Shop assistant na brodu

Nemam pojma, ali sam letos upoznao devojku koja je fotograf na nekom cruisseru.
Posao je našla u Bgd-u, preko takve jedne agencije za koju si ti zainteresovan. Ugovor je super, cifra genijalna,..imala je neko malo iskustvo, korektno je pre toga vladala jezikom, ali ništa spec, pre toga je honorarno radila kao fotograf kod nas, ali to sada tebi ne znači baš mnogo..Uglavnom, intervju je bio jednostavan.
Jedino što mi je rekla da je užaš je - nesnosna monotonija, ali pare su sjajne za posao koji je smešan,( fotografiše strane turiste na brodu) i obnoviće ugovor krajem godine.
 
mislim da se radi o pomoćnom radniku u prodavnici.
ne verujem da treba da nosiš kese bogatim babama:lol:
mada...znaju one da bakšiš ostave...lep:mrgreen:
moj jedan drugar radi za cristal cruises, već godinama...
on je konobar, i obišao je svet:p
inače je po profesiji konobar.
za informacije...možda da probaš na netu da nađeš "cristal cruises", ili da pogledaš u
oglasima, ima toga...
zavisno od agencije, zavisi i znanje jezika, npr, italijani i grci ne traže savršeno znanje...
ameri, englezi....zna se...francuzi su dosledni...
 
pajamaca:
mislim da se radi o pomoćnom radniku u prodavnici.
ne verujem da treba da nosiš kese bogatim babama:lol:
mada...znaju one da bakšiš ostave...lep:mrgreen:
moj jedan drugar radi za cristal cruises, već godinama...
on je konobar, i obišao je svet:p
inače je po profesiji konobar.
za informacije...možda da probaš na netu da nađeš "cristal cruises", ili da pogledaš u
oglasima, ima toga...
zavisno od agencije, zavisi i znanje jezika, npr, italijani i grci ne traže savršeno znanje...
ameri, englezi....zna se...francuzi su dosledni...

U principu sve znam o odlasku na brod, uvjetima, troskovima..... vec sam predala papire u agenciju.
Samo me zanima ako netko bas ima nekih iskustava konkretno s tim poslom i opcenito o zivotnim uvjetima na brodu
 
Moj drugar je radio kao frizer na nekom brodu.
U glavnom, niko ga nije maltretirao, mnogo je blejao, jedino je delio kabinu sa nekim Rumunom i to je bila jedina neprijatnost. On je potpisivao ugovore na pola godine i obnavljao ih do skora, dok se nije ozenio.
Pozz
 
Ja nemam iskustva sa takvim agencijama i poslovima, ali me jako zanima posao na brodu.
Moja profesorka engleskog je nasla takav posao i otisla na 6 meseci, sa uslovima produzetka ugovora. Ne znam koja agencija je bila u pitanju, ali znam da je posao bio siguran i da je zarada bila super. Ona se prijavila za decijeg animatora na brodu.
Da li neko zna telefon ili neke informacije o takvim agencijama?
 
Evo mene sa novim info. Raspitala sam se malo za tu zagrebacku agenciju i ispostavilo se da oni bas i ne daju tako dobre uslove rada. Najvaznije je da se raspitas kojim morima plove. Onaj moj frizer je isao preko neke britanske agencije i super je prosao. U pitanju su bila krstarenja po Pacifiku i Atlantiku. Ta zagrebacka agencija uglavnom saradjuje sa kritskim i grckim brodovima i plove po Mediteranu. Prijateljica mog brata se grozno "provela" i htela je da prekine ugovor pre vremena i nista nije zaradila jer joj je firma isplatila novac u visini jedne avionske karte od Nikozoje do Beograda + neku sitnu lovu.
Ako si se vec odlucila/o pazljivo citaj ugovor koji potpisujes.
 
