Shop assistant na brodu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Shop assistant na brodu

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Question Shop assistant na brodu

jel mi moze netko reci ponesto o tom poslu i kako proci interviju??
    Zna se dosta o poslovima konobarenja ali o ovome nitko ne prica....
    Inace idem na brod preko employment power agencije....

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: Shop assistant na brodu

Nemam pojma, ali sam letos upoznao devojku koja je fotograf na nekom cruisseru.
    Posao je našla u Bgd-u, preko takve jedne agencije za koju si ti zainteresovan. Ugovor je super, cifra genijalna,..imala je neko malo iskustvo, korektno je pre toga vladala jezikom, ali ništa spec, pre toga je honorarno radila kao fotograf kod nas, ali to sada tebi ne znači baš mnogo..Uglavnom, intervju je bio jednostavan.
    Jedino što mi je rekla da je užaš je - nesnosna monotonija, ali pare su sjajne za posao koji je smešan,( fotografiše strane turiste na brodu) i obnoviće ugovor krajem godine.
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Aktivan član islandjanin (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Thumbs up Re: Shop assistant na brodu

ja se izvinjavam, a kako se dolazi do tih agencija! Ako je moguce dajte neku informaciju!
    hvala

pajamaca
    Guest

mislim da se radi o pomoćnom radniku u prodavnici.
    ne verujem da treba da nosiš kese bogatim babama
    mada...znaju one da bakšiš ostave...lep
    moj jedan drugar radi za cristal cruises, već godinama...
    on je konobar, i obišao je svet
    inače je po profesiji konobar.
    za informacije...možda da probaš na netu da nađeš "cristal cruises", ili da pogledaš u
    oglasima, ima toga...
    zavisno od agencije, zavisi i znanje jezika, npr, italijani i grci ne traže savršeno znanje...
    ameri, englezi....zna se...francuzi su dosledni...

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio islandjanin
    ja se izvinjavam, a kako se dolazi do tih agencija! Ako je moguce dajte neku informaciju!
    hvala
    Pa imas agenciju employment power u Zagrebu koja zapravo suradjuje s nekom agencijom u Beogradu ali ova u Zg je zapravo glavna za ovo podrucje.
    www.employment-power.com

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pajamaca
    mislim da se radi o pomoćnom radniku u prodavnici.
    ne verujem da treba da nosiš kese bogatim babama
    mada...znaju one da bakšiš ostave...lep
    moj jedan drugar radi za cristal cruises, već godinama...
    on je konobar, i obišao je svet
    inače je po profesiji konobar.
    za informacije...možda da probaš na netu da nađeš "cristal cruises", ili da pogledaš u
    oglasima, ima toga...
    zavisno od agencije, zavisi i znanje jezika, npr, italijani i grci ne traže savršeno znanje...
    ameri, englezi....zna se...francuzi su dosledni...
    U principu sve znam o odlasku na brod, uvjetima, troskovima..... vec sam predala papire u agenciju.
    Samo me zanima ako netko bas ima nekih iskustava konkretno s tim poslom i opcenito o zivotnim uvjetima na brodu

xpajamacax
    Guest

ok, ono za info je pitao islanđanin...
    daj čoveku neki link, ako imaš

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio xpajamacax
    ok, ono za info je pitao islanđanin...
    daj čoveku neki link, ako imaš
    pa stavila sam internet adresu agencije preko koje svi idu na brod....
    Jedina i pouzdana

pajamaca
    Guest

izvini, nisam videla!!!!

