцију саме државе, плебисцит у Словенији, нови Устав Словеније, Хрватске, одлуке хрватског Сабора, па у БиХ Меморандум и Платформу, па изјаве Туђмана, Алије, дешавања око ЈНА, Тузланску колону, наоружавање албанских, хрватских, муслиманских сепаратиста потпомугнутих САД-ом и Њемачком, агресију 1995. и 1999., Бљесак и Олују, па КиМ од 1999 до данас....

Каква је то политичка одговорност једног народа?! Такво нешто не постоји и то је само покушај да се једним празним термином објасни могућа одлука која би била против права и правде, а која би подразумијевала одузимање КиМ.

Што се тиче Кандићке, Вучо и сличних, њима желим све најгоре уз наду да ће за све изречене лажи и злочине против разума одговарати бар пред својом свијешћу, ако ју уоште имају.

А што се тиче величања ратних злочинаца, ја нисам примјетио да се то догађа у Србији и РС јер колико ја знам свако је невин док се не докаже супротно, а не постоји довољна историјска дистанца да би се дао суд историје за који није неопходна правоснажна судска пресуда.

Хашки трибунал је својом срамотном пресудом Орићу, односом према српским жртвама, убиствима затвореника показао да није суд него институција модерне инквизиције. Па који то суд даје унапријед пресуду, а касније суди?!
 
Nexus 6:
ko je vise upoznat sa njegovim radom i razmisljanjima?
ko ga je bolje poznavao?
daj, keve ti... :roll:

Ne znam?
Ti znaš.

Ružica je možda znala kakav omlet voli, ali za politiku teško da je bila ekspert baš kao i Mila. E sada ovde se sve svodi na lični osećaj. Ako je majka uz Čedomira nema razloga da sumnjam u njenuto govori mnogo.

Ipak ja ovakve glupe rasprave ne volim da potežem jer ralno to koja od njih dve je sa kim ništa ne znači. Ali znači to da Tadićevci nemaju pametniji argument od ovoga. Što i ne čudi mnogo s obzirom da je DS postao DSSova zamena.

Zoran je tu izjavu dao 2000.godine kada je Ceda jeste bio sledbenik Djindjicive politike.Nazalost,nakon Zoranove smrti Ceda je napravio diskonuitet sa Zoranovom politikom

Jedino Čedomir pravi kontinuitet sa Zoranom. On se ne ogleda u identičnosti svih stzavova jer bi to bilo besmisleno već u doslednom zalaganju za reforme.

sa druge sdtrane tadić šuruje sa ratnim zločincima, planduje sa Koštunicom, u stranku je uvukao razne DBovce poput Đilasa kojima je Đinđić zabranio ulazak jer su 2000. odbili da pomognu DOS pa je Beba Popović morao da radi i njihov posao. Da isti onaj Berba koji je bio Zoranov najbolji prijatelj i koji je sada u LDPu. :wink:
 
Па још један од доказа који потврђују моју тезу да се ради о особи која не зна ни основне појмове, па национализам није ништа лоше и то се може наћи у готово сваком озбиљнијем тексту везаном за ту тематику.

Naravno, i Djindjic je rekao za sebe da je nacionalista.
Sad sto po Eraserheadu nacionalisti (znaci i Djindjic) nisu normalni, a ****** jesu normalni :roll: :lol: :lol:
 
Eraserhead:
Jedino Čedomir pravi kontinuitet sa Zoranom. On se ne ogleda u identičnosti svih stzavova jer bi to bilo besmisleno već u doslednom zalaganju za reforme.

sa druge sdtrane tadić šuruje sa ratnim zločincima, planduje sa Koštunicom, u stranku je uvukao razne DBovce poput Đilasa kojima je Đinđić zabranio ulazak jer su 2000. odbili da pomognu DOS pa je Beba Popović morao da radi i njihov posao. Da isti onaj Berba koji je bio Zoranov najbolji prijatelj i koji je sada u LDPu. :wink:

Zoran Djindjic:
Ja nisam političar sa principima. Pokušavam da stvorim realistične polise, i svestan sam cene koju za to trebam platiti.Znam da se ne može napraviti polisa koja će pridobiti većinu u Srbiji ako se ne uzmu u obzir nacionalistički strahovi kod ovih ljudi.

Jasno je da Ceda od 2003. nije sledbenik Zoranove politike
 
dr hirurg:
Naravno, i Djindjic je rekao za sebe da je nacionalista.
Sad sto po Eraserheadu nacionalisti (znaci i Djindjic) nisu normalni, a ****** jesu normalni :roll: :lol: :lol:

Ђинђић нема никакве додирне тачке са данашњом политиком Чеде и компаније, јер је покојни премијер био националиста, разуман и способан човјек за разлику од лажног сљедбеника. Па сјетите се само Ђинђићеве тезе да се КиМ мора сачувати, или да ако Хрватска затражи ратну отштету од 20 милијарди, Србија ће тражити 200!
 
НиколаТ:
Па како то да тај пише за новине, а не зна ни најпростије ствари, прије свега да је противуставно да се потписује независност КиМ од стране било ког политичара.


