Bravo za Dodika!

untouchable

Ističe se
Banovan
Poruka
2.748
"Srbi iz RS da glasaju u Srbiji"
16. septembar 2006. | 16:16 -> 16:31 | Izvor: FoNet
Banjaluka -- Premijer Republike Srpske Milorad Dodik kaže da Srbima u Republici Srpskoj treba dati pravo glasa na izborima u Srbiji.

(Fonet)


"Tako nešto poboljšalo bi saradnju, a Srbiju učinilo još jačim regionalnim faktorom. Mi imamo pravo na takve odnose. To je od ključne nacionalne i političke važnosti", rekao je Dodik i podsetio da Hrvati iz Bosne i Hercegovine već godinama imaju aktivno biračko pravo u Hrvatskoj.

"I predsednik Srbije Boris Tadić i predstavnici Vlade na to gledaju racionalno. Treba voditi računa da nekim potezom dodatno ne bude destabilizovan region, što nikome nije cilj. Smatram da bi to samo poboljšalo saradnju u regiji", ocenio je Dodik.

"Problematična inicijativa"

Forum za bezbednost i demokratiju kaže da je Dodikova inicijativa problematična i opterećujuća. "Pomenuta Dodikova razmišljanja samo donekle i s nekritičkom blagonaklonošću mogu biti pre svega smeštena u kontekst sadašnjih predizbornih nadmetanja u BiH, a Srbija pravo glasa svih građana koji imaju državljanstvo Srbije, a žive u inostranstvu, mora rešiti principijelno i nediskriminatorno", navodi FBD.
 
Podrzavam. Takodje treba Srbima iz Srbije dati drzavljanstvo i pravo glasa u Republici Srpskoj i na taj nacin obesmisliti i unistiti antisrpsku tvorevinu zvanu dejtonska BIH. Kad bi se recimo to ostvarilo Srbi bi postali najbrojnija nacionalna grupa u BIH i Bosnjaci i Hrvati bi trazili da se ponovo otcepe od Srba ovog puta od Republike Srpske jer ne zele da zive u drzavi gde im Srbi kroje kapu ;)

Svaka cast Miloradu Dodiku, stvarno me odusevljava taj covek, tako treba da razmislja i tako treba da se bori svaki pravi iskreni srpski nacionalista
 
Odlicna ideja, samo jos da se sprovede u delo, a sa tim mora da se pozuri jer ako, ne daj Boze, na vlast u Srbiji dodju nasi vrli "reformatori" i ostale proamericke podguzne muve od toga nema nista, oni bi pre to uveli sa federacijom pa da svi mungosi glasaju za cedu, kandicku, biserko i sl.:)
 
Jerry Ropero:
Podrzavam. Takodje treba Srbima iz Srbije dati drzavljanstvo i pravo glasa u Republici Srpskoj i na taj nacin obesmisliti i unistiti antisrpsku tvorevinu zvanu dejtonska BIH. Kad bi se recimo to ostvarilo Srbi bi postali najbrojnija nacionalna grupa u BIH i Bosnjaci i Hrvati bi trazili da se ponovo otcepe od Srba ovog puta od Republike Srpske jer ne zele da zive u drzavi gde im Srbi kroje kapu ;)


:lol: :lol: :lol:

ovo je nešto najgluplje što sam pročitao na ovom forumu. way to go! :D
 
.PLESsitnihDEMONA.:
BUDALASTINA!!!
Ne daj boze da se to desi!!!
Treba bosancerosi da mi odlucuju ko ce da mi bude predsednik Srbije?!?!
Jos samo da se neki Bosanceros kandiduje i za predsednika Srbije i da dobije na izborima.
Imbecilnost!
Crnogorci: Milosevic, Arkan...
Bosanci: Draskovic, Seselj, Djindjic, Tadic...
 
Silent Bob:
Crnogorci: Milosevic, Arkan...
Bosanci: Draskovic, Seselj, Djindjic, Tadic...
Arkan nije bio ni blizu predsednika drzave! Tako da otpada.
Za Milosevica nikada nisam glasao.
Seselja takodje! Narod ne vidi!
Draskovicev simpatizer sam bio,ali nisam glasao nikada. Na kraju krajeva ipak je Draskovic rodjen na teritoriji Srbije.
Djinjdic je bio oficirsko dete i ne mozes da kazes da je bio Bosanac u pravom smislu te reci. Jednostavno otac mu je bio na sluzbi u Bosanskom Samcu (ili gde vec) i tu se i Zoran rodio.
Ne znam gde je rodjen Tadic.
 
Ако право гласа има неки магарац из САД-а или Немачке,који никад није ни видео Србију и не зна језик,зашто то право не би имали Срби из Републике Српске?
И они су дијаспора...
И шта сад,главни адут вам је како ти људи говоре(а не говоре тако 100%)...
 
.PLESsitnihDEMONA.:
BUDALASTINA!!!
Ne daj boze da se to desi!!!
Treba bosancerosi da mi odlucuju ko ce da mi bude predsednik Srbije?!?!
Jos samo da se neki Bosanceros kandiduje i za predsednika Srbije i da dobije na izborima.
Imbecilnost!

