KURSEVI BRZOG UCENJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li imas neka iskustva sa tehnikama brzog ucenje, brzog pamcenja? Zanima me da li su ti kursevi pomogli nekome u ucenju ili u zivotu. Sve se da nauciti, pa i ucenje. Ali ne znam da li su instruktori strucni i koliko zaista umeju da prenesu znanje.
 
Ko vozi koze:
Da li imas neka iskustva sa tehnikama brzog ucenje, brzog pamcenja? Zanima me da li su ti kursevi pomogli nekome u ucenju ili u zivotu. Sve se da nauciti, pa i ucenje. Ali ne znam da li su instruktori strucni i koliko zaista umeju da prenesu znanje.

Kursevi su ok. Ako hoces telefon posalji mi PP zabranjeno je reklamiranje na sajtu. Ali kurs te vise uci kako da ti nesto duze ostane u glvi, dakle uci te tehnikama pamcenja. Ja sve sto sam tako ucio znam i sada, samo sto to crtanje mapa oduzima dosta vremena bar meni, pa mi nije bas pogodno.
 
To je dobrim delom MANIPULACIJA, pokušaj da se ljudima uzmu pare i da se upecaju na svoje slabosti.
To je kao kada bolesnom od raka nudiš "lek za rak" i na taj način iskorišćavaš nečiju muku i nesreću, zarad ličnog profita.

Svi smo mi po prirodi lenji, odnosno bilo bi lepo kada bi neko mogao samo da nam ulije znanje u glavu - oni vam to nude, ništa ne morate da se mučite, samo platite kurs kod njih i svi problemi će biti rešeni. Nažalost, rezultat toga je da ćete biti samo malo tanjeg novčanika. Ipak, ne zaboravite jedno - bez muke nema nauke.

Drugo, svi mi imamo malo vremena i negde žurimo ili stvari radimo u poslednji čas. Oni i za to nude rešenje. Samo vi platite kurs i sve ćete naučiti za samo x dana. Znači oni imaju rešenje za sve, samo dajte pare.

I na kraju kada se ispostavi da to nije to, onda kažu: "pa mi nismo ni rekli da ćete vi to odmah moći, potrebne su godine vežbanja"?!?! I? Šta reći na ovo? :shock:

Što se tiče kurseva kompjutera koji nude uspeh za samo x dana, pouzdano znam da su to čiste gluposti i čista prevara. Prosto mi je neverovatno kako neko može toliko da laže i to javno................ ili se radi o veoma proračunatoj osobi (dakle o pravom prevarantu), ili o patološkom lažovu.
 
Ajde da razjasnimo neke stvari, brzo ucenje ne postoji, postoji kurs savrsenog pamcenja ali vam taj kurs ne garantuje da cete nesto brze nauciti. Cak sta vise ko sto rekoh mape uma meni recimo oduzimaju dosta vremena, sa druge strane sve sto sam ucio crtajuci mape mnogo mi je trajnije ostalo u glavi, ali kada saberem vreme potrebno za crtanje mapa ispade da mi je trebalo vise. Dakle sa trajnjije pamcenje mi je trebalo vise vremena.

E sada ono gde dolazi do ustede vremena to je obnavljanje, sa mapama se daleko brze ponavlja.

Znaci na ucenje knjige od 500 str za 3 dana zaboravite. Ima ko to moze, ali vecina vas ne moze. Ako je neko cito o devojci koja uci 500 str u detalje za 3 sata, da uci tacno je ali je to posebna obdarenost koncentracijom i fotografskom memorijom na fizioloskom, anatomskom nivou prema tome da cete i vi nesto slicno postici SLOBODNO ZABORAVITE!!!!

Moje iskustvo, sa mapama uma se trajnije pamti i sigurnije ali oduzimaju vise vremena od klasicnog pristupa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top