Kostunica i Tadic zveckaju oruzjem

Микула:
Мислим да је ово све испланирано у циљу преговора о Косову. Пре свега државни врх је показао јединство - Тадић и Коштуница се трећи пут у последњих десет дана појављују заједно, одлучност да преговарају (ма колико парадоксално звучало). Све у свему одличан потез у преговорима мада чисто сумњам да се независност Косова може спречити. Барем колко толко да се побољша спрска ствар на КиМ.
Ма нека изнајме собу... ;)
 
Jerry Ropero:
Kad sam ja pricao jos pre par nedelja da treba nam jaka vojska i da treba STALNO zveckati oruzjem, vi ste pricali da ja lupam.

Kad ono ne prodje 10-tak dana Tadic i Kostunica pocese da primenjuju moje predloge u praksi :D

Dinkic od osiromasivanja vojske poce da posecuje istu, da obecava pare opremu i sta sve ne.

Sta li je sledeci potez? Kupovina S-400? :D

Ne nego let na Mesec, da prosirimo Veliku Srbiju i zacrtamo nase nove granice kojima cemo vekovima teziti, Karlobag - Ogulin - Mare Trankvilitatis!
 
НиколаТ:
Теби смета што Коштуница иде да посјети и помогне једну од значајнијих историјских наслијеђа не само Србије него и шире?!

Ma neka ide on i u tri lepe ako želi, ali neka ne ostavlja tamo naše pare.
ja sam mislio da je odlazak u manastir duhovna stvar koja se tičće svakog čoveka lično, kad ono manastir ispade mesto za početak predizborne kampanje.

А што се тиче војске, па нисмо ми ни прва ни последња земља која има такве параде, а способност војске јесте руинирана али није уништена нити ће бити ма колико то ти желио.

Ko ima takve parade?
Komunističke zemlje i USA koja ima vojni budžet od 300 milijardi dolara.
I sad mi ako paradiramo neke nesrećnike koji nemaju šta da jednu i pričamo patriotske priče o Kosovu. Bilo bi mnogo bolje da su građanima Srbije rekli istinu o kosovu i da su se posvetzili reformi vojske. I ovako čuvari ratnih zločiinacxa svakih par meseci ubiju par mladić.

Ја заиста не могу да схватим такве као ти, и надам се да ће тако и остати јер не желим да "обрнуто свирам клавир".

Čuo si za klavir.
 
Jerry Ropero:
Eto ako budemo isli na mesec predlazem da tebe uputimo tamo u prvoj srpskoj raketi , cisto da i ti budes od neke koristi svom narodu i drzavi.

Mislim da bi prvi trebao da bude neki radikal cisto da lokalnim ET-ima objasni kako su i oni Srbi, samo mesecarske veroispovesti i kako je Mesec samim tim Srpska teritorija koju treba ujediniti sa maticom milom ili silom!

P.S: Bolje silom jer milu ne poznajemo!
 
Koštunica nije praznih ruku otišao na Hilandar. Koliko sam ja čuo, spominje se neki milion EUR. Bolje da su te pare dali za razvoj malih i srednjih preduzeća, a finansiranje crkve ostavio kao i do sada pokvarenim bogatašima kojima je ili proradila savest, ili traže poreske olakšice. Mada, kad ovo rekoh...
 
Jerry Ropero:
Kad sam ja pricao jos pre par nedelja da treba nam jaka vojska i da treba STALNO zveckati oruzjem, vi ste pricali da ja lupam.

Kad ono ne prodje 10-tak dana Tadic i Kostunica pocese da primenjuju moje predloge u praksi :D

Dinkic od osiromasivanja vojske poce da posecuje istu, da obecava pare opremu i sta sve ne.

Sta li je sledeci potez? Kupovina S-400? :D
Nje to nikakvo zvecakanje oruzijem vec svecana promocija novih Oficira, tek izaslih sa vojne Akademije. To ce se odrzavati svake godine... Moj drug je bio medju njima...
 
Srbija do Kabula

Naša vojska i mirovne misije
POLITIKA
09. septembar 2006

Pre nekoliko dana jedan oficir i nekoliko civila nešto su premeravali na platou ispred bivše Savezne skupštine. Ljudi koji su okolo prolazili bili su skoro ravnodušni ne pokazujući interesovanje zašto vojska meri teren ispred nekadašnjeg zdanja SFRJ. Da nije reč o mogućoj vojnoj paradi? Taman posla, to bi nam ozbiljno zamerili u inostranstvu i rekli: „Eto vidite, Srbi zaista zveckaju oružjem”.

Hoće li tako biti okarakterisana i promocija pitomaca Vojne akademije Vojske Srbije koji će kroz nekoliko dana biti proizvedeni u prvi oficirski čin upravo tu, na platou ispred Skupštine bivše zajedničke države? Na mestu odakle je vrhovni komandant, maršal Tito, pratio sve naše vojne parade, osim one poslednje 1985. godine. Hoće li i sadašnji vrhovni komandant predsednik Srbije Boris Tadić izreći ono čuveno: „Možete započeti”?

