zbogom Brejkersi (kako sam prestao da ih slusam)

Zivot na Marsu?

Zainteresovan član
Poruka
283
upravo sam se vratio sa koncerta rock'n'roll skola ili tako nesto. posle dosta bendova koji nisu ni malo privukli moje interesovanje na red je dosao neno belan. nije bio los...
a onda, svi ocekuju vrhunac veceri.. na scenu izlaze brejkersi... posmatram ih. cane, sa svojih 115 kila i ofarbanih krajeva kose (koji su do pre 2 meseca bili sedi) pocinje da prosipa pamet po 1000 put (ja sam ga slusao 999 puta i nikada nisam posumnjao u njega do veceras). gledam oko sebe. deca. i to oni najgori metalci, frizurice kao angus, sa sve gramzivost i pohlepa majicama... grupa od 5 klinaca svi iste majce... pokusavam da kuliram klince koji su sve glasniji. ne uspeva. klinci prosipaju sve gore i gore fore i sami se sebi smeju. posle klasicnog odradjivanja tezge partibrejkersa, ispred tasha stoji parkirana metalik siva mecka. ceka caneta. on otvara vrata. za njim idu gorepomenuti klinci. cane stoji, gleda ljude koji izlaze sa tasa 5-6 sekundi, nasmesi se i sede u kola koja se odvezose u nepoznatom pravcu. sta li je pomislio dok je gledao tu masu i smejao se? nesto kao OVCE verovatno. i odakle brejkersima nova mecka? gramzivost i pohlepa cane, pomislih. opet si obmanuo hipnotisanu gomilu. mnogi bi prodali caleta i kevu za mecku belu? (dobro bila je metalik siva). pocinjem da uvidjam da je sva njihova prica bila prazna. voleo sam ih puno i ovaj rastanak mi nije nimalo lak. od danas pa do kraja svog zivota, ja pustiti brejkerse necu, oni za mene vise ne postoje!
 
Zivot na Marsu?:
upravo sam se vratio sa koncerta rock'n'roll skola ili tako nesto. posle dosta bendova koji nisu ni malo privukli moje interesovanje na red je dosao neno belan. nije bio los...
a onda, svi ocekuju vrhunac veceri.. na scenu izlaze brejkersi... posmatram ih. cane, sa svojih 115 kila i ofarbanih krajeva kose (koji su do pre 2 meseca bili sedi) pocinje da prosipa pamet po 1000 put (ja sam ga slusao 999 puta i nikada nisam posumnjao u njega do veceras). gledam oko sebe. deca. i to oni najgori metalci, frizurice kao angus, sa sve gramzivost i pohlepa majicama... grupa od 5 klinaca svi iste majce... pokusavam da kuliram klince koji su sve glasniji. ne uspeva. klinci prosipaju sve gore i gore fore i sami se sebi smeju. posle klasicnog odradjivanja tezge partibrejkersa, ispred tasha stoji parkirana metalik siva mecka. ceka caneta. on otvara vrata. za njim idu gorepomenuti klinci. cane stoji, gleda ljude koji izlaze sa tasa 5-6 sekundi, nasmesi se i sede u kola koja se odvezose u nepoznatom pravcu. sta li je pomislio dok je gledao tu masu i smejao se? nesto kao OVCE verovatno. i odakle brejkersima nova mecka? gramzivost i pohlepa cane, pomislih. opet si obmanuo hipnotisanu gomilu. mnogi bi prodali caleta i kevu za mecku belu? (dobro bila je metalik siva). pocinjem da uvidjam da je sva njihova prica bila prazna. voleo sam ih puno i ovaj rastanak mi nije nimalo lak. od danas pa do kraja svog zivota, ja pustiti brejkerse necu, oni za mene vise ne postoje!


E moj prika, jos nisi ni bio rodjen kada su oni gradili r`n`r istoriju na prostorima bivse YU.........da ne pominjem sve one legendarne koncerte u SKC i Akademiji u `80-tim.........

Ovako lako popljuvati Brejkerse............hmm.........ni malo vece mud*** od tebe se nisu usudile na takav korak, bilo bi suvise neozbiljno ceo njihov opus tek tako baciti niz vodu........
 
previše ozbiljno shvataš stvari.
možda nije njegova mečka?

znam kako ti je zato što sam ja bio spreman da izadjem sa koncerta Kelta i nikad ih više ne pustim zato što je na dan Slobine smrti Aca rekao da nas je napustio jedan veliki čovek...na kraju se ispostavilo da je na dan crkavanja skota preminuo i neki irski muzičar pa je za njega bio minut ćutanja :)

znam da si besan sad, ali proći će..100%
 
dobro i da nije njegova mecka... mada kad bolje razmislim mozda su mu oni metalci njihovi klinci...
ali opet, zar ja spadam u istu publiku sa njima? jesam ja cudak priznajem i znam da je ovo glup razlog, ali ne osecam se lepo na koncertima pored lose publike... i pocinjem sve gore i gore da se provodim na koncertima, smetaju mi ljudi i guzva. ali opet ovo sa brejkersima me je jako razocaralo. u pitanju je prava TEZGA. znaci bio sam do sada na dosta njihovih svirki i sve su gore i gore, kao da ih boli k, kao da oce da samo uzmu lovu...
 
