Sta kupiti????????

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
E ovako znam znam da vas je sve smorila ova prica o kupovini ali moram sta cu nemam sa kim drugim da podelim dilemu treba da kupim procesor+plocu ali koju,ima dve mogucnosti+vasa treca.

Prva mogucnost za kupovinu je
ploca-asus a8n-e
procesor-amd athlon 3500+/venice jezgro

Druga mogucnost je
ploca-asus P5LD2
procesor-PD 805 2.66Ghz dual core
:confused:
 
Sada je definitivno glupo kupovati s939 i furati ddr1 memoriju, kad za iste pare mozes da uzmes neki AM2 procesor i ddr2 memoriju koja je BTW jeftinija od ddr1.
MOJ PREDLOG:
Ploca------ASUS M2N-E (NVIDIA nForce 570 Ultra MCP, FSB HT 2000, 4xDDR2 (Dual channel, 800/667/533MHz, 8GB Max), 1xATA133, 6xSATA II, RAID, Graphics slot PCI-E x16, GigaLAN, 3xPCI, 2xPCI-E x1 OKO 100evra

Procesor------Athlon 3000+ AM2 OKO 80evra

Memorija------2X512MB DDR2/667MHz Apacer, 240-pin, PC2-5300, CL5 OKO 90evra
 
BROTHER DZONI:
Ma nisam nego me iznervirao glupi CELERON ne moze da "prati" ostale komponente celeron je KRS!!!!
Pa se sad dvoumim nemam pojma sta je bolje intel dual core ili amd?????

Ma jel to ovaj DZONI BOY:
Procesor-Intel celeron D 2.66Ghz clock na 3.5Ghz (uz podizanje voltaze) i sa box culerom!!
Ploca-Asus P4GD1
DDR-2x512MB dual ch kingstone pc3200 (klok na 320mhz)
Graficka-Asus Nvidia 6600 SILENCER/256Mb/pci-e/ Default na 300/500 clock na 440/550mhz! (NABUDZIO SAM NEKI9cm cooler ispod graficke na 2500rpm)
Hard-300gb maxtor sata II 16MB cache
to bi od prilike bilo to i sve ovo sam uspeo sa nekim bednim kineskim napajanjem od 300W!!!!! u kuciste sam stavio 3X12cm cooler-e i 2x9cm cooler (jedan je ispod graficke)
karta je klokovana preko riva tunera... A sad vi koji klok,sa koliko na koliko !!!!!

Sta bi .SPRZIO SI FICU...
malo je tebi dvo jezgreni procesor ceka da izadje ona osmo-jezgreni (kraj 2007.god.)...
 
Ma dosta vise sa prozivanjem najboljeg "strucnjaka" pomozite coveku da sastavi konfu za neke EXXXXTREEEEEEMNOOOOOOOOOO zahtevne igre :):):):):)

Jeli DONI BOY kad budes uzeo novu konfu oces i nju da "TERAS" do maksimuma:):):):):)
 
Slazem se da AM2 treba kupovati za nekih par meseci sto se tice biosa, ali prvenstveno zbog memorija koje nisu kompatibilne. Ali je isto tako cista ludost sada kupovati s939 sa ddr1 memorijom.
DZONI ja sam uzeo sledece
MB Asus M2N-E i nemam nikakvih problema sa njom, niti sam cuo da ih neko ima, a zna par ljudi koji imaju ovu plocu, PROBLEM uglavnom prave MSI ploce za AM2 procesore, Asus je OK.
CPU 3000+ koji je klokovan na 3500+ bez podizanja napona, tako da je tu usteda oko 20-30 evra, ali veruj mi dovoljno ti je da radi i na defaultu od 1.8GHz
MEMORIJA uzeo sam APACER DDR2 PC 5300 2X512

Ovo me je izaslo oko 260 evra, ali ti ako nemas lovu uzmi prvo samo jedan modul od 512Mb, pa kasnije ubaci i drugi kad skupis pare, koliko vidim imas PCI-E grafiku tako da nju ne moras da menjas. Sto se napajanja tice ja sam u ovu konfu stavio LC POWER 350W koje je sasvim dovoljno, a kosta svega 20-25evra. Graficka mi je 6600GT i sve radi bez ikakvih problema.

Bolje ti je da uzmes AM2 ako si se vec opredelio za AMD platformu, nego s939 jer razlike u ceni uopste nema, a s939 radi sa DDR1, a AM2 sa DDR2 memorijama.
Pozdrav.
 
