Tadić na proslavi svršenih studenata vojne akademije

Гледао сам пренос и могу рећи да је било заиста величанствено и лепо... најзад сам доживео СРПСКОГ ВОЈНИКА, СРПСКОГ ОФИЦИРА, СРПСКУ ЗАСТАВУ И ХИМНУ БОЖЕ ПРАВДЕ испред *ебене Савезне скупштине. ЗА МЕНЕ ЈЕ ТО НАЈВЕЋИ ДОГАЂАЈ У МОМ ЖИВОТУ, када су у питању политичке промене.

Што се Тадића тиче, заиста делује лицемерно, јер је исти господин пре неки дан наредио да се уништи 300 000 мина., тако да ово његово присуство делује као шминка. Интересантно је то да је неким земљама забрањено поседовање мина а неким није. Он ради и ногама и рукама на слабљењу одбрамбене моћи Србије - то је више него очигледно!
 
Тадић :roll:

од њега ми одмах позли, не знам, нешто у њему ме страшно излуђује



иначе, да је упропастио војску, јесте. И довео ју је на ниске гране.

О војсци знам мало више, пошто сам делимично у тим круговима. Од како је био министар одбране, већина официра не може ни да га види.


Гледам ону тугу од четири авиона и њега тамо. Како их је уништио, добро да нису пали. Иначе након њега је код нас остало десет авиона који како-тако раде. Сад се овај министар труди да поправи то, али све је то на тако јадном стању да ми је јуче било до плакања од туге.
 
Можда грешим, а можда и не, новитет који је г-дин Тадић увео у креирању лика будућих српских официра, мада он користи термин официр-и Србије, састојао се у реченици његовог говора, да официр Србије мора бити и дипломата..................
 
Ovaj sporazum SOFA koji je pre neki dan potpisao s Amerikancima - tiče se
zajedničkog učešća naše i njihove vojske oko odbrane.
Kad bih bio zlonameran rekao bih da je još davno neko odlučio da naše
oružane snage jako oslabi kako bi neko morao da nam POMAŽE. I to ko : Amerikanci
koji su usput na našoj teritoriji napravili i vojnu bazu Bondstil.
A imali smo kakvu takvu vojsku. Posle bombardovanja NATO je bio
u čudu kako smo bili uspešni iako nismo mogli da se odbranimo.
 
Nisam Tadicev fan, ali bi zamolio da mi se konkretno, bez uopstenih fraza, objasni, kako je to Boris Tadic uspeo i zasto bi on to radio.............da unisti Vojsku Srbije??????

Konkretno, molim vas...........uradio je licno to i to......naredio je to i to..............

Kako ja vidim stvari , to je jedna urbana legenda, plasirana, kao i mnoge druge iz staba otadzbinske uprave, bez ikakvih dokaza.............koja se sada samo siri ko balon , od usta do usta........

Ne verujem da je Tadic , zeleo, ili uspeo da unisti Vojsku Srbije........to je neozbiljno.....
Uopste, teza da jedan covek moze da unisti instituciju vojske u jednoj drzavi , je neodrziva........

Vojska Srbije ( ili JNA, ili JA ) je unistavana sistematski poslednjih dvadesetak i vise godina, najvise zbog finansijske krize u SFRJ, pa SRJ.........itd.....do Srbije...........

Konacan udarac su joj bili gradjanski ratovi, a posebno dellu koji je postao JA.....koji je stradao sto materijalno, sto moralno u ratu sa NATO.........
 
Lacibg:
Ovaj sporazum SOFA koji je pre neki dan potpisao s Amerikancima - tiče se
zajedničkog učešća naše i njihove vojske oko odbrane.
Kad bih bio zlonameran rekao bih da je još davno neko odlučio da naše
oružane snage jako oslabi kako bi neko morao da nam POMAŽE. I to ko : Amerikanci
koji su usput na našoj teritoriji napravili i vojnu bazu Bondstil.
A imali smo kakvu takvu vojsku. Posle bombardovanja NATO je bio
u čudu kako smo bili uspešni iako nismo mogli da se odbranimo.

Sporazum SOFA je odlicna stvar za Vojsku Srbije.........najzad se krece ka uspostavljanju boljih odnosa sa najjacom svetskom vojnom silom, sto je za pohvalu.........

Partnerstvo za mir, bi trebala da bude druga stepanica, a ulazak u NATO......krajnji cilj..

SOFA donosi nasoj vojsci mnogo koristi, kako u opremanju, skolovanju kadra, udruzenim vezbama i slicno............