Videćemo, tek šefovi protokola verovatno su ovih dana najzaposleniji ljudi u državi. Kako obesiti pirotski ćilim koji treba da stoji pored predsednika Tadića prilikom promocije novih oficira vojske Srbije? Jer pirotski ćilim deo je tradicije vojske na ovim prostorima. Na kakav ga stalak staviti i na kojoj visini, gde da bude okrenut ćilim, a da to ne bude suviše militantno? Kako će ćilim da rastumače zapadni ambasadori? Kao novo imperijalno buđenje duha Srpske vojske koja se možda i nije odrekla neke nove Kumanovske bitke, ko zna kada u budućnosti? Videćemo, ako nam dozvole da obesimo pirotski ćilim na promociji oficira onda znači da više vojno i nismo „opasni”. Ako ne dozvole, tim gore po ćilim...

Kako smo sporazum SOFA upravo svečano potpisali u Vašingtonu trebalo bi da nam to dozvole, jer kao što reče pomoćnik ministra odbrane Srbije, gospođa Snežana Samardžić-Marković u intervjuu listu „Odbrana”, vojska je nosilac tradicionalnih vrednosti u pozitivnom smislu te reči, ona je „proizvođač” bezbednosti, a namera joj je i da bude izvoznik bezbednosti. Ili, kako je to nešto ranije rečeno u najvišim vojnim krugovima, naša vojska trebalo bi da bude „provajder” bezbednosti.

Ali dokle će nas iz vojnih krugova zasipati zvučnim terminima, od kriznog menadžmenta, bezbednosti kao javnog dobra, do izvoznika i provajdera, a svi beže da u tom kontekstu uopšte i spomenu pitanje Kosmeta? Nema većeg bezbednosnog problema ove zemlje od Kosmeta. Potencijalnih 70.000 ili 100.000 novih izbeglica sa prostora južne srpske pokrajine možda i nisu taj krizni menadžment, javno dobro? Ili bi i oni eventualno mogli da budu provajderi? Čega?

U već spomenutom intervjuu listu „Odbrana” gospođa Samardžić-Marković kao pomoćnik ministra odbrane Srbije za politiku odbrane kaže da ne prihvatamo sve što nam se u vezi s reformom vojske kaže iz krugova NATO-a.

„Postoji savetodavni element koji diskretno preporučuje u smislu: možda bi vam bilo bolje da učinite ovo ili ono, ovako ili onako, i to je sve. Mi to prihvatamo ili odbijemo, u zavisnosti od konkretnog slučaja”, rekla je gospođa Samardžić-Marković.

Razgovor sa pomoćnicom našeg ministra odbrane redakcija lista „Odbrana” plasirala je na 32. stranicu, a intervju sa američkim ambasadorom u Beogradu, Majklom Poltom, u istom broju je na osmoj stranici. Da li je to ta diskretna gradacija „savetodavnog elementa” važnosti, ili slučajnost, tek američki ambasador ulogu vojske Srbije vidi u borbi protiv terorizma, a „da bi se brzo reagovalo na terorističku pretnju nisu potrebni tenkovi i avioni”. Kao drugu ulogu vojske ambasador vidi u suočavanju sa prirodnim katastrofama.

Istina, priznato nam je da imamo dobre lekare, pa će naš sanitet uskoro u Avganistan, u misiju podrške miru u toj zemlji. Naši lekari i medicinsko osoblje, naravno ako to odobri i Narodna skupština, biće u sastavu norveškog kontingenta, u norveškim uniformama sa srpskim obeležjima i činovima.

Nema velikih razlika u maskirnoj šemi borbenih uniformi raznih armija, pa će se i srpska vojna obeležja verovatno videti i na norveškoj uniformi. Dakle, naši izvoznici bezbednosti treba da idu u zemlju koja je pravi lavirint plemenskih zavera, gerile, bandi, ubistava, sabotaža, pravih i lažnih pobunjenika, u zemlju rastrgnutu večnim etničkim i plemenskim nepoverenjem, čiji prostor naprosto „guta” strane vojske i upravljače. I gde predsednik tradicionalno polaže zakletvu pored avganistanskog ćilima. Kao naši oficiri. I ko je onda rekao: Srbija do Kabula?

Mnogo sreće momci, trebaće vam!

Miroslav Lazanski
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=6148
 
Једно питање! Како бре Тадић и Коштуница могу да твецкају оружјем? Мислим уништиће своју лепоту која не пролази.
Сад озбиљно! Нема звецкања оружјем. Не може нико Србију да отера у рат ако то Србија не жели. А не могу да сигурам да неће бити прангијања ако нам отму Косово и Метохију.
 

Back
Top