24-cenzura

curtis

Početnik
Poruka
9
Jel moguce da niko ne gleda ovu seriju!? Najgledanija serija u usa!
Za one koji su gledali:
Ocenite da li je serija cenzurisana i zasto. I bez spojlera, bar za zadnju sezonu zbog onih koji nisu gledali (citaj:ja).
Po meni, su sve sezone koje sam odlgedao delimicno cenzurisane. Najbolji primer je u cetvrtoj sezoni. Sruse predsednikov avion, i on prezivi.
Ima jos dosta primera, ali to ostavljam vama.
 
curtis:
Jel moguce da niko ne gleda ovu seriju!? Najgledanija serija u usa!
Za one koji su gledali:
Ocenite da li je serija cenzurisana i zasto. I bez spojlera, bar za zadnju sezonu zbog onih koji nisu gledali (citaj:ja).
Po meni, su sve sezone koje sam odlgedao delimicno cenzurisane. Najbolji primer je u cetvrtoj sezoni. Sruse predsednikov avion, i on prezivi.
Ima jos dosta primera, ali to ostavljam vama.


Na koju cenzuru mislis......ne shvatam na sta mislis..........
To sto je predsednik preziveo, da li je uopste prezive......kakve to veze ima sa cenzurom, gledaj peti ciklus pa ces videti cega tu sve ima.....da je tu bilo cenzure pola stvari se ne bi dogodilo ali necu da ti otkrivam.........
 
nojvil:
Na koju cenzuru mislis......ne shvatam na sta mislis..........
To sto je predsednik preziveo, da li je uopste prezive......kakve to veze ima sa cenzurom, gledaj peti ciklus pa ces videti cega tu sve ima.....da je tu bilo cenzure pola stvari se ne bi dogodilo ali necu da ti otkrivam.........

Pa mislim na to da je nemoguce ubiti americkog predsednika u tv seriji. Nisu uspeli u prvom ciklusu, ni u drugom, u trecem nije bilo ni pokusaja, u cetvrtom je Kiler preziveo. A gledao sam nekoliko epizoda petog ciklusa. Desilo se svasta, ali nije ubijen predsednik, nego BIVSI predsednik, tj. Palmer. Dalje nisam gledao, ali nadam se da si u pravu bar za 5. sezonu. Ali, nemojmo o 5. sezoni za sad.

Ima jos tipova cenzure, kao npr. ne pominju imena 3. drzave iz koje poticu teroristi (u drugoj sezoni). Ili nikad do sada predsednik nije bio "bad guy", vec je stalno to neko iz njegovog okruzenja (Sherry, Stanton, Volt ...). Logan jeste idiot, ali postuje svaku sitnicu.
 
nojvil:
Na koju cenzuru mislis......ne shvatam na sta mislis..........
To sto je predsednik preziveo, da li je uopste prezive......kakve to veze ima sa cenzurom, gledaj peti ciklus pa ces videti cega tu sve ima.....da je tu bilo cenzure pola stvari se ne bi dogodilo ali necu da ti otkrivam.........

Konacno sam odgledao 5. ciklus. :shock: U pravu si delimicno. Ali zar ne vidis da su od predsednika napravili karikaturu. Napravljena je situacija koja se ne moze uporediti sa realnoscu. Sta bi se desilo u realnosti (posmatrajuci samo ovu zaveru): Predsednik bi eliminisao sve neprijatelje i nastavio da vlada koliko god zeli. Cenzura je u tome sto su uspeli da ga skinu i ostavili pouku naivnim gledaocima da bi tako bilo i u realnosti (ne mislim na detalje).

I dalje stojim pri tvrdnji da se neke stvari verovatno nikada nece desiti:

1. Pogibije predsednika USA, Rusije i ostalih mocnih zemalja.
2. Nikad nece biti raznet ceo jedan grad nuklearkom (ali ne izmisljen grad)
3. Nikad nece doci do krize koja ce izazvati 3. svetski rat
 
curtis:
Naravno. Zasto pitas? Sta ti nije jasno?
Zato sto to sto si ti opisdao nikako ne mozemo nazvati cenzurom...
Mozes to nazvati nekim kliseima u koje se uklapa vecina serija/filmova, ali to nije cenzura.
Cenzura bi bila da ne prikazu nesto sto se desilo, neke eksplicitne scene, kao sto je nasilje, sto sa 24 svakako nije slucaj.
Cak je i predsednik Amerike bio crnac, sto je svakako neobicno.
Jednostavno ga nisu hteli ubiti kao predsednika jer je igrao vrlo bitnu ulogu, sto ne znaci da nece ubiti ovog novog u nekom od narednih serijala.Bar u 24 ubistvo nije nista narocito, ne bi me iznenadilo ni da mu Dzek Bauer licno odrubi glavu...
 
misko85:
Zato sto to sto si ti opisdao nikako ne mozemo nazvati cenzurom...
Mozes to nazvati nekim kliseima u koje se uklapa vecina serija/filmova, ali to nije cenzura.
Cenzura bi bila da ne prikazu nesto sto se desilo, neke eksplicitne scene, kao sto je nasilje, sto sa 24 svakako nije slucaj.
Cak je i predsednik Amerike bio crnac, sto je svakako neobicno.
Jednostavno ga nisu hteli ubiti kao predsednika jer je igrao vrlo bitnu ulogu, sto ne znaci da nece ubiti ovog novog u nekom od narednih serijala.Bar u 24 ubistvo nije nista narocito, ne bi me iznenadilo ni da mu Dzek Bauer licno odrubi glavu...

Previse si bukvalno shvatio. Mislio sam na cenzuru u najsirem smislu reci.
Pa nisu ni eksplicitne scene prikazivali. Recimo ubisto Evelin i njene cerke. I ne secam se da sam video odsecenu glavu u 2. sezoni.
A postavljanje crnca za predsednika je iz propagandnih razloga. Isto kao sto je u 2. i 4. sezoni ubaceno arapa koji se bore protiv terorizma (Reza, Jusuf, braca iz 4. sezone). Poenta ovakvih igara je da se pokaze kako se US ne bori protiv arapa nego protiv terorista, ko god oni bili.
A sto se Palmera tice i tu je ostavljena mogucnost da bude ziv, iako je to tesko zamisliti. Ipak je on znao da ce biti ubijen.

A ti Madona, bolje ne cekaj Pink. Oni nisu ni 4. sezonu prikazali. Ko jos gleda serije na Pinku.
 

Back
Top