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

I ovi zapošljavaju fotografe. Ništa ne radiš, samo brooooodiš, opališ poneku babu iz Švedeske foto-aparatom, i bole te paja..
    Da imam 18 godina, odmah bih se prijavio...
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Zainteresovan član Kedi (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Moj drugar je radio kao frizer na nekom brodu.
    U glavnom, niko ga nije maltretirao, mnogo je blejao, jedino je delio kabinu sa nekim Rumunom i to je bila jedina neprijatnost. On je potpisivao ugovore na pola godine i obnavljao ih do skora, dok se nije ozenio.
    Pozz

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Navodno je razgovor ovih dana u Pragu za shop pa ako nekog zanima nek brzo zove zagrebacku agenciju

Obećava Porta Pia (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ja nemam iskustva sa takvim agencijama i poslovima, ali me jako zanima posao na brodu.
    Moja profesorka engleskog je nasla takav posao i otisla na 6 meseci, sa uslovima produzetka ugovora. Ne znam koja agencija je bila u pitanju, ali znam da je posao bio siguran i da je zarada bila super. Ona se prijavila za decijeg animatora na brodu.
    Da li neko zna telefon ili neke informacije o takvim agencijama?

Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Evo mene sa novim info. Raspitala sam se malo za tu zagrebacku agenciju i ispostavilo se da oni bas i ne daju tako dobre uslove rada. Najvaznije je da se raspitas kojim morima plove. Onaj moj frizer je isao preko neke britanske agencije i super je prosao. U pitanju su bila krstarenja po Pacifiku i Atlantiku. Ta zagrebacka agencija uglavnom saradjuje sa kritskim i grckim brodovima i plove po Mediteranu. Prijateljica mog brata se grozno "provela" i htela je da prekine ugovor pre vremena i nista nije zaradila jer joj je firma isplatila novac u visini jedne avionske karte od Nikozoje do Beograda + neku sitnu lovu.
    Ako si se vec odlucila/o pazljivo citaj ugovor koji potpisujes.

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ne znam gdje si se ti raspitala ali dobila si krive informacije.
    Employment power je jedina agencija u Zagrebu a preko nje ide i puno ljudi iz Srbije koja nudi mogucnost odlaska na brod i stvarno su dobri.
    Najvise rade sa carnivalom - to ti je najveca brodska kompanija na svijetu.
    Plovi se po cijelom svijetu a to ne ovisi o agenciji nego o brodu na koji dodjes. Prije nego sto ides dobijes sve podatke o brodu na koji odlazis i sve podatke o poslu pa se uvijek mozes predomisliti ako ti ne odgovara.
    U slucaju da to se ne svidja ako i odes, imas mogucnost promijenit ili brod ili posao ali samo ako ti oni to odobre ali nije istina da si potpuno bespomocan.
    Zagrebacka agencija suradjuje sa skoro svim vecim kompanijama tako da je to sve u biti slicno.
    U svakom slucaju ako ti ne odgovara ti imas pravo u svakom trenu prekinut ugovor i vratit se doma....
    Bilo je svakakvih slucajeva jer naravno ne moze svatko dobiti idealno mjesto ili idealan brod no zato treba imati malo strpljenja jer svi kazu nakon sto odradis 1. ugovor puno vise znas o svemu i puno vece su ti sanse da sam mijenjas posao i kompaniju...

Citat Original postavio Kedi
    Evo mene sa novim info. Raspitala sam se malo za tu zagrebacku agenciju i ispostavilo se da oni bas i ne daju tako dobre uslove rada. Najvaznije je da se raspitas kojim morima plove. Onaj moj frizer je isao preko neke britanske agencije i super je prosao. U pitanju su bila krstarenja po Pacifiku i Atlantiku. Ta zagrebacka agencija uglavnom saradjuje sa kritskim i grckim brodovima i plove po Mediteranu. Prijateljica mog brata se grozno "provela" i htela je da prekine ugovor pre vremena i nista nije zaradila jer joj je firma isplatila novac u visini jedne avionske karte od Nikozoje do Beograda + neku sitnu lovu.
    Ako si se vec odlucila/o pazljivo citaj ugovor koji potpisujes.