Zivot na Marsu?:
dobro i da nije njegova mecka... mada kad bolje razmislim mozda su mu oni metalci njihovi klinci...
ali opet, zar ja spadam u istu publiku sa njima? jesam ja cudak priznajem i znam da je ovo glup razlog, ali ne osecam se lepo na koncertima pored lose publike... i pocinjem sve gore i gore da se provodim na koncertima, smetaju mi ljudi i guzva. ali opet ovo sa brejkersima me je jako razocaralo. u pitanju je prava TEZGA. znaci bio sam do sada na dosta njihovih svirki i sve su gore i gore, kao da ih boli k, kao da oce da samo uzmu lovu...
pa na koncert idu oni kojima se ide. Trebo si samo da odesh na drugi deo.
Ja sam isto bio na koncertu ali na Brejkersima nisam mogo da ostanem. Bio sam samo prvih pola sata. Koncert nije bio losh.
Cuti more. Ja kad sam bio na REM-u neki kreten krenuo da vice OCEMO CECU! Pardon. Neki kreteni. Hteo sam da ih oleshim od batina.
Zashto bi neko dao 2000 dinara da bi viko ocemo Cecu? Pa Cecin koncert je koshto samo 500 dinara a ovaj je koshto 2000. Pa zar kad dam 2000(tj 4000(jer je i sestra morala ici) moram da slusham neke kretene kako tu neshto seru? Ozvucenje na koncertu je bilo super a oni su bili fenomenalni. Nisu svirali It's the end of the world ali nema veze. Znam shto nisu. Zbog toga shto je Kerry izgubio na izborima.
 
Arnold_Layne:
znam kako ti je zato što sam ja bio spreman da izadjem sa koncerta Kelta i nikad ih više ne pustim zato što je na dan Slobine smrti Aca rekao da nas je napustio jedan veliki čovek...na kraju se ispostavilo da je na dan crkavanja skota preminuo i neki irski muzičar pa je za njega bio minut ćutanja :)
hehe secam se toga :lol:
ali je lozio.
doduse to mi nije palo na pamet kad je pricao,ali sada se secam iz raznih emisija gde je gostovao da mu stavovi nisu pro-slobini :lol:

inace ja njih ne slusam..nego jel gledao neko intervju na b92...moguce da je cak taj lik bio...ona ivana je pricala o tom koncertu i zaebala se i rekla el.orgazam umesto brejkersi,i tip se nadrndao sve vreme je davao neke ironicne komentare,kolutao ocima...bas je bio...nepristojan :?
 
Zivot na Marsu?:
dobro i da nije njegova mecka... mada kad bolje razmislim mozda su mu oni metalci njihovi klinci...
ali opet, zar ja spadam u istu publiku sa njima? jesam ja cudak priznajem i znam da je ovo glup razlog, ali ne osecam se lepo na koncertima pored lose publike... i pocinjem sve gore i gore da se provodim na koncertima, smetaju mi ljudi i guzva. ali opet ovo sa brejkersima me je jako razocaralo. u pitanju je prava TEZGA. znaci bio sam do sada na dosta njihovih svirki i sve su gore i gore, kao da ih boli k, kao da oce da samo uzmu lovu...


Ne verujem da je to njegov auto, oni u zadnjih nekoliko godina prave dosta novca organizaorima i promoterima pa nije cudno da neko od istih preveze Caneta i kompaniju u svom Mercedesu..........ne vidim u cemu je tu problem.

Sa druge strane, ne mozemo mi birati publiku koja ce dolaziti na koncerte, a opet ne znam zasto si tu publiku okarakterisao kao LOSU, da li su uradili nesto lose...........
To sto su metalci je njihov izbor i sve dok ne prave problem ne vidim zasto bi bili losi..........i ja sam se `88 na Donington Festivalu u Britaniji nasao medju 110 000 razjarenih britanskih metalaca koji su bar 100% gori od nasih pa se nisam nasao ni najmanje ugrozenim niti sam smatrao da su losa publika, ........btw, nisam metalac ali nemam nista protiv istih, svako ima pravo na izbor........

Tezga kazes, pa naravno da je posle 20 godina u vecini slucajeva to tezga, Stonsi kao ne tezgare? Ili bilo koji drugi bend koji je odavno nema sta novo da kaze posle vise decenija bavljenja muzikom. Ali ne mozemo zbog nekih tezgi popljuvati ceo opus jednog benda, malo neozbiljno.........ne secam se tacno ali mislim da posle `90-te nisam bio na njihovim koncertima jer sam u startu znao da oni ne mogu vise nikada da ponove one legendarne SKC/Akademija kocerte sa istom zestinom i energijom........
 
