Vojna parada

Чуо сам за то...
Тадић прво расформирао оружане снаге,потпуно уништио одбрамбену моћ земље,а сад прави параде.Ваљда прославља успехе свог делања.
 
Добро је што се одржва парада да се мало подигне пољуљани углед војске. Кад се буде професинализовала она ће поново бити она стара Српска војска!
 
Најјаче земље света имају РЕГРУТНИ систем,поред професионалних војника.Најјача земља у Европи,Немачка,има регрутни систем,па и САД не ослобађа грађане војне обавезе...
Ако Србија уведе потпуно професионалну војску,њен број ће бити 4-5000 војника,што је смешно.Тако да се неће укидати регрутација.
 
Alekasandar2:
Srpska vojska NIKADA nije bila profesionalizovana, već narodna, regrutna!
Srbija nikada nije bila komunisticka zemlja,ni republika,pa od 1943. to postade. Kakva ti je ovo glupost,koju si izrekao?! :D:D
Hoce da kazes da ako bude profesionalizovana,nece biti narodna? Da nece liliputanci da budu u toj profi vojsci. Ili hoces da kazes da si ti bolji vojnik,ako si regrutovan,od onog koji se vise godina bavi samo vojskom. 'Ajde molim te...!
Ni americka vojska nikada nije bila profesionalna,nego su je profesionalizovali posle Vijetnama,jer nisu hteli da im svaka budala dolazi u vojsku.
Kao i sve druge vojske naravno.
 
jedite_kod_Joa:
Најјаче земље света имају РЕГРУТНИ систем,поред професионалних војника.Најјача земља у Европи,Немачка,има регрутни систем,па и САД не ослобађа грађане војне обавезе...
Ако Србија уведе потпуно професионалну војску,њен број ће бити 4-5000 војника,што је смешно.Тако да се неће укидати регрутација.

US ima profesionalnu vojsku,na ugovor,
regrutacija ne postoji,
i uz to imas rezervni sastav,
koji je polu-profesionalan(drzavna policija,obicni panduri i ''dobrovoljci''..)
ali imaju dobre beneficije i poreske olaksice pa ne znam koliko su dobrovoljci.
inace US vojska je procentualno sastavljena od najsiromasnijeg staleza u zamlji,
jer za vecinu je to jedini izbor,sto verujem da ce biti slucaj i kod nas
 
jedite_kod_Joa:
Најјаче земље света имају РЕГРУТНИ систем,поред професионалних војника.Најјача земља у Европи,Немачка,има регрутни систем,па и САД не ослобађа грађане војне обавезе...
Ако Србија уведе потпуно професионалну војску,њен број ће бити 4-5000 војника,што је смешно.Тако да се неће укидати регрутација.
Broj ce biti od 40000 - 50000 vojnika.
 
Ljudi, ovo nije vojna parada već promocija 126. i 127. klase Vojne akademije, tj. prve klase Vojske Srbije.
Pitanje je i da li bi bilo bolje zadržati staru, mnogobrojnu i slabo opremljenu ili praviti novu, bolju i moderno opremljenu vojsku. Ja sam ipak za ovu drugu verziju...
 
DraGo70:
Ljudi, ovo nije vojna parada već promocija 126. i 127. klase Vojne akademije, tj. prve klase Vojske Srbije.
Pitanje je i da li bi bilo bolje zadržati staru, mnogobrojnu i slabo opremljenu ili praviti novu, bolju i moderno opremljenu vojsku. Ja sam ipak za ovu drugu verziju...
Brate,ako su rekli PARADA,onda je PARADA! :D:D:D Nemoj ti sada da se pravis pametan,znas?! :D:D
Ja stalno pricam da vojsku NE MOZE svako da sluzi!!!
Ne mogu:
NARKOMANI
HOMSEKSUALCI
MENTALNO LABILNE LICNOSTI, KOJE SU VEC LECENE
PRIPADNICI SEKTI i sl.

Takvi ljudi ugrozavaju zivot ostalog ljudstva. Vojskaje uvek bila samo za sposobne i ODLUCNE osobe.
(namerno sam velikim slovima stavio ovo "odlucne",da se ne pomisli da recimo neki naucnik koji nije sluzio vojsku da nije sposoban.Naprotiv! Odlican-kao neko ko je spreman da se u potpunosti posveti vojnom pozivu i za to bude adekvatno placen)
Naravno uvek se moze ostaviti prostora za one koji hoce dobrovoljno da odsluze vojni rok.
 
DraGo70:
Ljudi, ovo nije vojna parada već promocija 126. i 127. klase Vojne akademije, tj. prve klase Vojske Srbije.
Pitanje je i da li bi bilo bolje zadržati staru, mnogobrojnu i slabo opremljenu ili praviti novu, bolju i moderno opremljenu vojsku. Ja sam ipak za ovu drugu verziju...

A dobre su bile i izjave okupljenih i one devojke koja je dosla brata da gleda.
I na pitanje novinara sta planira njen brat sada,ona kaze da ce da ide u Bar da sluzi u CG mornarici
 
south:
inace US vojska je procentualno sastavljena od najsiromasnijeg staleza u zamlji,
jer za vecinu je to jedini izbor,sto verujem da ce biti slucaj i kod nas

Apsolutno TACNO!!!
Samo kada se vojska bude organizovala i neka ponude prosecnu srpsku platu od oko 250-300 evra,pa da vidis koliko ce njih da se javi! 100 000 za prvih mesec dana,koji nemaju posao. Plus ako jos ako mu da stan na otplatu,pod nekim povoljnim uslovima. Ma kakvi...svi ce hteti u vojsku. :D
Isto kao i murija kod nas. U muriji sve seljovi koji nisu hteli da obradjuju zemlju nego otisli na kurs 6 meseci i postali panduri.
 