Svaka preporuka za M2N-E plocu.Imam je 2 meseca u kombinaciji sa athlonom 3000+ i ploca je savrsena.To sve kad ukombinujes sa ddr2 i sata2,onda ti tek bude jasno kakav je napredak postignut.Sto se tice nforce 570 ultra cipseta,izgleda da su inzinjeri nvidie napokon seli ko ljudi i sredili sva sr**a koja su pravil nforce cipovi.Jedina zamerka je to sto i dalje imam osecaj da kao da se prave samo za windows...Dvoumio sam se oko cipa na ploci i mislim da sam napravio dobar izbor jer sam prezadovoljan...
Ja imam od grafike ati x1300pro.Nju sam uzeo jel neigram igrice,ali ti odma mogu reci da grafika izgleda mnogo bolje nego na nekim nvidia karticama,a o tv izlazu i avivo tehnologiji da nepricam.Bioskopski snimak filma izgleda kao da ide sa dvd-a.
Jedino sto je Asus za nijansu ojadio plocu time sto nema dual GLAN nego imas samo jedan prikljucak.
Bices iznenadjen takodje i time koliko je tih sistem s' obzirom da ploca ima pasivno hladjenje,a i graficka mi ima pasivno hladjenje,sto znaci da nikad negasim komp,jel nema onog gadnog zujanja :D
Ako planiras graficku sa pasivnim hladjenjem,svaka preporuka za Gigabyte i njihov silent-pipe 2 tehnologiju.Nemoras mi verovati,ali hladi bolje od standardnih aktivnih hladjenja.Mozes klokovati karticu do mile volje.Malo su skuplje od standardnih,ali,bar po meni,se isplati.Znaci u to kad bi ukombinovao neku x1600xt,ja mislim da bi za neke normalne pare dobio dobru i stabilnu igracku platformu koju mozes klokovati koliko ti dusha ishte.Ako mislis vise kesa da das uzmi slobodno x1900.Mama za igre,a i malo se vise gleda na buducnost igrica koje moraju kad tad preci na tehnologiju koju ATI forsira svojom x1000 serijom.
Sa time preporucujem da uzmes i neko kuciste sa 'filter' stranicama zato sto sve ipak ima pasivna hladjenja i potreban je bolji protok vazduha kroz kuciste.Time ces osigurati duzi vek kompa.
Naravno,ako sve ovo uzmes,nemoj se uopste muciti sa 'obicnim' xp-om,nego odma instaliraj xp 64.Jednostavno sve je brze i bolje ti je iskoristen hardware.
Eto toliko od mene.Nadam se da sam imalo pomogao.Ovo je sve iz licnog iskustva i svakodnevnog izrabljivanja :D :D :D
 
Imam par opaski na:
"Naravno,ako sve ovo uzmes,nemoj se uopste muciti sa 'obicnim' xp-om,nego odma instaliraj xp 64.Jednostavno sve je brze i bolje ti je iskoristen hardware."
U pravo si to bolje radi ali samo ako je operativni sistem+drajveri(koje je tesko pronaci)+aplikacije+igre sve 64 bitno.
"ddr2 i sata2"
ddr2 koji kod nas kupujes je CL5 ili vise,tj kasnjenje je 5 mili sekundi ili vise , tako da bolje radi obicni kvalitetniji DDR sa CL2 ili 1,5 na 400MH.ili priblizno isto radi tj obicni korisnik to nece ni primjetit.
A sto se tice SATA 2 diskova to je cista zvaka za neupucene, jer maksimalni protok izmedju diska i procesora je neki 66MB u sekundi ajd recimo do 100.Tako da ti ona podrska na 300MB ama bas nista ne ubrzava.
"grafika izgleda mnogo bolje nego na nekim nvidia karticama"
NVidiu uzimaju oni koji cjene stabilnost i malo se profesionalnije bave rado na racunarima, a ATI uzimaju oni koji vise cijene to sto se moze klokovat i bolje igrati za manje ulozenog novca .

NARAVNO SVE OVO JE MOJE MISLJENJE I ISKUSTVA...
 
@Vladimir Pasic:
Sto se tice xp 64,nisam jos naleteo na nesto sto ne mogu pokrenuti i niti mi pravi probleme oko softvera niti drajvera,a sto se tice "2x2" oseti se itekako u nekom normalnom radu...Naravno da lazu specifikacije...Kada ne?(Osim kod proizvodjaca tipa Philips,Sony,Panasonic... koji se i nebave ovim o cemu ovde pricamo... :) )
I slazem se sa Oklagijom...Tehnologija,stabilnost i kvalitet su na strani ATI,a performanse i klok vecinom na strani NV...
A i sam sebe da ispravim (u neku ruku...) :cemu uopste klokovanje takvog sistema i ubrzavanje 'trosenja' takvih komponenti?Znaci sve po default i milina...
 
@nikola
kako nije zadovoljstvo klokovati nesto sto je najbolje?
Neko je na ovom forumu nekada rekao da je klokovanje kao i ribolov i da postoje dve vrste klokovanja (ribolova).
Ribolov radi prezivljavanja (tj. ljudi nemaju pare, a klokovanjem postizu taman koliko im treba za neki minimalni rad uz minimalne pare) i sportski ribolov (tu se kupuje najbolja oprema, silni proracuni i ostale zayebancije). I sportsko klokovanje je skup i naporan sport. Prvo ti treba extra procesor, zatim extra memorija i ploca i jos pride neka azdaja od kulera kojeg ko god i kako god da ga je napravio moras malo doterivati i modovati (kad se samo setim muke sa Star Iceom kojeg sam smirglao 2-3h sata dok nisam uglacao povrsinu do ogledala).
I kad sve to uradis jos par sati posvetis podesavanju frekvencije, a onda postignuti maximum postujes na neki sajt i nadas se da ces biti najbolji sa svojim rezultatom.
 

Back
Top