Oni nisu nikakvi Bosancerosi, oni su nasa braca Srbi, isti kao i mi, i svakako su nam 10 puta blizi od nekog Albanca, Madjara i Bosnjaka drzavljanina Srbije. Srbi svi i svuda!
 
.PLESsitnihDEMONA.:
BUDALASTINA!!!
Ne daj boze da se to desi!!!
Treba bosancerosi da mi odlucuju ko ce da mi bude predsednik Srbije?!?!
Jos samo da se neki Bosanceros kandiduje i za predsednika Srbije i da dobije na izborima.
Imbecilnost!

Za tvoju informaciju poslednja dva predsednika Demokratske Stranke su Bosancerosi. Zoran DJindjic rodjen u Bosanskom Samcu, a Boris Tadic rodjen u Sarajevu :D

Eto za pocetak bi mogao da se zalozis za odstranjivanje "bosancerosa" iz sopstvene stranke :D
 
Jerry Ropero:
Oni nisu nikakvi Bosancerosi, oni su nasa braca Srbi, isti kao i mi, i svakako su nam 10 puta blizi od nekog Albanca, Madjara i Bosnjaka drzavljanina Srbije. Srbi svi i svuda!
Veruj mi da mu menioni isto kao i ove sto si nabrojao. Braca mi nisu SIGURNO!!!
Ja imam jednog brata,rodila nas je ista majka. A tvoja majka ako je rodila pola Bosne,onda ti oni jesu braca i mozes tako da ih zoves. Ja ne!
 
Jerry Ropero:
Za tvoju informaciju poslednja dva predsednika Demokratske Stranke su Bosancerosi. Zoran DJindjic rodjen u Bosanskom Samcu, a Boris Tadic rodjen u Sarajevu :D

Eto za pocetak bi mogao da se zalozis za odstranjivanje "bosancerosa" iz sopstvene stranke :D
Ja nemam stranku,kao ti. Mozda ti je tesko da shvatis da ljudi mogu da budu i nestanacki opredeljeni,ali eto. Zamisli kad se i to desava?!?!?!
Trenutno smo u takvom sistemu da ne moraju svi da budu clanovi PRATIJE! Zamisli ej!!! :D:D
Za Djindjica sam vec rekao! Procitaj.
Za Tadica,pa eto...nije ni on bas neki bistar tip. :D:D Vidi se da je rodom iz Bosne! :lol:
 
Ma da sad se izvlacis, kad sam te saterao u cosak :)

Do juce si se predstavljao kao glasac i clan Demokratske Stranke koju vode zadnjih 15 godina bosancerosi a sada pricas da si nestranacki opredeljen...

Ma kako da ne :)
 
Pa i ja bih glasao za DS, ali nisam clan DS-a. Ako hoce da imaju pravo glasa u Srbiji prvo neka dobiju drzavljanstvo, placaju poreze, dakle sve redno pa tek posle pravo glasa. Svi hoce prava, a obaveze ko ****! Pa ne moze vise tako
 
Jerry Ropero:
Ma da sad se izvlacis, kad sam te saterao u cosak :)

Do juce si se predstavljao kao glasac i clan Demokratske Stranke koju vode zadnjih 15 godina bosancerosi a sada pricas da si nestranacki opredeljen...

Ma kako da ne :)
Ako nadjes bilo kakav post gde sam se izjasnio kao clan DSa...ili bilo koje druge stranke,sve cu ovo da priznam. U suprotnom...tuzicu te za klevetu. :D:D
 
Markelja:
Pa i ja bih glasao za DS, ali nisam clan DS-a. Ako hoce da imaju pravo glasa u Srbiji prvo neka dobiju drzavljanstvo, placaju poreze, dakle sve redno pa tek posle pravo glasa. Svi hoce prava, a obaveze ko ****! Pa ne moze vise tako
Може,али да се примени на читаву дијаспору!
Докле са двоструким стандардима...? :evil:
 
Jerry Ropero:
Oni nisu nikakvi Bosancerosi, oni su nasa braca Srbi, isti kao i mi, i svakako su nam 10 puta blizi od nekog Albanca, Madjara i Bosnjaka drzavljanina Srbije. Srbi svi i svuda!
Bas tako oni jesu nasa braca i na tome se sve zavrsava.mozemo da se pomazemo kao braca i da budemo uz njih u teznji za samostalnoscu.Ali da li oni placaju porez i uplacuju u penziono i socijalno? :confused: E vidis to Madjari u Srbiji rade zato Jerry ne lupaj gluposti
 
Za sve!!! Pocev od CG, RS pa svi dalje. Da se jednom uvede red i oko tog pitanja. Imas Boga pitaj koliko studenata iz CG koji se valjaju po domovima u Srbiji, a neki pacenici iz Srbije ne mogu da ga dobiju. I kad treba neko odozdo da upise fakultet u Srbiji iako dan nije bio drzavljanin Srbije, vade se potvrde kako su eto svi Srbi i kako na osnovu debilnog dogovora Vlade Srbije sa CG-cima, studenti iz Srbije ga puse vec godinama.
 

Back
Top