Bondstil , smo trebali , da je bilo pameti , samo da im izgradimo i urucimo im kljuceve.............mnogo bi drukcije sada izgledalo Kosovo, i njegova perspektiva.......

BTW
Spanija je , nakon pada Frankovog rezima, kao jedna od najzaostalijih i najsiromasnijih evropskih zemalja ustupila USA cetrnaest pomorskih , i sedam kopnenih baza.........od toga je dobijala samo direktnih sredstava u vrednosti od 6 milijardi dolara godisnje.......
 
Poslednji, vredni pomena, komadi vojne opreme (ako zanemarimo čarape, čizme, opasače i po koja puška iz Crvene Zastave) su ovoj vojsci kupljeni i dati na upotrebu još 1990-te. godine.
Dakle priča o tome da je Tadić uništio vojsku je smešna.
Ja ne znam koji bi to automobil bez ozbiljnijeg remonta moga da služi 16 godina, a kamoli ratni avioni kupljeni početkom osamdesetih godina.
Čisto, radi objektivnosti. Poslednji vojni avion koji je kod nas (nov) dat na upotrebu je Orao koji je sklopljen 1991. od delova koji su doneti iz Mostara...
 
Padanje našeg standarda datira odavno - još početkom devedesetih.
Umro Tito i lagano poče da ide sve naopako. Slaba ekonomija - malo para vojsci.
Slažem se da nije sve počelo nedavno ...

Da ne tupimo ko i kako ... Oni koji pravdaju saradnju s AM. vojskom treba
da znaju da to nije za DŽ. To ima da nas košta ko Svetog Petra kajgana ..
i finansijski i "kolonijalno" - zar to nije jasno ?
 
Lacibg:
Da ne tupimo ko i kako ... Oni koji pravdaju saradnju s AM. vojskom treba
da znaju da to nije za DŽ. To ima da nas košta ko Svetog Petra kajgana ..
i finansijski i "kolonijalno" - zar to nije jasno ?
ima da koshta ali ce se na kraju ipak vishestruko isplatiti...profesionalizacija vojske dace dobro obucen vojni kadar,modernizacijom naoruzanja i nalazenjem mesta pod okriljem NATO-a srbija ce se zajedno sa ostalim evropskim drzavama staviti pod zajednicki stit..rusija se odavno odrekla balkana,pa prema tome srbija realno i nema neku alternativu...sto je po mom misljenju odlicno
 
serb_pagan:
ima da koshta ali ce se na kraju ipak vishestruko isplatiti...profesionalizacija vojske dace dobro obucen vojni kadar,modernizacijom naoruzanja i nalazenjem mesta pod okriljem NATO-a srbija ce se zajedno sa ostalim evropskim drzavama staviti pod zajednicki stit..rusija se odavno odrekla balkana,pa prema tome srbija realno i nema neku alternativu...sto je po mom misljenju odlicno
Svu tu logiku razumem ... Ali moje pitanje na to je : Ko će to onda da nas "napadne" ?
Rusi ? Kinezi ? Indija ?

Ako se neko neprijateljski ponaša prema nama onda (moje mišljenje) su
to upravo ovi koji nas sada "pomažu" - EU zajedno s Amerikom.

I sad mi treba s njima da pravimo vojnu saradnju - da nas brane a istovremeno nam
oduzimaju POTPUNO LEGALAN deo teritorije ???
E, to NE RAZUMEM !
 
Evo oficijelnog sajta grčke vojske. http://www.army.gr/n/e/index.html
Ja ne vidim nešto da su izgubili bilo šta od nacionalnog identiteta zbog toga što su u NATO-u.
Ne vidim da je Severni Kipar dobio pravo na otcepljenje i pripajanje Turskoj, koja je tkđ. u NATO paktu, ali je vojno nadmoćnija od Grčke.
A nešto ne znam da Grci daju neke silne pare pa su zbog toga danas siromašniji nego pre dvadesetak godina.
Dakle, priča o svemu ovome treba dobro da se izanalizira, a ne da se donose preuranjeni stavovi...
 
Lacibg:
Svu tu logiku razumem ... Ali moje pitanje na to je : Ko će to onda da nas "napadne" ?
Rusi ? Kinezi ? Indija ?

Ako se neko neprijateljski ponaša prema nama onda (moje mišljenje) su
to upravo ovi koji nas sada "pomažu" - EU zajedno s Amerikom.