.PLESsitnihDEMONA.:
Brate,ako su rekli PARADA,onda je PARADA! :D:D:D Nemoj ti sada da se pravis pametan,znas?! :D:D
Ja stalno pricam da vojsku NE MOZE svako da sluzi!!!
Ne mogu:
NARKOMANI
HOMSEKSUALCI
MENTALNO LABILNE LICNOSTI, KOJE SU VEC LECENE
PRIPADNICI SEKTI i sl.

Takvi ljudi ugrozavaju zivot ostalog ljudstva. Vojskaje uvek bila samo za sposobne i ODLUCNE osobe.
(namerno sam velikim slovima stavio ovo "odlucne",da se ne pomisli da recimo neki naucnik koji nije sluzio vojsku da nije sposoban.Naprotiv! Odlican-kao neko ko je spreman da se u potpunosti posveti vojnom pozivu i za to bude adekvatno placen)
Naravno uvek se moze ostaviti prostora za one koji hoce dobrovoljno da odsluze vojni rok.

Pa i na plotu piše p***a pa nije...
Parada podrazumeva defile svih rodova vojske, defile naoružanja, možda tenkova, raznih drugih stvari...
A defile nekoliko stotina pitomaca tj. akademaca sigurno nije vojna parada...

Što se služenja vojske tiče, ja bih uveo bar 6 verzija toga, pa neka ljudi biraju, a i vojne komisije bi odredile u koju grupaciju ne možeš da se prijaviš.
Npr.
1. Intenzivna vojna obuka za one koji se lože na vojsku ili koji su sportisti, a žele da to što pre završe... u trajanju od npr. 3 meseca. Budući obveznici Teritorijalne odbrane ili nečeg sličnog Nacionalnoj gardi u SAD.
2. Malo manje intenzivna obuda slično kao što je sada (dolazilo bi se svaki radni dan po 8 sati na obuku, oblačila uniforma itd..) u trajanju od recimo 5 meseci. Buduća TO ili NG.
3. Slično kao pod 1 s tim što bi ovo bilo za one koji ne žele da nose oružje. Obuka bi bila iz prve pomoći, zaštite životne sredine, ekologije, spasavanje u slučaju elementarnih nepogoda, protivpožarna zaštita i sl. s tim da bi ovi bili buduća "Civilna zaštita" - obuka 4 meseca.
4. Slično kao pod 2 s tim što bi i ovi bili buduća Civilna zaštita, ali bi na obuku išli po 8 sati dnevno, pa bi im i obuka trajala duže - 6 meseci.
5. Za one koji neće ni jednu od ovih opcija (1. i 2. sa oružjem; 3 i 4 bez oružja) postojala bi i varijanta da plate služenje vojnog roka tako što bi od tih para bilo dovoljno da se plate troškovi bar trojice drugih koji hoće da služe...
Na ovaj način niko, ama baš niko ne bi bio pošteđen služenja vojnog roka, a za rukovanje složenom tehnikom (pošto ova kratka obuka ne bi bila dovoljna) koristili bi se profesionalci. Na taj način vojska bi bila poluprofesionalna i zadovoljila bi sve segmente društva, i one koji su za profesionalnu vojsku i one koji su za regrutni sistem i one koji uopšte nisu za vojsku...
 
My_Name_Is_Nobody:
Bogami evo Tadic ko Tito poceo sa vojnim paradama.

ebote, da se najezish...kao u Titova vremena...
Uspeli su cak da podignu i cetri aviona tipa super GALEB. Mora da je americki ambasador dao "donaciju" za gorivo...
A i koj ce na ****** vojska....rece Boris to su nase buduce diplomate...jbt.... shto smo napredovali na polju ljudski hprava i razvoja civilnog drushta...dok se svugde usvetu vojska obuchava za rat, kod nas je obucavaju za diplomatiju,poplave, pozare, cuvanje decijih vrtica, pozorista...
 
Cak ni za to se ne obucavaju.Na prolece kad su bile poplave u Smederevu bese oni pickici sto sluze civilno vojsku zbog toga sto imaju "prigovor savesti" nisu hteli ni dzakova da stavljaju jel kao nisu imali obuku.Sta ces;niko ih nije obucio kako se nosi dzak.
 
south:
US ima profesionalnu vojsku,na ugovor,
regrutacija ne postoji,
i uz to imas rezervni sastav,
koji je polu-profesionalan(drzavna policija,obicni panduri i ''dobrovoljci''..)
ali imaju dobre beneficije i poreske olaksice pa ne znam koliko su dobrovoljci.
inace US vojska je procentualno sastavljena od najsiromasnijeg staleza u zamlji,
jer za vecinu je to jedini izbor,sto verujem da ce biti slucaj i kod nas


Nije tacno. USA ima profesionalnu vojsku i regrute tj rezervni sastav tj. NATIONAL GUARD. Nijedna jaka svetska vojna sila nema ISKLJUCIVO profesionalnu vojsku.
 

Back
Top