Uh to pozivanje na ustav mi je omiljeno.
Skrivanje odgovornosti od strane nacionalističkih političara iza naroda je bilo do sada poznato, ali od sada imamo i skrivanje iza ustava. Po ustavu ni privatizacija nije dozvoljena pa ipak ide.
Ustav su onda prekršili i SPS i SRS kada su potpisali Kumanovo.
Mani me miloševićevog ustava.

Каква фатална привлачност национализма? Па још један од доказа који потврђују моју тезу да се ради о особи која не зна ни основне појмове, па национализам није ништа лоше и то се може наћи у готово сваком озбиљнијем тексту везаном за ту тематику.

Nacionalizam je zlo. U celom svetu odbačena ideologija koju potežu još samo diktatori koji žele da zaglupe i manipulišunarodom kao što je to bio slučaj u bivštoj SFRJ.
U civilizovanmom svetu nacionalizam služi za etiketiranje otpadnika poput Miloševića.
А што се тиче историјског слиједа догађаја мора свима бити јасно да Милошевић није ништа од овога изазвао него се само нашао у катастрофалној ситуацији, баш као и сам српски народ. Подјсетићу на амандмане на Устав 1967, 1968, 1971, па нови Устав СФРЈ 1974. и стаус покрајина и република, концепцију саме државе, плебисцит у Словенији, нови Устав Словеније, Хрватске, одлуке хрватског Сабора, па у БиХ Меморандум и Платформу, па изјаве Туђмана, Алије, дешавања око ЈНА, Тузланску колону, наоружавање албанских, хрватских, муслиманских сепаратиста потпомугнутих САД-ом и Њемачком, агресију 1995. и 1999., Бљесак и Олују, па КиМ од 1999 до данас....


Prva odluka Miloševića po dolasku na vlst je bila ukidanje autonomije, nakon čega su izbili neredi. Ono što sada nudimo Albancima oni su tražili tada. Ali nacionalistička politika im tada nije davala ništa i dovela do toga da oni dobiju nezavisnost. I treba da ga dobiju, zaslužili su. Voleli su to Koisovo više od nas. Mi volimo samo svoje u suštini fašisoidne ideje o ujedinjenju Srba i ostalim glupostima.

To o svetskoj zaveri neću ni da komentarišem samo ću da se nasmejem... :lol:

Каква је то политичка одговорност једног народа?! Такво нешто не постоји и то је само покушај да се једним празним термином објасни могућа одлука која би била против права и правде, а која би подразумијевала одузимање КиМ.

Politička odgovornost NACIJA (ne naroda) postoji.
U suprotnom bi ja mogao da glasam za ubice i da kažem da nemam nikakvu odgovornost.

Што се тиче Кандићке, Вучо и сличних, њима желим све најгоре уз наду да ће за све изречене лажи и злочине против разума одговарати бар пред својом свијешћу, ако ју уоште имају.

To su ljudi koji za razliku od nacionalista, radikala i ostalog šljama vole Srbiju i čine sve da Srbiji bude što bolje. Da se poštuju ljudska parav i da se rasvetli istorija zbog koje ej Srbija dospela na stub srama.

А што се тиче величања ратних злочинаца, ја нисам примјетио да се то догађа у Србији и РС јер колико ја знам свако је невин док се не докаже супротно, а не постоји довољна историјска дистанца да би се дао суд историје за који није неопходна правоснажна судска пресуда.

Gluposti.
Onda je i Hitler nevin jer mu nije suđeno.
Zna se tačno ko su zločinci i kome nedostaju deca. Mladić Karadžić, Šešelj i ostali šljam je kriv što je Srbija postala osramoćena. Njihova je krivica za zločine i treba da budu obešeni za muda!

Хашки трибунал је својом срамотном пресудом Орићу, односом према српским жртвама, убиствима затвореника показао да није суд него институција модерне инквизиције. Па који то суд даје унапријед пресуду, а касније суди?!

Te pšriče o zaveri su proizvod neznanja.
Ukoliko nam se ne sviđa presuda Oriću treba da se žalimo na tužilaštvo koje nije dobro pripremilo slučaj baš kao što nije obro pripremilo Miloševićev slučaj.
 
Људи узимте књигу у шаке и проучите шта је национализам и схватићете да он није и не може бити ништа лоше, а то је знао и Ђинђић.
 
BG5:
Zoran Djindjic:
Ja nisam političar sa principima. Pokušavam da stvorim realistične polise, i svestan sam cene koju za to trebam platiti.Znam da se ne može napraviti polisa koja će pridobiti većinu u Srbiji ako se ne uzmu u obzir nacionalistički strahovi kod ovih ljudi.

Jasno je da Ceda od 2003. nije sledbenik Zoranove politike

Naravno da je naslednik njegove politike.Njega je Đinđić i obučavao za svog naslednika. Đinđiću je glave došlo to što se nije radikalnije obračunao sa nacionalističkim elementima i Čeda to zna zato i udara oštro po svima njima. Đinđić je pokušavao da vremenom ih pobedi.
Jedino Čeda nosi tu energiju, entuzijazam i reformsku poruku koju je nosiop Đinđić. Sve to dok se Tadić izvinjava Šljivančaninu zbog hapšenja.

Tvrditi da je Đinđićč bio nacionalista je isto što i tvrditi da je Mladić dobar čovek. :lol:

LJudi iz DSa znaju da je Đinđić znao da kaže da jedino Čedomirove stavove sme blanko da potpiše.
 

Back
Top