Ne znam gdje si se ti raspitala ali dobila si krive informacije.
Employment power je jedina agencija u Zagrebu a preko nje ide i puno ljudi iz Srbije koja nudi mogucnost odlaska na brod i stvarno su dobri.
Najvise rade sa carnivalom - to ti je najveca brodska kompanija na svijetu.
Plovi se po cijelom svijetu a to ne ovisi o agenciji nego o brodu na koji dodjes. Prije nego sto ides dobijes sve podatke o brodu na koji odlazis i sve podatke o poslu pa se uvijek mozes predomisliti ako ti ne odgovara.
U slucaju da to se ne svidja ako i odes, imas mogucnost promijenit ili brod ili posao ali samo ako ti oni to odobre ali nije istina da si potpuno bespomocan.
Zagrebacka agencija suradjuje sa skoro svim vecim kompanijama tako da je to sve u biti slicno.
U svakom slucaju ako ti ne odgovara ti imas pravo u svakom trenu prekinut ugovor i vratit se doma....
Bilo je svakakvih slucajeva jer naravno ne moze svatko dobiti idealno mjesto ili idealan brod no zato treba imati malo strpljenja jer svi kazu nakon sto odradis 1. ugovor puno vise znas o svemu i puno vece su ti sanse da sam mijenjas posao i kompaniju...


Kedi:
Evo mene sa novim info. Raspitala sam se malo za tu zagrebacku agenciju i ispostavilo se da oni bas i ne daju tako dobre uslove rada. Najvaznije je da se raspitas kojim morima plove. Onaj moj frizer je isao preko neke britanske agencije i super je prosao. U pitanju su bila krstarenja po Pacifiku i Atlantiku. Ta zagrebacka agencija uglavnom saradjuje sa kritskim i grckim brodovima i plove po Mediteranu. Prijateljica mog brata se grozno "provela" i htela je da prekine ugovor pre vremena i nista nije zaradila jer joj je firma isplatila novac u visini jedne avionske karte od Nikozoje do Beograda + neku sitnu lovu.
Ako si se vec odlucila/o pazljivo citaj ugovor koji potpisujes.
 
Vec sam napisala: www.employment-power.com
To je agencija iz Zagreba koja suradjuje s jenom iz Srbije na nacin da je ova zagrebačka u principu centrala i da sve ide preko Sinise iz Zagreba.
Agencija je 100% pouzdana i provjerena.
Ja idem sad na razgovor za shop pa sam se puno raspitivala dal je to sve sigurno (jer ima svega) a i frendica mi vec 4. godinu radi na brodu i isto je otisla preko employment power.
Malo proguglaj pa ces naci dosta informacija
 
Ja sam gore navela i dobra iskustva ljudi koji su radili na brodu. Ali sam zato cula i losa iskustva. Pa, reko` da podelim. Ne vodim ja kampanju za i protiv. Da sam mladja, i da nemam nikakvih obaveza, mozda bih i ja otisla...:lol:
 
eferenci:
Vec sam napisala: www.employment-power.com
To je agencija iz Zagreba koja suradjuje s jenom iz Srbije na nacin da je ova zagrebačka u principu centrala i da sve ide preko Sinise iz Zagreba.
Agencija je 100% pouzdana i provjerena.
Ja idem sad na razgovor za shop pa sam se puno raspitivala dal je to sve sigurno (jer ima svega) a i frendica mi vec 4. godinu radi na brodu i isto je otisla preko employment power.
Malo proguglaj pa ces naci dosta informacija

Da li se svi ugovori sklapaju na 6 meseci , sa mogucnoscu produzetka ugovora? Na koliko se moze sklopiti najkraci ugovor?
 
Moja sestra radi na brodu, kao shop assistant. Mislim da je u pitanju bas ta agencija, ali nisam sigurna. Potpisala je vec treci ugovor, znaci zadovoljna je. Radi se puno, ali dosta se i provode... Ako si avanturista, samo napred!!!
 
***B***:
Postojale su neke mogucnosti za napredovanje...asistent menadzera, valjda tog sektora prodaje, ali je bilo nekih koji su duze od nje na brodu (tad joj je bio drugi ugovor), pa nije uspela. Valjda ce sada uspeti...


I kak joj je na brodu??? Kaj ona zapravi radi, kakvu robu prodaje, jel to isto ko i kod nas ili neki drugaciji princip?
Mozda znas kolko zaradjuje?
 
Njoj je super, kao na ekskurziji. Ona je prodavacica u parfimeriji (trenutno, jer je radila i u drugim prodavnicama na brodu, suveniri, sportska oprema). Ja mislim da joj je plata oko 1200$ ali varira, zavisi od prodaje, imaju fix + procenat, ali da ja ne bih nagadjala, evo ti njen mail, pa ako bude imala vremena, sigurno ce ti odgovoriti - marijastankovic@hotmail.com
Radi sve vreme dok brod plovi, cim uplove u luku oni su slobodni dok ne zaplove ponovo... sto nije slucaj sa drugim "strukama" na poslu!
 

Back
Top