Drzte' lopova

feles

Zainteresovan član
Poruka
482
moram priznati da su mi slicne price bile pomalo nestvarne, dok se doticna stvar nije dogodila meni.mislim, kako sam mogla proci, jos sam se izvukla :-?
prica bi bila sledeca: na putu do kuce iz skolske jutarnje smene, posle sest casova, umorna i gladna, odlucim da svratim u banku i podignem svoj tesko zaradjeni novac (legla je :lol: ). parice u tasnicu, pa put pod noge u prepun autobus gsp-a. nadjem ja tako mesto blizu prozora (disati se stvarno nije moglo), stanem, cutim , trpim, a guzva je mogu reci bila neizdrziva.......... u zlo doba pokraj mene se nacrtao razbacani dvometras, gurao se na mene, naslanjao, da ne kazem nesto drugo. meni je to odmah bilo sumnjivo, pa sam se odmakla od njega u savim drugi deo busa. cim sam se ja pomerila, eto ti njega ponovo pored mene. taman sam htela da protestujem, kad nesto zasusta... pogledam dole, i ugledam njegovu ruku u mojoj otvorenoj tasni, bas je hteo da se uhvati za novcanik ali ga je iznenadio nemarno zguzvani blic koji sam u istu na silu ugurala (buduci da nije bas prostrana). tu se ja vec sasvim razbesnim i krenem na sav glas da se ne bas kulturno izrazavam, zatvorim tasnu(sreca nista nije uspeo da uzme) i pomerim se dalje od njega.
eee, sad cela ova udav -prica bila je uvod za sledece:
iako su svi u okolini culi i videli sta se desava, svi su se ponasali kao da su gluvi i slepi, mnogi se cak nisu ni okrenuli. tip je kulturno i bez problema izasao na sledecoj stanici.
pitam se jesam li ja naivna, i da li je moguce da bi cak i mnogo gora stvar prosla nezapazeno(neki fizicki napd, ili stosta gore) :shock:
koliko ljudi bi nezaintersovano proslo pored osobe koja je na ulici primera radi pala u nesvest, ili pored nekog ko je fizicki napadnut, ili pored majke cije je dete oteto, ili pored stare osobe koja je maltretirana...........
sve drasticni primeri, ali zanima me koliko nam je svejedno :sad:
 
pa plashe se ljudi.... i nije to tako samo u bg..... ovde da vichesh upomocj ima ih koji necje zvati policiju da ne bi upali u probleme.....
super si ti proshla.... mogao je da izdje sa tobom na tvojoj stanici i da te nalupa negde.... pa odoshe i pare i kosti u pm.....
 
U ovom seljackom gradu , nasem prljavom i zagadjenom Beogradu kradje , silovanja , nasilje , droga , prostitucija , korupcija je svakodnevnica .Ljudi su navikli na dzeparose i na njihove fazone , zato cuvaj pare i moli boga da ti ih neko ne ukrade . Inace da znas dzeparosi rade kao tim , retko kad imas samo jednog , jer uvek je jedan koji te gura , jedan koji cuva izlaz i onaj koji se bavi akcijom :)))) . Evo ispricacu tebi , a i ostalima dogadjaj u tramvaju 9ka koji naravno prolazi pored Buvljaka - Zeleznicka ( na tom potezu se najvise krade ) . Zena maher svog posla ``dzeparenje`` uci svoje nove pocetnike kako treba da se radi taj biznis , svi putnici su svedoci tog desavanja .... od svih pacijenata , ona odabere policajca kome viri mobilni telefon , krene da mu uzme telefon i policajac je uhvati za ruku , naredi vozacu da otvori tramvaj i izbaci je napolje kao dzak , zena se razbila samo tako ..... naravno svi su se smejali ,ali sta se sledece desavalo ... drugi dan isti taj policajac je izboden u tom istom tramvaju od strane njenih pocetnika dzeparosa ...eto jedna mala pricica , tako da ti je ovo sasvim dovoljno zasto se mozda niko nije umesao kad je dzeparos radio svoj biznis ,a ti si pocela da ga vredjas . Pozz
 
Ljudi su navikli da cute i trpe svaciji bezobrazluk, pa i kad se direktno njih tice.
Pre par godina sam ja, kao i ceo autobus, bila maltretirana od strane vozaca koji nije hteo da ukljuci grejanje, kao ne radi, a cudom je proradiolo pred Beogradom.