I sad mi treba s njima da pravimo vojnu saradnju - da nas brane a istovremeno nam
oduzimaju POTPUNO LEGALAN deo teritorije ???
E, to NE RAZUMEM !
jednostavno,NATO pakt predstavlja deo "paketa" za ulazak u evroatlanske integracije,i ulazak srbije je deo plana cije konture mi mozemo samo da naziremo...

sto se tice "potpuno legalnog" dela teritorije,moje misljenje je da srbija mora sto pre da se odrekne teritorije na kojoj zivi 2 miliona ljudi krajnje neprijateljski raspolozenih prema ovoj drzavi i koja predstavlja bespotreban teret za ionako izmucenu zemlju...
 
serb_pagan:
...sto se tice "potpuno legalnog" dela teritorije,moje misljenje je da srbija mora sto pre da se odrekne teritorije na kojoj zivi 2 miliona ljudi krajnje neprijateljski raspolozenih prema ovoj drzavi i koja predstavlja bespotreban teret za ionako izmucenu zemlju...
Mislim da si "naseo" na tezu kako KiM Srbiju samo košta ...
Da su nam ti isti EU i AM. pomogli (a radili su obratno - radi svojih interesa) da
Šipce integrišemo u Srbiju danas bi budžet Srbije bio daleko veći, osim toga koristili
bi prirodne resurse koji nisu mali. Ne bi tamo išla samo ulaganja ! Ovo je čista matematika, i s tog aspekta za mene nema dileme. O aspektu naših tamošnjih
zemljaka, naših bogomolja (manastira) ... ne treba objašnjavati.
 
Lacibg:
Ako se neko neprijateljski ponaša prema nama onda (moje mišljenje) su
to upravo ovi koji nas sada "pomažu" - EU zajedno s Amerikom.

I sad mi treba s njima da pravimo vojnu saradnju - da nas brane a istovremeno nam
oduzimaju POTPUNO LEGALAN deo teritorije ???
E, to NE RAZUMEM !

Kako ne razumes? Pa to ti je reketiranje na medjudrzavnom nivou.
 
Lacibg:
Mislim da si "naseo" na tezu kako KiM Srbiju samo košta ...
Da su nam ti isti EU i AM. pomogli (a radili su obratno - radi svojih interesa) da
Šipce integrišemo u Srbiju danas bi budžet Srbije bio daleko veći, osim toga koristili
bi prirodne resurse koji nisu mali.

Ne bih rekao da bi nam pomogla integracija siptara u Srbiju.To bi nas tek dokrajcilo.Pa pojeli bi nas kao sto ce Makedoniju za jos koju godinu pojesti.
Jedino da su nam pomogli da dezintegrisemo siptare,e to bi nam pomoglo.
 
Lacibg:
Svu tu logiku razumem ... Ali moje pitanje na to je : Ko će to onda da nas "napadne" ?
Rusi ? Kinezi ? Indija ?

Ako se neko neprijateljski ponaša prema nama onda (moje mišljenje) su
to upravo ovi koji nas sada "pomažu" - EU zajedno s Amerikom.

I sad mi treba s njima da pravimo vojnu saradnju - da nas brane a istovremeno nam
oduzimaju POTPUNO LEGALAN deo teritorije ???
E, to NE RAZUMEM !

U principu , niko nece da nas napadne.......narocito ne, ako smo deo NATO saveza.........

Ne bi se slozio , da se EU i USA "neprijateljski " ponasaju prema Srbiji............ne vidim , danas , za to ni jedan primer..............naprotiv, sve je vise primera saradnje, sa EU i USA
sto je dobro, za Srbiju.....................

Taj. legalan deo teritorije je rak rana na telu Srbije, koja, nadam se , zeli u vecini da bude bolja , bogatija i srecnija drzava............kako za nas, a jos vise za nasu decu........

Ako se budemo sledecih pola veka, ili vise, tukli sa siptarima, oko Kosova, odakle , realno, nema teorije da ih iselimo ili bilo sta ucinimo, jer je to 2 miliona ogorcenih neprijatalja svega sto ima prizvuk srpskog................nema za nas ni napredka ni posla, ni srece.............................samo vecita borba za parche zemlje, koja jos moze da eskalira i u teroristicke akcije , kakve je IRA vrsila po Britaniji...............a to bi , na ovako losu situaciju, za nas bila katastrofa.........

Otcepljenje od Kosova, Srbija treba da gleda, ne kao poraz, vec sansu za novi pocetak..
 

Back
Top