Keeper:
ma o kom ti opusu Brejkersa prichas ljudi imaju dve-tri pesme koje stalno iz albuma u album recikliraju i vrte. :)

Prika izvini, koliko godina imas?

Znas li li kada je izdat prvi album Partibrejkersa? 1984!!! Da li si ga mozda slusao? Jos uvek sam u posedu te ploce u obliku vinila, relikvija koju ne bih prodao za 1000 CD izdanja, album je inace izdat u samo 5000 primeraka, prodrmao je YU rock u ono vreme iz temelja!!
Da li znas da je taj isti album producirao Koja, da li znas da na tom albumu pored bubnjeva postoje samo dve el. gitare, bez bas gitare......da li znas da vecina poznavalaca r`n`r sa prostora bivse YU taj isti album stavlja na sam pijedesatal albuma svih vremena pored takodje legendarnog albuma Idola - "Odbrana i poslednji dani" , je si li cuo mozda i ovaj album........ako nisi, potrudi se malo, vredi........

Da li mozda gledao koncerte Partibrejkersa u `80-tim? Ne verujem jer mislim da nisi bio ni rodjen u to vreme...........
 
kakve to ima veze sa tim shto su im sve pesme iste? ;-)
to mozhesh samo ti da se qrchish kako ti imash ovo i ono i kako si bio onde i tamo.
koga boli za to? samo hrana za tvoju zatucanu sujetu.

a chinjenica je da je njihov opus sachinjen nekoliko pesama sa prvog albuma koje se recikliraju nanovo i nanovo.
pa udri. yeah. rock n roll.
 
Keeper:
kakve to ima veze sa tim shto su im sve pesme iste? ;-)
to mozhesh samo ti da se qrchish kako ti imash ovo i ono i kako si bio onde i tamo.
koga boli za to? samo hrana za tvoju zatucanu sujetu.

a chinjenica je da je njihov opus sachinjen nekoliko pesama sa prvog albuma koje se recikliraju nanovo i nanovo.
pa udri. yeah. rock n roll.
Pa tako bi mogao da kazes za Stonse 2 3 pesme vrte u krug.Pa i Dipesh 2 3 , ma i onaj EKV nije napravio vise od 3 pesme,citiracu Dr Neleta . Ono sto se ja ubih da kazem u tri pesme Cane kaze u jednoj recenici.Brejkersi to ti je cista RNR poezija Beogradskog asvalta.
 
dekiwizard:
Pa tako bi mogao da kazes za Stonse 2 3 pesme vrte u krug.Pa i Dipesh 2 3 , ma i onaj EKV nije napravio vise od 3 pesme,citiracu Dr Neleta . Ono sto se ja ubih da kazem u tri pesme Cane kaze u jednoj recenici.Brejkersi to ti je cista RNR poezija Beogradskog asvalta.


Problem je sto je momak cuo zadnja dva tri albuma od Brejkersa i prica napamet neke stvari a nije do pre par sati znao da je njihov prvenac izasao jos dok mu se mama i tata nisu ni poznavali.........

Kad vec pomenu Stonse, 40+ godina vrte 3 akorda.........da se ne razumemo pogresno, ne mislim nista lose, jednostavno to je r`n` r...........neki ljudi su u minimalizmu pravili istoriju.......to nije ni malo lako iako se to nekome mozda na prvi pogled cini...........
 
klika prika znam ja da pishem al ti ochito ne umesh bash da chitash. :)
da da ti si slushao stonse i brejkerse josh pre nego shto su mamuti izumrli. ajd' idi pali neke tvoje babe vrshnjakinje tim prichama o vinilu i atmosferu u SKCu.

a shta kao Stonsi su merilo za uspeh? auuuu. pa brejkersi bar imaju dve tri pesme ovi imaju jednu dve.
mislim ko je tolka debilana da ga pali 40 godina rokanja 2-3 akorda nek se pali, nemam ja nishta protiv, al samo mi nemojte prichati o nekom "opusu". :lol: a nedajbozhe o nekom kvalitetu i dubljem smislu. minimalizam. chuj molim te.

btw. da ne biste mislili da ne znam o chemu pricham, imam svaki album brejkersa koji se mogao nacji na kasetama. ;-) chisto da ne bude da nisam preslushao sve te beskrajne varijante jednog te istog.
 
uzgred neverovatno je da ste tolke przhenice. Cane i kompanija vas nalozhili na neke fore i evo ko shto vidimo i oni sami vishe batalili, cane farba kosu druzhi se sa popovima i voza merdzu ko gastajbajter iz pesme prljavog inspektora blaze a vi se josh przhite na stonse i vinil.
da sam rezhiser snimio bih o vama domacju verziju Big Lebowskog.
mislim sve je to ko iz blazhine pesme.
 

Back
Top