Samo sam se ja bunila i naravno nisam uspela. Da su mi se pridruzili sve bi bilo drugacije.
Kreten nije ni svestan kakav je greh napravio, a sutra ce se pitati sta sam ja to skrivio da sam ovako kaznjen, vozim od jutra do sutra i tra la la
 
biska:
Ljudi su navikli da cute i trpe svaciji bezobrazluk, pa i kad se direktno njih tice.
Pre par godina sam ja, kao i ceo autobus, bila maltretirana od strane vozaca koji nije hteo da ukljuci grejanje, kao ne radi, a cudom je proradiolo pred Beogradom.

Samo sam se ja bunila i naravno nisam uspela. Da su mi se pridruzili sve bi bilo drugacije.
Kreten nije ni svestan kakav je greh napravio, a sutra ce se pitati sta sam ja to skrivio da sam ovako kaznjen, vozim od jutra do sutra i tra la la
hmmmm ... da ... do sada bi ga već OŽALILI i članovi uže porodice !!!
 
livija:
pa plashe se ljudi.... i nije to tako samo u bg..... ovde da vichesh upomocj ima ih koji necje zvati policiju da ne bi upali u probleme.....
super si ti proshla.... mogao je da izdje sa tobom na tvojoj stanici i da te nalupa negde.... pa odoshe i pare i kosti u pm.....

to i ja mislim... medjutim, to me plasi. mislim njih je bilo 200 u busu, a on jedan...sad se nesto pitam, dokle seze ono 'necu sebi da stvaram probleme'. slicnu pricu cula sam od prijateljice jos na prvoj godini studija..bila je zgrozena sto niko nije reagovao kada ju je u busu (oko10 sati uvece dok se vracala od druga) u kome je bilo 20-tak ljudi spopao neki prljavi klosar. i to je bas fizicki napao....jedva ga se oslobodila i sisla na sledecoj. tad sam mislila da je prica malo naduvana, ali sada :shock:
mene ocito nisu vaspitavali da zivim u takvom svetu....
 
da vrlo neprijatna situacija. mene su jednom pokrali u busu jos su mi zatvorili uredno torbu posle (!)
elem videla sam jednog cigu kako pokusava da iz dzepa nekom coveku izvuce nesto. ali posto je video da ga gledam, na kratko je odustao, da bi vrlo brzo krenuo opet. ja sam cutala ali sam ga sve vreme gledala da bi pocela da vicem ako zatreba. na sledecoj stanici on je izasao smoren, bez plena...
niko ne kaze nista, kad god nesto vidi iz nezainteresovanosti za tudje nepoznate guzice i straha za svoju cenjenu...
 
Ajde što kradu i džepare po autobusima, to još donekle mogu i da razumem, ali kod nas su sada počeli da upadaju u kuće bez obzira što su ljudi u njima i to kroz prozorčiće od kupatila.
Sada pre spavanja sve dobro, da ne kažem hermetički, zatvorim i onda tek na spavanje.
Užas................
A policija kaže da je to "beznačajan slučaj"..........pa šta je trebao, pobiti sve nas, pa bi onda bio značajan............???
Bože, u kakvoj mi zemlji živimo.............banda lopovi, a i policija koja ništa ne preduzima.
 
E kad pricamo o tim stvarima evo jos jedne price :

- mom ortaku obili kola A6 , uzeli mu rezervnu gumu , CD kasetofon , alat .... srecom nisu kola :))))
- lik je bio neki degenerik posto je razbio staklo i sav se rasekao , krvi je bilo na sve strane ...
- policija koja je dosla na uvidjaj rekla je sledece :
* ne iteresuje nas ko ti je obio auto , ako hoces da proveris ko je to uradio moras da platis analizu krvi :)))) no comment
 

Back
Top