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Vec sam napisala: www.employment-power.com
    To je agencija iz Zagreba koja suradjuje s jenom iz Srbije na nacin da je ova zagrebačka u principu centrala i da sve ide preko Sinise iz Zagreba.
    Agencija je 100% pouzdana i provjerena.
    Ja idem sad na razgovor za shop pa sam se puno raspitivala dal je to sve sigurno (jer ima svega) a i frendica mi vec 4. godinu radi na brodu i isto je otisla preko employment power.
    Malo proguglaj pa ces naci dosta informacija

Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Ja sam gore navela i dobra iskustva ljudi koji su radili na brodu. Ali sam zato cula i losa iskustva. Pa, reko` da podelim. Ne vodim ja kampanju za i protiv. Da sam mladja, i da nemam nikakvih obaveza, mozda bih i ja otisla...

Obećava Porta Pia (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2006.
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio eferenci
    Vec sam napisala: www.employment-power.com
    To je agencija iz Zagreba koja suradjuje s jenom iz Srbije na nacin da je ova zagrebačka u principu centrala i da sve ide preko Sinise iz Zagreba.
    Agencija je 100% pouzdana i provjerena.
    Ja idem sad na razgovor za shop pa sam se puno raspitivala dal je to sve sigurno (jer ima svega) a i frendica mi vec 4. godinu radi na brodu i isto je otisla preko employment power.
    Malo proguglaj pa ces naci dosta informacija
    Da li se svi ugovori sklapaju na 6 meseci , sa mogucnoscu produzetka ugovora? Na koliko se moze sklopiti najkraci ugovor?
    Poslednji put ažurirao/la Porta Pia : 30.09.2006. u 11:32

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Porta Pia
    Da li se svi ugovori sklapaju na 6 meseci , sa mogucnoscu produzetka ugovora? Na koliko se moze sklopiti najkraci ugovor?

4 mj. s tim da ne mozes prvi ugovor na 4 mh i ovisi sve o poslu.
    Ti mozes sklopiti na 6 mj. pa traziti da ti odobre skracenje ili produzetak ali to nikad ne znas kak ce odlucit

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Moja sestra radi na brodu, kao shop assistant. Mislim da je u pitanju bas ta agencija, ali nisam sigurna. Potpisala je vec treci ugovor, znaci zadovoljna je. Radi se puno, ali dosta se i provode... Ako si avanturista, samo napred!!!

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ***B***
    Moja sestra radi na brodu, kao shop assistant. Mislim da je u pitanju bas ta agencija, ali nisam sigurna. Potpisala je vec treci ugovor, znaci zadovoljna je. Radi se puno, ali dosta se i provode... Ako si avanturista, samo napred!!!

Da li i nakon 3.ugovora radi kao shop ass.ili je napredovala???

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Postojale su neke mogucnosti za napredovanje...asistent menadzera, valjda tog sektora prodaje, ali je bilo nekih koji su duze od nje na brodu (tad joj je bio drugi ugovor), pa nije uspela. Valjda ce sada uspeti...

Početnik
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ***B***
    Postojale su neke mogucnosti za napredovanje...asistent menadzera, valjda tog sektora prodaje, ali je bilo nekih koji su duze od nje na brodu (tad joj je bio drugi ugovor), pa nije uspela. Valjda ce sada uspeti...

I kak joj je na brodu??? Kaj ona zapravi radi, kakvu robu prodaje, jel to isto ko i kod nas ili neki drugaciji princip?
    Mozda znas kolko zaradjuje?

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Njoj je super, kao na ekskurziji. Ona je prodavacica u parfimeriji (trenutno, jer je radila i u drugim prodavnicama na brodu, suveniri, sportska oprema). Ja mislim da joj je plata oko 1200$ ali varira, zavisi od prodaje, imaju fix + procenat, ali da ja ne bih nagadjala, evo ti njen mail, pa ako bude imala vremena, sigurno ce ti odgovoriti - marijastankovic@hotmail.com
    Radi sve vreme dok brod plovi, cim uplove u luku oni su slobodni dok ne zaplove ponovo... sto nije slucaj sa drugim "strukama" na poslu!

Početnik
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

...pardon, na brodu!

Slične teme

1. Rad na brodu
    Autor nikoinista u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 13.09.2015., 09:40